Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet ilyen esetben tenni? fórum

Mit lehet ilyen esetben tenni? (beszélgetős fórum)


2013. febr. 7. 22:08
Rendőrt kell hívni.Azonnal.En úgy napi 5* hivok mert az ovodaig se lehet nyugalomban eljutni a dögöktől mostmár figyelik a kornyeket,es hulyere keresik magukt a buntetesekkel:)
24. b8103f009a (válaszként erre: 21. - 6048dc6b87)
2011. nov. 2. 20:28

Állandóan kutyagumiba léptünk,póráz nélkül szaladgáltak,támadtak gyerekre,szintén játszótér volt velünk szemben,és odajöttek a kutyások...stb.Én meg az ablakból szoktam fotózgatni őket,és közösen bementünk feljelentést tenni a lakókkal.

Szerencsére nálunk megoldódott,már családi házban lakunk.Volt rá példa(elsőn laktunk),hogy a férjem leszaladt zacsival,és a kezébe nyomta a tulajdonosnak amit a kutyája hátrahagyott:D

De amit Te írsz,hogy még félni is kell tőle és nem érdekli,ez még felháborítóbb.

2011. nov. 2. 19:59
Köztereseket kell kihívni,a rendőrök sz@rnak rá. Közteres helyszíni bírság játszón kutya:30000Ft, póráz nélkül kb. 10000Ft.
22. 6b006fc769 (válaszként erre: 18. - Hatan)
2011. nov. 2. 19:30

"Kutyát póráz és szájkosár nélkül közterületen nem lehet sétáltatni. Játszótérre be sem viheti, tilos. Ez már eleve szabálysértés tehát a rendőrnek van joga intézkedni"

igen, intézkedni van, eljárni nincs, ezért egyszerűbb a jegyzőnél név szerint feljelentést tenni. ez a szabálysértés nem a rendőrség hatásköre.


a kiskorú veszélyeztetése viszont nagyon nem ez.

21. 6048dc6b87 (válaszként erre: 20. - B8103f009a)
2011. nov. 2. 19:24
nálatok mi történt?
20. b8103f009a (válaszként erre: 19. - 6048dc6b87)
2011. nov. 2. 19:15
Azért pár fotót csinálhattatok volna már,pl a játszótéren,lépcsőházban..stb,gazdástól,kutyástól.Én ezt csináltam 2 éve.
19. 6048dc6b87 (válaszként erre: 18. - Hatan)
2011. nov. 2. 19:01
én is igy gondolom! Holnap meg is teszek a szükséges lépéseket, és írni fogok nektek, hogy hogy halad az ügyünk!
18. Hatan
2011. nov. 2. 18:45

Elnézést hogy beleszólok.

De:

Kutyát póráz és szájkosár nélkül közterületen nem lehet sétáltatni. Játszótérre be sem viheti, tilos. Ez már eleve szabálysértés tehát a rendőrnek van joga intézkedni.(az egy dolog, hogy először csak szóban fogja felszólítani a tulajdonost.)

Ha kisgyerekre ugrik, az már kiskorú veszélyeztetése, bűncselekmény.


A kutya nem tudja, hogy hogy kire szabad

ráugrania.A játékossága könnyen átmehet tragédiába.

Ha a kislány ráadásul fél tőle, azt minden állat megérzi, és feltámadhat a támadó ösztöne, hogy a gyengét le kell győznie.

Mindenképpen intézkedjetek, nehogy tragédia legyen!!

Ha anyukádat dönti fel, abból is lehet komolyabb sérülés, ütés.

Tudom, hogy ilyet nehéz bizonyítani, de ha ahol laktok és többeknek van problémája, együtt kell feljelentést tenni a rendőrségen ÉS az önkormányzatnál is egyszerre. Minél hamarabb.


Egyébként szeretem a kutyákat, de a tartásuk a gazdája felelőssége.

Olyan nincs, hogy egy kutya "csak játékos", mert őt is az ösztöne vezérli.Bármikor támadhat is.

Remélem nem lesz bajotok, és tudtok intézkedni.

17. 171925f409 (válaszként erre: 15. - 6048dc6b87)
2011. nov. 2. 18:38
Szerintem ha ezt nálunk csinálná már egy két jól bepiált szomszéd kivágta volna a lakásából nálunk ezt nem csinálná az biztos
2011. nov. 2. 18:37
magánlaksértés a kutya részéről
15. 6048dc6b87 (válaszként erre: 14. - D60fdef667)
2011. nov. 2. 18:33
Persze, hogy nem a kutya a hibás. Hanem a gazdája! De pl. tudja hogy anyukám is fél tőle, mégsem tolejálja, hanem kiengedi a lépcsőházba is futkorászni, igy ugrott rá anyumra. volt olyan, hogy kinyitotta a bejárati ajtót és a kutya vele szemben állt a lábtörlőn!
2011. nov. 2. 18:30

Egy biztos. Nem a kutya a hibás. Játékból cselekszik így. Viszont nagyobb baj is lehet ebből, ha ráugrik egy kisgyermekre, az meg Isten ments,elesik, beüti a fejét.

A másik meg az, hogy jó érzésű ember nem viszi a kutyáját játszótérre, ahol a kutya piszkíthat....merthogy ott kisgyerekek vannak......

Szerintem önkormányzatnál érdeklődhetnél, hogy jogilag milyen lépéseket tehetsz, hogy ez az áldatlan állapot megszűnjön.

2011. nov. 2. 18:29
azt azért had mondjam el, hogy ő még fölényesen közölte anyukámmal, hogy őt meg idegesíti, hogy az én gyerekem szaladgálnak a lakásba, mert felette laknak a szüleim. hozzáteszem a lányaim biztos nem ugrálnak és szaladgálnak mert apum is és a tesóm is éjszakás igy napközben alszanak....és még ő küldte el anyumat a francba...hát rendesen fel vagyok paprikázva, reggel korán indulunk is haza!!!!!
2011. nov. 2. 18:28
Igen hosszútávon a Jegyzőhöz kell fordulni, de ha hirtelen akar cselekedni, lehet a rendőrséget hívni...PL: ha a gyerekek a játszón és a kutya meg ott van a gazdájával!
2011. nov. 2. 18:27
nem a rendőség, hanem az önkormányzat hatáskörébe tartozik, így nem a rendőséghez kell fordulni, hanem a jegyzőhöz
2011. nov. 2. 18:23
nálunk is vannak ilyen kutyák, az én kutyáimat ilyenkor felveszem
2011. nov. 2. 18:23
Nehogy már egy kutya rettegésbe tartsa a lakókat basszus:((Hát kicsoda az a nőszemély?:((Biztos már holnap lépnék ez ügyben hidd el tenni fognak főleg ha a lakók mind összefognak
8. babszibobó (válaszként erre: 5. - Ágica...)
2011. nov. 2. 18:22
de igen tesznek!!!Már rég van egy törvény arról, hogy egy kutyát, hogy s mint lehet pl: sétáltatni.
7. 6048dc6b87 (válaszként erre: 3. - Ágica...)
2011. nov. 2. 18:21
holnap megyünk haza értük, mert csak 2 napot üdülnek. de én azthiszem bekopogok és kinyitom a nagy számat! Állítólag az önkormányzatnál kell bejelenteni! Jahh és azt tudni kell, hogy a kisebbik lányom nagyon fél a kutyáktól..ha már messziről ugatnak ugrik az ölembe.....nagyon fel vagyok háborodva!!!!!
6. babszibobó (válaszként erre: 1. - 6048dc6b87)
2011. nov. 2. 18:21

FEL KELL JELENTENI!


Lehetőleg akkor és ott, persze úgy hogy ne lássa, hívjátok a rendőrséget, hogy lakott területen, JÁTSZÓTÉREN póráz és szájkosár nélkül sétáltatnak egy nagytestű kutyát!!!


(Ki fognak menni a Rendőrök!!!)

5. ágica... (válaszként erre: 2. - 171925f409)
2011. nov. 2. 18:20
Sajnos semmit nem tesznek a rendőrök. Nekik is fogva van a kezük...
4. 6b006fc769 (válaszként erre: 1. - 6048dc6b87)
2011. nov. 2. 18:20
Jegyző felé lehet feljelentést tenni, nagyon valószínű, hogy az ebtartási szabályokat megszegi a kutyatulajdonos.
3. ágica... (válaszként erre: 1. - 6048dc6b87)
2011. nov. 2. 18:19
Ha a gyerekeimre ugrana a kutya, akkor én a gazdájának esnék, de addig ütném, míg nem fogadja meg a jó tanácsomat!
2. 171925f409 (válaszként erre: 1. - 6048dc6b87)
2011. nov. 2. 18:17

Fel kell jelenteni hisz tudtommal lakó közösségbe csak a többi lakó bele egyezésével lehet tartani állatot

Valamilyen szervnél kell lépni, hogy veszélyezteti a nő a többi lakó testi biztonságát

2011. nov. 2. 18:15
A helyzet a következő! Otthon a szüleimnél a lépcsőházba él egy nő egy hatalmas kutyával. Többször előfordult, hogy anyura ráugrott a lépcsőházba, és ha szóvá merik tenni még neki áll feljebb! Persze póráz és szájkosár nuku! Most viszont az történt, hogy a kislányaim 2 napot anyuéknál "nyaralnak" és a tesóm levitte őket a játszótérre. Erre megjelent a hölgyemény a 60 kg-os kutyájával, mert persze a játszótérre hordja a kutyáját! Ráugrott a kisebbik lányomra (3.5 éves). Anyum épp kint volt az erkélyen, rászólt, hogy nem szégyelli magát , és utoljára fordult elő,hogy póráz nélkül szaladgál a kutya a játszótéren. Erre még ő volt felháborodva. 1 hónapja szintén egy család kisfiára ugrott rá, ott nagy veszekedés volt. Természetesen nem a kutyával van bajom, mert ő nem tehet semmiről, viszont ilyen esetben mit lehet tenni??? Még mielőtt késő nem lesz.....Nem egyszer fordult elő, és nem változtat a kutyasétáltatási szokásain!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook