Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit csinálsz ha rádtör az édesség utáni vágy? fórum

Mit csinálsz ha rádtör az édesség utáni vágy? (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 27. 18:40
eszek finomságot
2011. aug. 15. 19:35
jól megeszek egy nagy adag fagyit:-) feketeerdőset vagy epreset...mert azt szeretem.. nagyon :-)
2011. aug. 13. 06:52
Eszem egy csokit.
2011. aug. 13. 01:22
hmmm... ha édes akkor egy jäger... :)
2011. aug. 13. 01:15
Milka, jégkrém, torta ..... amihez hozzájutok ..... :o))
2011. aug. 13. 01:07

Bedobok egy almás-zabos kókuszgolyót.

Akit érdekel a recept:

[link]

Lehet lájkolni is, ha tetszik.

2011. aug. 5. 14:40
fagyi, fagyi, fagyi :D
2011. febr. 24. 21:45
lekűzdöm.
2011. febr. 10. 13:39
akarom mondani egyetek bátran csokit, de mozogjátok is le:)
2011. febr. 10. 13:38

Én nem a csokifüggő táborba tartozom,időnként azért (havonta 2x) muszáj ennem :o)

Olvastam múltkoriban, hogy ha az ember csokit kíván, akkor csokit kell enni, ha tésztát, akkor azt, ha narancsot, akkor meg narancsot, magyarán követni kell a szervezet utasításait.

Ellenkező esetben visszaüt. Valami ilyesmi volt a példa, melynek menete: Megkívánod a csokit- nem eszel, mert hízlal, késő van,lelkifurdid van miatta, stb, ezért eszel helyette egy almát.Az agyad rájön, hogy ez nem csoki volt, ezért szegény almát elraktározza. Kívánod a csokit továbbra is, előbbi okok miatt ismét nem eszel,választasz helyette egy joghurtot. Ez ugyanarra a sorsra jut,mint az alma, mert ugye nem csoki... Még mindig kívánod a csokit, akkor próbálkozol valami meredekebbel,mondjuk legyen keksz, de ez még mindig nem a csoki, tehát elraktározod.Egészen addig így megy tovább, amíg meg nem kapja az áhított csokit.

Na, olyankor történik egyesekkel az, hogy ha már egyszer "vétkeztem" alapon akkor jól feltankolnak belőle. Sztem a mértékletességen van a hangsúly.

Épp az imént ettünk kolléganőmmel 2 kocka svájci csokit (hát nem semmi egy íz-orgia)

Viszont hamarosan indulunk is edzeni:o)

hogy szép , egészséges halottak legyünk:o)-

... vicc volt.

2011. febr. 8. 13:06
Ja azt még elfelejtettem h. kb. 3 hete jó minőségű vitaminokat szedek és nem is kívánok úgy ,,dolgokat" (csoki, puding, üdítő) olvastam h. vitamin hiánya is okozhatja az édességvágyat...Nekem úgy néz ki bejött mert 10 napja nem ettem csoki és bírom is..
2011. febr. 8. 13:03

Én is csoki függő vagyok iszonyatosan, cukrász vagyok és olyan számomra a csoki mint alkoholistának a pia, dohányosnak a cigi.. Nehezen birok ki egy napot egy szelet legalább 1 csoki nélkül!! De elkezdtem, ismét belevágtam..(2009-ben több mint 1 hónapig nem ettem egy falat csokit se még sütibe se utána is csak mértékkel) 1,.Nem járok boltba csak 2-3 naponta ha kell valami a páromat küldöm és a lelkére kötöm h. nekem ne vegyen mágának igen és ne előttem egye meg!!

2.,Nem tartok itthon se kekszet, se csokit se semmit ami este evésre késztethetne..

3,.Ha be kell menni a boltba irány a kenyér, szalámi, tej, pénztár..

A fenekem apad, a pénztárcám dagad...

1 csoki 100-130között van 7X130=910ez X 2-vel mert ketten vagyunk az majd 2000ft..hetente..Elgondolkodtató havi és éves szinten...ezekkel próbálkozok..

2011. febr. 8. 08:58

1. Akinek szeretet hiánya van az kívánja az édességet.

2. Vanília cukor vagy fahéj keverni, (tea, vagy tejbe,) és még a fogyózók éhségét is csillapítja.

2011. febr. 8. 08:13
Nem olvastam végig a hozzászólásokat,de én 17 hónapja semmi cukrot nem eszek,és nem kellett lemondanom az édességről sem.Mindent eszek amit megkívánok.Csak nem a boltban veszem hanem magamnak csinálom.A titka a STIVIA szirup.Mindenbe azt használom,és így a csokitól a pudingig a sütikig mindent eszek!!!!Nagyon egyszerű és finom recepteket fejlesztettem ki!
33. c1e9612cd3 (válaszként erre: 32. - C1e9612cd3)
2011. febr. 2. 02:27
jah, és amit kifelejtettem, h lehet kapni diabetikus édességeket, diabetikus pudingport, és sztem a Canderel instant kakaópora is nagyon jó. Ezekkel minddel pótolhatod az édességet! Csak a diabetikus cuccokkal módjával!!!!! Mert a túlzott édesítőszer se jó, illetve a diabetikus dolgokban soxor az édesítő mellett fruktóz van, aminek a beviteli arányaira szintén nagyon kell figyelni fogyinál!
2011. febr. 2. 02:23

nekem ami bevált:

- gyümölcs

- banánturmix édesítővel

- gyümölcsjoghurt

- aszalt gyümölcs, vagy a Norbi féle szárított

- vagy!!!! Vmi jó minőségű diabetikus lekvár/ jam abonettel, vagy hasonlóval (de azért itt is nagyon figyelni kell a lekvár vásárlásánál az összetevőkre!!!! Én, amit nagyon szeretek, az a azt hiszem Herbária barack lekvárja)

31. b99048cdfc (válaszként erre: 23. - Mosolyka2)
2011. febr. 1. 19:51
Tescóban:O)
30. 67691d8c26 (válaszként erre: 2. - Bogicaa)
2011. febr. 1. 19:34
Ezzel szerintem nem ártasz az egészségednek. Ha mondjuk cigiznél, azzal igen. De egy kis csoki...hmmm:)
29. -magnólia- (válaszként erre: 28. - MissRituska)
2011. febr. 1. 17:00

:)

Én pár éve hál' istennek beálltam szuper súlyra, nem tudom hogy csináltam? Lehet, hogy tényleg fejben dől el. Pedig minden nap eszem én is édességet, hiányozna, ha nem lenne... A pocket coffee-t imádom, csoki is, meg erős kávé és pörgök tőle, mint a duracell nyuszi! :D

28. MissRituska (válaszként erre: 27. - -magnólia-)
2011. febr. 1. 16:53
Szia!Huszonpar ev alatt a rekordom edesseg nelkul:12 NAP!!!!!!!!!!!!!!Azt a buszkeseget elmondani nem tudom.2kg-ot fogytam is!Es aztan a munkahelyen az iroasztalon hagytak egy kis tejkaramellat!Az olyan volt mint gyakorlo vegetarianus capanak egy darab steak!Akkor meg mar ugy voltam vele,h hazafele beugrok a boltba,ez a nap mar ugyis "csokis". :) Azota ujra mindennap csokis,vagy legalabbis edesseges valamilyen formaban... :S Csak ne lenne ilyen finom... :)
27. -magnólia- (válaszként erre: 25. - MissRituska)
2011. febr. 1. 15:24
A csoki, az csoki! Olvasd el 13. hozzászólásomat! :)
2011. febr. 1. 15:18
Csokit eszem. De akkor simán elfogy egy tábla ...... aztán hónapokig eszembe sem jut ..... :o)) Hja, és akármilyen csokitól nem csábulok el .... van néhány kedvenc ..... a többire rá sem nézek. :o))
2011. febr. 1. 15:16

Udv minden sorstarsnak. :)

En tobb mint 20 eve vagyok csokifuggo,de nagyon.Fizikai rosszulletig kepes vagyok vagyni ra.Persze tudom h minden ilyesmi szeretet ehsegrol szol.En az APukam szeretetet veszem magamhoz igy. :)

Tulsulyom nincs,de nagyon aggodom miatta mindig.Aranylag helyesen is taplalkozom,de az edesseg iranti vagy akkor is ott van.Orulok h valakinek mukodik ez a "helyettesitsuk" a csokit almaval vagy naranccsal dolog.Nalam nem mukodik.A csoki az csoki.A vegen ugy is becsokizok,max elotte megeszek egy kilo almat is. :) Nagyobb segitseg inkabb az edesitos fahejjas tejbezabkorpa,vagy cukormentes joghurt aszaltgyumolccsel es keves mandulaval vagy napraforgoval.vagy en ageva szirupot (ami olyan mint a mez,de teljesen nem hizlal) osszekeverek turoval es egy tojassal es abba teszek pl 1 narancsot.LEhutom,es mennnyei! :)

Na ez jo hosszu lett,de En is ettol "szenvedek" .:)

24. labi
2011. febr. 1. 14:55
egy kocka étcsokit eszem
23. Mosolyka2 (válaszként erre: 16. - B99048cdfc)
2011. febr. 1. 14:29
Hol szoktál ilyen Norbis szeletet venni? Nagyáruházakban?
2011. febr. 1. 13:58

Én ilyenkor régebben megettem egy tábla csokit. Amikor Weight Wacher-rel fogytam, rosszul lettem attól, hány pontot ér egy tábla csoki, és megelégedtem 2 kockával. Másképp nem ment.


Egyébként a rendszeres étkezés szerintem is csökkenti az édesség utáni vágyat. Ugyanígy mikor esténként veszettül kívántam a kólát vagy a sört, minden esetben rájöttem, hogy aznap alig ittam valamit. Ha rendesen ettem és ittam, semmit nem kívántam meg nagyon erősen.

2011. febr. 1. 13:49
Ha rámtör a vágy, akkor eszem :) Csoki mindig van itthon...
2011. febr. 1. 13:42

Édességet kutatok és megeszem ;D

Jó, ilyenkor étcsokit eszem, mert abból kevesebb is elég, hogy kiegyenlítsem az édességháztartásomat ;) Meg nemrég olvastam, hogy egy kevés étcsoki naponta ugyanolyan hasznos a szervezet számára, mint a kevés vörösbor. Szóval egy-két kockányi mondjuk.

Mostanában rászoktam a pudingra is - szerintem jó módja az édességfalási roham kielégítésére. (Ha turbózni akarom, akkor étcsokisat veszek és teszek rá egy csomó tejszínhabot. Bocsi :D)

Meg lehet csinálni például otthon tök klassz csokiskekszeket. Arra meg olyan jó rájárni ilyenkor : )

19. a138f13844 (válaszként erre: 17. - 83e25137af)
2011. febr. 1. 12:47
Ez jó megoldás. Így szoktam én is.
2011. febr. 1. 12:41
ha nagyon diétásat akarsz akkor valami aszalt gyümit de csak keveset!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook