Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos babának érdemes borostyánláncot venni fogzásra, vagy ilyenkor már nem szokja meg? Fehérváron hol lehet kapni? fórum

6 hónapos babának érdemes borostyánláncot venni fogzásra, vagy ilyenkor már nem szokja meg? Fehérváron hol lehet kapni? (tudásbázis kérdés)


28. Bébinyuszi (válaszként erre: 27. - Picur_01)
2010. febr. 20. 16:26

Szia!

Mi is hordjuk, nekünk is bevállt, már a 6. fogacska jön, de az első 2 kívül a többit észre sem vettük:)

Valószínü hogy a szemfogakat nem fogjuk ilyen könnyen megúszni...bár ki tudja.

Megnéztem az oldalt amit ajánlottál, de amikor mi vettük még sokkal olcsóbb volt (bár én máshol vettem) Én a nyakláncot 2600 ért vettem. Lehet hogy azóta így felment az ára?

2010. febr. 20. 00:19

Sziasztok!


A borostyánlánc nálunk is bevált a fogzás idején.

Én itt vettem:

[link]


Szerintem nagyon szépek és jó minőségűek. Megéri az árát!


picur

26. barbi6
2009. nov. 26. 14:24

Sziasztok!

Ma voltunk oltáson és mondta a doktornéni, hogy nini ott jön az első fogacska:)Én semmit nem vettem észre belőle...A lánc ott van a nyakában:)

Lehet, hogy azért, lehet, hogy amúgy sem viselné meg...

2009. nov. 24. 22:56

Én innét rendeltem:


www.borostyanlanc.hu

24. Dorka29 (válaszként erre: 10. - Dzsigg)
2009. nov. 24. 22:52
Akkor minek vetted?
2009. nov. 24. 22:50

Elmúlt már 6 hónapos a lányom, mikor megvettük a borostyánláncot, mert nagyon szenvedett a fogzással. Most 2.5 éves, még mindig hordja, a nagyőrlők kibújása még visszavan.


Nem veszélyes, egyenként van csomózva, volt egy időszak, hogy a szájába vette, amit persze nem szerettem, de nem szakadt el így sem. Most már bölcsis, elmondtam, hogy miért van a nyakában, engedték, hogy maradjon. (Ha a többiek piszkálni kezdik esetleg, akkor le fogják venni, de eddig nem került rá sor.)

Nem tudom 100%-ra mondani, hogy ettől, de az biztos, hogy miután haszáln kezdte, sokkal jobban aludt éjjelente, kevesebbszer, vagy fel sem ébredt, nem sírt fel.

22. Manilu (válaszként erre: 21. - Bébinyuszi)
2009. nov. 24. 09:06
Én is örülök,és tartsunk össze,már annyi támadás ért ebben a témában...persze ahogy írtam mindenkinek magának kell eldönteni,de akinek a gyermeke használja nem szabadna lehurrodni,meg mindenféle jelzővel illetni.Nem erre a fórumra gondolok,hanem a többi témával kapcsolatosra.
21. Bébinyuszi (válaszként erre: 20. - Manilu)
2009. nov. 23. 20:54
Én is ezeket tapasztaltam, örülök hogy más is így látja:D
20. Manilu
2009. nov. 23. 20:05
Kisfiamnak 6hónapos kora óta van a nyakában,most 2éves ,soha semilyen gondunk nem volt.Egyáltalán nem tartom veszélyesnek,nem véletlenül kimondottan csecsemőknek van kitalálva.Az ismerettségi körünkben nagyon sok babának van és kivétel nélkül elégedettek vele.Amikor elősször a nyakába raktam 1-2napig nyugtalan volt,és utána mintha kicserélték volna.Elsősorban azért vettem ,mert nagyon-nagyon sokszor felkelt éjszaka,de miután meglett a lánca este 8kor lefektettem-és reggel 8-pig egy hangot nem szólt,aludt mint a bunda.Nem akarok senkit rábeszélni,mindenkinek a saját dolga,de nekünk nagyon bevált,ha lesz kistesó neki mégkorábban veszek,hátha elkerülöm ezt anéhány hónap rázós időszakot.
19. sajert
2009. nov. 23. 17:49

Én ne raknám a gyerek nyakába soha. Én más gyerekén is frászt kapok, amikor ott csüng a nyakába.

Mondjuk a fiamnak is könnyen jönnek/jöttek a fogai. Amikor sírt, akkor vettem észre, hogy jééé, mi ez a fehér bigyó a szájában?. Pedig neki mindig négyesével jöttek. Szerintem nem a borostyántól lesz nyugodt fogzás alatt. Vagy fáj neki vagy nem, ennyi.

Mondjuk én azt se tudom, hogy miért van az, ha a baba egy nap teszem azt nyűgős, akkor biztos, hogy fogzik. Miért, előtte-utána nem fogzik, csak teszem azt abba az órácskába???

18. barbi6
2009. nov. 23. 16:23

Sziasztok!


Én 6 hónaposan tettem a kisfiam nyakába de nem vettem észre, hogy zavarná,hiszen a ruha alatt van.

Amikor kicsomagoltam a mellékelt papíron az volt,hogy ha esetleg lenyeli a gyerek az nem baj mert emészthető!Ez meglepett...

17. MMMaya
2009. nov. 23. 15:50

A babaláncról nem tudok tapasztalatokat írni, de van egy borostyán fülbevalóm.

Sose hittem benne (ezért is nem vettem a fiamnak), de megtetszett és rendeltem a netről. Meg is változott a véleményem, szerintem hatásos. Egész nap rajtam van, este leveszem, hideg vízet folyatok rá és beleteszem a dobozába éjjelre.

Ha folyamatosan használnám egy idő után a kő lemerülne és nem lenne hatása.


Ha érdekel, honnan rendeltem, nyugodtan írj privit.

2009. nov. 23. 14:37
Egyébbkén én nem akarok erre a dologra sekit rábeszélni, sem lebeszélni, csak a feltett kérdésre írtam meg a véleményemet, válaszomat. Van itt a hoxán már borostyánláncos fórum, ott leírják a hatásmechanizmusát, és hogy honnan lehet rendelni:D
2009. nov. 23. 14:28
egyenként van csomózva minden szem (ezt ditekt babáknak találták ki) úgyhogy egy szem sem tud róla leszaladni:)
2009. nov. 23. 14:24
Húú,nem semmi!Jó hosszú lánc,és rengeteg gyönby van rajta,egy pillanatra sem merném egyedül hagyni,mi van ha megfullad,lenyel belőle egye darabot.Mondjuk rá sem adnám egy percre a gyerekemre.
2009. nov. 23. 14:14

Én tuti nem tenném a nyakába. A fogzás alkati dolog.

A kisfiamnak 16 foga van, akkor vettük észre őket, amikor koppant a kanál. Ha lett volna nyaklánca tuti azt mondanánk, hogy annak a hatása. De nem volt és így sem viselte meg.

2009. nov. 23. 14:12
Még egy dolog: Ha most rakod elöször a nyakába lehet hogy idegesíteni fogja és tekergeti meg ilyesmi, úgyhogy mindíg legyél vele ha ráadod. Az én fiam már 2 hós kora óta megszokta, nem foglalkozik vele. (a naplómban van fotó amin rajta van a nyaklánc és a karlánc is)
2009. nov. 23. 14:09

Az én fiamnak van 2 hónapos kora óta. Két foga van eddig, és viszonylag jól viselte eddig a fogzást. Csak nappal van rajta, de szerintem egyáltalán nem fulladásveszélyes, legalábbis én soha semmi gondot nem tapasztaltam, annyira megszokta hogy a nyakában van. (van karláncunk is) Én inkább az alternatív gyógyászatban hiszek és a homeopátiában, és csak végszükség esetén adnék neki panadolt és ilyesmit.

Interneten rendeltem, egyébbként én is fehérvári vagyok. Sajnos itt nem nagyon lehet kapni, pedig németországban és Svájcban már gyógyszertárban is árulják annyira elterjedt dolog.

10. dzsigg
2009. nov. 23. 13:59
Én vettem,de nem hasznàlom,szerintem semmi értelme,csak veszélyt okoz.
2009. nov. 23. 13:50

Ez egy nagy hülyeség szerintem!

Olyan mint a vallás,vagy hiszel benne vagy nem!

2009. nov. 23. 13:15

Mi a kisfiunknak borostyánkövet vettünk és azt ragasztottam az oldalára (nem vagyok nyaklánc párti)a kő kb 750 ft volt és ezotériás boltban tudsz venni - ha érdekel.

Én úgy vettem észre, hogy használt a kő - megnyugtatta, bár hozzá kell tennem, könnyen jönnek a fogacskák, szerencsénk volt vele eddig.

2009. nov. 23. 13:15

Nekünk van nyakláncunk. a nagyobb gyerkőcnek is volt, és most Majának is megvettem. Változást nem tapasztaltam, ugyanúgy nyűglődött/nyűglődik mindkettő.

Fulladásveszély? Én is féltem tőle, de soha még csak közelébe sem járt egyik gyerkőc sem. A szakadás és lenyelés elkerülése végett pedig a jobb minőségű láncok egyesével vannak csomózva! Szerintem nem veszélyes!

2009. nov. 23. 13:11
Én is láttam már ilyen láncot más baba nyakán, de nem merném/mertem a sajátomra tenni. Én félek hogy a nyakára tekeredik és megfullad. Inkább dentinox és Arnica golyók.
2009. nov. 23. 13:09
nekem volt egy baba a környezetemben, akinek ha a nyakában volt a lánc mindig megnyugodott.
2009. nov. 23. 13:09
Őszintén? Soha nem adnék rá láncot, félnék, hogy megfullad. Dentinox, panadol szirup, hűtőrágóka-nálunk ezek válnak be.
2009. nov. 23. 13:05
Nalunk nem haott, csak bökte.
2009. nov. 23. 13:04

Én nem vennék a fulladásveszély miatt, semmilyen nyakláncot.

Inkább Dentinox :)

2009. nov. 23. 13:02
6 hónapos babának érdemes borostyánláncot venni fogzásra, vagy ilyenkor már nem szokja meg? Fehérváron hol lelhet kapni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook