Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? fórum

Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2013. nov. 15. 09:56
a bármely más szakma sajnos az egészségügyben dolgozókra is igaz,fogyatékos gyerekeket hordok rendszeresen orvoshoz és kaptam én is ,ők is a gyerekek számtalan beszólogatást,szájhuzogatást amikor az értelmi fogyatékos ,hiperaktív lánykámra rájön a hiszti és sok számtalan rémtörténetem van pedig ők is vállalták hogy emberekkel foglalkoznak és sajnos az óvodákban ,iskolákban sem jobb a helyzet.
15. 325b42d966 (válaszként erre: 12. - Éva82)
2013. nov. 15. 09:48
Igen a rendszer nagyon rossz sőt borzalmas én azt szoktam mondani hogy "csak" a neve Gyermekvédelem de pont velük nem törődik a rendszer és hidd el nem mi nevelőszülők élünk jól belőle hanem az íróasztal mögött ülő hölgyek és urak akiknek a gyerek csak egy akta.Igen itt is vannak rossz nevelőszülők de én bízom benne hogy a többség becsülettel végzi a dolgát.
14. 325b42d966 (válaszként erre: 11. - Forrest2010)
2013. nov. 15. 09:42

Ezt a sok hülyeséget magadtól találod ki vagy van segítséged?

A nevelőszülő belekotor mások életébe?

Persze minden gyerek éljen a saját családjában ,na de akkor mi van ha a saját családnak nem kell a gyerek?vagy éppen alkalmatlan arra a szülő hogy a saját gyerekét nevelje?

Fogalmad sincs miket írsz össze-vissza,én két fogyatékos gyereket is nevelek mint nevelőszülő ,akkor kezdjem el szégyellni magam?!

Sikerült feldühítened

Legalább neked legyen szép napod

13. Éva82 (válaszként erre: 9. - Forgatos)
2013. nov. 15. 09:41
A legmélyebb tiszteletem nekik! Ilyenekből kellene nagyon sok!!! :)
12. Éva82 (válaszként erre: 8. - 325b42d966)
2013. nov. 15. 09:40

Igen, tisztelet a kivételnek!!! De azzal, hogy mint bármilyen más szakmában, vitatkoznék...Itt emberekkel, gyerekekkel, konkrétan a jövővel "játszik" az ember. Nagyon nem mindegy, hogy egy kiló kenyeret kell nemtörődömség miatt kidobni, vagy egy élet megy tönkre....

Véleményem szerint nev. szülő csak szeretetből legyen az ember, és ne pénzért. Nem lehet játszani a gyerekekkel. Lehet, hogy durva amit írok, lehet, hogy megbántok embereket.....(pedig nem célom!!!) de ez az egész rendszer úgy ahogy van, nem jó!!!

Kollégiumi nev. tanár vagyok, és "anya" üzeni nekem, hogy nem tudja, milyen ember vagyok én, h nem veszem észre, hogy a gyereknek hetek óta nincs cipzár a kabátjában. Szerintetek az ilyen rendesen végzi a feladatát? A másik vitatkozik velünk, hogy miért kell hazavinni hétvégére a gyereket! A harmadik gyerek minden második héten péntek reggel sír, mert őt "anya" nagyon megveri, amiért hazaviszi az ágyneműt kimosni.....

Hozzáteszem, a gyerekek kollégisták, minden hónapban 8 éjszakát töltenek otthon, a többit velünk. Tisztelet a kivételnek, sosincs egy fillér zsebpénz, amit a gyerek kekszre....stb. költhetne. Ha megsajnáljuk, veszünk neki. Mégis olyan nagy mellénnyel járkálnak ezek a nev. szülők, hogy legszívesebben nekimennék némelyiknek! Persze van olyan is, akire semmi panaszom nem lehet, minden tiszteletem az övé!!! Meg is mondtam neki, de sajnos az ilyen csak 10%. Tudom én, hogy beteg gyerekkel nem egyszerű az élet, na de könyörgöm, ő ezt vállalta, senki sem kényszerítette!

11. forrest2010 (válaszként erre: 7. - 325b42d966)
2013. nov. 15. 06:17
Mi a gondod a hozzászólásommal ?! Ez az igazság , ha nem is tetszik neked , nincsenek munkahelyek ! Egyébként pedig nevelje fel mindenki a gyerekét , akit megszült , mindenkinek magának kell tudni , mennyit tud vállalni , teljesíteni , hiszen a gyerek többnyire a szüleje mellett van a legjobb helyen . Én is felneveltem a sajátjaimat , eszembe se jutna belekontárkodni mások életébe .
10. forgatos (válaszként erre: 1. - Marylu)
2013. nov. 14. 21:25

Ezen a linken tájékozódhatsz:

[link]

9. forgatos (válaszként erre: 7. - 325b42d966)
2013. nov. 14. 21:23
Miért? Azért, mert valaki pénzért végzi ezt, nem feltétlenül rossz nevelőszülő. Nem egyet ismerek, példaértékúen nevelik családban a gyerkőcöket. Komolyan veszik, nekik ez lett a hivatásuk, munkájuk, amit maximálisan elvégeznek, mert sokáig szeretnének ezen a pályán maradni..
8. 325b42d966 (válaszként erre: 6. - Éva82)
2013. nov. 14. 19:50
Igen tisztelet a kivételnek mint bármely más szakmában nálunk is vannak nem ide valók de azért a többség szívvel -lélekkel végzi feladatát.
7. 325b42d966 (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2013. nov. 14. 19:46
ilyen hozzászólással akkor te se vállalkozz erre.
6. Éva82 (válaszként erre: 5. - Forrest2010)
2013. nov. 14. 14:06
Na, pont emiatt kérdezem. :( Olyan iskolában dolgozok egy kollégiumban, ahol beteg gyerekek vannak, zömében nevelőszülősök. Elkeserítő, amit a legtöbb nev. szülő művel a gyerekkel. :( Tisztelet a kivételnek! Nem vagyok benne biztos, hogy mindenki tudja, hogy mire vállalkozik. A véleményem az, hogy ezt nem lehet, sőt egyenesen TILOS a pénzért csinálni. Emberi életekről van szó!!! Nem szabad ezzel játszani!!!
5. forrest2010 (válaszként erre: 3. - Éva82)
2013. nov. 14. 13:03
Sokan jobb híjján , a nemlétező munkahelyek miatt vállalkoznának erre .
2013. nov. 13. 18:41
lassan a doktorátus is kevés lesz hozzá a jövőben.
2013. nov. 12. 11:56

megkérdezhetem, hogy miért szeretnél nevelőszülő lenni?


Egyébként a gyámhivatal tud neked ebben segíteni!

2013. nov. 12. 11:54
Gondolom a helyi önkormányzat gyermekjóléti osztálya tud rá választ adni.
2013. nov. 12. 11:46
Milyen tanfolyamot kell elvégezni aki nevelőszülő akar lenni?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook