Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit jelenthet ha álmomban kiesett 2 fogam? fórum

Mit jelenthet ha álmomban kiesett 2 fogam? (tudásbázis kérdés)


1 2
2016. nov. 22. 14:48
2016. nov. 22. 14:46

én úgy tudom, halál, elmúlás, fel nem dolgozott gyász pl.

az onlinealmoskonyv oldalon meg tudod nézni a neten.

2016. nov. 22. 09:47

Eleg regi a poszt de leirom a tapasztalataim

1,5eve fekudtem az onkologian a vegstadiumos kifiammal az agyban. Azt almodtam hogy egyik rokonom leesett egy buszrol es omlott a szajabol a ver uvoltott a fajdalomtol. Ra egy napra a fiam meghalt. Egy hetre ra azt almodtam ismet kipergett az osszes fogam de nem fajt. Meghalt egy szinten ismeros kislany daganatos betegsegben. Aztan ismet almodtam hogy a bolcsesseg fogam kiesett. Egyik ismerosom mellrakban elhunyt ra par napra. Aztan par hete almodtam j kitort egy fogam de annyira nem fajt ....ismet meghalt egy gyerek az ismeroseim kozott agydaganatban. Tegnap este az also fogam esett ki almomban. Nem fajt (annyira) de sirtam hogy kiesett....hat kivancsi leszek. Nagyon felek!

36. globus
2013. okt. 4. 20:16
Sok volt a vacsora... :)
2013. okt. 4. 20:04
Felsz az oregedestol, elmulastol, foglalkoztatott ez a gondolat.
2012. márc. 12. 14:27
Én eddig úgy tudtam, hogy nem jelent jót, halál stb., egyik reggel viszont azt mondta a tv-ben két álomfejtő is, hogy ez badarság, foggal álmodni JÓT jelent:)
2012. márc. 12. 14:11
2 hete azt álmodtam, hogy kihullott az összes fogam. Ma éjszaka azt, hogy kihullott az egyik. Ma reggel meghalt a nagymamám:(((((((
32. MelisUK (válaszként erre: 27. - 7af3347250)
2010. ápr. 7. 10:37

Ok, én is olvastam, hogy 5-6 alkalommal is álmodunk éjszakánként, de sokra nem emlékszünk. Ha egyre sem emlékszem, akkor egyszerűbb azt mondani, hogy nem álmodtam, de mindemellett tudom, hogy mégis. Már nem emlékszem hogy mi is volt a könyv címe, az álmok pszichológiája, vagy valami hasonló, már nagyon régen olvastam, de rengeteg érdekes dolog volt benne, még laikus embernek is érdemes elolvasni. Egy tudományos könyv mégiscsak igazabb kell, hogy legyen, mint egy buta álmoskönyv, nem?

Sajnos arra lettünk nevelve, hogy ami le van írva, az igaz, úgy ahogy van. Épp ezért dőlünk be a butaságoknak is, ezért értelmezünk félre olyan dolgokat, amiket nem szó szerint kell érteni, stb.

31. Dócy (válaszként erre: 29. - Elfelejtett jelszó)
2010. ápr. 4. 21:19
Szerintem is így van.
2010. ápr. 4. 13:45
2010. ápr. 4. 12:37
Én is gyakran álmodom, hogy kihullanak a fogaim azóta feltűnően sokszor mióta ettől rettegek a foginyproblémáim miatt. Szerintem az ember azt álmodja ami tudatosan vagy tudatalatt foglalkoztatja.
2010. ápr. 1. 20:05

Nekem visszatérő álmom, hogy kiesik a fogam :-( Volt, hogy egyszer csak elkezdett mozogni, majd megfogtam és a kezemben maradt a fog, volt hogy az egész fogsorom kiesett, és volt hogy álmomban kihúzta egy fogorvos a fogam, úgy hogy nem is tudtam róla, egyszercsak kiesett a számból a kis vattapamacs, amit ugye a kihúzott fog helyére tesznek..., na akkor tünt fela dolog.


Én nagyon félek valójában, hogy valami baja lesz a fogamnak később, szerintem én azért álmodok ezzel sokszor.

27. 7af3347250 (válaszként erre: 26. - MelisUK)
2010. márc. 2. 10:54

Amúgy tényleg igaz, csak a nap eseményeit dolgozza fel az agyunk, regenerálódik. Az álmodási fázisba 5-6 alkalommal kerülünk. Főként hajnalban. A REM fázis a legizgalmasabb szakasza az álmodásnak.

Álmodni mindenki szokott, csak van, aki emlékszik rá és van, aki nem. :)

2010. márc. 2. 10:26

Annyi fura dolgot írtatok össze a fog kihullásával kapcsolatban. :P

Minden álom az előtte való napi élményeinken alapul, a napból bizonyos élmények, félelmek, vágyak éleződnek ki álmunkban, sokszor olyan hülyeségek, hogy nem is emlékszünk, hogy mi is az alapja az akkori álomnak.

Múltkor nekem három fogam is kiesett álmomban azért, mert van egy fogam, ami kisebb mint a többi, 18 évesen lézeres kezeléssel megcsináltattam, így akkora mint a többi, de az évek alatt megkopott és még attól is félek, hogy netán letörik a rajta levő pótlás - így már van is időpontom a fogorvoshoz.

Ezen letörés félelméből három alsó fogam ki is esett egyik éjjel álmomban. :D

Egyébként rájöttem, hogy akkor álmodom, ha hason fekszem, így igyekszem inkább nem hason aludni. Ha nem emlékszem az álmaimra vagy nem álmodok, akkor sokkal jobban kipihenem magam.

2010. márc. 2. 09:57

Krúdy szerint:

Fogad, ha kihull: egy atyádfia meghal.

Az 1756-os könyv szerint: Fogaid, ha mind kihullnak: egészségesnek gonosz. Rohadt fog, ha kihull: jó. Fogaid, ha elébed esnek: gyermekeid halála. Fogaidat nyelveddel kitolni: dolgaidnak jó vége.


De általában ezt mondják: fog, ha kihull - rokonságban halál.

24. Anitah
2010. márc. 2. 08:31

Sziasztok!


A kiesett fog általában halált jelent, ha fáj közeli ha nem, akkor távoli rokon, ismerős halálát jelentheti. Nekem legutóbb sajnos bejött. :-( Pár napja azt álmodtam hogy kiesett a fogam, de nem fájt. 2 nap múlva meghalt nagypapám testvére. :-(

Egy párszor már bejött ez a dolog (de nem minden alkalommal szerencsére).

2010. márc. 1. 23:58

4. nyom


[link]

22. a1baa7edcc (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2010. márc. 1. 22:15
Ezzel bizonyara megnyugtattad a kiirot :D
2010. márc. 1. 22:04
a magától kieső fog valaminek a végét jelenti. lehet ez haláleset, munkahely elvesztése-váltása, kapcsolat vége stb. Nem feltétlenül negatív dolog.
20. 7717d911a9 (válaszként erre: 18. - Zsu0102)
2010. márc. 1. 22:03

Igen. A halál átmenet régiből az újba. Ennyi erővel minden lehet halál. Amikor elhagy a szerelmed, az is halál. Amikor vége van a nyárnak, az is egy halál. Minden elmúlás egy halál amit valami újnak a születése követ.


Ilyen az élet.

19. 7717d911a9 (válaszként erre: 16. - Lanu)
2010. márc. 1. 22:01
Ez attól függ mit jelentett neked a mamád..
2010. márc. 1. 20:04
Én is úgy tudom, hogy halált jelent. De sztem ezt nem csak szószerint kell érteni, a halál a változást is jelenti, meghal egy részed, születik egy másik. És ez jó.
17. marduk
2010. márc. 1. 19:41
Lanu akkor neked máskor is ez jelzi az eljövendő halálesetet,ne add fel mert mást írnak.mindenkinek más a szimbólum nálam a haj játszotta a szerepet a halálesethez
16. lanu
2010. márc. 1. 18:18
Én egyszer azt állmondtam,hogy ki kellett venni a fogam,mert nagyon fájt,és reggelre meghalt a mamám.. de lehet,hogy véletlenszerű egybeesés...nem tudom.
2010. márc. 1. 18:03

Ez a betegség meg halál téma olyan mintha folyton rémizgetni akarnánk a másikat. Nem biztos hogy ilyen drasztikus a dolog.


Ez olyan mint a tarotban a "Halál" kártya. Kihúzod és rögtön infarktust kapsz!!! :)))


Nem kell ilyen forrón enni a kását.


Mindössze drasztikus változtatásra hívják fel a figyelmet ami többnyire lélekben és hozzáállásban kell hogy történjen.


Kár félelemgyárat építeni ezekből a dolgokból.


Csak fel kell ismerni a merevséget és új irányban továbbhaladni.

2010. márc. 1. 17:47
Ha kieső foggal álmodsz, az betegséget jelent.
2010. márc. 1. 17:32
Nem feltétlen halál,lehet betegség is!
2010. márc. 1. 17:30

Ez az álom egyáltalán nem csak halált, veszteséget jelenthet. Nem jó tartalmú, de nem kell mindjárt farkast kiáltani.

A fog (és a haj is) alapvetően az életerőt, és az egészséget is szimbolizálja. Ha fogunk vagy hajunk kihullik, azt jelenti megcsappan az életerőnk, fogytán az energiánk.

Ez azt is jelentheti akár, hogy egyszerűen csak megfáztál, vagy utolért a tavaszi fáradtság.

2010. márc. 1. 17:14

Modern álmoskönyvem szerint: nehezen elszenvedett vereség, fájdalmas veszteség.

Ha annyiszor halt volna meg valakim, ahányszor ezt álmodtam, már nem is lenne rokonom.


Ne aggódj! :)

2010. márc. 1. 17:11

Semmi probléma. Nem a halálra kell gondolni.


Azt jelzi hogy görcsösen ragaszkodsz valamihez, lélekben öreg és rugalmatlan vagy.


Félsz ennek a rossz mintának az elengedésétől. Félsz hódolni az új, fiatalos, örömteli dolgoknak.


Ekkor álmodban szépen kihullik a fogad (félelmetes) jelezve hogy mennyire merev és akadékoskodó vagy.


Az álom illogikus szimbólumokban tart tükröt nekünk hogy jelenleg hol tartunk az életben.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook