Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tea segithet, hogy teherbeeshetsek? fórum

Milyen tea segithet, hogy teherbeeshetsek? (beszélgetős fórum)


2009. nov. 19. 15:07
:)))) Mindegy, hogy milyen teát iszol, csak szorítsd a bögrét erősen a két térded közé. :) Vagy esetleg aktus helyett teázgatni is érdemes, az tuti fogmazásgátló! :))) (Bocsi, ezt muszáj volt! :) )
15. jsanett (válaszként erre: 1. - Bfd6e572b2)
2009. nov. 16. 12:18

Agnus castus, azaz barátcserje


Ha valakinek akármi baja is van a ciklusával, pl. túl hosszú, túl rövid, nincs peteérése vagy PMS-ben szenved, az elsö választás mindig a barátcserje (Agnus castus). Ez regulálja a ciklust, ha hosszú megrövidíti és beállítja, enyhíti a PMS-t és esetleg peteérést eredményez. Nem speciális, a ciklus általános javítására használják. Tea formájában 2-3 csészével fogyasztanak belöle az egész ciklusban. Tabletta formában hatásosabb és egyenletesebb a szedése, azért is, mert a barátcserje termésének hatóanyagai vízben nem oldódnak, így a tea nem olyan hatásos. A tea elkészítése: csészénként 1-2 teáskanálnyi bogyót leforrázunk és 10 percig állni hagyjuk.

A barátcserjének van még egy jótékony hatása: leviszi a magas prolaktin szintet, amely szintén felelös lehet a tüszörepedés elmaradásáért


A ciklus elsö napjától a mensig napi 1 tablettát kell szedni.



Rubus idaeus = málnalevél (Himbeerblätter)


Támogatja a peteérést, hosszú ciklusoknál elörébb hozhatja a tüszörepedést.

A terhesség utolsó heteiben fogyasztva fellazítja a medence izomzatát és megpuhítja a méhszájat, amivel elösegíti a szülést. Ezért nem ajánlatos a terhesség korábbi heteiben fogyasztani, viszont érdemes szedni a 37. hét után!

Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus elsö felében a mens elsö napjától a tüszörepedésig.

Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.

A C30-as globulusokból 1x 1-3 naponta


1 g hónapokig elég a globulusokból



Alchemilla vulgaris = palástfü (Frauenmantel)


A palástfü segíti a méhnyálkahártya felépülését a medence vérellátásának serkentése által és ezzel pozitívan támogatja a beágyazódást. Ezen kívül hatásosan alkalmazható PMS ellen is, azon az úton is, hogy palástfü teába áztatott törölközöt teszünk a feszülöen fájó cicikre. Különösen alakalmas túlsúllyal küszködök (mint PCOS-ban szenvedök) ciklusának szabályozására.


Tea vagy globulusok formájában fogyasztható a ciklus második felében a tüszörepedéstöl a mensig.

Teából napi 2-3 csészényit kell inni az egész napra elosztva.

A tinktúrából 2 x 7 cseppet kell fogyasztani. 20 ml hónapokig elég.



Ovaria comp


Ha a peteéréssel van baj, pl. a pé jóval késöbb jön, mint a normális 14. nap, akkor kerülhet bevetésre az Ovaria comp, ami több gyógynövénynek a keveréke. Ez a pé-t támogatja, az ösztrogénhez hasonló hatása miatt javítja a hüvelyi nyálka minöségét és mennyiségét és javítja a petesejt minöségét.


A ciklus elsö napjától a pé-ig 3x5 globulust kell szedni naponta.


Nem ajánlott a szedése a következö esetekben:

• allergiás vagy a méhek mérgére

• cisztásodásra hajlamos vagy

• már más ösztrogénhez hasonló szert szedsz, mint pl. Closylbegyl-t, mert a kettö együtt szintén cisztásodást okozhat

• endometriózisra hajlamos vagy (volt vagy most van endometriózisod)



Bryophyllum D4


Ha a luteális szakasszal van baj, tehát ha túl rövid a ciklus második fele (a normálistól eltérö 12-16 nap helyett csak 11 nap vagy kevesebb) vagy normális hosszúságú, de a mensi elött több napig pecsételö vérzés lép fel, akkor szedik a Bryophyllum D4-et (D4 = 4-szeres higítás). Ez progeszteronhoz hasonló hatású, megnöveli a ciklus második felének hömérsékletét, a luteális szakasz hosszát, megszünteti a pecsételést, támogatja a méhnyálkahártya vastagodását és ezáltal segíti a megtermékenyített petesejt beágyazódását.


A ciklus második felében, a pé után a mens kezdetéig kell szedni: 2x5 globulust naponta

Összetétele: csak Bryophyllumot tartalmaz

10g szintén hónapokig elég.


(de a Hasznos naplomban van nagyon sokfele "modszer" ami segithet!) :) Sok sikert nektek is!

2009. nov. 16. 12:05

Szia!

A ciklus 2. felében(peteérés után) a palástfű segíti a beágyazódást..meg van a Gynex nevű szer...sokan dícsérik..tele van gyógynövénnyel..

2009. nov. 16. 12:04
A stressz az sajnos nem jó,azt kellene valahogy kiiktatni (tudom,nehéz)és nem nagyon rágörcsölni a témára.
12. bfd6e572b2 (válaszként erre: 11. - 2a033963fa)
2009. nov. 16. 11:48
igen,
11. 2a033963fa (válaszként erre: 9. - Bfd6e572b2)
2009. nov. 16. 11:19
Próbálkoztok?Nem jön a baba,azért kérdezed?
2009. nov. 16. 10:57
Azt hallottam a gyogyfurdok ilyensmiere is jok, de hova menjek, ha igen!
2009. nov. 16. 10:55
Nekem renben van a ciklusom, de az eletem(enyem is meg a parome is) egy kicsit stresszes,de en magam is ilyen vagyok.
2009. nov. 16. 10:49
illetve apával szedjük:-)
2009. nov. 16. 10:49
Sziasztok.én a multi macát szedem:-)
2009. nov. 16. 10:48
Én a cickafarkról hallottam hogy minden női bajra jó,beállítja a ciklust,segíti a teherbeesést,bár én még nem próbáltam,de tervbe van.
2009. nov. 16. 10:48
A teherbe eséshez egy partner és orvos szükségeltetik.Ne a teától várd a csodát.
2009. nov. 16. 10:48
maca vibe? Még nem is hallottam. Fini? :)
2009. nov. 16. 10:43
Nőgyógyászati gondokra a cickafarkfű tea a jó! Állítólag rendbeteszi a ciklust. Hugom itta! De ha komolyan babát akarsz, akkor orvoshoz kell menni, háhta kiderül, hogy mi a probléma.Ha nem mutatnak ki semmi konkrétat, akkor érdemes próbálkozni ilyenekkel. A gyógynövények közül a maca vibe jó erre, pasiknak is. :)
2009. nov. 16. 10:42
aloés tea kiegészítőnek jó,de nem elég mellé mást is kell szedni.
2009. nov. 16. 10:35
Meg ezeket a teakat, meg nem is hallottam, ezert titeket kerdezlek, ki milyen teat ajanlj, hogy baboka hamarabb szulethessen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook