Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyenek hazánkban a másoddiplomás képzések? fórum

Milyenek hazánkban a másoddiplomás képzések? (tudásbázis kérdés)

2008. okt. 25. 02:26
Mit érnek a munkaerőpiacon a másoddiplomák? Van erről tapasztalatotok?
2007. nov. 2. 08:12
egészségfejlesztés szak
6. Egnisz (válaszként erre: 5. - Hisztikirálynő)
2007. nov. 1. 22:07
Milyen szakra jársz?
2007. okt. 30. 20:45

Ahová én jártam (vagy járok?), ott nagyon gáz az egész két év. Összehasonlítva azzal a sulival, ahová például a hugim járt, ég és föld.

Nálunk így zajlik az államvizsga:

1 hétig tart, de min. 3 napig. Első nap írásbeli: 100 kérdés, 100 perc alatt. Nincsenek előre összeállított kérdéshalmazok, a tanárok azt a kérdést tehetik fel a saját tantárgyukkal kapcsolatban, ami épp eszükbe jut. Szal 1 perced van egy kérdésre, és ez nem teszt jellegű írásbeli feladatsor (állítólag). Második nap: Szóbeli. Nincsenek tételek, hanem szintén azt a kérdést kapod, amit a tanár kitalál neked. Szal innentől kezdve ha nem vágod az egész két év nemkis anyagát, akkor gáz van. Harmadik nap: diplomamunka védés. Egy csomó profdr akárki előtt kell megvédened, de asszem ez máshol is így van.

A hugimnál sokkal egyszerűbb volt. A két év alatt az évközben letett szigorlatok - amik sikerültek - számítottak államvizsgának, szal ha valaki elvégezte a két évet sikeresen, akkor már csak a diplomamunka-védés maradt hátra.

Lehet, hogy én nagyon beleválasztottam... mit lehet? biztos. Ma már nagyon bánom, hogy elkezdtem ezt a sulit, ráadásul ha elvégezném se érnék vele semmit.

2007. okt. 30. 15:38

Nálunk (Semmelweis Egyetem) a másoddiplomások együtt járnak az alapképzősökkel, a követelmények ugyanazok. Amennyivel könnyebb,hogy gyakorlottabbak és egyes tárgyakból kaphatnak felmentést,ha azt alapoktatáson tanulták és megfelelőek az eredményeik.

A suli vége sztem mindenütt tömény ideg (ez Rajtad is áll, mennyire vagy stresszes).

2007. okt. 30. 13:53

Attól függ, hová jársz.

Szerintem.

2007. okt. 28. 18:30

Sziasztok!

2003-ban elkezdtem egy másoddiplomás képzést, ami két éves volt. Azóta sem fejeztem be. Egyrészt azért, mert pont a diplomamunka-írás közben műtöttek, ezért halasztottam, másrészt pedig jött a Babó, így utána azért nem.

Érdekelne, hogy mások, akik szintén másoddiplomás képzésben vettek részt, miket tapasztaltak. Mik a követelmények, milyen az államvizsga?

Ahová én jártam sajnos elég durva a suli vége, tömény ideggel jár, kíváncsi vagyok, máshol is így van-e.

2007. okt. 28. 18:28
Milyenek hazánkban a másoddiplomás képzések?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook