Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mikor érdemes cserélni a borostyánláncot? fórum

Mikor érdemes cserélni a borostyánláncot? (tudásbázis kérdés)


2013. aug. 26. 22:51

"A borostyánkő energetikai tisztítása, regenerálása kristályszakértők szerint


A borostyánkő nem ásványi eredetű kristály, hanem megkövesedett fenyőgyanta, de a szerkezete kristályos.

A kristályok szakértői szerint rendszeresen kell a borostyánkövet tisztítani, rezgésszintjét optimalizálni.


Minden energiát hordoz, minden rezeg körülöttünk, mi is rezgünk. Amikor betegek vagyunk, alacsonyabb rezgésszámmal rezeg a testünk, amikor pedig jól vagyunk, boldogok, nevetünk, akkor magasabbal. A kristály állítólag úgy gyógyít, hogy a magasabb rezgés sugárzásával próbálja felemelni a beteg rezgését a rendes frekvenciára. Viszont ereje nem végtelen, előbb-utóbb a beteg alacsonyabb rezgése elhangolja a kristályt. Ha túl sokáig nem tisztítják meg, akkor valóban a betegség, a fájdalom rezgését fogja sugározni. Egyes Reiki-mesterek például kifejezetten érzik, hogy amikor a fogfájós gyerekről leveszik a láncot, a kristályok mintha apró tűkkel szurkálnák kezüket, mintha statikusan fel volnának töltődve.


A kövek tisztítása

A magunkon viselt kristályokat legalább naponta meg kell tisztítani. Állítólag a legjobb módszer a tudati energiával való tisztítás (Reiki), amely képzéssel bárki által megtanulható.


Kristályterapeuták szerint napi tisztításhoz az egyszerűbb csapvizes módszer is elegendő: néhány percig tartsuk hideg folyóvíz alá a láncot és közben képzeljük azt, hogy egy hegyi patak hűsítő vize tisztítja meg a kristályokat...


Nagyon fogfájós időszakban naponta többször is érdemes megtisztítani a láncot. Ha a gyermek éppen nem fogzik, lehet pár nap szünetet tartani.


Ha azonban a testvér láncát örökli meg az ifjabb csemete, akkor komolyabb tisztítás nem árt. Sőt, ami azt illeti, a kristályok átörökítését, továbbadását egyesek kifejezetten ellenzik mondván olyan ez, mint egy kitaposott cipő, hiába van jó állapotban, a nagyobb testvér lábához van idomulva.

A "komolyabb" tisztításhoz kristályok (esetünkben borostyánlánc) rezgését úgy optimalizálják, hogy néhány órára földbe ássák (a kert egyik szegletében) vagy tengeri sóba ágyazzák, feltöltéshez pedig enyhe (nem tűző) napsütésre vagy telihold fényére teszik ki.


Kristályszakértők szerint a lánc viselete uszodában vagy esti fürdetéskor a melegvíz illetbe a vegyszerek (klór, fürdetők) miatt nem ajánlott"

19. DorkaMoncsi (válaszként erre: 15. - Lara anyuja)
2013. aug. 26. 21:50
Miénk is olyan, és szintén nem lógott. Ettől függetlenül én nem mertem. Mondjuk én eleve "paramami" vagyok.:) Azért a múlt idő, mert nekünk abszolút semmit nem jelentett, h van-e a nyakában, vagy sem.
18. DorkaMoncsi (válaszként erre: 14. - Mkriszti81)
2013. aug. 26. 21:48

Bármibe, akár a kis keze, ruha, stb...


Nem leszólásként írtam egyébként, csupán megjegyeztem, h én nem mertem.

17. bowie
2013. aug. 26. 20:47
Mi sem szoktuk levenni. A mérete épp jó, a rövidebb típus, se nem lóg, se nem rövid. És a szemek külön csomózottak.
16. Lara anyuja (válaszként erre: 15. - Lara anyuja)
2013. aug. 26. 20:46
+ ha nagyon kicsi korától hordja, akkor az neki természetes, és nem piszkálja! Egyébként pedig nem jó, ha a babán kívül más is "fogdossa", mert mindannyiunknak más a "rezgése", és akkor másként hathat. Legalábbis nekünk ezt tanácsolta a vásárlás előtt a hölgy, amikor még telefonon kérdezősködtünk!
15. Lara anyuja (válaszként erre: 13. - DorkaMoncsi)
2013. aug. 26. 20:43

Méreténél fogva nem tudott volna mibe beleakadni, mert nem "lógott".

A kezecskéivel pedig nem tudta volna semmiképp elszakítani, hiszen - legalábbis a miénken, de gondolom mindegyiken - minden egyes szem külön meg volt/van csomózva. Még én sem bírom elszakítani!

14. mkriszti81 (válaszként erre: 13. - DorkaMoncsi)
2013. aug. 26. 20:41
Mégis mibe akadna be egy biztonságosan berendezett kiságyban?? Akkorát kel venni, hogy ne tudja levenni, ne lógjon le túlzottan, persze túl rövid se legyen. Fizikai képtelenség, hogy megfojtaná a gyereket. Ráadásul, ha kezdettől viseli, úgy megszokja, hogy nem is fogdozza, bántja stb, természetesnek veszi, ha úgy tetszik, hozzá tartozik.
13. DorkaMoncsi (válaszként erre: 12. - Lara anyuja)
2013. aug. 26. 17:40
Bátor vagy akkor. Én féltem h egyszer beakad, és megfojtja, alváskor mindig levettem.
12. Lara anyuja (válaszként erre: 8. - DorkaMoncsi)
2013. aug. 26. 17:35
Mi nem vettük le!
11. 17aadc1082 (válaszként erre: 10. - Bowie)
2013. aug. 26. 16:27
Nekem mákom volt :D Rendes gyerekeim vannak, nem zargattak feleslegesen. Legalábbis a fogukkal :D
10. bowie (válaszként erre: 9. - 17aadc1082)
2013. aug. 26. 16:25
A nagyobbnál nekem sem, de a kicsi gallyra vágott teljesen.:D
2013. aug. 26. 16:04
Nekem egyik gyereknek sem volt, és egyáltalán fel sem tűnt a fogzás.
2013. aug. 26. 15:50
Alváshoz se veszitek le/vettétek le róluk? :o
2013. aug. 26. 15:44

tudtommal csak akkor kel lecserélni, ha kinövi a gyerek


vbernihez hasonlóan nekünk is megvan kezdettől (2 éves múlt), külön nem tisztítom, hiszen fürdéskor naponta tisztul :)

2013. aug. 26. 15:33

Az én kislányomnak 8 hónaposan vettük és 2 évesen vettük le róla a borostyán nyakláncot. Észrevétlenül jöttek ki a fogacskái, se láz, se megfázás :)

Most lesz 4 éves!

Soha nem tisztítottuk.

2013. aug. 26. 15:28
Nos ez erdekes, mert a lanyomnak nem volt lanca es szegenynek folyton fajdalma, laza volt es "nathas" lett fogzaskor. A fiamnak vettunk csak ugy, probaljuk ki alapon es szinte eszre se vettuk, hogy kibujtak a fogai. De hogy a lanc segitett vagy szerencsenk volt azt nem tudom. :D 3 eves koraig volt a nyakaban es soha nem vettuk le.
2013. aug. 26. 15:22
nem vettem ki, nem tisztítottam, most múlt májusban kettő, annyira nem volt vészes a fogzás, se láz, se álmatlan éjszaka. :)
2013. aug. 26. 15:19

[link]


Hátha ezzel tudok valamit segíteni 200-nál több hsz.

2013. aug. 26. 15:12

Az első 2 fogat rettenetesen megszenvedte a kisebbik fiam, úgyhogy akkor minden mindegy és bármi jöhet alapon vettem neki. A mostani fogakat meg sem érezzük.:)

Mivel nekem még új, aránylag, én még nem tisztítottam, nem vettem le róla.

2013. aug. 26. 15:00

Pici lányomnak 6 hónapos kora óta van a nyakában a lánc!

Szerintetek mikor kell lecserélni?

Tényleg érdemes tisztítani?

S ti hogyan szoktátok?

Én nem vettem még ki a nyakából azóta!

Most két és fél éves lesz!

Nekünk bevált! Bár nem tudom miylyen lenne nélküle!

Egy évesen kintvolt az összes fogacskája, alig vettük észre!

Nem beteges, és mióta a nyakában van a lánc az alvásproblémái is lényegessen javultak!

Hát nem tudom babona vagy sem, de neki van! A nagyobbik lányomnak nem volt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook