Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Megéri bármilyen OKJ-s tanfolyamot elvégezni? El lehet vele helyezkedni? fórum

Megéri bármilyen OKJ-s tanfolyamot elvégezni? El lehet vele helyezkedni? (beszélgetős fórum)

2016. aug. 23. 03:07

Sziasztok!


Látom, hogy régi a fórum, de hátha valaki tud segíteni. Szerintetek milyen OKJ-s tanfolyamot éri meg most választani?

2014. ápr. 5. 21:27
van 3 szakmám, de olyan helyen melózok aminek semmi köze hozzájuk. szóval nemtudom! talán még az érettségi ami megéri
2014. márc. 1. 11:31
Sokan azt írták igen. Én még ott tartok,hogy kevés helyen fogadják el. Szóval,nem tudom.
2014. márc. 1. 11:13
Igen, megéri elvégezni OKJ képzést. De persze olyan szakmát válassz, ami keresett és jól fizet is, hogy meg tudj belőle élni. Na meg persze nem mindegy hogy milyen intézménynél végzed a képzést. Ha az előadók figyelmesek és komolyan veszik a munkát, akkor sokkal több dolgot sajátíthatsz el. Komoly intézményt válassz! [link]
22. G225 (válaszként erre: 21. - 17bf95899f)
2014. febr. 14. 11:32
Szia, attól függ mit végeztél. A hiányszakmákban (szakmunka, könyvelő, it...) nagyon is el tudsz. Itt egy részletes cikk h mit érdemes tanulni: [link]
2011. febr. 16. 18:05
bizom benne hogy igen mert tavaly óta a másodikat csinálom és ezzel szeretnék munkát találni...
2011. jan. 15. 21:07
Megéri!ha egyböl nem is helyezkedsz el de megvan a papir!én februárban fogom okj-san letenni a valutapénztárosit!
2010. ápr. 17. 18:49
sziasztok van még itt vki..fel fel néztek?
2009. júl. 29. 22:17
én a mixert szeretném bár nem olcsó de sokaknak bejött.
2009. júl. 28. 09:21
Csak azzal elhelyezkedni?...nem tudni. Nem csak ettől függ. Nekem van kettő is, az egyik felső fokú. Most "cégen" belül más helyre kerültem, ott beszámít a fizetésbe is ez a tanfolyam. Mivel éppen szakirányú. Viszony a főiskolámat meg nem számították be, mivel nem szakirányú, úgyhogy pl. az én helyzetemben így kerültem jobb pozícióba, hogy van egy OKJ-s ff. szakirányú végzettségem.
2009. júl. 28. 09:10
Szerintem mindenképpen megéri tanulni, a tudásodat senki nem veheti el tőled.. Bár nem mindegy, mit tanulsz. Férjem pl. postán dolgozott, közben érdeklődésből elvégezte a gyógymasszőri tanfolyamot, most gyógymasszőrként dolgozik... Szóval neki mindenképpen megérte, ezt jobban szereti. Egyébként meg sose tudhatod, mit hoz a sors, és mire lesz szükséged...
15. carpe
2009. júl. 28. 09:05

jah..és a munkahelyem fizette.))

és +1éves szerződést irtam alá....

de ebben a válságos időben még jól is jött....:)

14. carpe
2009. júl. 28. 09:03

sztem mindenképpen megéri-.

egy szakmával vagy akár többel mindig könyebb elhelyezkedni..mint egy diplomásnak....de hát itt dologzni is kell....de ha viszont összejön a diplomásnak...akkor csakis arra kell vigyáznia..hogy ki ne lyukadjon a könyökén az ing:DDD


egy jó szakma..gyakran jobban fizet mint egy egyetemet végzetté...


nem beszélve arról h külföldön szintén könnyebb elhelyezkedni munkásként...


nekem eddig gyakorlatom volt...de most meg lett hozzá a papir is:) egy éves OKJ-s oktatásban:))

13. Ncilány (válaszként erre: 11. - Ncilány)
2009. júl. 28. 06:48
20 éves korától akart lenni bocs. 30 éves pasi a munkahelyén csinálhatott mást is. Csak most a gyakorlati tapasztalat után, elméletit is tanulhat még hozzá. Akkor ugye van némi szakmai tapasztalat már.....
2009. júl. 27. 12:18

Nem tudom hogy megéri-e.Attól függ mit akar az ember tanulni.Van amivel el lehet van amivel nem.


Nekem pl.8 osztályom van csak mert nem akartam továbbtanulni.Mégis van munkám 20 éve,míg ott a szomszédom aki diplomás és már 1 éve nem tud elhelyezkedni.

11. Ncilány (válaszként erre: 6. - Aladin21)
2009. júl. 27. 06:11

A férjem is ezt végezte, kb 7 évvel ezelőtt. Könnyebb ezzel elhelyezkedni, de valóban kérdezik mennyi a gyakorlat. Ő se tudott azonnal, kis idő múlva csak.

Mellesleg ha ránéz a bizire nem látja mennyi idős, és mikor végezte el? Egyértelmű a gyakorlati tapasztalat. 30 éves férfit megkérdeznek az lehet hogy 20 éve heggeszt, és csak most szerezte meg mint második szakma....

2009. júl. 26. 20:41
Én klímaszerelő lett ezáltal, de kitörölhetem vele.:D
2009. júl. 25. 23:04

a munkaügyi központba a nőknek sokkal kisebb a választási lehetőség van eladó dehát dunát lehet velük rekeszteni, nekem nem az a végzettségem és abba dolgozok van még a nyelv meg a szociális ápoló és ezekre mind több száz jelentkező

én nyelvet fogok most ott tanúlni de csak azért sikerült mert a diplomámhoz kell

2009. júl. 25. 23:04
Én érettségi után végeztem el OKJ-s képzés keretén belül,teljesen ingyenesen,nappali tagozaton a logisztikai ügyintéző szakot. Most júniusban végeztem. Szerintem megérte, diplomával se tudnék sokkal könnyebben elhelyezkedni,sőt....mindenhol az a kérdés, hogy van e gyakorlat....diplomával sem lenne. Minél több papírod van annál több lábon állsz. Nem felesleges...a tudás sosem felesleges,mert amit megtanultál az a tied!
7. d78161f793 (válaszként erre: 6. - Aladin21)
2009. júl. 25. 22:58

Na ezt csinálta meg anyukám is.

Munkaügyin keresztül,addig kapott minibálbért,majd bizonyítványt. Mégse...

2009. júl. 25. 22:49

háát nem tudom ti miről beszéltek ....

én októberben kezdtem .... most májusban végeztem egy hegesztő tanfolyammal .... igaz még nekem sem sikerült elhelyezkedni, de nekem azért mert mindenhol az az első kérdés hogy hány év gyakorlata van .... :S

na mind 1, én a munkaügyi központon keresztül végeztem , nem kellet fizetni semmit, sőt 8 hónapig kaptam a minimálbért, és még az utiköltséget is fizették .... nekem megérte... 2 bizonyítványt kaptam .... mind a kettő 5 ös lett :D

2009. júl. 25. 22:45
Attól függ mit.
2009. júl. 25. 22:44
Anyukám elvégezte. Hónapokig tartott az elmélet,majd gyakorlat volt egy hónapik. Könnyen vizsgázott belőle,4-re,papírt is kapott... ennek pontosan egy éve és sehol nem kell,ugyanúgy mint eddig. Értelme nem volt!
2009. júl. 25. 22:44
szerinetm érdemes elvégezni,bár valóban drágák. de a munkanélküliség mértéke miatt az elhelyezkedés kétséges.
2009. júl. 25. 22:42
nem olcsók ! 100 200ezrek---
2009. júl. 25. 22:42
ua

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook