Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » "Mindent tudó" kolléga! fórum

"Mindent tudó" kolléga! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
97. 40163fd81d (válaszként erre: 96. - Zsu1984)
2009. okt. 1. 08:36

Akkor próbáld meg rövidre zárni vele a dolgot:)))

Mond meg neki,hogy "nincs szükséged a tanácsaira,és ne is "Tanítson" többet.Mindenki tegye a dolgát úgy ahogy jónak látja,ha majd a főnöknek nem tetszik ahogy csinálod,majd változtatsz rajta ,de neked úgy tűnik ,neki épp megfelelően végzed a munkádat."


Talán így megérti majd.

Lehet hogy kicsit fáradt és ezért kritikusabb másokkal.Mindenkinek van valami problémája ,sokan ezt másokra vetítik ki.

Valószínű ha ez azóta kezdődött,hogy két állása lett,akkor nem veled,vagy a többiekkel van baja.

Esetleg megkérdezhetnéd,mi a baj,és hogy tudsz e valamiben segíteni neki.

96. zsu1984 (válaszként erre: 95. - 40163fd81d)
2009. okt. 1. 08:15

Sziasztok!


Nagyon jól láttad, hogy hamar fel tudom magam idegesíteni de szerencsére ezt csak kevesen tudják kihozni belőlem, hát itt sikerült:)


A kedves kollégámról annyit, hogy nem csak nekem van vele ilyen gondom és ez kb az elmúlt egy évbe kezdődött amióta van másod állása és azóta azt hiszi magáról, hogy ő milyen okos!Próbáltam vele beszélni, őszintén, de semmi, ő is támadásnak vette, utána a főnökök előtt kezdett kötözködni!Ők meg kiröhögték!


Nem vonultam el, folyamatosan visszaolvastam de nem írtam mert a problémámra kaptam válaszokat a többivel meg nem akartam foglalkozni!

95. 40163fd81d (válaszként erre: 91. - Syria)
2009. okt. 1. 07:59

Tudod,én úgy vélem,hogy lehet ,hogy Klimpi részéről hiba volt belekötni a helyesírásba,viszont ez az egész mizéria tökéletesen jó volt arra,hogy megmutassa,hogy Zsu tényleg nem tud mit kezdeni az ilyen helyzetekkel,és egyetlen fegyvere az,hogy felhúzza magát ,és duzzog,mert mindent kioktatásnak vesz.

Gyönyörű példája volt ennek Zizi-vel folytatott párbeszéde is,ahol szintén pontosan ezt tette,pedig igazán megfontolandó dolgokat írt.


Szóval vajon a kedves kolléga valóban kioktató,vagy csak Zsu vesz minden tanácsot,segítséget véleményt kioktatásnak?



Ha már ott tartunk ki mit nem szeret.....



Én azt nem szeretem ,ha egy fórum kiíró felhúzott orral elvonul ,ha nem neki tetsző válaszokat kap.



Zsu:))

Szerintem az efféle helyzeteket az őszinteség oldja meg legkönnyebben.

Egyszerűen ha nem értesz egyet vele,ne magadban dúlj-fúlj,mond meg neki,ahogy őszintén gondolod.

"Bocs ,én is 3 éve itt vagyok ,én máshogy csinálom,nekem így jó,de azért kösz a tanácsot!":))...stb.

Klimpire is egy egyszerű hsz-el reagálhattál volna ,és hidd el nem jött volna több.

Szóval a lényeg,hogy ne légy ennyire merev,mint egy felhúzott rugó,vedd lazábban ,ha úgy érzed kritika ér,és ,van úgy ,hogy mások tisztábban látnak minket,mint mi saját magunkat.

94. Klimpírozi (válaszként erre: 93. - Syria)
2009. okt. 1. 07:36

az enyém tiszta, miért lenne nem az?

:)

93. syria (válaszként erre: 89. - Klimpírozi)
2009. okt. 1. 07:01
Ennyi magyarázkodást eddig még csak attól tapasztaltam, akinek nem volt tiszta a lelkiismerete.
92. syria (válaszként erre: 91. - Syria)
2009. okt. 1. 06:56
ellenétben=ellentétben
91. syria (válaszként erre: 84. - 40163fd81d)
2009. okt. 1. 06:55
A látszattal ellenétben: értem én a tréfát, csak nem szeretem, amikor annak a rovására megy , akinek problémája van, s az illető ki is nyilvánítja a nemtetszését.
90. Ancika
2009. szept. 30. 19:53

mindent tudó kolléga = tükör..

és zizznek igaza van, én is más szempontból látom a "problémát".

89. Klimpírozi (válaszként erre: 81. - Syria)
2009. szept. 30. 17:20

apropos:

ez egy kellemes triumvirátus - sokat próbált, jó hangulatban érvelő, évődő, játszó,gondolkodó,csak hozzászóló, mesét író, egymást örömmel fogadó , a malícia, a humor természetes velejárónk..hol mi volt soron , jelzi, online is szövődik egy hullámhossz - melegség tölt el a társaság tagjaként emlegetve engem is, ez egy jóféle büszkeség, legyen benne részed!

A téma, ami mellé cerberusként álltál, lejátszott...mint a színdarab a színpadon..

Puxika!

:)

88. Zizisicc (válaszként erre: 81. - Syria)
2009. szept. 30. 17:09

Kedves Syria!

Számomra megtiszteltetés, hogy triumvirátust csináltál belőlünk, és az legyen a legnagyobb problémád, hogy időnként offolunk, vagy hogy jó kedvűek vagyunk. Visszaolvastam a történteket, és megjegyzem a hsz-eim 95%-ban a témához szóltam, nem elviccelve a témát, hanem hozzátéve egy másik aspektust, amiről addig nem esett szó. Sajnálom, ha ez sértette valaki önérzetét. Elmagyaráztam korábban, hogy mit miért, és miért úgy írtam, csak hogy ne érthessétek félre, talán Te is olvasd el mégegyszer! :o))

A mosolygó smiley azt jelenti ezesetben nálam, hogy nem bántottál meg a személyeskedő leveleddel, de ha már megemlítettél, gondoltam válaszolok, ahogy illik.

További szép napot!

87. Klimpírozi (válaszként erre: 86. - 40163fd81d)
2009. szept. 30. 10:44

ok, lázadókám...

tom..

:)

86. 40163fd81d (válaszként erre: 85. - Klimpírozi)
2009. szept. 30. 10:43
Számomra a renitens,kb épp olyan kaliberű szó,mint a vok:))))
85. Klimpírozi (válaszként erre: 84. - 40163fd81d)
2009. szept. 30. 10:20

Fata, nem mindenki mondhatja el magáról, hogy renitens... ezek szerint mi triumvírek, igen?????

Puxika Syria kollegina az okos fejünket, mert itt vok, és tom, mit nem akarok olvasni, látni, szóban hallani, mitől ráz a görcs..puxika, ezt vállalom, s ha ezért off, vagy egyéb, lelkünk rajta..

puxika!

vok,

tom

puxika

emlékezz, olvass, keresek még hasonlókat, csak nekem megerőltető ez a nyelvjárás, pedig már melírozni kell a hajam ugyanis bebarnultam...

:)

84. 40163fd81d (válaszként erre: 81. - Syria)
2009. szept. 30. 10:10

Mélységesen egyetértek veled.

Sajnos igazad van,folyton offolok ,és néha viccelődöm is ,hogy oldjam a feszültséget.

Sajnos igen sokat kell még tanulnom ,hogy véresen komolyan vegyem az életet és a fórumokat,és ez nem megy csettintésre.

Megjegyzem ,Zsu-t védtem Klimpivel szemben ,és próbáltam épphogy visszaterelni a fórumot abba az irányba,hogy ne azt figyeljük ,ki hogyan ír helyesen,hanem arra ,hogy mit.

Az hogy közben pár röpke nem odaillő hszben ,elbeszélgettünk egymással ,és talán viccelődtünk is,szerintem nem olyan főben járó bűn,azt hiszem.

Kedvelem Klimpit,Róka pedig a barátom.

Ha neked a fórumozás,"beszélgetés kereteibe ennyi apró pici kitérő nem fér bele ,akkor szerintem vagy veled van a baj ,vagy velem!:))))

83. 673567bc24 (válaszként erre: 81. - Syria)
2009. szept. 30. 09:44
:)))) azért a dominós sem piskóta!Nagggyon csípem a buráját!Nah jóó,én is szoktam offolni! :)))
82. Klimpírozi (válaszként erre: 81. - Syria)
2009. szept. 30. 09:42

nahát, milyen drága vagy...

:)

81. syria (válaszként erre: 34. - Zsu1984)
2009. szept. 30. 09:41

Egyszerűen nézz át a "Mindent tudó" kollégán, vagy hagyd faképnél, de semmiképpen ne idegesítsd magad miatta. Esetleg győzd le a saját fegyverével: időnként jól oktasd ki!


Egyébként pedig elég új vagy a portálon, így nem tudhatod, hogy ahol a triumvirátus (Klimpírozi, Fata Morgana, Zizisicc) megjelenik, annak a fórumnak jó eséllyel annyi. Elhülyülik, szétoffolják.

80. syria (válaszként erre: 71. - De Molay)
2009. szept. 30. 09:26
LOL
79. OlíviaAnna (válaszként erre: 71. - De Molay)
2009. szept. 21. 15:47
Dear DeMolay, amire a hármas pontban Ön gondolt az a zsargon. Egyébként nagyon imponáló ez a gentlemanly finesz. Bizonyára nagy nyelvtehetség. Csak nem ez a hobbija?
78. zsu1984 (válaszként erre: 71. - De Molay)
2009. szept. 21. 15:15

Egész délelőtt figyelemmel kísértem, hogy alakul a "leszólásom" de már nem volt kedvem beleszólni, megmagyarázni mert feleslegesnek találtam, úgyis visszatért volna mindig a cicuka, puxika, stb!Amit én is kikértem magamnak, de én bármit mondhattam volna, pipafüst!

De ennél jobban és szakszerűbben biztos nem tudtam volna megfogalmazni!

Viszont nagyon jól esik, hogy valaki ki áll melettem és megért és ezt köszönöm!

77. 40163fd81d (válaszként erre: 75. - Klimpírozi)
2009. szept. 21. 14:22
:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
76. Klimpírozi (válaszként erre: 74. - 40163fd81d)
2009. szept. 21. 14:21

Tudtam, jó Fatám..

:)

75. Klimpírozi (válaszként erre: 71. - De Molay)
2009. szept. 21. 14:21

Tisztelt De Molay!

Magasröptű, terjedelmes értekezését időm engedtével behatóan tanulmányozom majd, ha nincs ellenére enyhíteni mély felháborodását nem kívánom, s ha stílusom kevéssé tetszik Önnek, nos...méltányolom.

Puxika drága, mérgét ne fogja vissza,a téma számomra kimerült, de Ön bátran folytassa, értekezzen a nevezett vonatkozásban kedves De Molay, áhítattal vegyes csodálkozással iszom szavait fölényesen, pökhendien.. ahogy Önnek tetszik, vagy nem...

Békés vok, immár jóllakott, tom, most kit hívok fel, hogy szellemi párbajt vívjak, de nem tom és vok ügyben, azt meghagyom Önnek, kedves De Mollay, szórakozzon tovább, védje kit kell, magam tom, nem használom a tudom-ot tom-nak, a vagyok-ot vok-nak, ítéljen el és meg, megbékélek vele alázattal.

Puxika Önnek okos fejére, simogatás homlokára!

74. 40163fd81d (válaszként erre: 69. - Klimpírozi)
2009. szept. 21. 14:03

Oh,ezt most vettem észre!Nem neked mondtam,hanem a fórum kiírójának.

Ha nem tud együtt dolgozni a munkatársával,akkor lépjen.:))

73. 40163fd81d (válaszként erre: 71. - De Molay)
2009. szept. 21. 14:01

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Ez ütős volt!:))

72. Zizisicc (válaszként erre: 71. - De Molay)
2009. szept. 21. 14:00
WHOW! Időt és energiát nem kímélve ..... :o))
71. De Molay (válaszként erre: 59. - Klimpírozi)
2009. szept. 21. 13:51

Tisztelt Klimpírozi!


Kissé talán későn kapcsolódom be helyesírással kapcsolatos vitájukba, néhány megjegyzést mégis hadd szabadjon tennem zsu1984 védelmében.


1) Először is önellentmondás arról beszélni, hogy egy szellemileg ép magyar felnőtt helytelenül használná anyanyelvét. Ilyen egyszerűen nem létezik, mivel a nyelvhasználat - ez esetben a fórumon közölt hozzászólás - helyességének egyetlen kritériuma a közlés sikeressége. Mivel pedig hozzászólásait olvasva úgy tűnik, hogy sikerült megértenie a "vok" és "tom" betűsorok értelmét, a kommunikáció létrejött, az információ átjutott a közvetítő csatornán. Ragozás és mondatbeli szerep tekintetében úgyszintén teljesen hétköznapian viselkednek a fenti szavak, nyelvtani kifogása így nem lehet.


2) Másodszor, a nehezményezett betűsorok nemhogy nyelvtani, de helyesírási szempontból sem kifogásolhatók, mivel az Ön kényes ízlését feltehetően nem a közmegegyezésen alapuló irodalmi zsinórmértéknek megfelelő írásmód hiánya, hanem a szavak lexikai hiányosságai sértik. Nyilvánvalóan nem ortográfiai, hanem lexikai ugyanis a hiba, ha az élőbeszédben is azonos formában megjelenik. Csakhogy ez esetben egyértelműen nem tévedésről, hanem szándékosan torzított szóhasználatról van szó - kedves Klimpírozi! -, mely esetben a rövidítés nem hiba, hanem többletjelentést hordozó társadalmi jelzőeszköz. Az a mondat ugyanis, hogy "Rendkívül elfáradtam" nem ugyanazt jelenti, mint például az, hogy "Totál kivagyok". Ezzel szemben az Ön hozzászólásai számos explicit helyesírási hibát tartalmaznak: sosem láttam például, hogy kioktató mondatait szíveskedett volna nagy kezdőbetűvel írni!


3) Harmadszor, különböző élethelyzetekhez, foglalkozásokhoz és társadalmi rétegekhez kapcsolódhatnak bizonyos sajátos nyelvhasználati módok, amelyek a kívülálló számára furcsának hatnak. Katonák, orvosok, építkezési munkások, és diákok mind jellemezhetők efféle, a művelt normától eltérő megnyilvánulásokkal. Ezt nevezhetjük szlengnek is. Bizonyos szavak és nyelvhasználati módok tehát lehetnek adott közegben illetlenek, de nem feltétlenül helytelenek. Ön azonban egy internetes fórumon helytelenít tipikusan ilyen környezetben előforduló írásmódokat. Ez olyan, mintha odaülne a katonák asztalához, és a nyelvtani szabályokra hivatkozva kikérné magának, hogy az újoncokat miért hívják egymás között kopaszoknak. Az Ön hozzászólása ez esetben nem csupán felesleges és téves lenne, de súlyos udvariatlanság is. Hasonló a helyzet a tegezés-magázás problémaköréhez. nyelvtanilag nyilván egyik sem kifogásolható, csupán a társadalmi konvenció dönti el, hogy az adott helyzetben melyik a megfelelő. Milyen lesújtó lehet a véleménye a fórumokban és csevegőszobákban oly gyakori, angol szleng mondatokra utaló, de nyelvtudományi szempontból nem kifogásolható akronímákról, mint például LMAO és LOL!


Összegezve tehát, Ön teljesen tévesen helyesírási, sőt nyelvtani kérdésnek állít be egy illemtani dilemmát. Szíve joga kikérni magának az udvariatlanságot, de helytelen azt tudományos kérdésnek beállítani. Ami pedig az illemet illeti: vajon a "vok" és "tom" betűsorok tekinthetők-e nagyobb normasértésnek, vagy pedig az Ön arcpirító pökhendiséggel és ex cathedra fölénnyel megfogalmazott hozzászólásai, illetve csúnyán személyeskedő (ld. "puxika" és "cicuka") megjegyzései? Részemről az utóbbira szavazok, és annyira fel vok háborodva, alig tom visszafogni magam...


Puxika

70. Klimpírozi (válaszként erre: 67. - 1f59823251)
2009. szept. 21. 11:37

off

uff

:)

69. Klimpírozi (válaszként erre: 61. - 40163fd81d)
2009. szept. 21. 11:37

ok ..ősasszony,léptem..

:)

68. Zizisicc (válaszként erre: 67. - 1f59823251)
2009. szept. 21. 11:33

DE!

:o)))))))

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook