Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Használt már valaki fogzási fájdalom csillapításra borostyán láncot? Vélemények érdekelnének. fórum

Használt már valaki fogzási fájdalom csillapításra borostyán láncot? Vélemények érdekelnének. (tudásbázis kérdés)


2011. ápr. 5. 12:44
nalunk nem hasznalt
2010. ápr. 19. 20:45

Nálunk határozottan használt.


Amíg nem kapta meg, folyamatos üvöltések voltak. Gondolom, ahogy a fogak törtek fel...


Megkapta, megszűnt. Kipróbáltuk, hogy levettük, ugyanúgy üvöltött...


Nem jön ki gyorsabban és az áttörés előtt nyugtalanabb, de nem kell semmi fájdalomcsillapítás azóta.

2010. ápr. 19. 20:41
Nálunk apa beszerzett egyet a kislányunknak,és esküdött rá....hááááááááát 15 hónaposan jött ki az első két foga egyszerre,egy hétig nem evett,közvetlenül a fogáttörés előtt lázas volt,ugyanígy a következő kettőnél.De nem általánosítok....
23. anikko (válaszként erre: 20. - 95a0f7ade3)
2010. ápr. 17. 12:59
A nykába én se tennék, mondják, hogy biztonságos, de az ördög nem alszik. Nameg én hajlamos vagyok túl aggódni mindent. Lényeg h én karkötőre gondoltam, de ezek után félek nehogy hamisat vegyek. Nem tudom hol lehetne igazit venni?
22. anikko (válaszként erre: 21. - Cb6e54c3d9)
2010. ápr. 17. 12:56
Ha dícsekedsz, aznap az ellenkezője történik! Ez nálam mindígy így van:) De látom akkor nem csak én vagyok így ezzel. Mi volt a gond éjszaka?
21. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 17. - Anikko)
2010. ápr. 15. 15:27
Most éjszak azért megszakította a sort ,mert rám mászott.Nem volt valami jó éjszakánk,de ez volt idáig az első ilyen.
2010. ápr. 15. 15:19

Lilinél semmi gond nem volt a fogzással egészen a szemfogakig...éjszakára fél adag Panadolt kapott, szinte gond nélkül végigaludta az éjszakát. Zsófinál már felkészültem, homeopátiás bogyóval, szerencsére nem volt rá szükség, így abbahagytuk. Már elmúlt két éves, és a két szemfoga egyszerre jött, eddig szerencsére kétszer kért fájdalomcsillapítót, amíg ki nem bújt a foghegye.

A borostyán láncot felügyelet nélkül nem merném a nyakában hagyni.

2010. ápr. 15. 14:52

És sokmindent ráfognak a fogzásra sajnos....

Nekem is azt mondta a doki, mikor oda volt, h anyuka legalább 4-5 foga jön a gyereknek azért ilyen. Mondanom sem kell hogy kb.4 hónap múlva jött kettő, majd 1,5 hónap múlva még kettő. Ez baromság volt szerintem, mert igazán akkor fáj, mikor töri át az ínyt, vagy nem? Lehet rosszul tudom.

2010. ápr. 15. 14:49

Nekünk volt, de nemtudom....Mi homeos bogyókat is szedtünk, sztem az jó volt, nem éjszakáztunk, ő inkább nappal volt nyügis.

Most 17 hós, kijött már egy rágófoga, úgy hogy meg sem éreztük, kivéve hogy minden tiszta nyál és rág mint egy gép....

És most még homeos bogyókat sem szedünk, szóval lehet hogy ő az előzőket sem érezte, hanem valami más miatt volt nyugtalan. Ki kell tapasztalni

17. anikko (válaszként erre: 16. - Cb6e54c3d9)
2010. ápr. 15. 14:41
Akkor ő egy kisangyal! Persze az én picurkám is az, csak kicsit másmilyen angyal. :) Ő nem maradna a térfelén, mert nagyon bújós. A kiságyba is csináltam neki egy "anya pótlót" (kispárna ráhúzva a pólóm) amihez bújhat. És mikor elalszik azt ölelgeti!
16. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 15. - Anikko)
2010. ápr. 15. 10:16
Nálunk ez nem gond,elvan egyedül is.De mivel én egyedül alszom nem zavar,mert dupla ágym van és marad a térfelén.:)
15. anikko (válaszként erre: 14. - Cb6e54c3d9)
2010. ápr. 15. 09:32
Én is ezt tettem majdnem 6 hónapos koráig, de attól tartottam, hogy nagyon be fog szokni az ágyunkba, és később még nehezebb lesz a saját ágyikójába szoktatni, így inkább kínzom magam most, mint később esetleg a gyereket. Egyébként ő könnyeben megszokta, hogy ne mellettem aludjon, mint én. :)
14. cb6e54c3d9 (válaszként erre: 12. - Anikko)
2010. ápr. 14. 22:24
Én együtt alszom a lánnyal és ha felébred nem kell kimennem megszoptatni.Kb 3-4* ébred és nem tudnék felkelni minden egyes alkalommal.tekintve,hogy magam miatt is felkelek vagy 5-6* azt hiszem ez az egyetlen humánus megoldás.
13. Rékanya (válaszként erre: 12. - Anikko)
2010. ápr. 14. 22:11

Dehogynem!!!!

Ezt is meg lehet szokni,tudom furán hangzik,de egy idő után immunis leszel rá.Azaz én teljesen rászoktam a kelésre.

12. anikko (válaszként erre: 9. - Rékanya)
2010. ápr. 14. 22:10
Szűz anyám! Addigra nem lesz ép az elmém!
2010. ápr. 14. 22:10
Nálunk a Viburcol se segített viszont piszok drága:(
10. anikko (válaszként erre: 5. - Pirosalma)
2010. ápr. 14. 22:09
köszi
9. Rékanya (válaszként erre: 8. - Anikko)
2010. ápr. 14. 22:09

Az én lányomnak most 16 hós korára 16 foga van.

Nem akarlak elkeseríteni de a neheze még ezután jön.

A rágó fogak az igazán kínlódosak.Tarts ki!!!

8. anikko (válaszként erre: 6. - Doresz88)
2010. ápr. 14. 22:07
Ezt fel is írom. mi nagyon kínlódunk. 5 hónapos kora óta, most a 8. hónapban van de foga egy db se. Ma mondta a doki néni, hogy már látja h mindjárt kibújik. Mostanába lázas is gyakran. De nem tudom meddig bírom még h minden éjszaka 5-6 szor keljek.
2010. ápr. 14. 22:01
én vettem, nem segit nalunk sem az sem a homeos bogyo,megszenvedünk minden fogat,de rendesen.
2010. ápr. 14. 22:00
Nekem egy ismeősöm vett, a gyereken van a lánc 2 hós kora óta éjjel nappal, és nem fájt a fognövés náluk. Én nem vettem, helyette viburcolt használok ha nyugtalan a gyerek, és maximálisan végig alussza az éjszakát, és nappal se nyűgös(homeopátiás cucc)
2010. ápr. 14. 21:58
Már van ilyen középkori topik: [link]
2010. ápr. 14. 21:53

Szia!

Barátnőm vett a lányának 4 hós korában.Azóta a kislány 17 hós és irtó kínok között jön a foga.Szóval nálunk nem ért semmit.

Vagyis mi lenne ha nem lenne a lánc?

Mindíg éjszakáznak:(((

2010. ápr. 14. 21:48
Mi igen,csak akkor még nem jött a foga.Most van 6 fogunk és újrafűzettem a lácot.Bár nem tudom mikor jön a következő,az előzőeket se nagyon éreztük meg lánc nélkül se.VIszont nekem 1 hetem van,hogy ne legyen gyulladt az innyem és mától borostyánkarkötöőt hordok. Tesztelem! :)
2010. ápr. 14. 21:48
mi az a borostyán lánc? eszik-isszák?
2010. ápr. 14. 21:46
Használt már valaki fogzási fájdalom csillapításra borostyán láncot? Vélemények érdekelnének.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook