Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen jó túravezetői, természetjárás, erdő terápia vagy ezzel kapcsolatos tanfolyamok, jó könyvek, egyéb tanulási lehetőségek vannak? fórum

Milyen jó túravezetői, természetjárás, erdő terápia vagy ezzel kapcsolatos tanfolyamok, jó könyvek, egyéb tanulási lehetőségek vannak? (tudásbázis kérdés)


15. Zillertal (válaszként erre: 14. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 22. 08:00
Nem voltam paraszt veled, viszont köszi a nyugdíjas erdészmérnököt viszont amúgyis kihagytam volna.Erdőterápia esetén nem hiszem, hogy ismerné a Japánban, Dél Korea, Kanada vagy skandináv országokban ismert módszereket.
14. df1e1c376c (válaszként erre: 13. - Zillertal)
2021. ápr. 21. 21:59

Konkrétan tudok nyugdíjas erdeszmernikok professzort, aki szabadidejében szívesen kísérhet lányokat minden rossz szandek nélkül. Meghal a felesége, és azóta egyedül van, a társaság kedvéért bárkit szívesen körbevett az erdőben is. És boszme nagy tudása van, sokat publikált azért mert szereti a szakmáját.

De te paraszt voltál velem, így pribvatban sem írom meg a nevét.


Én a masodik könyvem kezdem a városról, ahol élek, és a lockdown előtt a muzeumosok arcról ismertek, mert a makett mellé annyiszor visszamentem.

Én tudom a-tol z-ig mi van a helytörténeti múzeumokban, ahol régen dolgoztam.


Szóval, ha az érdeklődésikorod, csapj fel bármilyen könyvet! Jelöld meg a kérdésed. És ha az az erdőbe vezet, kérdezz egy erdész!

13. Zillertal (válaszként erre: 11. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 21. 21:33
Ha neked csak ennyire telik hatalmas poénok, hogy támadnak-e a sirályok a Fertőn, akkor nem kell hozzászólni. A kérdés, azért lett feltéve, hogy hátha találok hozzáértőt vagy ha nem, akkor esetleg aki tud tippet, ötletet. Értelmetlen, unatkozó hozzászólásokat nincs sem időm, sem energiám reagálni.
12. Zillertal (válaszként erre: 7. - Unom)
2021. ápr. 21. 21:29

"Miből gondoltad, hogy itt majd tolonganak a szakértők?"


Nem gondoltam,hogy tolonganak majd,de 1-2 jobban hozzáértő megtalálásának volt esélye, vagy esetleg aki tud tippet, ötletet adni. Szakértők tolongására nem gondoltam!

11. df1e1c376c (válaszként erre: 10. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 21. 20:53
És a siralyok nem támadnak a Ferton :D
2021. ápr. 21. 20:51

Amúgy meg Sopronban...

Komolyan?

Bemész Sz. György utcán a suliba, és egy végzős fiú boldog lész, hogy kísérhet.

Meg talán pont ugyanabban a városban van a legnagyobb múltú, és nivoju erdészeti egyetem az országban.

9. df1e1c376c (válaszként erre: 6. - Zillertal)
2021. ápr. 21. 20:28
Bakker, te kiirtad, hogy a siralyok támadnak-e emberre. De mit akarsz természet, erdo gyogyaszkodni?
8. df1e1c376c (válaszként erre: 3. - Zillertal)
2021. ápr. 21. 20:24
Az erdeszmernikok meg mind hugyek, mert nem """"terapeuták"""".
7. unom (válaszként erre: 6. - Zillertal)
2021. ápr. 21. 20:23

Van interneted, tehát lehetőséged is külföldi oldalakon információt keresni.

Miből gondoltad, hogy itt majd tolonganak a szakértők?

6. Zillertal (válaszként erre: 5. - NomNom)
2021. ápr. 21. 20:15

"Tehát azért írtad ki a fórumot, hogy kioktathass a témában. Értem.:)"


Azért írtam ki a fórumot, mert sajnos nem Japánban, Dél-Koreában, Kanadában vagy például skandináviban vagyunk, mert ott nem annyit jelent az erdőterápia, hogy "kimegyek az erdőbe" és sem vagyok elég tájékozott még ebben.

5. NomNom (válaszként erre: 3. - Zillertal)
2021. ápr. 21. 19:32

Tehát azért írtad ki a fórumot, hogy kioktathass a témában. Értem.:)


Amúgy kimegyek az erdőbe, 5 percre van. Nekem az már terápia.

2021. ápr. 21. 19:30

"Ma már Japánban és Koreában az erdőterápiás kurzusokat több egészségbiztosító is fedezi."


Szerinted ez sima séta az erdőben, ezért fizet komoly összegeket az egészségbiztosító?

3. Zillertal (válaszként erre: 2. - Df1e1c376c)
2021. ápr. 21. 19:00

"Adott erdő, adott könyv, adott útvonal. Kicsit buta a kérdésed."


Köszi,inkább a te válaszod buta, nem olyan egyszerű ez, mint ahogy gondolod. Ez nem sima séta az erdőben, ahogy gondolod. Szerinted miért van az, hogy például Kanadában vagy más fejlettebb országokban például Japánban az emberek szervezett erdőterápiákon vesznek részt vagy akár az orvos is felirja? Szerinted miért van az, hogy komoly cégvezetők sok pénzt fizetnek erdő terápiára, most már akár Magyarországon is? Mert nem tudnanak egyedül sétálni az erdőben? Pár infót már tudok erről, a valódi erdőterápia ennél sokkal több!!!

2021. ápr. 21. 16:25

Engem erdészmérnökok vittek ismeret terjesztesre. De amúgy az ovoneni is sétálhat az erdőben, ahogy a szüleimmel is voltam.


Adott erdő, adott könyv, adott útvonal. Kicsit buta a kérdésed.

2021. ápr. 21. 12:23
Minden ismeretanyag érdekel ezzel a témával kapcsolatban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook