Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Nem akar jönni hozzánk az élettársam fia, ilyen esetben mit lehet tenni? fórum

Nem akar jönni hozzánk az élettársam fia, ilyen esetben mit lehet tenni? (beszélgetős fórum)


1 2
32. Százas Evelin (válaszként erre: 27. - Lapbarna)
2018. máj. 6. 19:18
Micsináljak, nekem is. :-)
31. Nati45 (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2018. máj. 6. 10:13
Azért nem köszöntötte fel mert akkor mikor itt volt még nem is volt születésnapja,a születésnapja az utána volt akkor pedig már nem adta ide az apjának se utána.
2018. máj. 6. 09:40

Majd megy. Ha nagyobb lesz és jó lesz a kapcsolata az apjával és veled és szeret ott lenni, menni fog.

Én nem erőltetném semmiképp mert csak rosszabb lesz.

29. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 28. - Kicsimanóci)
2018. máj. 6. 09:37

Nem mindenkinek okoz ez boldogságot, megélheti ezt kudarcként is.

Én is szomorú lennék hasonló helyzetben.

Viszont én boldog vagyok tényleg, hogy nem kellett ilyen dolgot átélnem.

2018. máj. 6. 09:25
Örülj, hogy nem megy. Boldog ember vagy.
27. lapbarna (válaszként erre: 24. - Százas Evelin)
2018. máj. 6. 08:53
Nagyon. ;D
2018. máj. 5. 23:49
Meg kell kötözni és elhurcolni. Mitképzelazakölök?!
25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 20. - Nati45)
2018. máj. 5. 21:55

Ezt nem értem, azt írtad az elején, hogy nem tudta felköszönteni a kisfiút, mert nem engedte az anyja, illetve a gyerek nem akart menni, akkor ha a múlthéten ott volt, miért nem köszöntötte fel akkor a gyerekét?


Gyámhatósághoz kell fordulni, mert mindkét szülőnek joga van a gyerekhez.

24. Százas Evelin (válaszként erre: 14. - Lapbarna)
2018. máj. 5. 20:16
Ismerős a stílus? :-)
23. Guruljka (válaszként erre: 22. - Guruljka)
2018. máj. 5. 17:51

Vagy találkozhatnak a nagyszülőknél, akkor ők is láthatják az unokát.


Ezen nincs okod megsértődni. Vedd szabadnapnak az ilyen alkalmakat!

22. Guruljka (válaszként erre: 20. - Nati45)
2018. máj. 5. 17:50

Én tíz évesen is azt mondtam, nem akarok Apuékhoz menni.

Pedig a nagyszüleim kedvéért megtehettem volna.


Nem akartam megmondani, hogy Apu feleségét ki nem állhatom. Igaz, az az asszony anyámat cikizte.


A mai fejemmel neki szóltam volna be mindenki füle hallatára.


Lehet, a párod nem akar téged megbántani. De ő csinálhatna a fiával kettesben programokat.

2018. máj. 5. 17:42
Eróvel nem lehet egy gyereket láthatásra vinni. (Már, ha valóban az az ok, hogy a gyerek nem akar menni) Viszont az apja megszervezhet olyan közös délutánt is a fiával, amikor elviszi színházba egy gyerekdarabra, vagy cirkuszba esetleg egy kirándulásra, uszodába, focimeccsre stb, ahol eltölthetnek egy remek apa-fia délutánt vagy egy egész napot. Az is lehet, hogy szimplán oda a lakásra nem akar menni a gyerek. De a valódi okot kellene megtudni, mielőtt bármiféle hivatalos helyre fordul.
20. Nati45 (válaszként erre: 17. - Guruljka)
2018. máj. 5. 17:34
Múlt hétvégén nég itt volt nállunk akkor mi den rendben volt,de egy időben nem is ide hordta az anya a gyereket hozzànk hanem kérdezés nélkül elvitte a pàromnak a szüleihez akik itt laknak velünk egy vàrosban àllîtólag akkor is azért vitte oda hetente mert a gyerek nem akart ide jönni most nem rég kezdett el újvól jönni de most megint közbe jött ez hogy nem akar ide jönni.
2018. máj. 5. 17:06
De azt is el lehet képzelni, hogy az anya tényleg a gyerek véleményét közvetíti, vagyis, hogy tényleg nem akar találkozni az apjával. 8 éves, azoknak azért van már véleményük. Viszont az a baj, hogy minél tovább húzódik ez, minél több idő telik el, úgy a gyerek egyre kevésbé akar majd elmenni egy majdnem idegen emberhez.Szerintem is nyilvános helyen kellene találkozniuk, és lehet neked nem is kéne eleinte menni.
2018. máj. 5. 16:13

Forduljon a győámhivatalhoz, ott elég rendesen képvielik az apák jogait is.

Ha nem akarja adni a ygeareket az anya,. akkor kijelölnek egy helyiséget a családseitőben és ott zzjlik a láthatás, de huzamosan nem szabad kihagyni, mert akkor az ex azzal jön, hogy aza apa nem is törekszik a gyerekkel a kapcsolattartásra.

17. Guruljka (válaszként erre: 15. - Nati45)
2018. máj. 5. 15:53

Az ellenkezés nem típus dolga.


Mikor látta a párod utoljára a gyereket?

16. Nati45 (válaszként erre: 14. - Lapbarna)
2018. máj. 5. 15:52
Nincsen;)
15. Nati45 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2018. máj. 5. 15:51
Nem Tudom mit szólna szerintem nem lenne benne ebben az egészben.Eléggé ellenkező tipus ahogy eddig fel tűnt.
14. lapbarna (válaszként erre: 13. - Nati45)
2018. máj. 5. 15:50
Nahát. Azt hittem, van. :)))
13. Nati45 (válaszként erre: 11. - Lapbarna)
2018. máj. 5. 15:50
Nincs közös gyerek.
2018. máj. 5. 15:49

Egyébként lehet, hogy a gyerek tőled tart, mint "idegen néni"-től.

Mi lenne, ha egy játszótéren találkoznátok, négyesben? Ehhez mit szólna az anya?

11. lapbarna (válaszként erre: 8. - Nati45)
2018. máj. 5. 15:48
És a közös gyereketekkel foglalkozik a párod?
2018. máj. 5. 15:48
Van nyilatkozat vagy hivatalos irat a láthatásról és a gyerektartásról?
9. Guruljka (válaszként erre: 7. - Nati45)
2018. máj. 5. 15:47

Ha a párodnak fontos a fia, akkor lépnie kell.


Nem minősítek senkit látatlanban. A párodtól tisztességes dolog, hogy fizeti a gyerektartást, de ez a saját érdeke is.


Ha jó volt az apa-fia kapcsolat, az élettársadnak már lépnie kellett volna.


Mióta megy ez így? Mikor találkoztak utoljára?

8. Nati45 (válaszként erre: 6. - Guruljka)
2018. máj. 5. 15:45
Nem volt vàlàs csak élletàrsak voltak igen.Te az én helyzetemben mit tennél?Nyilvàn nekem nem sok közöm van ehhez az egészhez de akkor is fàj hogy a pàrom mindent rà hagy a volt élettàrsa szt csinàl amit akar és még a gyereket se tudja làtni viszont nem is lép semerre a pàrom ez ügyben.
7. Nati45 (válaszként erre: 5. - Guruljka)
2018. máj. 5. 15:43
Értem köszi s vàlaszt.De szerinted ez milyen viselkedés a volt élettàrsa részéről hogy minden hétvégén ki talàl valamit?Mert ez màr a pàromnakis gyanús de viszont a pàrom se értem miért nem tesz semmit miért hagy mindent rá
2018. máj. 5. 15:41
Ha nem volt válás, mert csak élettársak voltak, akkor gondolom, a gyámhatósághoz lehet fordulni.
2018. máj. 5. 15:40

Szia! A láthatást nyilván bíróság állapította meg a váláskor a kapcsolattartás miatt.


Az élettársad beszélhet a gyerekkel telefonon és megkérdezheti. Persze lehet, hogy az anyja mellett a gyerek nem azt mondja, ami igaz.


De a legjobb, ha a bírósághoz fordul.


A gyerektartás kötelezettség, a láthatás pedig szülői jog. Nem függ össze a kettő.

2018. máj. 5. 15:26
Teljesen tamàcstalanok vagyunk hogy egy ilyen helyzetben mit lehetne tenni a pàrom se értem hogy miért nem lép valamilyen irànyban mert ez màr nem normàlis
2018. máj. 5. 15:25
A pàromat sem értem mivel eléggé gyanús ez az egész màr neki is hogy amikor a làthatàsi joga lenne akkora volt élettàrsa hirtelen mindig,jön valamivel.Múltkor a kis gyereknek születénsnapja volt akkor se adta oda a pàromnak,a gyereket azzal az indokkal hogy tartsàk a születés napját valami teremben és azért nem tudja oda adni igy fel se tudta köszönteni a pàrom a gyereket. Most hétvégén meg jött ezzel hogy a gyerek nem akar jönni ide hozzànk àllîtólag,de tegnap még úgy volt amikor a pàrom akart menni érte hogy a volt élettàrsa azt mondta hogy ne menjen àt érte majd ő àt hozza a gyereket ma meg erre ilyeneket irt hogy a gyerek nem akar jönni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook