Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit kezdjek a papírtermékekkel a párás/penészes lakásban? fórum

Mit kezdjek a papírtermékekkel a párás/penészes lakásban? (beszélgetős fórum)


2010. jún. 26. 11:04

1. lépés: kideríteni, mi okozza a penészedést, de addig is: ésszel szellőztetni

2. lépés: felerészben hígított hypós vízzel bespriccelni a fertőzött részt

3. lépés: 15-20 perc múlva spaklival levakarni a falat

4. lépés: Kezelni a falat megfelelő anyaggal, pl. ThermoShield-del. Ehhez már szakember kell.

2010. jún. 26. 09:27

Hypós vízzel kezdtem! Kb. 1 hónapja tértem rá erre a szórófejes spray-ra.

Sűrűn szellőztetek!


A papírokra jó ötletet adtál Encsy, de a könyvekkel, papírtartó mappákkal mit csináljak? Kezd hullámosodni a mappám belső papírja!


Amit betty te mondasz azt csinálták egy ismerősömék és kb. 1 évig volt problémamentes minden.


Nagyon nyomoztam ebben a témában, és azt hallottam, hogy sót, rizst tegyek tálba, mert az felhívja a nedvességet! Na de hova tegyem? A másik, ha nem használ, akkor veszek olyan párastopot!

2010. jún. 25. 12:09
festék :)
5. e27d5a6391 (válaszként erre: 1. - Aszta)
2010. jún. 25. 12:09
szerintem szakértőt kéne kérdezni talán van valami gombasodás ellen,penészgátló vesték vagy valami hasonló.....
2010. jún. 25. 07:13
Ja, most látom,hogy ezeket megcsináltad!Bocsi.A penész elleni spray szerintem semmit nem ér,mert még jobban lefújtja a falat,anyósom is próbálta és több lett a penészből.
2010. jún. 25. 07:11

Én lemosnám a penészt hypós vízzel,és beszereznék egy párátlanítót.Sűrűn szellőztetnék.

De ha nem segít tedd bele a papírokat papírtartó fóliába.

2010. jún. 24. 19:35
És nem a lakásban teregetek, van szárítóm.
2010. jún. 24. 19:33

Penészes a konyhám, a fürdőm és a szoba is. Észrevettem, hogy a papírok felszívják magukba a vizet és nem tudom mit kéne tennem ellene?

Szellőztetek sokat, penész elleni spray-t használok, előtte hypoval fertetlenítettem a falakat.

Érzem a szobában a szagokat.... Mit tegyek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook