Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcápolás természetes anyagokkal? fórum

Arcápolás természetes anyagokkal? (beszélgetős fórum)


2010. jan. 26. 09:47

bocs a melléütésekért, elvágtam az ujjam, aztá nem nyomom le eléggé a billentyűt...

szóval "mézes pakolás" :))

2010. jan. 26. 09:46

Sziasztok!


Látom, nagyon eltért a téma az arcápolástól, és gondoltam eírom ektek az én tippjeimet:


- élesztőpaklás nagyon jó összehúzó és bőrtápláló, de elötte egy kis pólustisztítás ajánlott: gőzölés.


- nagyon jó még az olivaolaj is, simán be lehet vele kenni az arcbőrt, kezet és a nyakat! mert a nyakról hajlamosak vagyunk megfeledkezni.


- sima mézes pakilás is nagyon fincsi:)

2010. jan. 24. 16:33
Én pl. sosem ittam eleget, mert egyszerűen nem tudok. Napi 1-2 liter között iszok meg, de ez is csak 1 hónapja van így. Akárhogy próbálom, nem megy.
22. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Veronika27)
2010. jan. 24. 14:05
Ha az ember eleget iszik, mármint vizet, az kimossa a vesehomokot, nem tud lerakódni. Főleg, hogy amúgy nem vagyok hajlamos a vesebajokra (a családban csak annak volt baja a veséjével, aki az agyát is elitta - ez meg nem számít).
21. Veronika27 (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2010. jan. 24. 10:19
Attól függ, milyen mennyiségben. De szerintem egy vesekő nem jönne túl jól.
20. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Veronika27)
2010. jan. 24. 10:17
Hmm... Az nekem még jól is jön most, babát várok, legalább tutira nem leszek vashiányos...
2010. jan. 24. 10:15

A C-vitamin elősegíti a vas felszívódását, tehát hozzájárul ahhoz, hogy a szervezetben ez az ásványi anyag akár túlzott mértékben felhalmozódjon, és előfordulhat, hogy a túlságosan nagy vastöbblet igen súlyos betegségeket vált ki.


És még ez is.

18. Sylvia81 (válaszként erre: 14. - Sysy66)
2010. jan. 24. 10:12

Az az elmebeteg azért tudott ám valamit...

Ezt találtam:

A C-vitamin hiányakor kialakuló betegség, a skorbut, az egyik legrégebben ismert hiánybetegség, már a XVI. század elején leírták. Ez a betegség nagy pusztításokat okozott háborúk és éhínségek idején, illetve a hajósnépeknél. Egyes hajósnépek felismerték, hogy a gyümölcsöt is tartalmazó étrend a hosszú hajóutakon segít a skorbut megelőzésében. Csak 1912-ben tengerimalacokon végzett kísérletek során sikerült igazolni, hogy a skorbut valóban hiánybetegség. 1920-ban C-vitaminnak nevezték el azt a tápanyagkomponenst, amelynek hiánya a skorbutot okozza.

17. Veronika27 (válaszként erre: 13. - Sysy66)
2010. jan. 24. 10:11

Vízoldható vitamin lévén nem lehet túladagolni. Sokan szednek viszont úgynevezett "megadózisú" C-vitamint, mondván ettől nem lehet semmi bajuk. Megfigyeléseken alapulva kijelenthető, hogy a tartósan napi 1000 mg feletti C-vitamin bevitel káros lehet. A leggyakoribb tünet ilyenkor a vesekő, de a szövetekben is lerakódhat a C-vitamin kis kristályok formájában.


Akkor tessék, a Házipatika oldaláról.

16. sysy66 (válaszként erre: 11. - Veronika27)
2010. jan. 24. 10:10
köszi jaj de jo végre valaki...:D:D:D
15. sysy66
2010. jan. 24. 10:10

ajánlom figyelmetekbe lenkei konyveit

de ezt a forumot nem erre hoztam ám létre csajszik:D

14. sysy66 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2010. jan. 24. 10:09
igy van még hitler szabta meg aezt a 60 mg-ot hogy a katonái ne legyenek skorbutosak...:D
13. sysy66 (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2010. jan. 24. 10:08
ez nem igaz. olvass utána szent gyorgyi albert kigyogyult a rákból egy honap alatt mert napi 10 000 -t szedett.
12. Veronika27 (válaszként erre: 10. - Sylvia81)
2010. jan. 24. 09:58
Persze, de nem arról beszéltem. Én is szedek, csak nem bődült nagy mennyiségben. Persze nézőpont kérdése, ha valaki Lenkeit favorizálja, akkor a rengeteg is kevés, ha másnak hisz, akkor meg fölöslegesen költi rá a pénzt.
2010. jan. 24. 09:55

Lemosó mindenféle bőrtípusra:

Kókuszos: 100g kókuszreszelék, 3 evőkanál szójatej, ezt összeturmixoljuk, felkenjük arcra, nyakra, 20 percig rajtahagyjuk. Langyos kamillateával lemossuk. 10 napig naponta használjuk, majd aztán heti egyszer.


Zsíros bőrre:

Napraforgómag krém: 1 marék tisztított napraforgómag, 1 teáskanál méz, 1 teáskanál étolaj, kevés melegvíz. A magot ledaráljuk, a többi hozzávalóval krémmé keverjük. Arcra feltesszük, 30 percig rajtahagyjuk. Gazdag E-vitamin tartalma miatt folyamatos kezeléssel szép lesz a bőr.


Uborkakrém: 3 kanál reszelt uborka, 1 kanál szójatej. Összeturmixoljuk, letisztított bőrre felkenjük, 20 perc múlva lemossuk. Heti 2-szer használatos.


Száraz bőrre:

Szőlő-agyagkrém: 5 kanál szőlőlé, 2 kanál agyagpor. Símára keverjük, 25 percig hagyjuk a bőrön, heti 1-2 alkalommal használjuk.


Kukoricakrém: 1 kanál szójatej, 1 kanál méz, 1 kanál kukoricaliszt, ezeket elkeverjük, 20 percig hagyjuk a bőrön, lemossuk. Heti 2-szer használjuk.


Van még, ha kellene.

(Forrás: Bokor Katalin: Biokozmetika c. könyv)

10. Sylvia81 (válaszként erre: 9. - Veronika27)
2010. jan. 24. 09:52

Bocs, hogy kijavítalak, de az RDA-s mennyiség csak arra elég, hogy ne legyél skorbutos. Ha csak megfázol, akkor sem elég a szervezetnek a gyors regenerálódáshoz, ezért húzódik el a betegség. Fövidtávon nem alakul ki a hiánybetegség, csak hónapok alatt, ezért nem veszed észre.

De!!! Még a sejtlégzésnek is szüksége van a Cvitaminra...

9. Veronika27 (válaszként erre: 4. - Sysy66)
2010. jan. 24. 09:45
Bocs, hogy közbeszólok, de ez nem egészséges hosszú távon. Olvass utána és meglátod. Nem is kell, hisz csak a wc-be megy:)
2010. jan. 23. 17:19

Lemosásra:babakrém vagy olaj

Pakolásra:uborka

élesztő

különböző gyümölcs pépek

tojás

7. Sylvia81 (válaszként erre: 5. - Sysy66)
2010. jan. 23. 10:24
Arra gondoltam. Mondjuk szemfesték-lemosót nem használok, mert nem sminkelek. Mondjuk azt régebben az arclemosó tejjel oldottam meg...
6. Sylvia81 (válaszként erre: 4. - Sysy66)
2010. jan. 23. 10:22

Okés, csak példaként hoztam fel!

Amúgy már ezzel is vigyázni kell, mert az E-számot nem kötelező feltűntetni. Tehát nem elég végigfutni, hogy van-e benne E, ezt én is jól tudom... ;)

Mostanság inkább kiírják a nevüket, akkor elsiklik felette 1-2 ember.

5. sysy66 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2010. jan. 23. 10:09

igen az a.verde-re gondolsz. nekem is azok vannak otthon.de nemigazán látok változást. azt modják az ilyen olcso cuccokban nem sok a hatoanyag. ráadásul a szemfesték lemosoban a második osszetevo az alkochol ami rettenetesen száritja a szemem korul levo amugyis érzékeny bőrt. szerintem nem igazán jok

de azért koszi

4. sysy66 (válaszként erre: 3. - Sylvia81)
2010. jan. 23. 10:07

köszi. a skorbut megelozésére elég napi 60 mg.

én napi 3000 mg ot szedek:D

2010. jan. 23. 09:39

Szia!

Ebben a témban nem igazán vagyok kompetens, de lenne 2 megjegyzésem:

1. nem minden E káros, hisz pl. az aszkorbinsav, azaz a Cvitamin E300-zal van jelölve, és ha nem viszel be belőle a szervezetedbe, skorbutos leszel...

2. Léteznek naturkozmetikumok, és nem is horror áron. Én pl. a lila logós drogériában veszek egy termékcsaládot, nagyon bevált. Nincs bennük tartósítószer, színezék, mesterséges anyag, ásványi eredetű cucc, asszem állati sincs, talán a lanolin kivételével. És van mindenük: arclemosó tonik és tej, nappali, éjszakai krém, érett bőrre való is, testápoló, sampon, balzsam, mit hagytam ki? ÉS mindből van több típusra való is. És 1-1 termék valahol 500 és 1000 Ft között van.

2010. jan. 23. 09:30

sziasztok az a kérdésem hogy van e vkinek otlete arra hogy az arcra milyen anyagokat lehet tenni ami otthon megtalálhato. nekem van ilyen konyvem de olyan nehezen beszerezhető cuccok vannak benne..


szoval igy szemkornyékre ráncmegelozésre és arcra dekoltázsra szeretnék tanácsokat kapni. méz...tojás- szoval ilyen otthon megtalálhato anyagokról beszélek amik azért nincsenek tele E- betűkkel, mérgekkel..

köszi

2010. jan. 23. 09:28
Arcápolás természetes anyagokkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook