Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! fórum

Mindenkit, aki a János kórházban fog szülni, szeretettel várok ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
575. Orsi 1979 (válaszként erre: 574. - 80fa7028be)
2012. jún. 22. 12:13

Nem értem,miért nem bízol a dokidban császármetszést illetően?

...és miért van benne a pakliban,mi a gond?

A másik,amit nem értek,hogy pl az ügyeletes dokiról szülés közben mi alapján tudod megállapítani,hogy rá bíznád-e a császárt?

Nem értelek,ha nem bízol a dokidban,miért nem váltottál már?

Én nem is tudtam volna máshogy elképzelni,csak úgy,hogy "vakon" bíztam benne...mást úgyse tehetünk,az ő kezükben vagyunk,ezért muszáj,hogy meg tudj benne bízni,akárhogy is alakul...

Én se császárra készültem,mégis az lett belőle a végén...

Bocsi,ha értetlen vagyok :)

2012. jún. 22. 11:56

Van fogadott orvosom a Jánosban, de az a baj, hogy egy császármetszést nem merek rábízni. Rettegek a gondolattól, pedig tény, hogy nagyon benne van a pakliban, h simán lehet császár.

Nem tudom, ilyenkor hogy lehetne, hogy - ha például épp egy normális doki az ügyeletes - hogy valahogy vele elvégeztetni??

Tudom, elég hüléyn hangzik, de egy kollega sem vállalna már át, hisz senki nem akar kellemetlenséget a saját kollegájának.

Mehetnék más kórházba is, de az is rizikós, itt a kórházat ismerem.

573. Orsi 1979 (válaszként erre: 572. - Petra025)
2012. jún. 22. 11:36

Szia!

Én nem "kértem" és nem is nagyon akartam,de mivel nem haladt a szülés,ezért az oxtocin mellé még EDA-t is kaptam "gyorsításnak".

Nem adtam pénzt,mivel hatodszorra sikerült megszúrnia... :(

A barátnőmnek tervezett császárja volt,de Ő se adott a dokinak.

2012. jún. 22. 11:27

Sziasztok!


Aki kért sima szülésnél epidurált, ott az aneszteziológusnak adtatok pénzt?

571. remka
2012. jún. 22. 11:22

Sziasztok!


Ha valakinek van tapasztalata Szathmáry doktorral kapcsolatban, akkor kérem, hogy írjon privát üzenetet. Hozzá járok magánrendelésre, nagyon meg vagyok vele elégedve, de nem ismerek senkit, aki nála szült volna, ezért nem tudom, hogy mennyit "illik" adni neki a szülésért.

Szülésznőt nem fogadtunk külön, ettől függetlenül érdekelne, hogy adtatok-e neki valamit, ha meg voltatok vele (ügyeletessel) elégedve.


Előre is köszönöm a segítséget!

Remka

570. Orsi 1979 (válaszként erre: 569. - Kukacc)
2012. jún. 22. 09:39

Én nem szeretnék ezen vitatkozni,semmi értelme.

Mindenki máshogy gondolkodik és úgy tesz,ahogy jónak látja.

...és én is csak a véleményemet írtam le.

Ennyi. :)

569. Kukacc
2012. jún. 22. 09:27

Még végezetül annyit, hogy velem az orvosom is végig ott volt...

Nem feltétlen a szülésznő az, aki végig veled van...

568. Kukacc (válaszként erre: 564. - Orsi 1979)
2012. jún. 22. 09:26

Értelmezd az írásomat, kérlek :)

Aztán rájössz, hogy ez a vélemény mi is valójában....

Ennyi :)

567. Kukacc (válaszként erre: 564. - Orsi 1979)
2012. jún. 22. 09:24

Nem igazán értem, ki szólt le kit...

Ha elolvastad a hozzászólásom, láthatod, hogy odaírtam, hogy ez az én véleményem. A százezret meg nem szülésznőre értettem, hanem arra, hogy ÉN nem fizettem ki ennyit.

Szóval nem értem, mit nem lehet ezen felfogni, de mindegy.


Én is ápolónő vagyok, szóval az anyagi részét átérzem a dolognak.


Leírtam a véleményem és kész.


Azért mert én feleslegesnek tartom a szülésznő választást, más tarthatja fontosnak.

Pont.

566. Orsi 1979 (válaszként erre: 565. - Luau)
2012. jún. 22. 09:14

Igen,ugyanezt gondolom,a szülésznő az,aki veled van a legelejétől a legvégéig...és még utána is.

Nekem Szilvi volt,Őt is bátran ajánlom mindenkinek,bár azt hiszem,ez a dokitól is függ...kivel dolgozik szívesen,ő kit ajánl,stb..nem tudom,pontosan,hogy megy ez.Nekem a doki ajánlotta Őt és nekünk telitalálat volt... :)

565. Luau
2012. jún. 22. 08:56

Az én dokim, bár nem fogadott (lévén csak beestem oda szülni) csak a kitolási szakasznál jelent meg, akkor viszont igen megnyugtatóan beszélt, pontosan lehetett követni, ami kért, még úgy is, hogy akkor azért már fájt.

Szerintem szülésznőt azért érdemes fogadni, mert ő van veled végig ott a vajúdás alatt, az orvos meg akkor jön, ha tud. Én is fogadtam, más kérdés, hogy nem tudom majd "kihasználni" :)) De a következőnél is fogok fogadni.

Jánosban továbbra is Ivettet ajánlom, ha valaki szeretne szülésznőt főgadni. :)

564. Orsi 1979 (válaszként erre: 563. - Kacsa118)
2012. jún. 22. 08:48

Én egyáltalán nem értettem,miért kell valakit "leszólni" amiatt,hogy szülésznőt fogad.

Szerintem senki nem luxusból teszi...egyszerűen csak ad egy plusz biztonságot,nem?

És nem kerül százezrekbe...mert akkor mi sem tehettük volna meg.

Én pl. a szülésre szánt összeget megosztottam a szülésznő és a doki közt,szerintem így volt korrekt.

Na,mindegy,mindenki máshogy gondolkodik,csak ez a vélemény kicsit "meglepett".

Ti hogy vagytok?Hogy bírjátok a meleget?

2012. jún. 22. 08:36

Orsi! Én kb ugyanúgy voltam mindennel, mint Te! Bár lehetett volna kicsit tisztább a dolog, a pisilések gázosak voltak friss sebbel, de kibírtam.

Szülésznő ügyben is osztom a véleményed! Én a mai napig hálás vagyok, és mindig is az leszek Neki. Az orvosom is imádnivaló, és nagyon jó doki, de nem tudott volna végig ott lenni velem, tekintve, hogy ügyeletes volt, és rohangált a műtő és köztem. Rajtam kívül akkor volt még 2 császára, plusz a befutott szülések... :S De így is sokat bent volt, de Annamari végig!!! :)

562. Orsi 1979 (válaszként erre: 559. - 80fa7028be)
2012. jún. 22. 06:40

Fogalmam nincs,talán egy kis ér elpattanhatott!?

Vagy,ahogy nő a pocid és feszül a bőr,jobban átláthatóak az erek?

Dokit vagy védőnőt nem tudod megkérdezni?

561. Orsi 1979 (válaszként erre: 560. - Kukacc)
2012. jún. 22. 06:33

Nem "flancolásból" fogadtam sem én szülésznőt,sem azok a kismamák,akiket ismerek...(mellesleg én ápolónő vagyok,a férjem szakács...tehát ha akarnánk sem tehetnénk meg,hogy flancoljunk...)

Szerencséd van,ha ilyen orvosod volt,én sem panaszkodom az enyémre,de nekem még egy plusz biztonságot jelentett a szülésznő,aki az első perctől a végéig illetve a gyermekágyas időszak alatt rengeteg segítséget nyújtott.

Egyébként szerintem nem kell azért "elítélni" valakit,mert szülésznőt fogad...és nem százezrekért...

Ennyi.

560. Kukacc
2012. jún. 21. 22:54

Szerintem, ha az orvosod fogadott, az is ugyanúgy figyel Rád, mint a szülésznő...

Nekem nem volt fogadott szülésznőm, nagyívben b@sztak is rám, de az orvosom 10percenként bejött.

Nem értem, miért kellene még szülésznőt is fogadni.

Ha valaki jó/megbízható/nagy szaktudású orvost választ, akkor nincs szükség szülésznőre. Nekem legalábbis nem volt.

Mindenki úgy tesz, ahogyan szeretne, vagy a pénztárcája engedi, csak a véleményemet írom le, de nekem egy percre sem hiányzott a szülésznő. Emellett hozzám az orvosom dec. 31.-én este bejött, megnézte a varratomat és boldog új évet kívánt.(És nem ügyelt, Ő már egyáltalán nem ügyel!)

Jelzem, ezt tette úgy, hogy a terhes gondozást végig a Jánosban csinálta, és ha éppen volt pénzem, adtam neki, amúgy meg nem. És a szülésért sem fizettem százezret.

Ennyi.

Jó éjszakát!

2012. jún. 21. 22:19
Lányok, most lenne egy sos kérdésem: kék elszíneződés a köldök körül mit jelent? Interneten semmit nem találtam.
558. Orsi 1979 (válaszként erre: 557. - Luau)
2012. jún. 21. 15:56

Nem arra céloztam,hogy hisztipók lennél :) hiszen,nem is ismerlek :) egyzserűen csak leírtam,én hogy éltem meg.

Valószínűleg,neked tényleg amiatt volt az egész negatívabb,mert nem lehettél a babáddal...:(

Elhiszem,hogy nagyon rossz volt és teljesen megértem,hogy így érzel azzal a pár nappal kapcsolatban.

Nyilván nekem is egy csomó rossz dolog volt,de engem legalább az "vigasztalt",hogy ott van velem a kislányom reggeltől estig.

557. Luau
2012. jún. 21. 15:04

Hát igazad lehet, nekem biztos hozzájárult, hogy nem láthattam a babát, csak napi 3X 15 percet, és ez nagyon kiborított. (na meg a látványa is, hogy 100 féle cső, minden végtagja kék-zöld a sok szúrkálástól)

3-4 napot ki lehet ám bírni, ha az ember készül mindenfélével (domestos, papírWCülőke stb), én sem vagyok az a hisztipók alapjáraton, csak érzékenyebb voltam.

2012. jún. 21. 11:38

Nekem császárom volt...bár előtte 12 óráig "élveztem" a szülőszoba vendégszeretetét.

Az tényleg szuper,tiszta,felszerelt,a férjemmel mi egy darabig még a TV-t is néztük :)

A labda is jó volt,de a kádba én sem kívánkoztam..,

Nekem is volt szülésznőm,végig mellettem volt,aki megteheti,fogadjon szülésznőt,nekem személy szerint óriási segítség volt,a dr csak a végén jött be,akkor sem volt bent túl sokat,csak 1-2 alkalommal megvizsgált.

A császár alatt is bent volt a szülésznőm,sőt utána a 4 napban is bejött hozzám,pl ő tanított fejni,cicire tenni a babát,stb.

A csecsemős nővérek nem túl segítőkészek és nem is túl kedvesek.Szerencsére nekem nem nagyon volt velük "kapcsolataom" csak annyi időt találkoztam velük,mikor ki és be vittem a babát.

Az osztályos nővérekről nekem csupa pozitív tapasztalatom van,egytől egyik kedvesek,aranyosak,segítőkészek voltak,kérés nélkül megcsináltak mindent,pl lepedőcsere,vagy bármi más.

A műtét utáni első felkelés,WC-re kimenés,tusolás...hát az borzasztó volt... :( de tényleg szó nélkül mosolyogva segítettek,szóval örök hálám nekik! :)

2 ágyas szobában voltam,egy szintén császáros anyukával,tök jó volt,nyugi volt,sokat beszélgettünk,segítettünk egymásnak,még most is tartjuk a kapcsolatot,pedig már eltelt 8 hónap...

A piszok,a kosz...hát nem tudom,nekem annyira nincs rossz emlékem,nálunk 2X takarítottak egy nap,én meg vittem WC ülőkét,Domestos törlőkendőt,fertőtlenítős folyékony szappant,egyszóval felszerelkeztem...

4 napot ki lehet bírni...

Amit még szeretnék megemlíteni,az dr Kaszás,a szülőszoba vezetője...nem ő volt az orvosom,de míg élek,hálával tartozom neki és tisztelettel gondolok rá...szerintem neki köszönhetem a kislányom és a saját életemet is!

555. Petra025 (válaszként erre: 554. - Luau)
2012. jún. 21. 11:07

Sajnálom a negatív tapasztalatokat. Igen a szülőszobákra, és magára a szülésre nem hallottam még én sem panaszt, az utána lévő dolgokról már hallottam én is rosszat, a koszra és a többire is. VAlahogy én is úgy vagyok vele, hogy csak kibírom....

Remélem normális szobatársakat fogok ki, és nem lesz ilyen problémám, mert azért ez nagyon durva!!!

Köszi, hogy leírtad nekünk! Boldog babázást kívánok!!!

554. Luau (válaszként erre: 548. - 80fa7028be)
2012. jún. 21. 11:03

Maga a szülőszoba profi,felújított, szép tágas, van kád is (de szerintem sosem használják) labda - én azon ültem végig, zuhanyzó, CD lejátszó. Szülésznőm egy 25 éves rendkívül jó szakember volt, Ivett, végig higgadtan, jó kedéllyel segített - és tényleg segített, így a szülés maga jó élmény lett. Nem sürgettek, nem adtak oxitocint, mondjuk én így is kértem, hogy amíg lehet, addig hadd csináljam egyedül. Ivett negyedóránként jött nézni CTG-t, egyszer megnézte mennyire tágultam, egyszer megvizsgált az orvos, másodszorra már nem volt ideje, mert olyan hirtelen és gyorsan jött a baba. Koraszülésnél alap a gátmetszés, de szerintem itt első szülőknél is, utána profin varrt össze a doktor, azóta sincs vele semmi bajom.


A szülészeti osztály egészen más tészta. Szerencsém volt, kétágyas szobában voltam, de még így is nehéz volt. 14 órával a szülés után, amikor mondtam a nővérkének hajnali hatkor, hogy a lepedőm véres lett, ki tudná-e cserélni, csak odabúrt egy tisztát, hogy tessék, szóval magamnak húztam át az ágyat. Ez aztán így maradt végig, magamnak kellett húzni az ágyneműt.

Irdatlan lepukkant a hely, de az ember ezt kibírja. Viszont iszonyat a piszok, napi egyszer jön a takarítónő (stílusát most kihagyom) felpacsmagolja a földet, de a szobában levő mosdót azalatt a 1,5 hét alatt, amíg bent kellett lennem, egyszer sem takarította ki.

Közös WC és zuhanyzó van, a WC-ket is napi egyszer takarítják, bár hogy hogyan, azt nem tudom, mert az első nap felfedezett döglött bogár csak 4 nap múlva tűnt el. Sajnos a WC-kefe használatát nem mindenki ismeri, így aztán vagy mások után kellett úgymond kicsit takarítani, de ha nem tetted, akkor az másnapig úgy volt, az biztos. Sok sok papírWCülőkét érdemes vinni, meg valami fertőtlenítőszert, amivel át törölheted a WC-t mielőtt használod. Természetes szülés után sem könnyű, de császár után pokoli lehet ott egy pisilés, a többit nem is mondom. A zuhanyzó is nagyon ótvar, ide mindenképpen kell a műanyag papucs fürdéshez. Első nap valaki beledobott egy véres betétet az egyik zuhanytálcában, ott volt az még másnap reggel is.


Ami még nagyon zavaró, hogy nincs rendes látogatási idő, bármikor bárki jöhet-mehet. Este 11kor is rendszeresen futottam össze pasikkal a folyosón, volt köztük kínai is, azon gondolkoztam, hogy vajon ők bemennek-e a WC-be ugyanúgy, mivel az nincs ki írva, hogy női. Na meg mivel a babám a PIC-en volt, így fejnem kellett a tejet 3 óránként, kőkeményen. Ehhez a kis lakótársam komplett családja asszisztált folyamatosan, hiába kértem, hogy ugyan menjenek már ki, így is ultra nehéz lelkileg, hogy a babámból csövek állnak ki, izgulunk, hogy a fertősé ne vigye el, közben próbáljak teje csiholni magamból úgy, hogy mögöttem ott vartyog 3 pasi, hogy "úúú, mit csinál?" meg a kisöcsi odafutkos meglesni a mellemet. Hát be kellett párat szólnom.


A csecsemősökhöz nem volt szerencsém, de a szobatársam miatt ezt-azt hallottam. Nagyon erőltetik a cukros vizet, vagy teát, teljesen feleslegesen, és a szoptatáshoz nem értenek semmit.


Ha minden rendebn megy a szüléssel, akkor túl lehet élni 3 napot, de nekem az a két hét maga volt a pokol. Megpróbáltam egyágyas szobát kérni, hogy ne kelljen állandóan mások előtt fejnem, sírnom, de azta választ kaptam, hogy akinek nincs gyereke, az nem kaphat. Hiába mondtam, hogy van gyerekem, csak a koraszülött intenzíven, és fizetek ugyanúgy, de ha kell többet is, hogy egyedül lehessek... ás volt üres szoba.

No, én nem mennék oda mégeygszer, max szülni...


Ha van kérdés, szívesen válaszolok.

L

553. Petra025 (válaszként erre: 551. - Gabi752)
2012. jún. 21. 10:43

Oh, azt hittem, hogy már meg is érkezett a két kis pasi hozzátok! :-)))

Szerintem ne félj, biztos minden a legnagyobb rendben lesz, gondolok Rád!!! Így is annyira jól bírtad eddig:-)))

Majd gondolok Rátok a jövő hét elején!!!

552. gabi752
2012. jún. 21. 07:54
Nem 4 zárt méhszáj csak elnyomtam a !!!!!! jelet! Bocsi!:)))
551. gabi752 (válaszként erre: 550. - Petra025)
2012. jún. 21. 07:51

Még semmi! Pénteken vagyis holnap megyek be a korházba megbeszélni a jövőhetet! Hétfőn vagy kedden megcsászároznak! Már nagyon nagyok és nem akarna kijönnni! Tuti jó az albérletük!:))))

38 hét után már nem lehet megindítani a szülést ikreknél állítólag!Úgyhogy ha addig semmi akkor tuti a császár! De még minden rendben van 4 Zárt méhszáj. Egy kicsit be vagyok rottyantva! Nagyok parázok a császártól!Ahogy tudok jelentkezem , hogy mi volt! Mindenkinek jó nyaralást ,sok pihit és vígyázzatok magatokra ebben a nagy melegben!!!!

2012. jún. 20. 17:28
Gabi752! Mi újság veled/veletek? A pici fiúk már megérkeztek?
549. Orsi 1979 (válaszként erre: 548. - 80fa7028be)
2012. jún. 20. 15:21

Szia!

Én is a Jánosban szültem,nagyon szívesen mesélek,kérdezz,mi érdekel!!

548. 80fa7028be (válaszként erre: 547. - Luau)
2012. jún. 20. 15:11
Légyszi, írj róla!
547. Luau
2012. jún. 20. 14:57

Sziasztok,

2,5 hete szültem a Jánosban, nem ott terveztem, csak hamarabb jött a bébi, és ahol én szültem volna, ott nincs koraszülött osztály. Nem olvastam itt vissza, de ha van, akinek információ kéne a szülészeti osztályról, akkor szívesen megosztom a véleményem :)

üdv

L

546. csailla (válaszként erre: 545. - Boren)
2012. jún. 14. 20:27

Végül voltam a Jánosban genetikai Uh-on,illetve az AFP vérvételemért, azt mondta az orvos, hogy jók az eredmények, és minden oké. Bízom benne, hogy tényleg így is van. :)

A 22. héten megyek 4D-re a Rózsakert MC-be, már nagyon várom!


Szerintetek az normális (18. hétnél tartok), hogy egyik nap még 55 kg voltam, aztán 2 napra rá ugrott 56-ra? (oké tudom, hogy nem vészes a dolog, nem is panaszkodásképp, csak akkor is, ez azért fura, mert nem ettem többet, s aggódom, hogy most ez így fog menni végig?! mert akkor az nagyon gáz)

Olvastam mindenfélét, esetleg tapasztalat ezzel kapcsolatban, hogy hirtelen ugrál 1-2 kg-at, és még csak fél időnél sem tartok....?

❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook