Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Van köztetek levelezőn végzett gyógypedagógus? (nem másoddiploma!) fórum

Van köztetek levelezőn végzett gyógypedagógus? (nem másoddiploma!) (tudásbázis kérdés)

2012. máj. 20. 13:27
Sziasztok.Van valakinek kidolgozott tételele?Már mint a gyógypedagógiai asszisztenshez
12. Pan Dóra (válaszként erre: 11. - Zebracsikó)
2012. márc. 6. 13:27
Igen. Elvégeztem levelezőn a Bárczit. Megvan a diplomám, tanakos. És ha még emellett akármilyen gyógyped. szakos is szerettem volna lenni, 120 órás képzés kellett volna hozzá. Ezt ott mondták. Hozzáteszem, nem most volt :)
11. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Pan Dóra)
2012. márc. 5. 17:11

mi az, hogy kieg.szak+120 óra?


Nem világos a dolog.


Elvégezted a tanakot.

Logopédus akartál volna elnni, és ehhez 120 óra elegendő lett volna?

10. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Pan Dóra)
2012. márc. 5. 17:10

furcsa.

Mindig is 4 éves volt a gyógypedagóguskézés, bármely szakon, tudtommal

9. Pan Dóra (válaszként erre: 8. - Zebracsikó)
2012. márc. 5. 16:05
Mi anno fel voltunk háborodva, hogy a gyógyped. szétdarabolásával mennyire beszűkítették a kompetenciánkat, ezért rákérdeztünk, hogy pl. egy ért. fogyatékossal végezhetünk-e logopédiai fejlesztést (én tanakos vagyok). Azt mondták, csak akkor, ha van logopédus végzettségünk. Amikor pedig arról érdeklődtünk, hogy elölről kell-e kezdeni az egész tanulást, azt a választ kaptuk, hogy nem, a kieg. szak + 120 óra (lehet, hogy a tanfolyam szó nem jó kifejezés volt).
8. zebracsikó (válaszként erre: 7. - Pan Dóra)
2012. márc. 5. 15:58

tanfolyamok??

milyen tanfolyamok voltak ezek? erről még nem is hallottam!

7. Pan Dóra (válaszként erre: 6. - Hópofi21)
2012. márc. 5. 15:48

Akárhol és akármit tanulsz, a gyakorlatot csak a terepen tudod megszerezni, mert mindenhol elméleti oktatás folyik. Teletömik a fejünket nagy okosságokkal, aztán a gyerekek között kapkodjuk a fejünket :(

Én a Bárczin végeztem, nagyon színvonalas elméleti képzést kaptam, de az igazi tudást a gyerekek között szereztem meg.

Nálunk annak idején úgy volt, hogy elvégeztünk egy alapszakot, a többi megszerzéséhez pedig 120 órás tanfolyamokra kellett menni.

2012. márc. 5. 15:11

Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Igen, sok levelezős csoporttársam már ebben dolgozik, és mellette tanul. Nekik már van tapasztalatuk. De én teljesen más területen dolgozom, nincs tapasztalatom a gyerekekkel. A gyakorlat nagyon kevés. Idén nyáron végzek, de rettentően felkészületlennek érzem magam ahhoz, hogy el tudjak helyezkedni a szakmában. :(

Amúgy én is Győrbe járok, a képzésről sajnos sok jót nem tudok mondani...Nálunk már csak tanulásban akadályozottak pedagógiája szak van...

5. ozike0501 (válaszként erre: 2. - Hópofi21)
2012. márc. 5. 13:31

Szia!


Kaposváron végeztem, már a suli alatt egy évet dolgoztam Öreglakon lakásotthoni nevelőként, aztán diploma után 7 hónapot dolgoztam a Bárcziban középsúlyos csoportban délutános nevelőként. Azóta nem lehet itt szakmán belül elhelyezkedni sajnos, kevés a hely, a jelentkező viszont sok...

4. Molyka (válaszként erre: 2. - Hópofi21)
2012. márc. 5. 13:26

szia! Győrben végeztem. Maximálisan boldogulok, semmi hátrányom, hogy levelezőn végeztem, sőt, köszönhetően a tanáraimnak sokmindenben magasabb színvonalat tudhatok magamévá.


Nekem már volt munkám, így nem kellett állásinterjún részt vennem.

2012. márc. 5. 13:24

Szia! nem dolgoztam gyógypedagógusként, mert kijöttem külföldre, de lediplomáztam otthon. Estin végeztem majdnem ugyan az a lényege,mint a levelezőnek. Havi 3 nap konzultáció volt. A hátrány hogy anno (4éve végeztem) csak 1 szakos lehettél. Nappalin 2 szakot választhatsz és választhattál terapeuta és tanár között, estin automatikusan tanár képzés folyt csak.

Szerintem egy szak bőven elég is,estin vagy levelezőn mert ugye azért sokkal több az egyéni munka és felkészülés csak hogy 2 szakkal azért többre mész szerintem. És ha van egy diplomád, a következő már biztosan fizetős, így a 2.szak megszerzése már nem olcsó mulatság.

Viszont azóta annyira megváltozott a felsőoktatás, hogy nem tudom mik a feltételei, meg hogy lehet e pl 2 szakot választani.


Szerintem elhelyezkedés szempontjából nincs vele gond, mert sokak végzik el akár munka mellett is és engem is felvettek volna vele. Korábban elvégeztem egy gyp.asszisztensit és azzal dolgoztam nagyothalló oviban és a munka mellett végeztem el a főiskolát.

2012. márc. 5. 13:08
Szeretnék érdeklődni a gyógypedagógia képzést levelező tagozaton végzettektől, hogyan boldogultak a diploma megszerzését követően? Tapasztaltak e megkülönböztetést a nappalin végzettektől állásinterjún? Mennyire érezték felkészültnek magukat a munkájuk elkezdéséhez?
2012. márc. 5. 13:06
Van köztetek levelezőn végzett gyógypedagógus? (nem másoddiploma!)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook