Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Milyen természetes anyagok vannak, amivel serkenthetem magam, hogy jobban menjen a tanulás? fórum

Milyen természetes anyagok vannak, amivel serkenthetem magam, hogy jobban menjen a tanulás? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2006. nov. 28. 09:00

Tanulnok kell, 37-éves vagyok. Most azzal próbálkozom mivel, napközben dolgozom, alig marad 1 órám naponta tanulni.Sajnos akkor is vasalok főzők mosok stb,, Ezért rámondtam az anyagot az mp3-ra és halgatom. Csak azt nem tudom, ez hasznos-e. Így is lehet tanulni? Vagy hogy verjem a fejebe a dolgokat??? Nehéz a fejem...

valaki tudna egy tuti módszert?

55. +Nix+
2006. nov. 10. 21:09
ismét közeledik a vizsgaidőszak, szépen vissza is olvasgattam mindent, köszönöm az ötleteket. idén asszem kipróbálgatok többet is, a gurarvit és a mate tea mindenképpen játszik, meg az aktív pihenés (futni szeretek, télen mondjuk kicsit hűsöd, de legalűbb tuti kiszellőzik az agyam)
2006. nov. 10. 18:27

Szia!

A következőt olvastam:.

Ha mindig álmos vagy,elalszol a könyv mellett, nehezen tudsz koncentrálni, akkor a Matetea jó.Legfontosabb hatóanyaga a matein, serkentő hatású, aktiválja az egész szervezetet, növekszik a testi és a szellemi teljesítőképesség.A matein erősebb, mint a koffein, és egyáltalán nincs mellékhatása./ a kávé hatásos élénkítő, de idegessé,remegőssé tehet./

Ha nehezen alszol, állandóan szorongsz,ideges vagy, fáj a fejed, rossz a hangulatod vizsgaidőszakban, s ezért nem tudsz kellőképpen koncentrálni a tanulásra, akkor a Rooibos tea a megfelelő.Szintén koffeinmentes,tele van ásványi anyagokkal, és nyomelemekkel.Oldja a feszültséget, s hozzásegít a koncentráláshoz.

2006. nov. 3. 18:58

Super Soja Lecitin + Ginseng kapszula.

Ginzenget kaphatsz ampulla formájában is bármely gyógynövény boltban, méhpempővel vagy anélkül.Ez nagyon gyorsan felszívódik és hat.Nem beadni inni kell!Mellékhatásként a nemi vágyat is serkenti!

52. esjé
2006. okt. 26. 11:27
Csoki, csoki, csoki!
51. venika
2006. okt. 26. 08:58

Szia!

Én tudnék valamit ajánlani. Ha érdekel,email-ben tájékoztatlak. /nekem is segít, öreg fejjel 3 tanfolyamra járok egyszerre/

venika

50. szika
2006. okt. 22. 20:28

Nekem az előző 2 vizsgaidőszakban a Béres Guaravit vált be. Egy aptikus ismerősöm is ezt ajánlotta, mert a lánya ezzel csinálta végig az orvosit.

Egyébként meg nagyon jó a tappancs masszázs, ha elfáradsz. A lényeg, hogy az agy reflexpontjait kell nyomkodni, dörzsölni többet Ezek pedig a lábujjak csúcsán és a kéz ujjainak csúcsán találhatók. Nekem ez minid segít, és ötödéves jogászként van a kimerültségben tapasztalatom bőven. :))))))))))

2006. okt. 21. 11:11
és jól kiszellőztetett szoba is segít
2006. okt. 20. 17:53
Memolife is jó, meg a Buerlecitin... de legjobb ha pihi és vitamin után próbáltok meg tanulni!
47. dogiz
2006. okt. 13. 09:58

Sziasztok!


Valahol olvastam, és még kiskoromban a nagyi is mondta, hogy a reggeli tej fogyasztás(nem a 1,5% - os gondolom én) serkenti az agyműködést.

46. 991217
2006. okt. 9. 09:22

sziasztok!


Érdeklődnék mi is ez a memo life, a nyáron eléggé lelassultam és elkezdődtek a zárthelyik, épp ma írok 13-tól statisztikából. Az agyam nagyon leleassult, nehezebben tanulok mostanság és nem is köti le a figyelmem igazán, korábban muszályból odakoncentráltam, segítsetek, ha tudtok!Köszi!

2006. okt. 8. 15:51
Nekem a csalán tea vált be.Csak egyetlen mellékhatása nem jó.Vizhajtó:(
2006. okt. 8. 15:04
De egyébként,a szemtornát is tudnám javasolni!
2006. okt. 8. 15:02
Pharmaton Vital kapszula,tartalmaz ginseng kivonatot,vitaminokat,ásványi anyagokat,nyomelemeket.És növeli a fizikai és szellemi teljesítőképességet.Ez egy olyan vitamin ami nem hízlal!!
2006. okt. 7. 11:05

Plussz ExtrActive pezsgőtabletta.

Növeli a koncentráció képességet és javitja a memóriát. Abszolúte mellékhatás nélküli, jó izű, gyógyszertárban kapható.

2006. szept. 29. 09:13
Talán a türelem és az oda figyelés akkor gyorsabban végzel.:)
40. fcf0c655e6 (válaszként erre: 37. - 8d139d96f2)
2006. szept. 22. 19:15

Nagyon igaz, ez a ketto nalam is bevalt, de ott van a sok cukorbeteg egyen, azoknak eppenseggel artalmas.

Egyebkent a leticin allitolag jo, meg nem probaltam ugyan, de az lesz a kovetkezo..:))))

B.K.

2006. szept. 15. 10:39
van valakinek saját tapasztalata a supergreens termékekkel kapcsolatban, amit megosztana velem-velünk?
38. dee
2006. szept. 5. 08:56
Lecitin minden formában.Memolife kapszula (gyógyszertárban kapható).Plusssz xActiv pezsgőtabletta
2006. szept. 4. 14:59
szőlőcukor, csoki nálam bevált
2006. aug. 29. 16:36

Mindenkit szeretettel üdvözlök és jó pihenést kívánok a nap hátralévő részében.

Holnap újra benézek.

2006. aug. 29. 16:35

Ha elfáradok, minden esetben teázom. Ezt úgy teszem, hogy:

- abbahagyom azt a tevékenységet, amitől fáradtnak érzem magam.

- a tea elfogyasztásához megterítek (csésze, v. kedven bögre)

- kikészítem a hozzávalókat (cukor, citrom, v. ki, mivel szereti)

- szerintem bármely tea megfelel, hiszen az fogyasztásához való előkészület egy kellemes foglalatoskodás, mely már eleve kikapcsol. A teát mindig nyugodt körülmények között, akár egy csendes sarokban fogyaszd el.

34. Gabica (válaszként erre: 31. - 70d2828e34)
2006. aug. 10. 22:03
NNA ezt nem tudtam!Imádom a kókuszos dolgokat, úgyhogy ez jó hír!
33. +Nix+ (válaszként erre: 31. - 70d2828e34)
2006. aug. 9. 11:11

milyne az a szójalecitin? amit én vettem még régen, az egy barna üvegben volt, és nagyon rossz ízű:(

és persze drága , de legalább akkor hatott...ha más nme , elhittem:D

megnézem majd a dmben, hogy mit tud ez a zacsis...hogy néz ki, hogy keresseM?

2006. aug. 7. 16:05
A ginzeng nagyon jo, sot fokozza a termekenyseget.Probaltam.
31. 70d2828e34 (válaszként erre: 30. - Gabica)
2006. aug. 7. 11:21

Szójaleticint kapsz a DM-ben is... Színes, fényes zacskóban van (ott, ahol a diétás cuccok), azthiszem 6 adag van egyben. Van mandulás, kókuszos, és natur változat. Bele kell keverni 2 dl kefírbe, vagy natur joghurtba... ISSSTENI. :)

Édesség helyett is tökéletes diétázóknak, illetve valóban frissítő hatása is van.

30. Gabica
2006. aug. 6. 12:52
A német tanárom a szójalecitint ajánlotta nekünk!Gyógyszertárban kapható,mondjuk én nem próbáltam ki.De leérettségiztem!
2006. aug. 2. 16:17
az édesség az serkent valamennyire .de ha fogyizol bocsi :$
28. emagdi
2006. júl. 31. 19:51

állítólag a sárga szín serkenti az agyműködést (színterápia).

gondolom nem lendít sokat a tanulás hatékonyságán, de próbálj néhány élénksárga dolgot tenni az asztalodra ahol tanulsz, hátha használ:))

2006. júl. 22. 18:50
A szőlőcukor és a csoki a legjobb!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook