Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenképpen járnom kell a védőnőhöz kisbabámmal? fórum

Mindenképpen járnom kell a védőnőhöz kisbabámmal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
34. sajert
2010. jan. 11. 17:55

Nálunk is egy helyen van a védőnő meg a gyerekorvos (tőlünk öt házra :-D).

29-én lesz kétéves a gyerek, a védőnő húúú úgy 5-6 hónapos korában látta. Az elején jött kétszer (talán háromszor, összefolyik). Amikor a dokihoz vittem a gyereket tanácsadásra, akkor aki épp az orvos mellett volt védőnő az mérte. "Idegen" védőnő meg szó szerint csak megmérte, még azt se kérdezte meg soha, hogy mizujs? Épp hogy köszön, sok vizet nem zavar.

Nálunk az orvos megvizsgálta, egy éves korig havonta-kéthavonta kb. Azóta meg csak oltásoknál, betegségnél találkoztunk vele.


Sok vizet nem zavar nálam a védőnő.

2010. jan. 11. 16:52
Nálunk egyébként úgy van,hogy minden héten kedden van tanácsadás a gyerekorvosnál ahol ott van a védőnénink is,de ő csak megmérik,utána bemegyünk az orvoshoz ahol megvizsgálják,megnézi a mérési adatokat,és az orvos adja a tanácsokat,ezekszerint ez nem országos,csak helyi sajátosság lehet.1 évig minden hónapban lelkesen vittem,most már csak akkor megyünk ha beteg.
32. 5e48d37001 (válaszként erre: 15. - Kriszti1212)
2010. jan. 11. 16:46
Hallgasd végig a hülyeségeit,bólogass rá,hogy igen,igen így csinálom-csinátam,így lesz.Hazamentek és mindent csinálsz úgy ahogy Te gondolod jónak.Ezekkel csak így lehet,másképp nem.Nem sok hasznos tanácsuk van sajna.
2010. jan. 11. 16:40
Nagyon jó dodlog a védőnői szolgálat, ha valósan össze tud kapcsolódni a gyerekorvossal. De pl. a mi esetünkben a védőnő az első 14 évben csak hallomásból ismerte a gyerekorvosunkat, mivel anno a hivatalos körzetünk más volt mint ahova orvoshoz jártunk. a dokink 5 perc sétára, míg a védőnő 10 perc buszozásra volt. Végül is a feljjebbvalóik is rájöttek, hogy nem jól vannak a körzetek és átalakították a határokat, így most az orvos és a védőnő egy helyen csücsül.
30. ében11 (válaszként erre: 29. - Pemete)
2010. jan. 11. 16:35
amikor tanácsadás van akkor nálunk a védőnénik is ott vannak és a dokihoz is bejönnek amikor bent vagyunk-persze ha beszélgetés van bármi miatt a dokival kimennek.de ha csak súly meg a szokásos akár bent is maradnak-végül is a kartonra is a védőnénik ír rá sok mindent.
29. pemete
2010. jan. 11. 16:24
Én csak a 2 éves vizsgálatra vittem el a gyereket a védőnőhöz, előtte 2-szer volt nálunk, mielőtt megszületett a gyerek, meg miután megszületett. Ennyi. Én az orvoshoz hordtam mérni, és mindig megbeszéltük mikor kell menni legközelebb, mikor lesz oltás, stb. Most már kötelező a védőnőhöz is elvinni a gyereket az 1-2-3-stb éves vizsgálatokra, de ennyi. A többi nem fontos, ugyanezekért a dolgokért el tudsz menni a gyerekorvoshoz is, amikor tanácsadás van!
28. Gavrilo1 (válaszként erre: 26. - Szitaszivárvány)
2010. jan. 11. 15:27
Nálunk mindezeket a teszteket, vizsgálatokat a gyerekorvos végzi a tanácsadás ideje alatt illetve ő jár ki az oviba is. Az ugye teljesen természetes, hogy a körzetes védőnő nem fog a város másik felébe menni, mert én oda járatom a gyereket óvódába, hanem az ovi gyerekorvosa felelős az ottani gyerekek fejlődési vizsgálataiért.
2010. jan. 11. 15:18
Egyébként meg nekünk is volt olyan, hogy nem hízott eleget a kislányom és súlymérésre kellett hordani. Annyi volt a bibi, hogy akkor kezdett járni és lemozogta azt, amit megevett.
2010. jan. 11. 15:17

Nekem 4,5 éves a lányom, nyáron volt még kötelező "teszt". Megnézte a védőnő, hogy mennyit fejlődött, hogy beszél, hogy rajzol, miket játszik.

Az első védőnőnk nagyon rendes, kedves nő volt, az elején hetente jött, majd ritkult a találkozás. 1,5 éves volt a lányom, mikor elköltözütnk, innentől kezdve 1x látta védőnő, majd 1 év múlva újra költözés és itt kötelezően vannak évenkénti vizsgálatok, amiket nem bánok annak ellenére sem, hogy nem szeretem a védőnőnket. Az oviba is kimennek és megnézik a gyerekek vizeletét is... nálunk pl.: így fedezték fel, hogy be van gyulladva a lányom veséje, holott erre utaló más jel nem volt.

25. Gavrilo1 (válaszként erre: 23. - Ében11)
2010. jan. 11. 15:13
az hogy nekik kötelező az teljesen rendben, van, de azt nem hiszem hogy valahol hivytalosan az édesanya kötelességei között lenne (mondjuk tartalmazza bármely törvény), hogy havonta, kéthavonta vagy évente el kell mennie a védőnőhöz konzultácíóra. Ha nem teszi akkor büntetnék, megtorolnák?? Ilyen nem lehetséges.
2010. jan. 11. 15:11
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget. Azért is kérdeztem, mert mint azt írtam nem szeretem ha hülyének néznek. Na meg túl fiatalnak is tartanak a 20évemmel és az sajnos van akinél egyelő azzal, hogy mit akar ez még maga is gyerek. Nem érzem magam annak és ezért tettem fel a kérdést is. Még egyszer köszönöm a válaszokat.
23. ében11 (válaszként erre: 21. - Gavrilo1)
2010. jan. 11. 15:11
szerintem meg nekik kötelező figyelemmel kísérni egy ideig a piciket-ezért jönnek ki újszülött koruktól.mert ez a munkájuk lényege.
22. ében11 (válaszként erre: 19. - Gatto4)
2010. jan. 11. 15:09

szerintem is-azért nyomon követik hogy fejlődnek stb.ha nem megy az ember a védőoltás miatt felszólítást küldenek-ilyet én is kaptam költözés miatt nem jutottam el hozzájuk éppen.

én mentem lelkesen, de nem vitáztam.válaszoltam amit kérdeztek méretkeztünk megnézték tetőtől talpig-megvizsgálták stb-ezek jó dolgok.amit meg nem akartam nem mondtam.így vita nem volt.betegségnél viszont őszintének kell lenni.

és szerint jó ha jó kapcsolatban van az ember velük-bármikor jól jöhet!

2010. jan. 11. 15:08
Én sose megyek a védőnőhöz, egy gyerekemmel se jártam. Mindent a gyerekorvossal intéztem el. Méretzkedni is az oltások alkalmával szoktunk. Időközben legalább 5 védőnő volt már a körzetünkben, de sose volt kötelező a bájcsevej velük. és eleinte még a körzet is máskébb volt, csak két éve van ugyanott a gyerekorvosunk, ahol a körzeti védőnő, régebben a kerület két ellentétes pontján voltak. A védőnői rendszer egy szolgáltatás, amit nem kell kötelezően igénybe venni- ez szerintem még alkotmányellenes is lenne.
20. ében11 (válaszként erre: 18. - Kriszti1212)
2010. jan. 11. 15:06
az jó.nem kell elzárkóznod-úgyis a doki mondja ki az áment.nálunk elég összhangban dolgoznak a védőnőkkel.de úgy csinálod ahogy szeretnéd-ő csak tanácsot ad.
19. gatto4
2010. jan. 11. 15:05
Tudtommal védőnőhöz (ha nem is havonta) de egy év alatti gyerekkel járni kell... nem?
18. Kriszti1212 (válaszként erre: 16. - Ében11)
2010. jan. 11. 15:03
Én mindig mindenhez keverek neki tápszert. Este és reggel pedig csak azt kap.
17. Den Haag (válaszként erre: 15. - Kriszti1212)
2010. jan. 11. 15:02
Ne menj, ha nem akarsz. :-)
2010. jan. 11. 15:01
azért mondja mert az úgyis van a szilárdból kevesebb hasznosul-mert nem termelődnek még az emésztéséhez enzimek-a tejalapút jobban hasznosítja a baba.ezét mondják.és tényleg jó ha mindig kap tejes dolgokat nem szokik le róla.
15. Kriszti1212 (válaszként erre: 10. - Den Haag)
2010. jan. 11. 15:01
Köszönöm. 21-én kell újra mennünk, ha akkor is olyan lekezelő lesz, akkor lehet, hogy nem fogok tovább igényt tartani rá. :(
2010. jan. 11. 15:01
Szerintem kötelező. Évente vannak felmérések, amiket el kell végezni, és a picibabával pedig elég sűrűn kell járni. Ha nem szereted a védőnőt, ne beszélgess vele, csak annyit amit feltétlenül kell. Sajnos a védőnőt nem lehet megválasztani, mindenki a körzetéhez tartozót kapja :S
13. Den Haag (válaszként erre: 7. - Ében11)
2010. jan. 11. 15:00
Ezt az orvos is megcsinálja.
12. Bársonyfüles (válaszként erre: 8. - Kriszti1212)
2010. jan. 11. 15:00
Csak tápszert? Hümm...az nem oké,ha inkább tápszer mint gyümölcs...Beszélj a doktorral,akihez tartozik a babád.És szólj a félelmeidről.A tapasztalatom,hogy néha működik,ha komunikálsz..:)
2010. jan. 11. 15:00
Csütörtökön voltunk egyébként méredzkedni és annyira ideges lettem, hogy délután elrohantam a gyerekorvoshoz, mert azt hittem valami nagyon rosszat csináltam. Megvizsgálta a babámat és azt mondta semmi baj nincsen a kicsivel, csináljak mindent tovább úgy, ahogy eddig is.
2010. jan. 11. 15:00
Ha nem szeretnéd, hogy menjen hozzátok, vagy nem akarsz menni, egy papírt kell aláírni, amelyben kijelented, hogy nem tartasz rá igényt. Jogodban áll.
2010. jan. 11. 15:00

ja és a dokival is könnyebb, ha látja alkalmazkodsz-végülis a dokik és a védőnénik sok mindent megbeszélnek-legalábbis nálunk.

ha valamiben nem egyeztünk-nem erőltettem a témát-esetleg nem mondtam meg apróbb dolgokat.

8. Kriszti1212 (válaszként erre: 3. - Bársonyfüles)
2010. jan. 11. 14:58

Ő eddig egyszer volt nálunk. Egyébként nem szívesen megyek hozzá, mert nem szeretem, ha hülyének néznek. Ugyanis holnap tölti az 5. hónapot a kisfiam és az elmúlt 1 hónap alatt csak 250grammot hízott, amit a védőnőm kevesell. Azt mondta ne adjak neki semmilyen gyümölcsöt, mert ártok vele, hanem CSAK TÁPSZER!

Viszont a kisfiam már minden olyasmit megeszik, amit 4-5hónapos kortól adhatok neki és eddig semmi baja nem volt.

2010. jan. 11. 14:58

azért jó ha elmész-mert mondják mikor esedékes a köv.oltás-megmérik stb.szóval jó ha látják nem zárkózol el teljesen-szerintem.

ha nem szimpik legfeljebb nem tárgyalsz meg velük mindent csak a legfontosabbakat.

nálunk a védőnéni mérte fel 3 éves korában-valami tesztfélével-beszéd, gondolkodás stb.

szerintem a kötelező köröket le kell futni.

2010. jan. 11. 14:57
igen kell és sajnos nem lehet szabadon választani védőnőt, illetve ha városon belül más címet mondasz akkor talán máshoz kerülsz
2010. jan. 11. 14:57
Én se szeretem a miénket, ettől függetlenül menni kell, sőt szülés után elég gyakran megy majd hozzátok.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook