Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióma - PCOS - átjárhatatlan vezeték - BABÁT SZERETNÉNK fórum

Mióma - PCOS - átjárhatatlan vezeték - BABÁT SZERETNÉNK (beszélgetős fórum)


15. Évi5
2018. dec. 26. 09:24
Sziasztok! Szeretném megkérdezni, van valakinek eladó Progesta-care (progeszteron) krém-je illetve PROCREATION NŐKNEK kapszulája? Hallottam róla, hogy PCOS-re jó. Megvásárolnám. Köszi.
14. fekete szőlő (válaszként erre: 13. - Babuci86)
2018. okt. 21. 02:08
Igen, elküldött, jövőhéten lesznek meg a hormon eredmények.
13. Babuci86 (válaszként erre: 10. - Fekete szőlő)
2018. okt. 20. 19:27

Nekem is azt írta a papírra a nőgyógyász, hogy pcos gyanús.... megvastagodott réteg veszi körül a petefészkemet, mondta, hogy keressek fel egy endokrinológust. Addigra már a hormon vizsgálati eredmények is megvoltak, mire időpontot kaptam.

Az endo doki meg értetlenkedve nézett, hogy mit keresek én nála, jók az eredmények...... Több pillérből áll a pcos, azért mert a nődoki azt mondja, még az nem biztos, hogy az is,majd minden jót kívánt és kedvesen elhajtott 😀

Ha nem volt még hormon vizsgálatod, akkor biztos el fog küldeni.

12. fekete szőlő (válaszként erre: 11. - Ursula33)
2018. okt. 19. 11:22

Stimmel, ebben a hónapban nem volt ovulációm, sem az otthoni tesztek alapján, sem hőmérőzés alapján, sem semmi testi tünet alapján. Korábbi adatom nincs, csak a júliusi vizsgálat. Ez csak azért érdekelne, hogy előnyt jelent-e, hogy tán még a legelején észre vettem/ kimutatta a vizsgálat, vagy hót'mindegy. Meg esetleg azért is érdekel, hogy régóta fennáll-e, vagy most jött, mert a Mensmentis-en olvastam, hogy " a PCOS kialakulása biztosan nem a harmincas évekre tehető". Nem tudom.Az is lehet, hogy ahogy írod, egész eddig tünetmentes voltam.

Ma voltam vérvételen, jövőhéten inzulinrezisztencia szűrés, aztán leletekkel irány első körben egy nőgyógyász, hogy nézze csak meg más is UH-val, mert akinél szerdán voltam kiakasztott. Illetve mellette kérek időpontot endokrinológushoz is. Köszönöm szépen, hogy írtál, illetve az ajánlást is!

11. Ursula33 (válaszként erre: 10. - Fekete szőlő)
2018. okt. 19. 10:04

Dr Tűű, de bejutni hozzá...

A PCOS lehet tünetmentes évekig, aztán egyszer csak hopp, ott van a sok kis folyadékkal telt üreg, mert elmaradt az ovuláció. Aztán amikor a folyadék felszívódik, ott marad a kérges felület a petefészek felszínén, ami nem engedi megrepedni a következő ovulációkor a tüszőt, megint elmarad, megint ciszták lesznek, amikből megint kérges felület... Ördögi kör

2018. okt. 17. 14:41

Sziasztok!


Babát tervezünk a férjemmel és ma voltam nőgyógyásznál. A leletre csak annyit írt, hogy ovarium PCO sy jellegű, illetve szóban elmondta, hogy sok apró, folyadékkal teli csiszta van, mind két petefészkemben. Kifejezett kérésem ellenére sem mondott semmi egyebet (többet se megyek hozzá). Elküldött vérvizsgálatra, arra holnap reggel megyek.

Viszont 3 hónapja, július közepén is voltam nőgyógyászati vizsgálaton, sima rákszűrés, meg a szokásos uh. Igaz, másik nőgyógyásznál és akkor nem emeltem ki külön, hogy tervezzük a babát, viszont az akkori vizsgáló orvos még csak nem is utalt a PCO-ra vagy PCOS-ra, a leletemen sincs semmi, de tényleg semmi az utálhatna rá.

Elképzelhető, hogy 3 hónap alatt alakult ki? Vagy mindig is megvolt, de hiába az évenkénti rendszeres nőgyógyászati vizsgálat, soha nem szólt senki, nem is utalt rá…?


Illetve tudtok ajánlani Budapesten olyan nőgyógyászt és/vagy endokrinológust akinek a PCOS a szakterülete?


Előre is köszönöm!

9. Babuci86 (válaszként erre: 8. - Fruzsi369)
2018. okt. 13. 20:51

Gratulálok 😊 jó ilyet olvasni.

Tegnap voltam egy másik dokinál az összes leltem el, de sajnos ő is a lombikot ajánlotta. Viszont azt is mondta, hogy nincs lehetetlen.... az elzáródás lehet egy pillanatnyi állapot.

8. Fruzsi369 (válaszként erre: 7. - Babuci86)
2018. okt. 12. 17:56

Nekem is a röntgenesnél mondták, hogy teljesen el vannak záródnak és még is sikerült a műtét, pedig a petevezetékeim kivételéről volt szó a műtét előtt.

Most egy 21 hetes kisbaba van a pocakomban.

Keress egy másik orvost. Én sztk alapon volt az egész és nem hagytam annyiban

7. Babuci86 (válaszként erre: 6. - Fruzsi369)
2018. okt. 11. 20:33
Nem. Röntgenes-kontrasztos próbálkozás volt, és ezután mondta a doki, hogy sajnos ez lombik lesz. Kérdeztem, hogy műtét útján sem lehet vmit okozni... azt mondta, hogy nem.
6. Fruzsi369 (válaszként erre: 5. - Babuci86)
2018. okt. 10. 16:33
Volt laparos átfújásod? Nekem azzal tudták kitisztítani
5. Babuci86 (válaszként erre: 4. - Fruzsi369)
2018. okt. 10. 16:00

Ma voltam az endo dokinál, és értetlenkedve kérdezte, hogy ugyan miért küldött hozzá a nődokim, mikor minden hormonom tökéletes😊.... De a cukor magas, arra kaptam bogyót, nem is kell visszamennem. Szóval pcos kizárva.

Peteérés, tüszők rendben.... Csak a vezetékem sz@r 😭

Pénteken megyek egy másik nődokihoz konzultálni...

2018. okt. 10. 06:12

Szia! Nekem se volt átjárható egyik petevezetékem sem. Idén április 5-én műtöttek emiatt laparoszkópiával. PCOS gyanúm is volt. Műtét alatt találtak egy méhnyak polipot amit kiszedték és ki is tisztították a petevezetékeim. 35-40 napra jött meg álandóan és akkor is majd megőrültem a fájdalomtól.

A műtét után május 12-én jött meg utoljára és ma vagyok 20 hetes kismama.

Elkezdtem szedni terhes vitamint és teát ittam mellé.

Valahogy intézd el ezt a műtétet! Nekem fel évet kellett várnom rá tb alapon de megérte.

3. Babuci86 (válaszként erre: 2. - 5236d12e25)
2018. okt. 7. 08:32
Igen, az inofolic-ot én is szedem, napi 2 tasakkal.
2018. okt. 6. 21:16
Inofolic nekem ez segített pco + ir mellett. Átjárhatatlan petevezeték nincs, csak pocsék orvos. Laparoszkópiával fel lehet oldani. Mióma max akkor okoz igazán gondot ha túl nagy.
2018. okt. 3. 16:30

Sziasztok!


Nagyon összezuhantam lelkileg 😭


Van még esélyünk?


Véleményeket, tanácsokat szeretnék, aki át esett ezeken, illetve még most is harcol.

Hogyan tovább?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook