Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hogyan lehet leküzdeni az édesség utáni vágyat? fórum

Hogyan lehet leküzdeni az édesség utáni vágyat? (tudásbázis kérdés)


1 2
50. pintyőke72 (válaszként erre: 49. - 36a26f5226)
2011. febr. 26. 21:16
Sünike, fogytál is?Ha igen mennyit? Én 2 hónapig nem ettem semmilyen édességet és lisztes cuccot, 12 kg-ot fogytam.
2011. febr. 26. 18:47

Le lehet...nagyon nehéz, de kitartással megy...

Bár nekem muszáj lett leszoknom róla...


Én tavaly nyáron szenvedtem a legjobban a csillapíthatatlan édességvággyal... Már attól szenvedtem, hogy semmilyen élelmiszert, vagy ételt nem tudtam megenni, ha nem édes, és tömtem magamba minden édes cuccot... Aztán december elején kiderült, hogy az már az orvos elmondása alapján a tünete volt a II. sz. cukorbetegségnek, amit kimutattak...


Elrendelték az inzulin nélküli diétát... Először majd bele pusztultam, hogy én, aki csokit evett csokival, a rengeteg sütemény, mert imádok sütni, stb..., hogy fogom elhagyni, hogy bírom ki nélküle...


Azzal kezdtem, hogy először a cukrot száműztem az étrendemből, és átálltam az édesítőre, étkezési glukonon/sorbisweet-re, étkezési szőlőcukorra, és étkezési fruktózra... Hol az egyiket, hogy a másikat használom, az édesítővel fele-fele arányban, és lám, a tea, mert teamániás vagyok, finom azzal is, ugyanolyan édes, de nem cukros!


És ahogy kiürült a szervezetemből a rengeteg cukor, immár hónapok teltek el úgy, hogy semennyi édességet nem fogyasztottam, és már nem is kívánom, újra kívánom a többi ízfélét is, ismét tudok változatosan enni...


Mivel a cukor, ami répacukor, amolyan kábítószer...

Aki azt fogyasztja, az függővé válik az édességektől...


És most így nagyon jól érzem magam, hogy nem is kívánom az édes ételeket egyáltalán... És egyelőre nem kell inzulin sem...

48. Chen
2009. okt. 22. 23:30

Huhh, ez sokkoló egy téma volt most nekem. Döbbenet a tény, hogy mennyi minden képes uralkodni felettünk. S most csak a gyomorról beszélek. Félelmetes, hogy mennyire ki lehet tágítani. Nekem teljesen rendben van a súlyom (170 cm vagyok és 53 kg, eddig a max. az 58 volt), de én is tudom, hogy ha nem figyelek oda, akkor rettenetesen éhes tudok lenni. Szerencsére mindig megijedtem úgy 55 kg-nál és leálltam, de nehéz volt. Ilyenkor pár napig korgó gyomorral fekszem le, alig várom, hogy reggelizhessek, de tudom azt, hogy pár nap és minden helyreáll.

Abban meg nem hiszek, hogy ha kívánod az édességet, akkor vagy egyél rohadt sokat, majd megutálod (lehet, de addigra kitágul a gyomrod, s 1-2 nap alatt is rettenet károkat tudsz okozni magadnak), vagy egyél 1-2 kockával, az majd elűzi a vágyat. Hát ez általában sztem nem működik. Nálam a totális megvonás jött be, de nem azért, mert nem akarok jót magamnak, hanem, mert hosszú távon akarok azt. Mindig arra gondolok, hogy jah, tényleg király lenne egy csokit megenni, ami 2 perc élvezet lenne, majd órákon át tartó bűntudat. Ha meg nem eszem meg, akkor másnap jön a büszkeség, megindul a fogyás és elkezdem azt érezni, hogy tudom uralni a testemet, s nem ő ural engem. Tudjátok mennyivel jobb érzés egy csokinál azt érezni napról napra, hogy változunk? Menj el az édességet mellett, ne is vásárolj otthonra. Ha belegondoltok, itt arról van szó, hogy egy nem cselekvéssel (nem evéssel) lehet eredményeket elérni. Nem kell tenned mást semmit sem, csak ennyit: a semmit. :)) Bonyolult, de én ezekkel a gondolatokkal győzöm le a vágyat, s szerintem a súlyom azt mutatja, hogy működik, holott imádok enni. Ez a második legjobb dolog a világon. ;)

47. 2d5a00656a (válaszként erre: 23. - 9778ca1817)
2009. okt. 22. 18:35

Árva galamb!

Te szülő vagy ,és van egy hasonló /100 fölötti kamaszod,ha jól vettem ki a szavaidat?!/

Azt ugye tudod ,hogy csak te tehetsz erről??Főleg fiúgyereknél?!!Te főzöl rá mint ahogy mosol,és takarítasz stb..:)/szóval tudd,te hízlaltad ekkorává!!

De,és ez fontos!!Te is mentheted meg a keringési problémáktól,a túlsúly minden rossz ,és veszélyes hatásástól!!!

Ne mást,a saját fiad próbáld meg megmenteni!!!

Gondold át!!!Nem kéne ezt visszafordítanod???

Tegyél érte,hogy ne legyen így!!

2009. okt. 22. 18:28

fatfanny!

A szüleid hogy állnak a súlyodhoz???Hagyják ezt a zabálást amit művelsz,és amivel tönkrevágod magad???

2009. okt. 21. 19:09
egyél sok olyan édeset, amit nem szeretsz. egyszer megundorodsz, mint én a lúdláb tortától, és nem fogsz többé édeset enni :)
44. sysy66
2009. okt. 21. 18:59
szia. én tudok egy nagyon jot..nekem is ilyen gondom volt.mindig csak a nasi az édesség. vettem KR.M (kipontoztam mert a moderátor beleköt)tablettát 2000 ft 30 db. már az elso szem után nem kivántam az édességet. probáld meg nagyon jo. szio
2009. okt. 19. 09:18

Picit kiegészíteném. Rögtön a téma elején megjegyezte a beíró, hogy minél több CH-t fogyaszt, annál inkább többet enne. (10. Mókica)

Régi magyar közmondás is azt állítja, hogy evés közben jön meg az étvágy.

Szerintem enek történelmi okai vannak. Méghozzá ez a szervezet tűlélési stratégiája. Az állatvilában mai napig így működik. Jön a gyümölcsszezon, majd a gyümölcsevő állatok degeszre eszik magukat. El is híznak rendesen. Majd jön a tél, és felélik a zsírszalonnát. A szervezet a cukrokat (kivéve a gyümölcscukrot) el tudja tárolni izmokban és a májban, de ha gyümölcscukorból többet fogyasztunk mint amennyit elhasználunk, akkor ez csak zsírrá alakítva tárolható. Hogy miért nincs enzimünk, ami a gyümölcscukor izmokba tárolását lehetővé tenné, nem tudom. Nyilván a teremtő vagy természet (mindenki a hite szerint) úgy gondolta, hogy a szezonális gyümölcsök miatt nem kell külön kezelni. Lényeg az, hogy a magas inzulintermelést kiváltó édesség további falánkságot okoz. Tehát legjobb szénhidrát források a rostos szénhidrátok, meg a keményítők.

Ami pedig a magas és alacsony GI besorolást illeti, picit sántít ez is. Ugyanis megfigyelték, hogy az alacsony GI-jű kaják azért nem okoznak hirelen vércukor emelkedést, mert hirtelen meglódítják az inzulin termelődést.

Tehát az inzulintermelés szempontjáből kellene csoportosítani a kajákat.

[link]

A fenti cikkel majdnem mindenben egyetértek, leszámítva a felesleges zsírfóbiát. Nálam a zsírbevitel nagyobb része reggelire történik, ez garantáltan elűzi az étvágyrohamokat egész napra. Persze a vacsi az a lehető leginkább zsírszegény.

2009. okt. 17. 22:07
Szeletelj fel egy banánt, serpenyőben süsd egy kicsit meg kevés vajon, rakd ki egy tányérra, locsold meg mézzel, vagy juharsziruppal. Nem túl guszta, de nagyon fini édességpótló és sokkal egészségesebb, mint a csoki! Mondom én, aki épp csokievésre készül, ha már így kedvet csináltatok hozzá. :)
2009. okt. 17. 18:16

Kopiztam, megosztom:


"Vannak ételek, melyek elfogyasztása után kellemes, laza és kiegyensúlyozott állapotba kerül a szervezet. Boldognak érezzük magunkat még akkor is, amikor épp egy idegileg rendkívül megterhelő nap áll a hátunk mögött. Miért?


A háttérben a szerotonin - az un. "boldogság hormon" áll - mely az agyban termelődik egy aminósavból, a triptofánból. Ez a vegyület játszik szerepet abban, hogy milyen a hangulatunk, mennyire viseljük el a fájdalmat, hogyan alszunk és még abban is, hogy hadilábon állunk-e az étvágyunkkal vagy sem.


Ahhoz, hogy a triptofán az agyba kerülhessen a szervezetnek szüksége van cukorra, mert ez a triptofán szállítója. De a túlzott mennyiségű finomított cukor lökésszerű válaszreakciót vált ki a szervezetből, mivel rendkívül gyorsan megnöveli vércukor szintjét is. Ennek pedig az a következménye, hogy az inzulinszint is ugrásszerűen megemelkedik, mert a szervezet szeretné a vércukorszintet ismét normálszintre csökkenteni. De mivel lökésszerűen, nagy mennyiségű inzulin került a vérbe, ennek pont ellentétes lesz a hatása, mert a vércukorszint rövid időn belül leesik és jóval alacsonyabb lesz a normál értéknél.


Az agy kiegyensúlyozott energiaellátásához viszonylag stabil vércukorszintre lenne szükség. Ha leesik a vércukorszint, akkor a szervezet éhségérzettel jelzi, hogy táplálékra - pontosabban szénhidrátra van szüksége. Ha ilyenkor ismét csokis keksszel, sütivel, vagy csokoládéval csillapítjuk az étvágyunkat, az pontosan olyan, mintha olajat öntenénk a tűzre! A fent leírt folyamat megismétlődik és ismét éhesek leszünk rövid időn belül. Innen már nagyon könnyű bekerülni az ördögi körbe, ami egyre több és több étel, esetleg édesség fogyasztásában nyilvánulhat meg!


Tudatosítsd magadban, hogy ez nem valódi éhségérzet, mert abból fakad, hogy túlságosan alacson szintre csökkent a vércukorszint.


Mire érdemes figyelned?


Ha röviddel az étkezés után ismét úgy érzed, hogy enned kell, akkor kezdj el gyanakodni! Ha egyre inkább gyötör az édesség utáni vágy, gyengeség, fejfájás, remegés és farkaséhség tör rád, akkor nagy a valószínűsége, hogy kiegyensúlyozatlan a vércukorszabályzás a szervezetedben. Ez csökkenti az energiaszintet is, az általános teherbíróképességet, kiegyensúlyozatlanná válik az alvás és még az immunrendszer működésére is káros hatással lehet. Ha tapasztalod magadon ezeket a tüneteket, akkor kézbe kell venned a dolgok irányítását! Ne hagyd, hogy az édesség irányítson téged, hiszen te vagy a főnök!


Mit tehetsz a farkasétvágy leküzdéséért?


Az első számú segítség a lassan felszívódó és ezáltal inzulin lökést nem kiváltó ételek fogyasztása. Tévedés, hogy fogyni csak éhezés árán, keserves fogyókúrákkal lehet. A megfelelő étel kiválasztásában nagy segítséget nyújtanak a glikémiás index (GI) táblázatok. Olyan élelmiszereket kell választanod, amelyek glikémiás indexe alacsony vagy nem túl magas.


Tiltott étel nincs, csak olyan, amiből érdemes keveset fogyasztani. Mint pl. a finomlisztből készült pékáruk, burgonyából készült ételek és a cukros-vajas édességek.


Mértékkel fogyaszthatók a félkeményre főtt tésztafélék, durvaörlésű gabonatermékek és lisztes ételek.


Érdemes többet fogyasztani a sovány húsokból, tejtermékekből és olajos magvakból.


Az étkezés alapját pedig a zöldségek, gyümölcsök adják, növényi olajokkal - mint pl. olivaolaj, csíraolajok, szőlőmagolaj.


A hagyományos, magyaros ételekhez pedig felhasználhatók a különböző hüvelyesekből és sárgaborsóból készült lisztek, mert ezek kedvező hatással vannak a vércukorszintre és teltség érzetet keltenek. Ha étrendedet ezen szempontok figyelembevételével állítod össze, elérheted, hogy csökkenjen az édesség iránti ellenállhatatlan vágy - ami komoly segítséget jelent, ha tényleg fogyni szeretnél!"


forrás: [link]

2008. okt. 6. 21:47
helyette együnk gyümölcsöt, abban is található olyan, ami édes.
2008. okt. 6. 21:39

Régebben én is mindent felfaltam, addig ettem amig láttam. Ha nem láttam keresgéltem stb..

Ennek az egészségem látta kárát, ma már gyakorlatilag nem jelent gondot lemondani a szénhidrátokról. Még akkor sem érzek hozzá kedvet, ha elöttem majszol valaki.

Persze vannak periódusok amikor én is megingok. Tapasztalataim szerint a körből nehéz csak kilépni, tehát ha egyszer abba tudtad hagyni utána már könnyű abban a mederben haladni.

Viszont ha megint elkezded, akkor újra hiányozni fog.

2008. okt. 6. 21:29

Nem szeretem az édességet csak imádom mindig muszály valami kicsikét itthon tartani ha csak egy kocka is de legyen vagy valami süti....


Ki probálom a mézet de azt nem szeretem nó meg a cukorkákat sem

2008. ápr. 30. 15:09
Ha édességre vágysz,egyél egy-két evőkanál mézet.Növeli a vércukorszintedet,de nem hizlal.
2008. ápr. 11. 13:07
Az édesség utáni vágyat-főleg ha ez nem volt eddíg "velejárója" az életednek, krómhiány is okozhatja. A gyógyszertárban biztosan találsz megfelelő készítményt.
2008. ápr. 11. 09:09
Nekem az egyetlen dolog ami hatott,elolvastam Dr.Young "pH csoda" c.könyvét.Megtudtam mi zajlik a szervezetemben,ráadásul felismertem magamon és környezetemen a tüneteket,amik teljesmértékben alátámasztották amit leír.Azóta elég emlékeztetnem magam rá és rögtön elmúlik a vágy.Az összes többi módszer csak próbálkozás és átmeneti.Ha nagy édességevő vagy /mi azok voltunk/ az Amwaynek van egy fogyiturmixa Positrim,csoki,vanilia,eper,tejeskávé ízben amit tejjel kell jól összerázni és olyan mint egy jó kis puding,mi egy hónapig ettük az átmeneti időszakban.Az is pótolja az édességhiányt.Az a baj ha az ember abbahagyja kb.2-3 hét múlva ujra kivánja az édességet.
2008. márc. 9. 20:54
Jó sok édességet kell enni egyszerre, annyit, hogy megundorodjon tőle az ember. Akkor aztán hetekig nem bír az ember még csak gondolni sem az édességre.
2008. márc. 9. 18:36
Sehogy! És nem is akarom =PPPPP
2008. márc. 5. 13:46

Akinek nem okoz problémát, és van elég akaratereje, annak ajánlok egy bevált módszert: ha édesség utáni vágy tör fel benne, akkor néha nyugodtan egyen egy-egy kocka csokoládét. Akkor kicsit lenyugszik, és nem áhítozik rá annyira. És megkíméli magát attól, hogy még tűr néhány napig, aztán együltő helyében megeszik egy egész táblával.

Amúgy ez a néha és kicsit nálam is bevált tavaly, simán lefogytam mellette. De nálam az is működik, hogy elhatározom, hogy nem eszem ezt vagy azt, és utána sokszor eszembe sem jut, pedig amúgy odavagyok érte. Így jártam most a csipsszel is - mióta letettem róla, legtöbbször eszembe sem jut a boltban, pedig ÚÚÚÚgy szeretem!

2008. márc. 4. 20:00
Bio Króm tablettát kell szedni. Kb. 1 hét után határozottan csökkentette nekem az édesség utáni vágyat.
2008. febr. 22. 18:16

Sehogy!!!!

És nem is kell, ha minden rendben

van veled.

2008. febr. 21. 19:05
Sajnos ezzel nem vagy egyedül.
2007. okt. 30. 10:37
gyümölccsel
2007. okt. 30. 10:26
Be kell belőle sokkallni. El kell jutni a Pfúj, rá sem bírok nézni állapotig!!!
2007. ápr. 28. 17:32
Csak saját akarat erőddel.Ha ez nincs,hiába a jó tanács!
2007. ápr. 27. 20:29
EGYÉBKÉNT (bocsi)
24. 9778ca1817 (válaszként erre: 21. - FatFanni)
2007. ápr. 27. 20:28

egyéként részemről taps:))))

(csak halkan jegyzem meg, hogy nálunk már hosszú, hosszú évek óta nincs csoki és más egyéb se, és mégis....:((( )

23. 9778ca1817 (válaszként erre: 20. - FatFanni)
2007. ápr. 27. 20:24

Fannika

Nem akartalak megbántani, cak amit írtál az szíven ütött, mert teljesen találva érzem magam. Van egy fiam aki 19 éves és bizony ő is jelentős túlsúllyal küzd, így aztán nem kell elmélkednem azon, hogy létezhet ekkora gyerek.

Valahol biztosan hibás vagyok,de ezen már a fiam akarata nélkül, csak én, nem tudok segíteni. Viszont ha úgy érzed, hogy bármiben segítségedre tudnék lenni kérlek, hogy írjál.

(egyébként azért gondoltam, hogy átverés az írásod, mert a fogalmazásod nekem nem egy 13 éves lánynak tünt)

22. Gatola
2007. ápr. 27. 13:30

Sziasztok!


Szerintem könnyen le lehet küzdeni az édes dolgokat. A lényege az, hogy nagyon le akarj fogyni.

Ha nagyon határozottan eldöntöd, akkor sikerül. Sokszor éreztem én is azt, hogy na most erős vagyok, nem eszek kenyeret, csokit. De soha nem volt az igazi, csak becsaptam magam.

Most 1 hete diétázok, és ha van cél, amiért lefogyj, akkor biztos hogy sikerülni fog. Én 2 hónap múlva megyek nyaralni a Balcsira, egy jó nagy bandával. Bulizunk stb... És nem szeretném magam rosszul érezni a dagiságom miatt. Eddig 4 kg lement, már csak 20 van hátra, de annyira elszánt vagyok, hogy 100% lesz a siker.


A LÉNYEG, HOGY LEGYEN EGY CÉLOD, AMIRE LE AKARSZ FOGYNI. legyen az akár egy buli, vagy egy osztálytalálkozó....


SOK SIKERT!!!! ÉS KITARTÁST!!!

2007. ápr. 27. 11:13

Egyépként ma még egy falat cscokit sem ettem.

=)))) "taps"

Remélem ez így is marad, mert most nincs itthon csoki, és sikerült meggyőznöm anyát, hogy ne is vegyen!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook