Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen vitaminokat javasoltok 50 felett? fórum

Milyen vitaminokat javasoltok 50 felett? (tudásbázis kérdés)


2013. okt. 29. 15:15

A gyümölcsök vitamintartalma is csökkent, úgyhogy ha tetszik, ha nem, muszáj valami jó készítményt szedni.

Nem ehetünk talicskaszám gyümölcsöt, zöldséget. Azért persze ki-ki egyen annyit, amennyihez csak hozzájut, nem azt mondom, hogy helyettesíthető a gyümölcs a tablettákkal, csak ki kell egészíteni.

22. cullinan (válaszként erre: 21. - Guruljka)
2013. okt. 29. 14:02
:) ez sajnos igy igaz:(
21. Guruljka (válaszként erre: 20. - D41005143d)
2013. okt. 29. 01:30

Jobb, de nem elégséges a bevitt vitamin-mennyiség.

Idézek a netről:

" A boltokban lévő gyömölcsöknek nem csak az íze és illata változott hátrányosan. Bár küllemük tetszetősebb, mint korábban, de ásványianyag- és vitamintartalmuk drámaian csökkent. Márai Géza, a gödöllői Szent István Egyetem nyugalmazott tanára vizsgálatok alapján arra a következtetésre jutott, hogy 1966 és 1990 között a sárgarépa vitamintartalma 40, a borsóé több mint 50, a káposztáé 95 százalékkal csökkent. A búza ásványianyag-tartalma 50, az árpáé több mint 60, a kukoricáé pedig több mint 80 százalékkal mérséklődött."


Innen az idézet:

[link]

2013. okt. 29. 00:53
helyes etkezest,rengeteg gyumolccsel es zoldseggel.ez mindenfele vitaminkeszitmenynel job.
2013. okt. 20. 17:19

Még jó, hogy megírtad.

Most utánanéztem, és figyelmeztetnek az esetleges mellékhatásaira. :-D Inkább egészséges fiataloknak való. Meg az indiánoknak, akik felfedezték...


[link]

2013. okt. 20. 17:12

Akkor jól beletaláltam a közepébe, mert pont magas vérnyomásos vagyok (még beállítva is.) :((

A Pu Erh tea viszont jó lehet...

2013. okt. 20. 16:56

A matéval azért jó lesz vigyázni, mert eléggé megemelheti a vérnyomást. Én kiefjezetten az élénkítő hatás kedvéért ittam egy időben, no neg ízlett nagyon.


Roboráló tea? Nem is tudom. Talán a Pu-erh az lehet. Az íze is finom.


"A Pu Erh teát hazájában a teafák királyának nevezik. A Qingmao fa levelei szolgáltatják a Pu Erh tea alapanyagát, aminek az idős kínaiak csodás erőt tulajdonítanak. Azt tartják, hogy a Yin és a Yang megóvja azokat, akik rendszeresen isszák, hosszú és egészséges életet biztosít fogyasztóinak. A Pu-Erh-tea egy természetes fogyasztótea is, amely csökkenti a vér zsírtartalmát, normalizálja a magas koleszterinszintet, védi a májat és a beleket – hiszen kímélően salaktalanít és méregtelenít is. Ösztönzi az emésztést. A rossz gyomron is segít: aki napközben sok alkoholt fogyasztott, azt egy esti csésze tea megóvja a másnaposságtól. A puerh teát Kínában gyógyszerként tartják számon. A hagyományos kínai orvoslás szerint súlycsökkentő, csontritkulást, szív és érrendszeri betegségeket megelőző hatása van."

16. mosolyka1111 (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2013. okt. 20. 16:36

A stresszeléssel meg a számítógéppel egyet kell, hogy értsek, igaza van a dokidnak. Én a múltkor bőgtem este, hogy egy pici pontnak érzem magam, és ellenem van mindenki (de igazából megnevezni senkit nem tudtam). Akkor mondta a férjem, hogy álljak le a hülye netezéssel. Azóta jóformán csak szakmait nézek (na meg hoxát, de itt is csak, ami érdekel), és tényleg jobb a lelkemnek. (Amikor meg anyunál voltam négy napig, és nem volt net, teljesen lenyugodtam, szóval van benne valami.)

Valami jó roboráló teát én is keresek, szerintem la-pacho vagy pedig mate tea lenne jó.

2013. okt. 20. 15:51

Ezek is jók. Bár a gingko-t én még nem próbáltam.

Anyukám igen, de nem számolt be átütő sikerről.


Én az A-Z multivitamin mellett még L-karnitint szedek, és annak remek a hatása.

Mivel még csökkentett étrenden vagyok a fogyásom óta, nem eszem annyit, hogy az L-karnitin a kellő mennyiségből termelődjön, ezért kicsit kiegészítem. Ebből is az olcsót veszem, kétszer 400-500 mg-ot veszek be (ébredéskor és estefelé).

A szív működését segíti, és valóban, szépen beállt a vérnyomásom, és jó erőben érzem magam.

Jóval nagyobb adagolásban, edzések előtt szokták szedni a testépítők, mert ettől jobban bírják az edzéseket. Ez nekem túlzás lenne, de ebben a kis adagban remek valóban.

14. cullinan (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2013. okt. 19. 10:53

Szia Guruljka:) egy másik fórumon is beszélgetünk:)

Zöldség evésben nincs hiány, és a szotyi, sajnos mostanában esténként eszegetem:)

Tegnap vettem gingko lecitint, és az 1000 mg-os C vitamint.

Ja, és még a halolaj kapszulát eszem.

Egyenlőre ennyi.

2013. okt. 17. 20:02

Bocs:

"Jól tűrik a tárolást és a főzést is, mint a vitaminok." helyett: JOBBAN tűrik.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Eandi78)
2013. okt. 17. 20:02

Ezért is érdemes váltogatni az olcsóbb vitaminokat.


De magnéziumot még "beszerez" az ember az élelmiszerrel is, az ásványi anyagok jól tűrik a tárolást és a főzést is, mint a vitaminok.

(Dió, száraz hüvelyesek, mint pl. a bab. Olajos halak, sötétzöld zöldségfélék -sóska, spenót-, szotyi, földimogyoró..zabkorpa.)

2013. okt. 17. 19:15
Magnéziumot is érdemes szedni, multivitaminokban kevés van belőle.
10. Guruljka (válaszként erre: 3. - Cullinan)
2013. okt. 17. 18:49

Megtalálható a neten az összetétel, én vásárlás előtt összehasonlítom a dolgokat.


Igazad van, a mai zöldség és gyümölcs már nem a régi, nem bírunk annyit megenni, amennyi megfelelő lenne. (Talaj, nemesítés...)

9. 8a7f2f3e37 (válaszként erre: 8. - Cullinan)
2013. okt. 17. 16:22
Azért egyszerű, és azért reélis, mert a világot nézi és nem a tévét. :)
8. cullinan (válaszként erre: 7. - 8a7f2f3e37)
2013. okt. 17. 16:14
egyébként tényleg nagyon nagyra tartom, egy egyszerü ember,és nagyon reálisan látja a világot!!
7. 8a7f2f3e37 (válaszként erre: 1. - Cullinan)
2013. okt. 17. 15:23
Okos ember a háziorvosod! Vagy legalábbis ért a szakmájához. A vitaminokat szóba sem hozta.
2013. okt. 17. 14:49
A centrum-vitaminban annyi a vitamin,hogy 1-2 nap alatt az egész dobozzal beszedhető.A jó dolgok nem a gyógyszertárban vannak.
5. cullinan (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 17. 11:58

Igen, lehet hogy kellene egy kivizsgálás, de a háziorvosom szerint nem szükséges.

Nem olyan régen volt a labor, akkor minden rendben volt.

Nem vagyok egy gyógyszer evő, de lehet hogy ezt a supradint megpróbálom

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Cullinan)
2013. okt. 17. 11:42

Igen, több benne a vitamin. 60 db. 3400 Ft Nem olcsó mulatság, bár napi szintre leosztva nem vészes.


Lehetséges nem ártana egy labor sem, hogy biztos csak a vitaminhiány okozza-e a fáradtságot.


Elvileg,ha több zöldséget gyümölcsöt ettél ,még érezhetőnek kellene lenni a tartalékoknak a szervezetedben.

3. cullinan (válaszként erre: 2. - 9b10f3d7ff)
2013. okt. 17. 11:35

Köszi a választ!

Tehát ha jól értelmezem, azt mondod, a supradin jobb mint a centrum?

Az étkezésemmel nincs probléma szerintem, sok zöldséget gyümölcsöt eszem, de attól félek, ezekben a vásárolt zöldségekben már nincs meg az a vitaminmennyiség, mint régen:(

2013. okt. 17. 11:30

Én a gyógyszerésszel beszéltem a múltkor, hogy egyik ismerősöm mondta Nem Supradint vett általános fáradtságra, hanem centrumot, én nem akartam elhinni, hogy van ekkora különbség. A gyógyszerész azt mondta a S.pradinben van meg az a klinikailag meghatározott vitamin mennyiség, amire napi szinten szüksége van a szervezetnek.


Még van sok gyümölcs, egyél sokat belőlük, céklát savanyú káposztát, hogy próbáld pótolni a vitamin hiányt. Vegyél természetes sót, hogy a nyomelem is jobban tudjon pótlódni.

Persze mindenki másra esküszik,kérdezz rá az orvosodra, gyógyszerészedre, hátha személyre szabottabbat kapsz úgy.

2013. okt. 17. 11:21

Az utobbi időben elég kimerültnek érzem magam, stresszesebb időszakom van, volt pár napos erősebb fejfájásom, azóta is kicsit érzem a fejem, néha szédelgek, érzem, hogy kellene valami erősités!

Néha még azt is észre veszem magamon, hogy feledékeny vagyok:)

Amugy nem hagyom el magam, nem vagyok kövér, sokat mozgok.

a háziorvosom azt mondta, saját magát betegiti meg az ember a mai világban,egyszerüen nem kell tv-t nézni, ami csak butitja és stresszeli az embereket, sokat kell mozogni, egészségesen étkezni, és többet kellene az embereknek egymással kommunikálni, esténként összeülni, mint régen, kártyázni, jókat nevetgélni, nem a Tv és a számitógép rabságában élni.

És nagyon igaza van!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook