Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tapasztalaitok vannak a borostyánláncról? fórum

Milyen tapasztalaitok vannak a borostyánláncról? (tudásbázis kérdés)


2009. szept. 11. 10:10

Sziasztok!

világosítsatok már fel!

Azt írják, hogy 2 éves korig ajánlott a lánc, nagyobb gyerekre ne adjuk, mert akkor már úgysem fogzik.

Viszont ennek a láncnak ugye nyugtató, betegségmegelőző stb. stb. funkciója is van, csak azt nem hirdetik!!!!

Azt is írják, hogy 2 éves gyerek már felakaszthatja magát a lánccal stb. stb. Viszont már sok helyen látok gyerekméretű láncot is, nem babaláncot.

Akkor most mi van?!?!?!?

2009. aug. 12. 19:04

Nálunk háromhónapos kora óta visel a kicsi nyakláncot, azóta nem mertem levenni.

Most 5. hónapban járunk, és eddig minden oké, az íg már nagyon duzzadt, de semmi panaszunk nincs.

Mondjuk amúgy is egy kis tündérrel áldott meg a sors, de nem merem levenni a láncot...

:-)

2009. aug. 11. 23:12

Nem tudom, hogy Csengénknek a homeopátia és/vagy a borostyánlánc segített-e. A lényeg nem volt problémánk a fogzási időszakban.

Ezen tapasztalat alapján már Csongorunknak is van saját lánca.



A népi gyógyászat szerint bőrbetegségekre (pl ekcéma) is hatásos; nyugtató és fájdalomcsillapító hatást is tulajdonítanak a borostyánkőnek. Alkalmazható menstruációs ill. szülési fájdalmak enyhítésére is.

7. KisCsillag2 (válaszként erre: 6. - 319cd6978b)
2009. aug. 11. 22:46
a borostyán-nak gyógyító erőt tulajdonítanak ,olyasmi mint a homeopátia sztem,vagy segít vagy nem.
2009. aug. 11. 22:37
Hogy befolyásolja egy nyaklánc a fogzással járó fájdalmakat. Valahogy ezt nem értem. Bár nem is hallotam még róla. Gondolom lényeges hogy borostyánlegyen. De miért?
2009. aug. 11. 22:36
hát én 5000ft ér vettem,de nem mindíg lesz 4hós a bébi,én 6hós korában tettem a nyakába s akkor már mászott javában.De hát mindenki maga dönti el..nekem is tetszett a gyerek nyakában de úgy voltam vele,jobb félni mint megilyedni..egy gyerekorvos csak nem mond túl nagy hülyeséget..ki kell próbálni
2009. aug. 11. 22:36

Szia!

Nekem már elmúlt 1 éves a kisfiam,amikor megvettük neki a láncot. Előtte nagyon rosszul viselte a fogzást meg nagyon fülfájós is volt. Ami magas lázzal járt nála. Amióta megvan a lánc(lekopogom),könnyebben megy a fogzás,épp most is bújik neki egy,azóta talán egyszer fájt a füle csak. Már 2 és fél éves és még mindig hordja a láncot. Egyszer sem szakadt el vagy akadt bele semmibe. Mindenkinek nagyon tetszik,amikor meglátják rajta. Még a doktor nénink is megdicsérte.

Szóval az a lényeg, én nagyon tudom ajánlani!!!!!

2009. aug. 11. 22:26

Tény,hogy fel lehet fogni üzleti fogásnak.A mi ikreink 4 hónapos koruktól hordták éjjel-nappal,és csak akkor vettük észre,hogy kijött a foguk,ha sírtak vagy nevettek.Nem tudom,mi lett volna,ha nem adjuk rájuk,én azt mondanám,nekünk segített.

Megfulladni nem tudnak tőle,mert nem tud semmibe beleakadni szerintem egy kiságyban,amiben csak kispárna és takaró ,meg egy maci van.

Mindenesetre nem nagy anyagi veszteség,kb.1500 Ft a lánc.És jól mutat a gyerek nyakán...

2009. aug. 11. 22:04
nekem gyerekorvos azt mondta üzleti fogás..ha nem akarom hogy gyerek megfolytsa magát felejtsem el.KB azoknál a babáknál jön be akiket amúgy sem viselne meg a fogzás,sztem...
2009. aug. 11. 22:01
Milyen tapasztalaitok vannak a borostyánláncról?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook