Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit csinálsz ha rádtör az édesség utáni vágy? fórum

Mit csinálsz ha rádtör az édesség utáni vágy? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 1. 12:39
magamhoz szólítok egy tábla csokit. ennyi :) ha nincs akkor kutyulok valamit. ha más nem cukrot pirítok dióval. :)
2011. febr. 1. 12:17
Viccet félretéve. Én is lefogytam már sokat. Egyél NOrbis puffasztott rizses szeletet. Csokis az alja,és este is eheted. 2 db van benne. 150ft körüli.
2011. febr. 1. 12:15
Veszek egy franciakrémest. VAgy egy habrolót. VAgy egy ekler fánkot. VAgy gesztenyepürét:O)
2011. febr. 1. 11:29
Keresek itthon valami édeset..
2011. febr. 1. 11:11

Hát rám ha rám tör, akkor engedek neki. :)

De régen azt csináltam, hogy egész egyszerűen nem engedtem neki. A csoki, az csoki, a puding meg puding, ezt úgysem lehet helyettesíteni. Csak pár napig volt nehéz, mert én a drasztikus módszer híve voltam és egyik napról a másikra elhagytam az egészségtelen dolgokat, a sok édességet, még a kávémba se tettsem cukrot. Az első 2 nap mindig szörnyű volt. Aztán néhány nap után megszokta a szervezetem, hogy nem tömöm cukorral és nem is követelőzött! :)

Most meg már nem tudom miért, nincsenek ilyen problémáim, szerencsére.

12. sunshine24 (válaszként erre: 1. - Nicky35)
2011. febr. 1. 10:52
Én úgy szoktam le, hogy amikor rámtör az édesség utáni vágy, akkor eszek egy gyümölcsöt. Általában narancsot vagy almát. Előtte nagyon függő voltam, most közel 1 hónapja nem eszek édességet, és már nem is igazán kívánom. Minden csak elhatározás kérdése.
2011. febr. 1. 10:16
Nem vagyok függő,de két kocka csokitól nem fosztom meg magam.
2011. febr. 1. 10:11
Csokit eszek.
9. Ancsa 37 (válaszként erre: 1. - Nicky35)
2011. febr. 1. 09:54

Szia, nem vagyok szakértő, de az biztos hogy nem jó ha ritkán eszel! Ilyenkor nagyon leesik a vércukorszint, hogy ezt a szervezet SOS pótolja (mivel erre szüksége van, pl. az agyműködéshez) a hirtelen elkapja az embert az édesség utáni vágy.


Tehát próbálj meg rendszeresen étkezni!

Ha édesség megkívánod az édességet, egyél alacsony kalóriatartalmú kekszet, pár szemet (háztartási, győri édes, vannak finom diabetikus kekszek)


Én pl. ebéd után 1-2 órával érzem, hogy nagyon ennék vmi édeset. Ilyenkor csinálok édesítővel egy tejeskávét és eszem hozzá pár szem kekszet. Kecske is jóllakott és a káposzta is megmaradt :-)


Ha ez sem elég, a Gastroyalnak van olyan szénhidrátszegény menüje, amiben a főétel mellé adnak diétás édességet, 870 Ft (külön az édességet is lehet rendelni) én a múlt héten pl. ezt ettem. Az adagok nem túl nagyok, de meglepő módon mégis elég volt és még ízlett is!

8. 6a33602f01 (válaszként erre: 7. - Huldra)
2011. febr. 1. 09:52
hmm .. az jó sok cukrot tartalmaz!!
2011. febr. 1. 09:51
Koleszos szobatársam ilyen esetekben mindig aszalt gyümölcsöt majszolt.
6. syria (válaszként erre: 2. - Bogicaa)
2011. febr. 1. 09:50

20 évesen én is csokifüggő voltam, de nem okozott súlyproblémát.

6 év múlva megszületett a fiam, és megszűntem csokifüggő lenni.

2011. febr. 1. 09:50
Bele nézek a tükörbe és erőt meritek hogy ne!!!
2011. febr. 1. 09:49

En ilyenkor mindig koffeinmentes kavet iszom. Dietazom, es mindig ramtor az edesseg utani vagy, ilyenkor a kavehoz nyulok, termeszetesen edesitoszerrel. Valamennyire csokkenti a vagyam. :) Nem tudom mennyire tudtam ezzel segiteni. :)

Vagy epp gondolj arra, hogy mennyi csokit ettel mar eletedben, es most aldozatot hozol, lefogyod az az 5 kilot, es utana ujra ehetsz csokit, persze mertekkel. :)

2011. febr. 1. 09:47

Én is "fogyin" vagyok!

almát,vagy más gyümölcsöt szoktam!

így nem fogsz fogyni,amúgy :)

2011. febr. 1. 09:46
Ilyen tanács nekem is jól jönne, igaz nekem nem a súlyom miatt, hanem én csokifüggő vagyok, és nem szeretném tönkretenni az egészségemet vele.
2011. febr. 1. 09:44

Adjon nekem valaki tanácsot. Szeretnék leadni 5 kilót, de hiába az elhatározás. Az a problémám hogy napközben nincs nagyon időm enni, csak ritkán és este eszek, de nem sokat. Ilyenkor viszont mindig valami édesre vágyok.

Mit esztek csoki helyett?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook