Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mini Yorkit vásároltam viszont normál, mit tehetek? fórum

Mini Yorkit vásároltam viszont normál, mit tehetek? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
61. Soufflet (válaszként erre: 59. - Timycat)
2022. okt. 29. 02:47

Az en kis sziamim a koltozesek utan is uvoltozott.

Mikor pici volt, fel labon alltam s tuzhely elott, fel lannyal meg simiztrm, hogy fogja be, es a volt ferjem tudjon aludni.

Mikor bagy lett, felcsaptsm a vallamra, mint egy kaloz a papagajt. Akkor kussolt. Megvolt neki a biztos pont, es nem sirt.

2022. okt. 28. 13:54
Gurulós böröndbe fog beleférni. Mi a gond?😂
59. timycat (válaszként erre: 58. - PöttyösPanka)
2022. okt. 13. 21:38
🙂 Orvosi javallat miatt diétáztatjuk 😕 a sziámi amúgy is hangos jószág, az éhes sziámi egyenesen kibírhatatlan, de jobban belegondolva e téren is kitesz 2 macskát
58. PöttyösPanka (válaszként erre: 57. - Timycat)
2022. okt. 13. 15:15
Akkor te jól jártál, mert két macskányi sziámit kaptál egy áráért 😆
57. timycat (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 22:20

A centi számít nem a kg. Nekem van egy sziámim, ami átlag sziámi méretű, de dagadt mint egy kismalac így testömegre 2 sziámi jön ki belőle, akkor most ő n sziámi?


Azt jobb ha tudod, hogy a mini verziók betegesek. Egy ismerősöm van teacup méretű spitzzel, törzskönyv nélkül adott érte 350ezret 2 éve, de ennél sokkal de sokkal többet hagytak már ott állatorvosnál és nem lesz hosszú életű kutyus az biztos, most felnőttként súlyra nem tudom mekkora, de ha elfekszik az udvarban 2 térkő kockán elfér, tényleg icipici, ami eredhet a betegségéből is (ahogy írtam korábban az én cicámnál is az már előjel volt immunrendszert érintő bajra, hogy elmaradt a növésben)

56. Ms_Daisy (válaszként erre: 50. - Halao12)
2022. okt. 12. 22:06
Szegény kutyának milyen volna, ha 6 hónapig valakit megszeret, az meg visszadobja mint egy nem megfelelő ruhát? Nem értem ezt a témázást egyébként. Mi mikor menhelyről hoztunk el pár éve kutyát azt mondták közepes méretű nagyjából térd magas lesz. Nagyobb lett, de megtartottuk, se nem pereltünk se nem adtuk vissza.
55. Auróra2010 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 12:17
Az üzletkötés előtt láttál már miniyorkit, vagy csak a netről választottad ki ?
54. libikóka (válaszként erre: 53. - Andi6020)
2022. okt. 12. 12:16
Pontos:)
53. andi6020 (válaszként erre: 51. - Libikóka)
2022. okt. 12. 12:11

Ha a kutyát nézem, akkor szomorú, igen.

Ha azt, hogy az adott körülmények közt menne feljelentgetni, az konkrétan röhejes.

52. andi6020 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 12:09

Az én egyik yorkim 6 hónaposan 1770 gramm volt. Megállt 3 kiló körül. A másik 2,4 kg volt kifejlett korában, a harmadik 3,1 kg.

Nem "egészséges" dolog az 1 kilós kutya. Olyannyira, hogy egyes országokban 2,5 kg alatt nem is engedélyezett a fajta tenyésztése.

51. libikóka (válaszként erre: 49. - Andi6020)
2022. okt. 12. 12:03
Inkább szomorú.
50. halao12 (válaszként erre: 48. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 12:01

Már bocs, de ezt a kutyát postán adták fel neked?

Mert ha te vetted át, és ilyen fontos neked a méret, akkor miért nem mérted le a vásárlásnál? A szüleit láttad?


A Yorki egy mini kutya, te pedig egy mini-mini kutyát akartál.

Inkább add vissza az eladónak, visszakapod a lóvét és keresheted tovább álmaid kutyáját kicsit okosabban.

49. andi6020 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 11:57
Nevetséges vagy :D
48. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 46. - Halao12)
2022. okt. 12. 08:40
majdnem 3 kg szépítek hogy 6 hónaposan 2 kg..... 2 ! akkor 1 évesen 4 vagy 6? sehogyse jön ki az hogy egy évesen 1 kg lesz
47. michelle.r (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 08:40

Ha nincs szerződésed, mire szeretnéd alapozni a feljelentést? Beállt a patthelyzet, te nem adod a kutyát, ő meg nem adja vissza a pénzed felét.


Nyilvánvaló, hogy egy szaporítótól vetted, reménykedj, hogy egészséges.


Rossz "hallgatni", hogy úgy beszélsz egy kutyáról, mint két kiló felsálról 🙄

46. halao12 (válaszként erre: 45. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 12. 08:29

Na most akkor mekkora is? A kezdő bejegyzésben az írtad 3 kg. Nem mindegy.

Először mérd le pontosan, aztán gugglizd ki hogy a normál yorki hány kiló fél évesen. Így tudsz viszonyítani, hogy mekkora lesz a tiéd várhatóan.

A miénk is keverék, a törpe pincserhez hasonló. 7 hetes korában volt 1,1 kiló. Aztán guggli: így tudtuk hogy kb dupla akkora lesz mint egy törpe pincser. (akkora is lett)

45. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 28. - Andi6020)
2022. okt. 12. 08:02
Nincs szerződés én csak a pénzem 50%át akarom a kutyát nem adom vissza mert aztmondta ha még nől vissza veszi teljes árban, most 2kg !
44. 7962decf87 (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2022. okt. 12. 06:18

Csak megjegyzem a nagy betűvel írt szavak kiabálásnak számítanak!!


Igen, nagyon is tudom mit jelent a szaporító szó és hidd el legalább annyit tudok a kutyákról mint te!👍

Hosszú évek óta van kutyám és ezután is lesz!!

43. Soufflet (válaszként erre: 39. - Ms_Daisy)
2022. okt. 12. 01:49

En egy foltokban kicsit csikos macskat nem mondanek cirmosnak. De ne nyelveszkedjunk! Ertem, mire gondolsz.

Ha fajta tisztat akar valaki, menjen tenyesztohoz!

Az en kicsikem csak egy kis falusi macskaszuretbol valo volt. Jelkepes osszegert adtak el vetites nelkul, hogy keverek.

Ez az osszeg kb. annyira volt jo, hogy ne jarkaljon oda minden idiota (amirol a napokban szo volt a miregondolaszban), ha online hirdetsz. Meg hozzaadtam a sterilizalashoz.

En annyi macskas hirdetesi oldalt bujtam mielott a tesojat orokbefogadtuk! Toluk nem lattam tobb hirdetest, es mondtak is, hogy eztan majd irany a nyissz-nyissz a dokihoz, mert az en bebikem egy sikeres szokes eredmenye volt.

42. Flóra76 (válaszként erre: 41. - 71ddaa07fa)
2022. okt. 11. 18:28
👍
41. 71ddaa07fa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 18:24
Te még jól jártál... Az ismerősöm, aranyhörcsögöt szeretett volna várásrolni, aztán egy idő után kiderült, hogy valójában jegesmedve,amit kapott.
40. levarosbukta (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 17:26
Nyugodtan fordulj birósághoz, vagy rendőrséghez ebből nem lesz semmi max, kiröhögteted magad.
39. Ms_Daisy (válaszként erre: 30. - Soufflet)
2022. okt. 11. 17:14
A csopiban ezt olvastam, hogy britet szerettek volna de cirmos lett. Nálunk is volt aki kicsinek szürke volt és foltokban cirmos lett nagy korában.
2022. okt. 11. 15:26
A kínai piacon veszel egy Gucci táskát, mert töredékébe kerül, mint a márkaboltban. Aztán visszamész reklamálni, hogy nem is eredeti a táska, adja inkább a feléért 🤔
37. timycat (válaszként erre: 36. - Soufflet)
2022. okt. 11. 15:25

Az 😕 Én kaptam 9 éve Karácsonyra egy ragdollt, papírral, tenyésztőtől hobbi árral, van egy pici jegyhiba a jobb hátsó lába egyik lábujján, így nyilván tenyésztésre alkalmatlan lenne amúgy is, pl tenyészszemlét nem kapna. Na bumm, úgyis kedvenc lesz.

Éldegéltünk a hibás cicával boldogan (a hibás jegy mellett, méretben is elmaradt a fajtától ez már előjel volt a betegségére) aztán olyan 1 éves kora körül jött rajta ki egy gyógyíthatatlan betegség, ami jó eséllyel származhat a tenyészetből, genetikai hibából. Felkerestem más gazdikat is, akik adott tenyésztőtől vásároltak, hogy vajon náluk is dobta-e a macska a hibát. Nagy százalékban igen, volt akinek nem is élt akkor már a cicusa.

Az állatorvosunk is el akarta altatni csórikámat olyan ramaty állapotban volt, de még ekkor sem jutott eszembe visszakövetelni a pénzt. Az állatorvosok megtették amit tudtak, pl az enyém is jelezte az egyesület felé hogy ennek a törzskönyves macskának genetikai eredetre visszavezethető baja van, nem tudom ennek okán vagy sem, de a tenyésztő fel is hagyott a tenyésztéssel, legalábbis hivatalosan, hogy önszántából vagy sem azt nem tudom.

Lényeg hogy a cicám rengeteg pénz, energia, vizsgálat és kezelés árán, folyamatos gyógyszerezés és gyógytáp mellett, de talpra állt és már 9 éves "öreglány", akit azóta is csodálnak a dokik hogy egyáltalán macska lett belőle.

2022. okt. 11. 15:06
Szerintem itt a leggusztalanabb, hogy a kutya meg a penz is kell par gonap utan. Visszakaphatna az egesz penzet, ha ugyis csak egy kiegeszito kell a tagyoba, de neeeem.
35. timycat (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 11. 15:05

Dehogy fizeti. Miért fizetné vissza?

Törzskönyv nélküli a kutyus, elfogadtad ennyi pénzért hogy nem kapsz hozzá igazolást a fajtáról, tehát te kutyáért adtál pénzt és kutyát is kaptál.

A te kutyusod nem yorkshire terrier hanem maximum fajtajellegű kutya. 120ezerért nem is lehet több elvárásod, örülj neki ha egészséges.

34. Soufflet (válaszként erre: 33. - PöttyösPanka)
2022. okt. 11. 15:03
Nekem sziami keverekem volt. Volt rajta egy kis csikozat a combjan a teli bundaban. De nem is 120 gurigaert vettem, hanem tudtam, hogy "kis korcs".
33. PöttyösPanka (válaszként erre: 32. - Soufflet)
2022. okt. 11. 14:54
Nekem volt olyan kiscicám, amiről ha nem tudom, hogy a saját házimacskám kölyke, én is azt hittem volna, hogy orosz kék. Az állatorvos is azt mondta, hogy ha bizonyos fénynél nem látszana nagyon halványan a farkán a cirmosság, ő is elhinné, hogy fajmacska.
32. Soufflet (válaszként erre: 30. - Soufflet)
2022. okt. 11. 14:50
Kifekudt a napra a kerites alatt es kifakult?, Vag hogy cirmosodott meg?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook