Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Elkezdhetem-e a másoddiplomás képzést, ha még nincs meg az alapdiploma ill. csak 3 hónap múlva tudom bemutatni? fórum

Elkezdhetem-e a másoddiplomás képzést, ha még nincs meg az alapdiploma ill. csak 3 hónap múlva tudom bemutatni? (tudásbázis kérdés)


19. sziszi0528 (válaszként erre: 18. - Mumster)
2013. júl. 8. 16:47
Mindenképpen meg fogom kérdezni, mert gáz lenne csúsznom egyetlenegy tantárgy miatt, mert nem adták meg belőle a jegyet egy egész teljes évet... Látom Te érted ezeket a képzéseket, én is próbáltam leírni, de Te jól összefoglaltad, én is pont így tudom ezeket.
18. mumster (válaszként erre: 14. - Sziszi0528)
2013. júl. 7. 19:56

Szerintem ezt sulija válogatja. Meg kell nézni a tanulmányi és vizsgaszabályzatot és írásban rá kell kérdezni a tanulmányi osztályon. Én nem tartom elképzelhetetlennek, hogy működhet, mesterképzésben megoldható szokott lenni, csak határidőre pótolni kell.



alapképzés - főiskolai diploma BA, BSc


mesterképzés - egyetemi diploma MA, MSc - ide az mehet akinek van már legalább alapképzésben szerzett diplomája, esetleg utolsó féléves az alapképzésen


osztatlan mesterképzés - itt nem osztható meg a képzés ideje alap + mesterképzésre, egyben kell elvégezni pl.: orvos, jogász ...


felsőoktatási szakképzés - felsőoktatási intézményben elvégzett felsőfokú tanfolyam


szakirányú továbbképzés - másoddiplomás továbbképzés - rövidített képzés, csak szaktárgyak vannak, ált. 2-4 félév, az mehet rá, akinek alap, mester, osztatlan mesterképzésben szerzett oklevele van


párhuzamos képzés - egy időben több alap/mesterszak végzése, pl. valaki jár a fogorovosira és mellette a gépészmérnökire is

17. Nephes (válaszként erre: 15. - Sziszi0528)
2013. júl. 7. 17:19

lehet...

De akkor ezután mégis milyen végzettséget kapsz, ha nem is MA-s, meg nem is felsőfokú, mert nem értem.

16. bnedora (válaszként erre: 12. - Klarika5)
2013. júl. 6. 19:22
Igen, a fiam így tanult. Akkor ezek szerint fórumindító nem ezt választja, így az én válaszom nem jó neki.
15. sziszi0528 (válaszként erre: 13. - Nephes)
2013. júl. 6. 19:22
Oda nem elég az érettségi... A felsőfokú szakképzéshez kell érettségi. Lehet kevered a kettőt :)
14. sziszi0528 (válaszként erre: 10. - 5674644b5d)
2013. júl. 6. 19:20
"A másoddiploma az, mikor mondjuk tanultál/tanulsz történelmet alapképzésen és úgy döntesz, hogy attól függetlenül te még elkezdesz mondjuk egy biológiát, szintén alapszakon. Ezek mehetnek egymás után vagy akár párhuzamosan is." - ez nem másoddiploma, hanem másoDIK diploma. Egyenértékű. A másoddiploma, szakirányú továbbképzés, amiről én kérdezek, az olyan kézésforma, melyet azon hallgatóknak hirdetnek meg, akik rendelkeznek már egy diplomával. Azt le is írják, hogy ez a szakirányú továbbképzés, nevezhetjük másoddiplomának, nem egyenértékű egy "hagyományos" diplomával, de egy felsőfokú szakképzéstől többet ad azért. Csak mivel egyetlenegy tantárgyból nem lett meg a jegyem, minden más megvan, ezért csúszom fél évet... Arra lettem volna kíváncsi, hogy járt-e már valaki hasonló cipőben, hogy méltányossági alapon vagy kérvény benyújtásával elkezdhető-e. Korábbi hozzászólásban olvastam, hogy kell a diploma a pontszámításhoz... Ide nem kell felvételizni csak jelentkezni és befizetni a tandíjat. Nincs felvételi vizsga, sem pontok, sem semmi...
13. Nephes
2013. júl. 6. 18:25

Szakirányú továbbképzés? - az nem olyan, amire diploma nélkül is jelentkezhetsz.

Mert igen az MA/Msc képzésnek feltétele, h a kezedben legyen a diploma. De annak a jelentkezését már január végén le kellett adni, illetve felvételizni vmikor júniusban az adott intézményben. De azt is úgy csinálják, h akkor már tudod, h érdemes-e elmenni, mert megvan a diplomád. De szerintem a szakirányú az nem MA-s képzés, hanem oda simán éretségivel is felvesznek, de lehet, h rosszul tudom...

12. klarika5 (válaszként erre: 6. - Bnedora)
2013. júl. 6. 18:17
Párhuzamos képzés lehet ilyen módon. Sokan meglépik ezt: pl az egyik intézményben 3. évfolyamos, és kezdi a jogot 1.évfolyamon. Bár ez is korábbi tapasztalat, ma már lehet, hogy nem így van. Változik minden:(
11. bnedora (válaszként erre: 10. - 5674644b5d)
2013. júl. 6. 18:08
Szerintem is ezt kellene tisztázni.
2013. júl. 6. 16:46

Ha jól értem nincs meg a záróvizsgád sem? Akkor biztos, hogy nem, de ha meglenne a záróvizsgád az se lenne elég, mert diploma kell, sokaknak ugye nyelvvizsga hiányában nincs meg, ezért nem kezdhetik el a mesterképzést.


Amúgy szerintem van egy kis fogalomzavar. A másoddiploma az, mikor mondjuk tanultál/tanulsz történelmet alapképzésen és úgy döntesz, hogy attól függetlenül te még elkezdesz mondjuk egy biológiát, szintén alapszakon. Ezek mehetnek egymás után vagy akár párhuzamosan is. De ha te történelemből alapszakon vagy és szeretnél menni mesterképzésre, pl történelem tanárnak, akkor meg kell, hogy legyen a diplomád (sikeres szakdolgozat védés, sikeres államvizsa és egy középfokú c típusú nyelvvizsga).

9. eperlevél (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. júl. 6. 16:40

szerintem erre hiteles választ csak az adott felsőoktatási intézmény adhat....


de mivel ez másoddiploma, csak úgy kezdheted e, ha megvan az alap...ez tuti

8. noozimanoo (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. júl. 6. 16:24
Egy kérdést szerintem megér a tanulmányi osztályon...
2013. júl. 6. 16:14
Nem kezdheted el, mert annak a jegye is kell a pontszámíátsnál azt hiszem, én is pont ezért nem mehetek mesterképzésre...nem mintha annyira akarnám :)
2013. júl. 6. 16:09
Az én fiam egyszerre járta a két egyetemet, és még nem volt diplomája.
5. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2013. júl. 6. 15:59
Nem.:)
2013. júl. 6. 15:52
Szerintem sem. A másoddiploma előfeltétele, hogy legyen egy diplomád. Talán reménykedhetnél, hogy indul keresztféléves képzés februárban, de ma már nem képeznek ilyen rohamtempóban. Amíg a fősuli bevételhez jutott a hallgatói létszám alapján, keresztbe-kasul indították a képzéseket. Ma már lecsendesült ez is, tehát ki kell várni a köv. évfolyamot.De mindig vannak/voltak méltányossági elbírálások, ez is igaz.
2013. júl. 6. 15:41
Szerintem nem, de mindenképp meg kell kérdezni az adott iskolánál, hátha kérvénnyel van rá lehetőség.
2013. júl. 6. 15:30
Én úgy tudom, hogy nem lehet. Csak diplomás jelentkezhet.
2013. júl. 6. 15:18

Sziasztok!


Egy olyan kérdéssel fordulnék hozzátok, hogy szerintetek lehet-e szakirányú továbbképzésre - azaz másnéven másoddiplomának is nevezik - jelentkezni most szeptemberben, ha nem lett meg most májusban a diplomám és erre csak decemberben kerül sor? Magyarán mondva elkezdődne a suli - persze ezek már fizetősek - szeptember 10-én, de én csak 3 hónap múlva tudnám bemutatni az alapdiplomámat. A képzés amúgy 2 éves, humánmenedzsment szakirány, az alapdiplomám pedig történelem szakos bölcsész lenne.

Előre is köszönöm a véleményeket és hozzászólásokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook