Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek! mikor kell mennem először a védőnőhöz? fórum

Segítsetek! mikor kell mennem először a védőnőhöz? (tudásbázis kérdés)


20. Yulcsy (válaszként erre: 18. - Mona32)
2010. ápr. 11. 08:24

Szia!

Először is gratulálok!

Amikor visszamész a dokidhoz, és lát szívhangot, akkor ad egy papírt, vagy a leletre ráírja, hogy mehetsz a védőnőhöz.Szerintem ne várj a 11.hétig, a 8. hét körül keresd fel.Aztán a 12. hétig el tudsz menni vérvételre stb.

19. Gavrilo1 (válaszként erre: 18. - Mona32)
2010. ápr. 10. 09:13

Szia!

Először is GRATULÁLOK!!!!

Nem kell fogadnod, mert tartozol hivatalosan valakihez a lakhelyed alapján és ezt nem lehet változtatni (csak ha költözöl). Érdemes a közeli gyerekorvosi rendelőben érdeklődni, mert a védőnők általában ott rendelnek, és van listájuk hogy ki melyik körzetbe tartozik. De szerintem még várj pár hetet, mielőtt elmész hozzá. Az orvos majd ad egy papírt , hogy vegyen fel gondozásba és adja ki a kiskönyvedet. Elég a 10-11 hét táján menni.

18. Mona32
2010. ápr. 9. 19:42

Sziasztok.

21 én volt az első, inszeminációm, ami úgy nézz ki sikeres lett.

Már két tesztet csináltam, mind a kettő 2 csikos lett.

Hétfőn megyek fél 5 re dokihoz, akkor remélem megállapitja, amire régóta várok.

Mikor kell védőnöt fogadni? Elvileg 3 hetes vagyok.Ahogy én számoltam. :)

Köszi a válaszokat.

MOncsi

17. Yulcsy (válaszként erre: 16. - Otis)
2009. jan. 15. 11:35
Nincs mit!
16. otis (válaszként erre: 15. - Yulcsy)
2009. jan. 14. 14:02

köszi a segítséget


megkeresem a védőnőt itt a faluban, mert nem tudom, mikor lesz kész a házunk, talán csak karácsonyra. Akkor majd megkeresem a másikat, ha elköltöztünk. Addigra meg lesz a babuci is :))


A nevét már lenyomoztam a neten, csak a telefonszámot kell kiderítenem. Sajnos senkit nem ismerek itt, csak a férjemet, és ő is tudatlan e téren. Elárulni meg még nem szeretnénk a családnak a 12. hét előtt. :)

15. Yulcsy
2009. jan. 14. 13:16
A tartózkodási helyed szerinti védőnőhöz menj, de mondd meg neki, hoyg építkeztek,el fogsz innen költözni.Jó ha tudod, hogy nagyjából mikor, és ők majd továbbítják egymás közt a lapodat.Ebben csak 1 rossz van, hogy 2 védőnőt kell majd megszoknod.De csinálhatod azt is, hogy ha belátható időn belül költöztök, akor már eleve ahhoz a védőnőhöz mész akihez majd véglegesen tartozni fogsz.Mert ő a terhesség alatt csak 1-2x fog kimenni hozzád,így talán megoldható, hogy odamenjen hozzád.
14. otis
2009. jan. 14. 11:58

köszi


de: mi van akkor, ha most a párom szüleinél lakom, tehátr a lakcímem nem egyezik a tartózkodási helyemmel, ami nincs a lakcímkártyámon, mert egy 3. helyen építkezünk, és majd csak oda kívánok átjelentkezni. A lakcím szerintit kell keresnem?

2009. jan. 14. 09:36

Lakóhely szerinti körzeti védőnő. Én helyi kisokosból kerestem ki, naná, hogy rossz szám volt (körzeti gyerekorvosé) de ők meg tudták mondani.

Én 11. héten mentem csak, hogy a 12. heti kötelező ultrahanghoz meglegyen a kiskönyv. Első vérvételem pedig 16. héten volt, na akkor 5 kémcsővel.A belgyógyászati, EKG meg ezek akármikor lehetnek a szülésig, mert tulképp ahhoz kell.

12. otis
2009. jan. 14. 09:30
És hogyan kell felkeresnem a védőnőt? Kikeresem a telefonkönyvből? :) De most komolyan...
2008. jún. 2. 08:32
Gyulán nem a védőnő adja a beutalókat, hanem külön még a szakrendelőben kell érte sorban állni és ott adják.
2008. máj. 19. 10:29
Miután az orvos megállapítja a terhességet, ad egy papírt, azzal kell elmenni a védőnőhöz, aki kiállítja a kiskönyvet.
2008. máj. 19. 07:28
Amikor már van szívhang(6. hét), akkor is menni kell vérvételre. Akkor csinálják az első toxoplazmát, és a vércsoport meghatározást is. Ilyenkor kell meni belgyógyászatra is.
2008. máj. 8. 19:10
Amikor az orvos megállapítja a terhességet ad róla papírt.Azzal el kell menned a védőnőhöz aki megcsinálja a kiskönyvet és mindig megmondja hova kell menni,mi következik.Ő adja a laborkérőt is.
2008. máj. 8. 13:39

Én a múlt héten kedden voltam 5 hetes.Nőgyógyászati rendelésen megállapították, onnan vittem a papírt a védőnőnek és már adta is a vérvételhez szükséges papírokat.Nálunk legalábbis már most van 1 vérvétel, aminek az eredményét viszem a háziorvoshoz, aki küld majd tovább a belgyógyászatra hacsak ő maga meg nem csinálja az EKG-t, meg ami még ehhez tartozik.

De nálunk eddig minden terhességemnél ez volt a folyamat.Sőt mostmár adnak egy kis listát, hogy mikor milyen vizsgálat az amire kötelező menni.Ez, ami számomra újdonság volt.

2008. máj. 8. 13:28
köszi a segítséget!!!!
2008. máj. 8. 12:35
a 16 héten van először vérvétel, a nagylabor, ott mindent néznek és elméletileg a védőnő adja a beutalókat, de van ahol a nőgyógyász. Nekem az orvosom mindig beírta a kiskönyvembe, hogy mikor mi fog következni.
2008. máj. 8. 12:10
köszi! mégegy kérdés vérvétel mikor van először? és a hozzászükséges laborkérőt a nőgyógy adja vagy a védőnő?
3. gyebitimi (válaszként erre: 1. - Ritaanyu)
2008. máj. 8. 11:50
Szia én a 11. héten mentem először.Vidd magaddal a nődokid által kapott papírt,vagy papírokat.
2008. máj. 8. 07:46
Kapsz egy papírt a nőgyógyásztól,hogy élő terhesség stb,és azzal.Van aki csak a 10-11. héten kapja meg,én már a 7. én.Utána meg megkeresed a védőnőt.Mondjuk a 12.en jutottam el addig.
2008. máj. 8. 07:27
5 hetes terhes vagyok és nem emlékszem hogy volta az elsőnél! mikor kell meni először a védőnőhöz és mit kell vinni? az orvos által adott papíron minek kell szerepelnie?most csak egy olyan lapocskám van amin rajta van hogy 5 hetes vagyok és a babóca mérete valamint az hogy bizonyított terhesség!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook