Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit tegyünk a felettünk lakókkal, két gyerekük van éjjel-nappal örjöngenek? fórum

Mit tegyünk a felettünk lakókkal, két gyerekük van éjjel-nappal örjöngenek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
129. Mamazon (válaszként erre: 128. - Maszatt)
2010. nov. 4. 14:07

Bocs, de nem tudok együttérezni. Tekintve, hogy másfél évvel ezelőtt egy 1 éves kisgyerekre azt a kifejezést használtad, hogy folyton őrjöng!!!!

El nem tudom képzelni, hogy beszélhettél így egy egy éves csöppségről????


Az én kisfiam másfél éves volt, amikor panelbe költöztünk. Sokat és sokszor sírt. Éjszakánként legalább háromszor-négyszer felsírt még és csak ezután következett hisztis dackorszak...

Amikor elnézést kértem az alattunk lakóktól, kedvesen csak annyit mondtak, hogy ők is felneveltek négy gyereket, tudják, hogy mivel jár, ne aggódjak miattuk...

128. maszatt
2010. nov. 4. 11:21

Most tényleg....mindenki gondoljon bele...újabb 1,5 év telt el és a helyzet VÁLTOZATLAN!!!!

Megoldás?

4-en lakunk a házban és 3-an alkalmazkodunk az egyhez!!!!!

EZ MÁR TARTHATATLAN....

2010. okt. 27. 20:18
Sziasztok!Hát nekem is van egy szomszédom...2 gyereke van..de szerintem kezeltetni kellene mert anya létére borzasztó ahogy beszél a gyerekekkel.Nem is beszélve arról hogy azt hiszi csak ő lakik itt.Szörnyű amikor a bútorokat húzogatja és nem is foglakozik azzal hogy zavarja e a másikat.Nem panelban lakom hanem tégla építésű társas házba.Ha szólnék neki akkor meg ő lenne felháborodva.Szóval állandóan kiabál és mi mindent hallunk a párommal.A gyerekek...hát őket sajnálom a legjobban.Nem beszélve arról hogy én is babát várok és nem kellene ez miatt idegeskednem...A képemről le sülne a bőr ha így beszélnék a gyerekeimmel.....
2010. márc. 5. 14:15
Borzasztó lehet. Volt benne részem.
125. maszatt (válaszként erre: 124. - 24584533ce)
2009. máj. 2. 23:06

Minden nevelés kérdése!!!!

Közben eltelt 1-2 év.....(az életkorokat tekintve)

A helyzet változatlan!

Mily érdekes nekem is van gyermekem, sőt elég sok gyermekes család lakik errefelé és minenki tiszteli a másikat azzal,hogy pl. 9-ig(csak legalább hétvégén)pihenhet az ember!Az eredeti témát ne forgassuk ki....az más, hogy egyes emberek miként reagálnak a problémára!

2009. máj. 2. 10:32
A fórum kiírója egy 4 éves,és egy 1 éves gyerekről ír.Azt elhiszem,hogy a 4 évesnek már meglehet magyarázni a panel fogalmát és szabályait,de az 1 éves pici babának 100% ,hogy nem!!!
2009. máj. 1. 12:11
Elhiszem.Az alattunk lakó fiatal pártól én megkérdeztem,hogy ha ők mindent hallanak,hogy a lányaim hangoskodnak,játszanak(nem labdázás vagy ilyesmi!)hanem két kislány általában mit játszanak.Nem angyalok,az biztos.Én kipróbáltam valamit:amikor tudtam ,hogy otthon vannak az alattunk lévők,egy pár óráig nem szóltam rá a gyerekekre,aztán hangosan ordítottam rájuk,bár nem értették miért! Az a lényeg,hogy másnap amikor beszéltem velük egy ből szóltak ,hogy ki volt nálunk vendégségben ,hogy szaladgáltak,dübögtek a gyerekek.Én meg megkérdeztem,hogy azt nem hallották,hogy én meg kiabáltam jó hangosan jó sokat,jó sokáig? A válasz :azt nem hallották !Alkalmi süketek?na ez az emberek rosszindulata!!!
2009. máj. 1. 11:53
Még albérletben laktam panelban, és szörnyű volt. A felettem lakó nő egyfolytában terrorizálta a 8-10 éves kisfiát. Minden szót hallottam, amit mondtak. nem túlzás, olyan volt, mintha egy szobában lettünk volna. Az a hülye ribanc állandóan pocskondiázta, fenyegette a gyereket, teljesen kész voltam én is, annyira sajnáltam.
2009. máj. 1. 11:18
Azt még tudni kell a mi történetünkhöz,hogy,az előző 2 lakást eladták a fejünk fölül,azért kell annyit költöznünk.De nagyon megviseli a gyerekeket,hogy vándorolunk,de sajnos anyagilag éppen csak egy kis panel albérletet tudunk fenntartani.Egyszer,ha anyagilag rendbe jövünk,veszünk egy kis 2 szobás családi házat,ahol nem szól senki,boldogok lehetünk! :-(
2009. máj. 1. 11:13
Sziasztok!Végig olvastam,mind a 118 választ,alaposan.Hát nagyon megdöbbentem néhány irományon.Panellakó vagyok,férjemmel és 2 kis lányommal pontosan 1 éve.1 év alatt,3-szor költöztünk,mert előtte mindig családi házban laktunk,és tudatlan voltam a panelekkel kapcsolatban.Nekünk mindig el kellett viselnünk a felettünk lakók "dübögéseit".Nem mondom,hogy nem zavaró,de ha valaki közösségbe költözik,alkalmaszkodnia kell.Ahol most lakunk,3. emelet,felettünk 4-en laknak,2 fiu gyermek van,de soha nem szólnék,mert gyerekek.De nekünk az alattunk lévő fiatal pár már első este feljött,és azóta is mondják,ha találkozunk,hogy hangoskodnak a lányok,mert a szobájuk az övék felett van.Én nem veszekedek már megúntam,csak azt mondtam,nekik is adjon a jó Isten 2 olyan szép gyereket,mint a miénk.mindjárt folytatom....
119. 769918d4ef (válaszként erre: 118. - Maszatt)
2009. ápr. 26. 09:51

En is ateltem,mert mikor meg a szuleimnel laktam akkor felettunk is kicsigyerekes csalad lakott,es sokszor meg a csillar is mozgott ugy rohangaltak,de nem zavart kulonosebben se engem se a szuleimet...Szerencsere....mert most eleg rosszul ereznem magam amiatt ha megszoltuk volna oket ,es most az en gyerekem is ezt csinalja...

Sztem bele kell latni a dolhok moge is,foleg tudva hogy ez nem egy eletre szolo helyzet,mert a gyerekek is megnonek ,megokosodnak ,de addig is kicsit elnezo kell lenni...

118. maszatt (válaszként erre: 117. - 769918d4ef)
2009. ápr. 26. 09:20

Meli!

Nagyon szélsőségesen látod a dolgokat!!!!

Kívánom, hogy legyen részed ilyen problémában.Pl.ha a gyermeked aludni szeretne, de nem tud az őrjöngéstől.....nos?!

Ezt csak az tudja aki átélte már!!!!

2009. ápr. 4. 09:26
Csak most olvastam vissza hogy milyen tanacsokat adnak egyesek...HAT EZ A TI SZINTETEK???basszus "nagy az Isten allatkrtje..."ezt a mondast se hiaba talaltak ki...
116. 769918d4ef (válaszként erre: 8. - 1366d1807f)
2009. ápr. 4. 09:20
Kedves edri...azert nem lehet osszehasonlitani azt hogy vki hangosan hallgatja a zenet,avval hogy egy 2 eves kisgyerek zajong...a rendoroknek is vannak gyerekeik:)ok is tudjak hogy egy gyereknek 1 evesen hiaba mondod hogy csend ora van mert fel sem fogja...Az mas mikor egy felnott este 1o utan bombolteti a zenet...Azt pedig nem hiszem hogy jo szemmel neznek hogy egy egesz pletykafeszek alairasokat gyujtogetve raallnak egy csaladra ahol 2 kisgyerek van...meg akkor se ha tenyleg nagyon zajonganak...
115. 769918d4ef (válaszként erre: 4. - Maszatt)
2009. ápr. 4. 09:11
Neked van gyereked?Vagy ha van is biztos olyan szentike hogy adsz neki egy jatekot es elvan vele egesz nap...Na de nem mindenkinek ilyen gyereke van az en fiam is este 10 kor meg tele van energiaval,pedig mindent megprobaltam mar hogy szoktassam meg idejebe fekudjon le...De NEM LEHET!!!Orvoshoz is voltam amiatt hogy 2 percet nem ul 1 helybe,azt mondta milyen gyereket akarok,aki olyan mint egy baba,felteszem a polcra es ottmarad???Azt mondta orvendjek hogy ilyen eletrevalo...Szoval azert ne vondd le azt a kovetkeztetest hogy nem nevelik azt a 2 szomszed gyerekedet,mert nem mindenkinek 1-et jelent a gyerekneveles...gyerektol is fugg...Jobb ha ebbe belenyugszol es mas is aki gyerekescsalad alatt lakik mert NEM UTHESSUK AGYON OKET ...es el se altathassuk este 8kor ugy mint az allatkerti allatokat...Ha pedig ezt nem tudjak sehogy se elfogadni ,akkor a koltozes a legjobb megoldas(de ott sincs kizarva az a dolog hogy egy 4 gyermekes meg zajosabb csalad koltozik foled:)
2009. ápr. 4. 08:57
Nekem egy 2 eves orokmozgo kisfiam van,aki egesz nap ugral,szalad,hangosan nevet,enekel stb....ilyenek a kicsigyerekek.Az also szomszedunkban egy 50 ev koruli par lakik,es egyszer megkerdeztek hogy az en fiam sosem alszik???S akkor elmondtam nekik hogy a kisfiam hiperaktiv es nincs mit kezdjunk vele ha ennyi energiaja van...kezd okosodni es aztan megerti majd hogy ne zajongjon annyit...de addig is nem ulhetek vele a jatszoteren egesz nap...Kedvesek voltak,megertettek,azt mondtak hat erre nem is gondoltak.Na de vannak olyan szomszedok is hogy "allergiasak"a gyerekekre,es hobbijuk a kotekedes...Az ilyeneket nem allhatom es ha vki szolna hogy csinaljak mar vmit a fiammal hogy ne mind hangoskodjon,akkor nekifognek ugrokotelezni es maximumon hallgatni a zenet hogy akkor mar tenyleg legyen miert panaszkodjon...A kerdes feltevojenek pedig csak annyit hogy ORVENDJEN NEM MI LAKUNK FOLOTTE:)ha volna gyereke akkor tudna hogy mennyi felelosseg es nyomas nehezedik egy anyukara,nem hianyzik meg a ilyen csendmanias-joszomszed kotekedesei...Ha csendet akar vki akkor vegyen fuldugot...
113. drnéni
2009. ápr. 3. 20:55

Ezt a fórumot nagyrészt idézni lehetne a Miért tartunk ott, ahol tartunk, mi magyarok? fórumon. Sokat elmond rólunk, hogy több tucat ember egymást túllicitálva adja az ocsmány tippeket, hogy hogyan kéne bosszút állni egy kétgyerekes családon az 1 és 4 éves gyerekek hangoskodása miatt, akik "éjjel-nappal" tombolnak. Bravó, hölgyeim és uraim!


Anyukák, csak kitartás! A gyerekeknek az a dolguk, hogy rohangáljanak! Nehogy mást elhiggyetek!

112. judit0625 (válaszként erre: 110. - 35c81b79eb)
2009. ápr. 3. 19:48

Sajnos ismerős a téma... Csak a legnagyobb gond még emellett, hogy nem is nekünk mondja, hanem a többi szomszédnak. Volt, hogy áthívta az ő szomszédasszonyát azzal a jelszóval, hogy hallgassa meg, nálunk milyen zaj van.Erre szerencsére ő nem volt rest, és közölte: "Ő semmit sem hall"HIHI...

Bezzeg ha találkozunk, akkor olyan "mézes-mázas" tud lenni.... Csak én sem vagyok hülye...

2009. ápr. 3. 19:10

Ismerős a téma, sajnos nem könnyű a megoldás.

Jobban teszed, ha szép szóval próbálod megbeszélni a szülőkkel, hogy próbáljanak hatni a gyerekekre. Kérdés lehet-e, mennyi idősek.

2009. jan. 13. 15:30
Nekünk is volt egy érdekes alsó szomszédunk.Tanárnéni.Volt,hogy délután kettőkor pongyolában feljött szombaton,hogy dübörög a két éves gyerekem.A dübörög nála annyit jelentett,hogy hallja,ahogy lépeget.Nekünk is azt mondta,hogy hordjunk papucsot.A nagylányunk 2.születésnapján is ütötte-verte a radiátort délután öt órakor.Pedig még gyerekeket sem hívtunk,csak a szüleim,a húgomék meg mi voltunk.Őt zavarta a gyereksírás,ha sikított a lányom,a hiszti,minden.Mert ugye minden kihallatszott.Ha a ház előtt játszott,mielőtt felmentünk volna,már az erkélyen állt.Sokszor már levegőt is alig mertem venni.
2009. jan. 13. 13:12
De itt csak azt csinálják. Mással foglalkoznak.Nem hiszem hogy annyira megerőltették volna magukat a munkában . Van olyan aki mindig panaszkodik hogy fáj a lába, közben meg ha hiszed ha nem mindig úton van. Az én anyukám még dolgozik, nem nyugdíjas, de elhiheted van olyan nyugdíjas asszony a szomszédban aki különbül néz ki mint ő annyi idősen amennyi. Sajnos hogy ezt kell írnom! Érted már miért írom, hogy azt a kis rosszalkodást el tudná viselni.
2009. jan. 13. 13:07
Tisztelet a kivételnek, de az átlag banyák elviselhetetlenek...
107. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 103. - Orsóka23)
2009. jan. 13. 13:01
Az én anyám is egy nyugdíjas asszony volt aki 25 éven keresztül olyan kemény és egészségkárosító munkát végzett amit egy erős férfinak vagy épp az ellenségemnek se kívánnák.Igaz hogy ő más dolgával sose foglalkozott.
2009. jan. 13. 12:58
Mármint abban a fél órában amikor a gyerekek kicsit rosszalkodnak.
2009. jan. 13. 12:56
Így van. Nyáron meg kiülnek a padra, még be sem érsz a lépcsőházba, már dugják a fejüket össze. Amikor parkettáztunk, meg csempéztünk ...stb. szóltunk neki hogy ezt fogjuk csinálni ekkor és ekkor. De mindig nem szólhatok mindenért. Nem szaladhatok körbe a szomszédságon hogy ezt akarjuk vagy azt. Szerintem azt a fél órát el tudná viselni. Miért nem megy akkor szomszédolni?:)))
2009. jan. 13. 12:50
Ja, csak minden dolga az, hogy mással foglalkozzon... Ismerős a téma. Haza sem érsz, de már tudja, mi történt veled az nap. Jobb, mint a Danubius rádió!
2009. jan. 13. 12:48
Csak egy nyugdíjas asszony, akinek semmi dolga nincs.
2009. jan. 13. 12:47
Se nem pék, se nem villanyszerelő, és se nem gázos!!!
2009. jan. 13. 12:46
Alattunk pletykás vénasszony lakik (annyira nem vén még). Semmi dolga egész nap. Hol az egyik szomszédba van hol a másikba. Érted már?
2009. jan. 13. 12:46
És ki fűt be, meg ki fejleszti az áramot? :)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook