Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mini Yorkit szeretnék vásárolni fórum

Mini Yorkit szeretnék vásárolni (beszélgetős fórum)


1 2 3
19. *Edo*
2014. márc. 24. 18:15
Röpke 10 éve szeretnék egy kutyust, de most lett rá lehetőségem, hogy vegyek is egyet, úgyhogy nem kapkodom el, az tuti :D
18. andi6020 (válaszként erre: 8. - Salabakter)
2014. márc. 24. 18:13
Az nem Biewer.
17. *Edo* (válaszként erre: 10. - Ata06)
2014. márc. 24. 18:13
Semmiképp nem veszek át semleges helyen kutyust, mert látni szeretném az eladó körülményeit! Mondani bármit lehet, főleg a telefonban...
16. Ata06 (válaszként erre: 13. - *Edo*)
2014. márc. 24. 18:12

Ennyiért már találsz kennelben is. Ne siesd el ez nagyon fontos!

Viszont az igazi tenyésztő ad törzskönyvet is, hisz ő a fajta jobbításán dolgozik és ez egyben egy amolyan garancia féle is. Tehát ha bármi nagy gond van vele, akkor ő felelősséget vállal érte.

A törzskönyvből tudod, hogy a Te kicsidnek a felmenői között nem volt vérrokonság. Ha valaki nem akar adni törzskönyvet, akkor ott már nem klappol valami.

15. *Edo*
2014. márc. 24. 18:11
Az oltás, féreghajtás, chip és szerződés természetesen alap, sőt még az útlevél is, mert külföldön élek...
14. Ata06
2014. márc. 24. 18:09

Az olcsó, meg ugye majd mégse lesz olcsó.

Szokták mondani "olcsó húsnak híg a leve".

Ha olcsón veszel, lehet ,hogy a "gatyádat" ráköltöd orvosra meg gyógyszerekre. De halottam már olyat is, hogy pár napra rá meg is halt szegény.

A szaporítók többsége a profitra megy. Képesek elválasztani túl korán a kölyköt , csak azért, hogy elég kicsinek lásd. :(

13. *Edo* (válaszként erre: 11. - Simple)
2014. márc. 24. 18:09
Az óccsóról csak annyit, hogy 80-100 ezer forintban gondolkodtam, és nyilván nem az az első ,hogy mekkora a mérete, hanem hogy minden rendben légyen vele! A törzskönyv egyértelműen fontos, a szülőknek feltétlen legyen, de a kicsinek számomra nem lényeg, mert sem tenyészteni nem szeretném, sem kiállításokra vinni. A méretéről még annyit, hogy mint írtam - LEHETŐLEG -kisméretű legyen, de nyilván ne egy fél kilós túltenyésztett görcs, aki 3 hónapig él...
2014. márc. 24. 18:06

ezt találtam erről:


"Nem nő meg semekkorára,ugyanis nem létezik,mint már kb.milliószor le lett írva.

Sem mini,sem extra mini nincs,a standard egyféle méretet ír elő.

Amit szaporítók rásóznak tudatlan emberekre mini meg extra mini néven,azok a mérethatár alatti példányok,jó eséllyel nem egészségesek és készülhetsz,hogy nem is élnek sokáig.

80 dekás volt a legkisebb,amiről hallottam,másfél éves korában le kellett altatni az öröklött betegségei miatt.

Azért van a fajtánál alsó súlyhatár,mert az az alatti kutyák már nem garantálható,hogy egészségesek lesznek.Szaporítók párosítanak méret alatti,tehát tenyésztésre alkalmatlan példányokat,majd az utódokat sózzák rá a vevőkre mindenféle kamu névvel,mint pl.extra mini."


tehát válassz normált, jobban jársz.. "korcsot" ne ha nem akarod szenvedésre ítélni a szemed láttára

11. simple (válaszként erre: 10. - Ata06)
2014. márc. 24. 18:04
Remélem megfogadja a tanácsaidat és nem vesz szaporítós kutyát. :( Bár az jó mer' mini meg óccsó, és ugye ez a lényeg. :(
10. Ata06 (válaszként erre: 1. - *Edo*)
2014. márc. 24. 18:03

A törzskönyv nagyon fontos. Nem azért, hogy flancoljál, hanem azért, hogy tudd, hogy a felmenők között véletlenül sem fordul elő azonos genetiaki hátérrel rendelkező.

A törzskönyv valójában nem nagy összeg, mert 2000Ft. körül van.

A szülők szűrése legyen meg a fajta betegségeket illetően.

A kicsiket és a szülőket el kell menni megnézni. Milyen helyen vannak, hogy viszonyulnak a gazdihoz ,ha pl. szólítják őket?

Meg vannak-e az oltások, a féreghajtások és chippeltetve vannak-e.

Ha valaki azt mondja a telefonban ,hogy akárhol egy parkolóba átadja, akkor azt felejtsd el.

9. simple (válaszként erre: 6. - *Edo*)
2014. márc. 24. 18:02
Azok szaporítók.
2014. márc. 24. 18:01
Nézzél szét a "Hóbundás "kennel honlapján,van egy extra mini biewer yorki,1,5 kg.
7. simple (válaszként erre: 1. - *Edo*)
2014. márc. 24. 18:01
Minden kutya fajtiszta, hiszen a faj maga a kutya. Fajta pedig például a yorkshire terrier. Csak az a kutya fajtatiszta, amelyiknek van törzskönyve. És az általad kiválasztott kutya csak egyféle méretben létezik, nincs olyan hogy mini, meg extra mini.
2014. márc. 24. 18:00

Tudom, hogy hivatalosan nem létezik, de mégis úgy hirdetik (még a kennelek is) hogy van mini (gondolom ezzel próbálják elkülöníteni méret szerint őket) .

Tehát lehetőleg kistestűt szeretnék.

2014. márc. 24. 18:00

[link]


Őt nagyon ajánlom! :)

2014. márc. 24. 17:58
Kezdjük talán azzal, hogy mini yorki nem létezik.
2014. márc. 24. 17:56
Pl, hogy elkerüld az olyan hirdetéseket, hogy extramini kutya eladó.
2014. márc. 24. 17:55
Én is yorkit szeretnék,szóval érdekel a téma.
2014. márc. 24. 17:52

Sziasztok!


A következő 2 hétben szeretnék egy kisméretű yorkit vásárolni, de még nem tudom pontosan,hogy honnan...Nagyon sok rosszat és átverést hallok , nem szeretnék belefutni egybe!

Hol érdemes keresgélni és mire kell nagyon odafigyelni a választáskor?

Mindenképpen szukát szeretnék, fajtiszta szülőktől, viszont törzskönyvhöz nem ragaszkodom...

Van valakinek tapasztalata vagy jótanácsa? :)

Illetve milyen összegben gondolkodjak, mi lenne a reális egy Mini Yorki esetében?


És még arra is kíváncsi lennék, hogy miket kell feltétlenül beszereznem ,mielőtt elhozom a kutyust?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook