Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen tanfolyamot, iskolát érdemes most elvégezni? fórum

Milyen tanfolyamot, iskolát érdemes most elvégezni? (beszélgetős fórum)


1 2
50. Beatrixy92 (válaszként erre: 49. - 77x7)
2018. márc. 12. 10:58

Szia!


Sikerült azóta fix állást találnod?

Én 2 éve dolgozom ped-asszisztensként, de most váltani szeretnék.


Visszatérnék a fórum eredeti kérdéséhez: Milyen tanfolyamot, iskolát érdemes most elvégezni?


Ezeket a cikkeket találtam a témában:


[link]

[link]


Egész jókat találtam, ha maradnék a gyerekeknél, akkor óvodai dajka képzést választanám, de gondolkodom abban, hogy más területen dolgozzam, például az ajánlott tanfolyamok közül tetszik a Wordpress weboldal készítés és a webdizájn. Egy barátnőm weboldalakat készít másodállásban, és egy hétvége alatt annyit keres egy honlappal, mint amennyi a havi fizetése.


Mit szóltok hozzá?

49. 77x7 (válaszként erre: 48. - Tita80)
2012. júl. 11. 10:54

Sikerült elhelyezkednem pedagógiai asszisztensként. Halleluja!

A szépséghiba csak annyi, hogy mindössze 5 hónapra szóló szerződést kaptam Br. 69 ezer forintos fizetéssel... :(


Szóval a kérdés továbbra is kérdés...mihez fogjak, hogy megéljek majd belőle?

48. Tita80 (válaszként erre: 47. - 77x7)
2012. máj. 30. 10:01
Valóban elég negatív vagy, de ez nem meglepő. Nem te vagy az egyetlen. Sajnálom, hogy tengernyi tapasztalat van mögötted, de ezzel sem vagy egyedül.
47. 77x7 (válaszként erre: 46. - Tita80)
2012. máj. 30. 06:01

Háát ez szép és jó. Csak tudod több tízezer állástalan óvónő és tanár van jelenleg. Gyakorlaton én is voltam vagy tíz helyen annak idején (minden félévben egyszer legalább). Tetszettem is, de ha nincs hely és pénz, akkor nincs hely és pénz rá. Kivéve ha az igazgató/jegyző/polgármester rokonod.

Bocs ha nagyon negatív vagyok, de tengernyi tapasztalat van a hátam mögött. Ezért én azt ajánlom, hogy ne nagyon számíts erre.

De ne legyen igazam!


Egy ajánlatot elmesélek. Felvettek volna egy iskolába. Kellett volna történelmet, földrajzot tanítanom és a könyvtárat is vihettem volna. Sőt délután a kórust is rám akarták sózni (úgy hogy nincs képesítésem az ének-zenéhez). Ujjongtam örömömben, amíg ki nem derült, hogy csak óraadóként lennék státuszban Brutto 64 ezer kemény magyar forintért.


Korábbi évfolyamtársaim közül szinte csak az dolgozik tanárként vagy könyvtárosként, akiknek az anyukájuk, nagymamájuk megmelegítette jó előre a helyet. Ez a szomorú magyar valóság.

46. Tita80 (válaszként erre: 38. - 77x7)
2012. máj. 29. 17:13
Azért ebbe vágtam bele, mert 2013. szeptember 1.-től minden 3 óvódai csoportonként, és iskolában 100 tanulónként foglalkoztatni kell egy pedagógiai asszisztenst. Most a helyi iskolában leszek gyakorlaton, itt ismernek is, remélem, hogy majd kellek nekik. Hát ehhez akarok kezdeni vele! Ha nem jön be, akkor meg lesz más.
45. Porcica (válaszként erre: 44. - 77x7)
2012. máj. 29. 14:08

Megértelek, és sajnálom ezt a helyzetet! :(

Így külföld sem lenne nagyon járható út, hacsak ismerősökhöz nem tudsz menni, akik már ott "bejáratottak", és tudják, hogyan és hol helyezd el a kicsit, míg te dolgozol...

Remélem lesz valakinek valami jó ötlete! Szurkolok Neked nagyon!

44. 77x7
2012. máj. 29. 14:04

Higgyétek el, ezeket a köröket már ezerszer megjártam.


Egyedül vagyok egy kisgyerekkel ezért nem tudok nekiindulni Pestnek, mégha ott lenne is állásom.


Magántanárként persze most is vállalok gyerekeket. De megélhetéshez sajnos nagyon kevés és nem is biztos, csak alkalmi.

2012. máj. 29. 13:34

Ilyen szakokkal esetleg magántanár? Vagy esetleg múzeum?

Nem akarok hülyeségeket ide írni neked, csak próbálok gondolkodni... hátha.

42. tavasz007 (válaszként erre: 41. - 77x7)
2012. máj. 29. 13:31

es nagyon kotve vagy videkhez? Gyerek ferj van?


pesten tortenelem szak nagyon keresett, kozigallas oldalon sokat latom.


nem probalsz beadni pestre jelenkezest?

max. nem reagalnak, de legalabb nyugodt vagy..

41. 77x7 (válaszként erre: 39. - Tavasz007)
2012. máj. 29. 13:28
hát egyik sem keresett: történelem, latin, földrajz,
40. 77x7 (válaszként erre: 37. - Tavasz007)
2012. máj. 29. 13:26

A megyeszékhelyem és környezetében már szinte mindenhova jelentkeztem. Az állásinterjúig/tesztírásig is csak elvétve jutottam.


Sehol nincs felvétel. Max melódiákosoknak meg ismerősöknek. Multiknál ugyanúgy, mint a közszférában és a magánvállalkozóknál.


5 éve még én is olyasmiket mondtam volna magamnak, mint most te. De ma szinte semmi nincs.

39. tavasz007 (válaszként erre: 38. - 77x7)
2012. máj. 29. 13:20
es mi a harom szakod, meg szabad kerdezni?
38. 77x7 (válaszként erre: 30. - Tita80)
2012. máj. 29. 13:19

Pedagógus vagyok három szakkal. De állás nem jár hozzá.

Te mégis mihez akarsz kezdeni, mint pedagógiai asszisztens? Mit ígértek, hogy ebbe vágtad a fejszédet? Elárulom semmit sem érsz vele. Hacsak nem vagy valaki ismerőse...

2012. máj. 29. 13:11
multiknal felsofku angollal, plusz meno skandinav nyelvvel keresnek munkatarsakat. eleg nehez bekerulni. Muvetsegi teszt, szemelyiseg teszt, IQ teszt, valoszinu grafologia teszt, azon meg hazudni nem nagyon lehet. Pontosan megmondja, hogy mennyire birod a monotonitast, milyen kapcsoltban tudsz lenni a fonokoddel, mennyire vagy hajlando alarendelni magadat. Ha ezekben latjak, hogy nem vagy 98%-ban alkalams, akkor nem vesznek fel, meg akkor is, ha 3 nyelvet beszelsz felsofokon. Inkabb hirdetik meg 3 honapig.
36. tavasz007 (válaszként erre: 14. - 77x7)
2012. máj. 29. 13:07

es hol laksz?


budapesten ezekkel siman el lehet helyezkedni!

amugy a hewlyedben dehogy tanulnek ujat, ezekre fekudj ra, es addig keress, amig ne talalsz.


ha elvegzel egy 50. tanfolyamot, azzal csak eggyel tobb lesz, es a kereslet gyorsan valtozik.

35. B.SZ.Icu (válaszként erre: 34. - 5bb89d4b1c)
2012. máj. 29. 11:34

Köszike!:))

Nagyon remélem!:DD

34. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 33. - B.SZ.Icu)
2012. máj. 29. 11:29
Hát sok sikert kívánok hozzá! :) Biztosan minden rendben lesz :)
33. B.SZ.Icu (válaszként erre: 31. - 5bb89d4b1c)
2012. máj. 29. 11:27

Igen a honlap és a sok ismerős nagy előny,ami nekem egyenlőre nincs!:(

Honlapot nekem is kellene csinálnom.

Azért még remélem,hogy meg tudok ebből idővel élni,ha szerényen is!

2012. máj. 29. 11:25

Nem hiszem, hogy 32 évesen késő lenne valami újat tanulni.

Én 35 vagyok, és most végzem az MSC-t a diplomámhoz. Nem is dolgozom most a szakmámban, és teljes munkaidő mellett végzem.

Lehetséges.

31. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 28. - B.SZ.Icu)
2012. máj. 29. 11:15
Nekem is van még mit tanulnom :) Bár nekem lehet előny is a saját honlap, meg a sok ismerős, aki beajánlott. A felszerelésem nekem is összesen olyan 150be került mindennel együtt.
30. Tita80
2012. máj. 29. 11:15
Én is most 32 évesen próbálom kitalálni mihez is kezdjek, mert a munkahelyem megszűnt, a pénzügyi közvetítés meg elég drága és meg is untam. Most kezdem a pedagógiai asszisztens tanfolyamot, én ezt találtam nekem valónak. Gondoltam hátha neked is bejön. 4 hónap a tanfolyam és az ára sem vészes.
29. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 25. - 77x7)
2012. máj. 29. 11:13

A masszőr se rossz, bár van 2 ismerős barátnőm, aki masszőr, de nincs munkája, mert a pasik szeretik " boldog befejezéssel" kérni a masszázst, amire ők nem hajlandóak. És sajnos egyre több az ilyen, de ha el tudsz helyezkedni hotelbe, wellness szállóba stb stb akkor jó kereset lehet :)


Az a baj, hogy próba szerencse minden itt Magyarországon. Esetleg komolyabban el kéne gondolkodni akkor a külföldön ezekkel a szakmákkal amik vannak. Ausztriába még a mekibe is 250 et keresel... :)

28. B.SZ.Icu (válaszként erre: 20. - 5bb89d4b1c)
2012. máj. 29. 11:11

Akkor te nagyon ügyes vagy,mert én decemberben végeztem a kézápoló,műkörömépítő tanfolyamot.

3,5 hónap volt és 125 ezer csak a tanfolyam.És még nem is a legdrágábbat választottam.

A felszerelés,meg az anyagok kerültek vagy 150-200e-be.

És még vendégköröm sem nagyon van,pedig szépen dolgozom.Persze van még mit tanulnom!

27. nanuka (válaszként erre: 25. - 77x7)
2012. máj. 29. 11:11

Netto 70?? Jóég... Ez tényleg gáz...

Tudtommal vidéken Miskolcon, Debrecenben és Pécsett vannak ilyen központok, ahol kell az idegen nyelv és azért viszonylag jól is fizetnek, gondoltam, hátha valamelyik közel van.

26. nanuka (válaszként erre: 24. - 5bb89d4b1c)
2012. máj. 29. 11:09
Na azt én sem csinálnám. Eladni, rábeszélni nem menne. De azokhoz a helyekhez nem is kell idegen nyelvet beszélned, többnyire elég a magyar.
25. 77x7 (válaszként erre: 22. - Nanuka)
2012. máj. 29. 11:07

Dolgoztam Call Centerben. Sőt supervisor is voltam. De nálunk a max. elérhető fizetés netto 70 ezer volt .

Persze ez az utált "rendezvényszervező" telemarketing volt. Vidéken nincsenek olyan Call Centerek, amilyenekre te gondolsz. Pedig az de jó lenne!


Néztem mentőápolói tanfolyamot. De azt mondják, hogy az OMSZ csak férfiakat vesz fel. Úgyhogy ezt is elvetettem.


Eddig a masszőr az egyetlen, ami szóba jöhet.


Ha lenne gyorsított gyógytornász képzés. Az is de jó lenne...

24. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 22. - Nanuka)
2012. máj. 29. 11:06
Ez se rossz ötelet, ez eszembe se jutott. Bár ki kell védeni az olyan helyeket ahol eladni kell, rábeszélni valamit más emberre. (Hacsak nem vagyunk benne profik)
23. 5bb89d4b1c (válaszként erre: 21. - 77x7)
2012. máj. 29. 11:04

Akárki akármit mond, igen lehet vele boldogulni, de az eszközök, alapanyagok, hogy tudj dolgozni minimum 50 ezer, és akkor még nincs benne extra szín, díszítő ( én csak zselével dolgozok, azzal éri meg legjobban, porcelánnal csak díszítek ).

Én is a 40 ezer forintosat választottam, és mire meglett az oklevelem, már volt 6 vendégem, akik azóta is visszajárnak havonta, és azóta egyre jobban megy. De ehez kell tényleg a kézügyesség. Nézegess esetleg videókat, hogy mennyire menne, mennyire tetszik.

Egyébként a tanfolyam 90% a gyakorlás, tehát ott segítenek, és tudod, hogy menne e vagy sem. Tehát ha nem megy akkor is "csak" 40 ezer volt, de ha megy akkor meg nagyon jó :)


Ja és nem kell csilivili körmöket vállalni az elején, ha egy sima franciát megtud az ember csinálni egy kis díszítéssel már jó. Én is úgy kezdtem, és a vendégek se nagyon kérnek extrémet. :) (Legalábbis nálam elég ritka)

22. nanuka
2012. máj. 29. 11:01
Nem tudom, hol laksz, de a 3 nyelvvel esetleg bepróbálkozhatsz egy call centerben. Ott elég jó pénzért el lehet lenni, amíg kitalálod, hogy mit is akarsz elvégezni + megkeresheted a tanfolyamra/sulira való pénzt. Nem mindegyik ilyen cégnél kezelnek "rabszolgaként", azt én sem tűrném lassan 5 éve :)
21. 77x7
2012. máj. 29. 10:59

Műkörmöshöz nem vagyok elég ügyes. Max a pedikűr része menne.

Illetve a masszőrre is gondoltam.

Sőt most nézem a tanfolyamokat. Egy alaptanfolyam négy hétvége alatt elvégezhető és 40 ezer ft + anyagköltség. Ez nekem valónak tűnik, de vajon utána boldogulni lehet vele?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook