Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Minimalista karácsonyt szeretnék. Nem anyagi okból. fórum

Minimalista karácsonyt szeretnék. Nem anyagi okból. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
33. tumbo2 (válaszként erre: 23. - Tumbo2)
2022. nov. 6. 11:32
mivel bejgli is kell, a lányom hazajön előtte,aztán megsütünk.
32. semleges (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 6. 06:18
Ez nem is annyira minimalista, szerintem szép és jó. Mi is majdnem hasonlóképpen fogunk.
2022. nov. 6. 06:12
Mindenkinek legyen olyan a karácsonya amilyet szeretne.
2022. nov. 6. 04:36
Karácsony arról szól, hogy együtt vagyunk, és szeretjük, legalábbis elviseljük a másikat. Éveben azért szokott lenni 2-3 fogásos ebéd. De karácsonykor ugyanez nyűg valamiért sokaknak. Nem kell mindent egyedül csinálni a háziasszonynak. Itt egy film ami erről szól sztrájkba lépek karácsonyra. Persze minden szépen, és jól alakul a végén. [link]
29. 38d4259a51 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 5. 22:46
Tegnap az áruházban nèztem a mini karácsonyfákat,lehet ,hogy olyat veszek.
28. 38d4259a51 (válaszként erre: 23. - Tumbo2)
2022. nov. 5. 22:43
Kacsa nálunk is Karácsonykor van, az èv többi rèszèben nem esszük.
27. Epresturmix (válaszként erre: 26. - Channa*)
2022. nov. 5. 20:04
Jólvan Channa, szavadon foglak! 😜
26. Channa* (válaszként erre: 25. - Epresturmix)
2022. nov. 4. 17:48

Nagyon bízok benne, hogy karácsonyra az is kész lesz.

Ha igen, akkor jöhetsz!;)

25. Epresturmix (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. nov. 4. 14:42
Kádas a ház? Mert az tényleg extra! Nekem legalábbis, mert itt zuhanyzó van! Esetleg egy fürdőbombával, eskü nekem más nem is kéne nálatok! Plusz egy tálca sütemény. 😀
24. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 14:37
Szerintem király. Én soha nem voltam nagyravágyó. A legszebb karácsonyom 40 fokos lázban, a kutyámmal, kint esett a hó. Főztem kaját, megterítettem, volt egy kis fa az üvegasztalon is. Ajándéknak magamnak egy könyv, kutyànak játék. Este megnéztük kutyus sál a Reszkessetek betörőket, benéztem ide a csajok hoz. Boldog voltam! 🥰
23. tumbo2 (válaszként erre: 22. - Mimóza07)
2022. nov. 4. 14:32
szaloncukor sosem,majd kapok a nyuggercsomagban. azt is a húgom eszi meg. most vasárnap lesz rakott káposzta,nálunk az sosem volt karácsonyi kaja.halászlé sem lesz,mert a vejem nem szereti.sült kacsa,krumplipüré,dinsztelt káposzta.meg talán rántott hús krumplisalátával.a sütiket előző napokon megsütöm.
2022. nov. 4. 13:27
Minimum hogy legyen szaloncukor, meg töltött káposzta. Sült hal. Meg vmi jóféle itóka. :) Ezek nem maradhatnak le az ünnepi asztalról. A bejgliről szívesen lemondok, mert azt nem szeretem. :P
21. libikóka (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 13:23
Örülök hogy leírtad,,annak meg főleg hogy nem valamiféle "borús" oka van az egyszerüsítésnek.
2022. nov. 4. 12:54
Tegyed ha megteheted.
19. l.luiselotte (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 11:57
Ez egyáltalán nem minimalista. Ahol már nincsenek gyerekek,ennyi teljesen célszeerű. Miért is kellene nagy felhajtás. Amikor még otthon laktam, azt hiszem gimis koromban hagyták abba a szüleim a karácsonyfaállitást, a nagyszülőknél meg egyáltalán nem volt. ( nem anyagi okok miatt, senkinek nem volt testvére, nem voltak oldalági rokonok sem, nem volt közönség ill. igény)
18. Channa* (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 11:24

Köszi, hogy leírtad!


Én ebben nem találok semmi minimalizmust;)

De nincs ezzel semmi gond, ahogy írod, az eddigiekhez képest lesz az.


Mi már évek óta nem ajándékozunk, csak tényleg valami nagyon apróságokat.

A lényeg az, hogy együtt legyünk.


Fények bent lesznek, nem csak 3 napig, hanem egész decemberben. Jellemzően elemesek a fényfüzérek, így az áramfogyasztásunk nem lesz több.


Sütit, sosem sütök sokat. 1 tepsi pl. négerkockát és 1 tortát szoktam készíteni.

17. tumbo2
2022. nov. 4. 10:55
mivel nálunk kisgyerek nincs,így fenyőfa,ajándék sincs.a lányomnak pénz,mert ő tudja mi kell,a vejemnek egy pezsgő.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Aszparagusz)
2022. nov. 4. 10:21
Én is javasolnám szívem szerint, hogy csak a kisgyerek kapjon ajándékot. Nem is miattunk, inkább hogy a gyerekeim ne költsenek "feleslegesen", mindenkinek van hová tenni a pénzét. De nem tudom, hogy fogadnák a javaslatomat. Egyelőre ennyit egyszerűsítek. Csak fokozatosan.
15. 785c64a729 (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 10:04

jó hangzik, bár nem a minimalista csak az egyszerű jelzőt használnám


egyszerű, nyugodt, meghitt... jól lesz

14. aszparagusz (válaszként erre: 13. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 4. 09:54

Ez egy teljesen normális karácsony. Nálunk majdnem hasonló.

- Kicsit nagyobb fa, feldíszítve, világítva, illetve beltéri és kültéri világítás is. (ez az én hobbim)

- Szaloncukor minimális, az is tálba téve.

- Sütni nem sütök. 1-1 rúd beiglit a szokásos helyről rendelünk.

- 25.-én van egy nagyobb vendéglátás, akkor a szokásos menü. Nem változtatok, mert mindenki ezt kéri.

- Ajándékozás nincs. Fiam illetve a rokonságban lévő "gyerekek" kapnak csak.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. nov. 4. 09:00

- Egy kicsi, formás fenyőt szeretnék díszíteni. Égősor lesz rajta, de csak a dec.24-26 közötti időszakban kivilágítva. Más kül- és beltéri karácsonyi fényt nem tervezek felrakni.

- Egyetlen doboz szaloncukrot veszek, amit tálban a fa alá teszek.

- A családot meghívom ünnepi ebédre/vacsorára, egy olyan napon, ami mindhárom gyerekemnek (és családjuknak) megfelel.

- Nem sütök világba, kevesebb sütivel is beérjük.

- A nem "vendégjárós" napokon kettőnknek főzök valami finomat, egyszerűbbet.

- Ajándékozás: férjemmel egymásnak semmi tárgyi, egy közös élmény lesz, elutazunk kettesben. A családban felnőtteknek egy-egy könyv, egy-egy karácsonyi képeslap pár kedves szóval és némi anyagiakkal kibélelve. Jobban tudják már ők, mit szeretnének, nekem már nincs kedvem sem, energiám, időm sem utánajárni. Kivétel a legifjabb generáció, ő megkapja a vágyott ajándékot.


Ennyi egyszerűsítést tervezek. Talán nem elég minimalista, de nekem - a korábbiakhoz képest- egyszerűbb lesz.

Öregszünk, fáradunk... ennyire futja, úgy érzem. Várom a véleményeteket.

2022. nov. 3. 21:06

Manapság az is nagy ünnep, ha mindenki oda tud ülni az asztalhoz akit szeretünk és várunk.

Jó lenne együtt lenni, mint nyáron!

2022. nov. 3. 19:04
Mindenki úgy ünnepel vagy nem ünnepel, ahogy kedve tartja. Én nem szeretem, ha úgy ki van világítva a ház, mint a Karácsonyi vakációban, vagy próbál az ajándékokkal rátromfolni a többi családtagra, szóval a minimalista karácsony nekem szimpatikus.
2022. nov. 3. 18:00

Amióta ketten maradtunk fiammal, nálunk minden karácsony minimaliasta, persze, korábban sem vittük túlzásba, nem vagyunk vallásosak, nem diszitjük a házat, rokonság sincs, amire szükség van, vagy a fiam nagyon rákiván,azt megvesszük azonnal.

A macskánk közvetlen veszélyt jelent a k. fára, 2 hófehér műfenyőt már széttépett, - így a velevaló együttélés alatt méginkább a minimalizmus felé hajlunk.


Van egy üvegfenyőm,azt szoktuk 24-én kb félóráig villogtatni. Ennyi.

9. libikóka (válaszként erre: 8. - Channa*)
2022. nov. 3. 17:55
Jó lesz,,az új hely maga az ajándék:))
8. Channa* (válaszként erre: 7. - Libikóka)
2022. nov. 3. 17:50

Remélem válaszol a kiíró.


A meglévő díszekkel díszítek, főzni mindenképp főznék. Nem szoktam különlegességeket főzni, sütök sütit is, de nem sokat, és lesz néhány vendégem, ahogy mindig és megyünk is.

Ajándékozni nem szoktunk, max. valami kis hülyeség, édesség, gyümölcs.


Most azon 'nevetgélünk', hogy az ide karácsonyi ajándéka az lesz mindenkinek, hogy megfürödhet nálunk és fűtött lakásban lehet;)

7. libikóka (válaszként erre: 6. - Channa*)
2022. nov. 3. 17:24

Én is ezen gondolkoztam el,,,mármint a magam szemszögéből.


Hogy hogyan minimalizálnám.

Kevesebb díszítés,,,vagy kevésbé ünnepies kaja,,vagy az ajándékozást mondanám le,,vagy nem ülnénk össze csak magunkban lennénk,, nem tudom..

Mindenesetre a kiírónak megvan az oka,,de én is kíváncsi vagyok.

2022. nov. 3. 17:17
Milyen a minimalista karácsony?
2022. nov. 3. 16:12
Nálunk lassan 4-5 éve van így. Inkább öreg Mamuskánkról szól, díszek , neki kis mesés karácsonyi dolgokat ,mindig kis újat. Míg velünk van neki legyen legszebb ,mi meg vele tartunk!♥
2022. nov. 3. 12:50
Detto :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook