Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2-3 éves gyerekeknek milyen vitaminokat adtok ősztől tavaszig? fórum

2-3 éves gyerekeknek milyen vitaminokat adtok ősztől tavaszig? (tudásbázis kérdés)


1 2
38. benvik (válaszként erre: 33. - Myra)
2012. okt. 29. 14:38
Nekünk is a foreveres vitamin vált be. A kicsi most kezdte az ovit. Eddig 1szer volt lázas 1 kemény napig. A többi szülő a csodájára jár, ők a tipikus 1 hét ovi, 2 hét otthont nyomják.
2012. okt. 29. 13:49
Én nem adok a gyereknek mesterséges vitamint. Mannaraxot kap kúraszerűen, és csodavárolajat. Utóbbira nem rég találtam rá, és nagyon bevált, én is ezeket fogyasztom.
36. ancsa84 (válaszként erre: 33. - Myra)
2012. okt. 29. 11:12
Mi most kezdtük csak el,remélem nálunk is beválik!?
35. helge (válaszként erre: 30. - Celine1)
2012. okt. 29. 10:42
Nem, hangsúlyozom, a D vitamin az a csontok miatt kell, nem immunerősítő, nem hátha ellenes, tehát adható együtt.
34. helge (válaszként erre: 31. - Sopianae)
2012. okt. 29. 10:40

2 éves korig 400 NE egész évben

2-18 éves kor között 300 NE egész évben a szükséglet.

Túladagolás veszélye nélkül a következő dózisok adhatóak:

10 éves kor alatt napi 1000 NE

10 éves kor felett napi 2000 NE

Felnőttnek napi 4000 NE

33. Myra (válaszként erre: 19. - Ancsa84)
2012. okt. 29. 08:12

Mi is a foreveres vitaminokat szedjük és nagyon jó tapasztalataink vannak ezzel kapcsolatban. Mi kicsi koruk óta adjuk a gyerekeknek a Berry Nectar-t , Kids vitamint és az Omega-t3 éves korukig nem voltak még megfázva sem a gyerekek. Az ovi első évében voltak néhányszor betegek, de pl. az idén sem hiányoztak betegség miatt. Gyümölcsöt is csak a mi általunk vegyszermentesen termelt gyümölcsöt kapják és igyekszünk bio termékeket vásárolni.

Étrendkiegészítőkből csak a 100% természetes alapanyagból készítetteket szabad megvenni. Interneten utána lehet nézni.

32. Mari20
2012. okt. 29. 07:10

drága Anyukák

azt hogy mit tesztek a gyerekeitekkel


sajnos csak 20-30-40 év múlva tudjátok meg

de akkor már késő


halgassatok egy 50 feletti Anyára

nézzetek utánna, olvassatok, keressétek a helyes táplálkozást, és kerüljétek a "Gyógyszereket" és "mü" táplálék kiegészitőket.


az én gyerekkoromba ( hál I'stennek) nem voltak táplálék kiegészitők igy nem mérgeztek a szüleim, az én gyerekeim idejébe BÖLCS idősek segitettek, természetes táplálékok rátalálására.


Azt hogy mit tesz veletek a TV a reklámok, és egymás butitása, szeretném ha felismernétek.


És a gyermekeiteket, nem mérgeznétek meg, csupa jóakaratból.


MOST alapozzátok meg az egészségüket, az immunrendszerüket. Ébredjetek fel és a saját önbizalmatokat, bölcsességeteket keressétek meg, és a józan eszetekre hallgasatok.


füben fában az orvosság, és amit ma megeszel, holnap azzá leszel


tanuljatok, olvassatok, fejlődjetek


lehet haragudni rám és .. melegebb éghajlatra kivánni, de az a feladatunk, hogy vigyázzunk egymásra, én csak tükröt tudok nektek tartani, ha nem tetszik akkor is ez a helyzet.


békét boldogságot kivánok

31. Sopianae (válaszként erre: 30. - Celine1)
2012. okt. 28. 22:06

Tudtommal a túlzott D vitamin bevitel kéros lehet a szervezetünkre, de van itt gyógyszerész is. Majd megmondja ő.



A Vigantol cseppek fokozott elővigyázatossággal alkalmazható

- Napi 2 cseppet (1000 NE) meghaladó adag vagy a készítmény hosszantartó alkalmazása esetén a vér kalcium tartalmának alakulását figyelemmel kell kísérni.

- Óvatosan adható:

- ha kórtörténetében vesekövesség fordult elő,

- szarcoidosis (ismeretlen eredetű, leggyakrabban a tüdőket megtámadó, gyulladásos csomók képződésével járó megbetegedés) esetén,

- egyéb D-vitamin bevitel esetén (például más gyógyszerkészítményekkel),

30. Celine1 (válaszként erre: 27. - Helge)
2012. okt. 28. 21:58

Sziasztok!


Engem is érdekel a téma, így csatlakoznék.

2 éves a kislányom. Én mosz multivitamint adok neki, Ceboint. Amellé lehet még adni a Vigantolt? Úgy hallottam a kettő együtt már sok. ez így van tényleg?

29. 5427edee11 (válaszként erre: 10. - Mkriszti81)
2012. okt. 28. 20:46

A kicsi 2 és fél éves lesz, ő napi 200 mg-ot kap, ha beteg akkor max. 400-at + a multit.

A nagyobbik, ő 6 éves, 500 mg-ot kap/nap, ha beteg akkor emelem az adagját + a multivitamin.


Eddig mindig beteges volt a nagyobbik, de vitamint váltottam nála és kapja az emelt dózisú c-vitamint, így eddig 2x volt beteg, de csak nátha jellegű.

28. Mari20
2012. okt. 28. 20:42

répa, alma, savanyú káposzta, méz, zsiroskenyér lila hagymával, fokis piritós,


vivanaturás C vitamin hibiszkusszal

nagy séták, nevetés, beszélgetések....


és ha az első jele a náthának látszik

egy vöröshagymát karikákra vágni ésegy tányérra sorba rakni, a tányér este az ágya mellé székre tenni, és a hagyma elvégzi a baci, virus összegyüjtését éjjel, reggel kiszelöztetni hagymát kidobni és igény esetén huzamos ideig ismételhető


ajánlom a vntv-n (google-be ird be) és ott keresd meg dr Bakanak György vedd a kezedbe életed c videóját, érdekes és igaz minden szava

sok sikert

27. helge (válaszként erre: 26. - Katus3)
2012. okt. 28. 19:46

Na, ez nem egyszerű, rengeteg hasonló vitamin készítmény van forgalomban, de sorolok párat:

Marslakócskák kb 1600.-

Dr Theiss Multivitamol szirup 4 éves kortól kb 1400.-

Cebion 2x multivitamin szirup kb 1400.-

Juvavit multivitamin probiotikummal kb 1300.-( ez nagyon hasonló)

Juvita multivitamin immunokomplex 45 darabos kb 1300.-

Remélem tudtam segíteni:)

26. katus3 (válaszként erre: 23. - Helge)
2012. okt. 28. 19:17
Szia! Segítenél egy kicsit? Van egy multivitamin, szinte ugyanaz mint az Immuno Kids, csak más a neve,és sokkal olcsóbb. Megírnád a nevét? Köszönöm!
25. helge (válaszként erre: 24. - Sopianae)
2012. okt. 28. 18:37
Ha tudok, segítek:)
24. Sopianae (válaszként erre: 23. - Helge)
2012. okt. 28. 18:28
De jó... tudok kit zaklatni :)
23. helge (válaszként erre: 15. - Sopianae)
2012. okt. 28. 18:21
Gyógyszerész vagyok.
22. Sopianae (válaszként erre: 21. - MsFlower)
2012. okt. 28. 18:11
Igen és köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat
21. MsFlower (válaszként erre: 20. - Sopianae)
2012. okt. 28. 18:05

Sajnálom hogy ilyen rossz tapasztalod van vele. Nem védek senkit, sajna vannak ilyen és olyan védőnők :( Ezt én is tudom és látom, tapasztalom.

Remélem én tudtam segíteni neked valamennyit :)

20. Sopianae (válaszként erre: 16. - MsFlower)
2012. okt. 28. 17:49

Mi kijelentkeztünk a védőnőtől, mert úgy volt külföldre költözünk és ott nincs ennyi herce-hurca, mint itt. Még nem jelentettem be, hogy mégsem mentünk. Majd 6 éves kor előtt, ha kell az oltás, de szerintem addig bőven elmegyünk.

A körzetist utáltam. Aranyos, kedves, de mindig bejelentés nélkül jött. Volt, hogy erdőbe sétáltunk márciusba és édesapám hívott fel, hogy itt a védőnő. Nyakig sárosan értünk haza és lecseszett, hogy miért sétálok vele ilyenkor erdőbe... Húúú de ideges voltam.

És persze nem válthatok :S

Ráadásul amikor mentem hozzá soha nem volt a rendelőbe rendelési idő alatt...

Így tuti nem jelentem vissza. Ha otthon látnak azt mondom hazajöttünk 1-2 hétre és ennyi...


Ezért is nyitottam ezt a fórumot, hogy "okosabb" legyek.

2012. okt. 28. 17:32

Minden nap adok neki én is C vitamint,rágótablettásat,és a foreveres kids rágótablettás multivitamint szedi most!

Nemrég kezdtük az ovit,most még jobban kellenek ezek!

2012. okt. 28. 17:32

Kyaní...


Lányom se eszik gyümölcsöt, de ebben minden szükséges vitamin benne van A-Z-ig, és nem mesterséges tabletta, hanem valódi gyümölcsökből készült kivonat.

17. MsFlower (válaszként erre: 14. - Helge)
2012. okt. 28. 17:29
Én is így vagyok vele :D
2012. okt. 28. 17:29

Szia!

Vigantolt jó ha adod, hisz 3 éves korig kötelező adni 1 éves kor után is az őszi, téli hónapokban.

A Béres cseppet is adhatod, de C vitaminnal együtt kell, és az csak adható amikor nem beteg. Betegség alatt fel kell függeszteni.

Az én kisfiam most az ImunnoGlukan-t szedte, immunerősítő is, étvágy javító is (prebiotikum tartalmú) és szedhető betegség alatt is, sőt antibiotikum hatását felerősíti és hamarabb hat.

De nyugodtan kérdezd meg a védőnődet, biztos segít ilyen téren is, tanácsot ad.

Egy védőnő..

15. Sopianae (válaszként erre: 14. - Helge)
2012. okt. 28. 17:25
Mi a szakmád?
14. helge (válaszként erre: 13. - Sopianae)
2012. okt. 28. 17:14

Így van :)

Ilyen fórumokra mindig bekukkantok...szakmai ártalom:)

2012. okt. 28. 17:11

Nem csak a betegség megelőzésére gondoltam.

D-vitamint meg csak akkor adok neki, ha már nem süt a nap és hosszabb ideig esős idő van.

12. helge (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2012. okt. 28. 17:10

Félre értés ne essék, a Vigantollal semmi bajt nem okozol, de annak semmi köze a betegség megelőzésében, vagy leküzdésében, mert bár vitamin, de a kalcium csontokba való beépülését segíti elő, sőt, e nélkül nem is épülne be.

De a C vitamin, Béres csepp, Imunotrofina...ezek, tényleg nagyon jók!

2012. okt. 28. 17:06
C-vitamint én is mindig adom neki, főleg ilyen időbe. Bár lehet holnaptól 2-szer 20 cseppet kap.
2012. okt. 28. 17:04
Anyukák a C-vitamin megelőzésre is jó, nemcsak betegség esetén, adjatok nyugodtan jóóó sokat (több száz mg-ot, a gyerek súlyától függően) naponta, nem lesz semmi bajuk (csak nem lesznek betegek) ;)
2012. okt. 28. 17:00
Actival Kid-et adok a kicsinek, ha beteg, akkor c vitamint is kap mellé.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook