Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit csinálnak törött lábujjal? fórum

Mit csinálnak törött lábujjal? (tudásbázis kérdés)


2010. aug. 10. 21:40
Mielőbbi gyógyulást!
2010. aug. 10. 21:36

Köszi mindenkinek a hozzászólást!


Voltam dokinál, megröntgenezték. De nem tört el, minden csont a helyén van. Szóval csak rondán zúzódott.

A borogatást és a keméyntalpú cipőt javasolták nekem is és két hétre saccolták a gyógyulást.

2010. aug. 10. 18:52

jó téma, velem 2szer is megtörtént..

először a kislábujjam, úgy nézett ki, hogy a köröm kifelé nézett. nagyon fájt, szinte azonnal be is mentem a sürgősségire. megröntgenezték, haránttörés és ficam... körbeinjekciózták, és aztán rántották helyre. aztán odakötözték a mellette lévőhöz. 6 hétig jártam kontrollra.

másodjára a nagylábujj melletti törött el, jól elferdült. ekkor nem volt szerencsém,törés és elmozdulás is volt, de nem igazították meg. pedig mondtam, hogy a múltkor helyrerakták a másikat. jót röhögtek, hogy nem az első eset :) és nem találjátok ki mi lett a vége! térdig !!!!!!!!!!!!!! begipszeltette a doki...ez szombat hajnalban volt, hétfőn mentem ellenőrzésre. néztek ám nagyokat, hogy ilyet nem szoktak, törést lábujjon így begipszelni, jó hogy nem kaptam trombózist! uhhhhhh, kissé megijedtem... le is szedték rögtön, de ezt nem kötözték sehová. ferde is lett egy kissé, ami csak azért gáz, mert hosszú távon fáj zárt cipőben :( még jó h ennyire érdekli őket.. ezzel is 6 hétig jártam vissza és táppénzen voltam. biztosításom sajna nincs, ezért nem járt pénz. de ahogy jobban belegondolok, nem ártana! :D

ja, és simán csak rohantam, és beleütöttem az ajtófélfába...

19. Andi972 (válaszként erre: 7. - Pnéadri)
2010. aug. 10. 15:38
Ha van biztosításod törésre fizet,még a taxi számlát is ha avval mész.
18. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - Pnéadri)
2010. aug. 10. 15:33

semmit :)

nekem is eltört egyszer az egyik, belerúgtam valamibe :)

szép színes lett :D

nagyjából két hét alatt rendbe is jött, orvos nem látta, pihentetni kell, és gyorsan meggyógyul :)

2010. aug. 10. 15:33
Ha gond van vele helyre rakják ,de az egyik ismerősömnek a másik ujjához rögzítették,kötéssel és tapasszal.
2010. aug. 10. 15:23
Nem hinném, hogy gipszelik, de 6 órán belül tanácsos orvoshoz menni vele, mert ez időn belül van legjobb gyógyulási esély, ha mégis helyre kell tenni, gipszelni vagy akármit csinálni vele. Ezután ajánlatos kenegetni, hogy felszívódjon a vérömleny, mert az lassítja a gyógyulást. Kenheted fekete nadálytő krémmel, Liotonnal, Phenylbutazonnal.
15. Ildi0325 (válaszként erre: 1. - Pnéadri)
2010. aug. 10. 15:02
A férjem tavaly ugyanígy járt. Elrepedt a lábujja, jegelnie kellett és Phenylbutazon krémmel kenegette, kemény talpú papucs vagy cipő kellett 2 hétig. Jobbulást neked!
14. 448f1a930a (válaszként erre: 13. - Pnéadri)
2010. aug. 10. 14:46
Szívesen,de rtg-t fognak készíteni.Ha többféle biztosításod van,akkor az összes fizet.Érdemes utána járni,mert nem kis összeg.
13. pnéadri (válaszként erre: 11. - 448f1a930a)
2010. aug. 10. 14:43
köszi a tippet
2010. aug. 10. 14:43

Akkor megyek és helyrerakatom!

Bár szerintem jó helyen van, de inkább nézzék meg.

2010. aug. 10. 14:42
Semmit nem csinálnak vele,viszont,ha van biztosításod,akkor feltétlen menj el ,mert rendes törésnek számít és fizet a biztosító.
10. b2076ec79b (válaszként erre: 6. - Pnéadri)
2010. aug. 10. 14:39
ugyanezt műveltem én is :S és el volt törve. Szerintem menj azért dokihoz, hogy a helyére tegye, gyorsabban gyógyul!
2010. aug. 10. 14:38
De max helyrerakja, ha van vele valami gond.
2010. aug. 10. 14:38
Szerintem menj el dokihoz, hátha helyre kell rántani. Ezen kívül semmit nem csinálnak vele, csak "hozzászigszalagozzák" a másikhoz.
2010. aug. 10. 14:35
Akkor lehet, hogy semmi értelme dokihoz menni?
2010. aug. 10. 14:35

Sikeresen belerúgtam az ágy lábába. A kis lábujjam eltört szerintem. Lilás-piros színű, dagadt és nagyon fáj, ha hozzáérek, vagy rálépek.


Délután vagy holnap tudok csak orvoshoz menni, érdekel, hogy mire számíthatok.

2010. aug. 10. 14:34
Nekem anno a kisujjam volt eltörve, kézzel visszaroppantotta a helyére és utána "odakötötték" a mellette levőhöz, lévén gipszelni nem lehet. Csak az a pillanat volt bexarás, amíg visszatették :)
2010. aug. 10. 14:34
semmit, max. a másik lábujj mellé kötik, de honnét tudod, hogy eltört?
2010. aug. 10. 14:33
Apumnak egyszer a kislábujja tört el, de nem csináltak vele semmit. Fájdalomcsillapító és kész.
2010. aug. 10. 14:33
Arra gondolok, hogy be szokták gipszelni? Egyáltalán lehet gipszelni? Vagy másképp rögzítik?
2010. aug. 10. 14:32
Mit csinálnak törött lábujjal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook