Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? fórum

Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
136. 325b42d966 (válaszként erre: 135. - 325b42d966)
2013. nov. 22. 05:01
na ezt privátba akartam írni.(korán van még)
135. 325b42d966 (válaszként erre: 122. - Lla1)
2013. nov. 22. 05:00

Kedves LIA!

bocsi a zavarásért de felfigyeltem arra hogy speciális ágyat mennyiért csináltattál ,nekem ez 195000 ft-ba került már azt is nehezen hoztuk össze de sajnos kellene mégegy a másik neveltkémnek olyasmi mint a kórházi ágy ,felhúzható ráccsal.Hatudsz címet,gyártót küldeni megköszönném.Erika

134. 325b42d966 (válaszként erre: 132. - Forrest2010)
2013. nov. 22. 04:55
Igen, adjanak minden gyermeket nevelő családnak annyit hogy tisztességesen felnevelje a gyerekeit.
133. 325b42d966 (válaszként erre: 127. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 22. 04:54

Kedves Enissa!

Nem bántottál meg!

Jól elbeszélgetünk egymás mellett.

Melyik hozzászólásodban érzed hogy bántottál mert én nem írtam ilyet.Tudod mióta nevelőszülő lettem (jövő tavasszal lesz 4-éve)igazán megedzett az élet.

132. forrest2010 (válaszként erre: 130. - Dixem)
2013. nov. 22. 00:31
Jó ! adjanak havonta 500 ezret , de majd csak akkor , ha a saját gyereket nevelő emberke nem havi 70 e ft-os fizetésért dolgozik ! + a 12 ezer akárhányszáz ft családi pótlék gyerekenként , mert ugye ebből azért nem igazán lehet túl sok mindent fizetni és ez egy átlag !
131. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 129. - Kató nénje)
2013. nov. 21. 19:18

A kiadásotok sok.


Vagytok itt páran, szervezkedjetek, írjátok le a problémáitokat és küldjétek be a minisztériumba. Forduljatok nyilvánossághoz. Lehet aki ezt a törvényt hozta át sem gondolta, kinek milyen nehezen megoldható, vagy esetleg kivitelezhetetlen problémákat jelent ez a helyzet.

130. dixem
2013. nov. 21. 19:13

Miért is kell nekünk bármiért is magyarázkodni?

Ha havonta kapnánk 500 ezret van valakinek köze hozzá????? Nincs.

Senkinek nincs joga, hogy a zsebünkben turkáljon.

Ha irigyel minket, jelentkezzen nevelőszülőnek!

2013. nov. 21. 19:09
Úgy látom a kiadásokat senki nem kifogásolta, sőt még többen írtak is hozz. Akkor magyarázza meg nekem valaki, hogy hogyan és miből oldanám meg a képzésre történő utazást (ami alkalmanként 3150 forintba kerülne csak az utiköltség + a gyerekek felügyelete), ha a saját megtakarított pénzemet is a gyerekekre költöttem már. Megtakarításom nincs. Azt mondják adnak alkalmanként ezer forintot de abból adózni kell és azt majd csak utólagosan utalják. Kérdem akkor tessenek megmondani hogyan és miből menjünk képzésre?
128. 31976
2013. nov. 21. 19:09
A másik dolog, hogy az újonnan jelentkező nevelőszülőknek elég sok mindent ígérnek, amiből élesben nem lesz semmi, mert azt nem monják el, hogy azok a többletek amiket elsorolnak, csak adHATÓk, de mivel nem kötelező, nem adják.
127. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 120. - 325b42d966)
2013. nov. 21. 19:08

Kedves eraanya!


Hányszor kell még leírni, hogy nem (én) nem bántalak.

Komolyan mondom, kezdesz idegesíteni. Másold már ki hol van az a szó, az a mondat, ahol megbántottalak.


Megmondom őszintén tisztelettel vagyok azok iránt akik ezt főleg akik beteg gyerekeket istápolnak.

Én bevallom a saját gyerekeim mellett sosem neveltem volna fogyatékosat, főleg amiről olvastam, hogy tör-zúz, mert vagyok olyan egoista, hogy a sajátjaimat kímélném, ilyen jelenetektől.

Sajnáltam volna, ha egy idegen kisgyerek miatt nem tudom a vér szerinti gyerekeimet, edzésre hordani, különórára, vagy csupán, csak, hogy egy jót kerékpározzunk.

Én vállalom, hogy ilyen vagyok. Amikor még nem volt gyerekem, akkor elgondolkodtam, ha nem lehetne, biztos örökbe fogadnék egy gyereket, mert imádom őket, de hála a sorsnak megadatott a saját.

126. 31976
2013. nov. 21. 19:05
a média részéről
125. 31976
2013. nov. 21. 19:04
Ebből is látszik, mekkora-szándékosan vagy véletlenül- a félretájékoztatás
124. 31976 (válaszként erre: 115. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 21. 19:04
HA 135 000-ET kapnék havonta, szavam nem lenne...
123. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 116. - -agi-)
2013. nov. 21. 18:56
Köszönöm, hogy leírtad, nem tudtam, hogy vannak ilyen kategóriák.
122. Lla1
2013. nov. 21. 18:49
A mostani speciális rehabilitációs kocsiért/nem az,ami a képeimnél van/ 2,5 évig veszekedtem az OEP-pel/880000 ft/ mire megkaptam a támogatást,de 240000 önrészt kellett fizetni/a közgyógyos egy nagy rakás sz.r/,speciális ágyát 75000-ért csináltattam,és különbőző mozgásfejlesztő eszközeink is vannak.Most jó lenne egy fürdetőágy a kádba,mert nagyon nehéz kézban tartani,de nincs rá pénzem:(
121. alfoldi13 (válaszként erre: 117. - Kató nénje)
2013. nov. 21. 18:13
nyelvvizsga...,jogosítvány szerzése, persze belekalkulálva pár ismételt vizsgát szalagavató,ballagási költségek varratott öltönyök ruhák,felkészítő tanfolyam ára a továbbtanulásához...osztálykirándulás külföldre,sportkiadások mert persze ezt is csinálja...és mennyi olyat tudnék írni.....
120. 325b42d966 (válaszként erre: 115. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 21. 18:07

Itt a többségünk hagyományos nevelőszülő és nem hivatásos.

Pár nap eltelt és talán rádöbbentek hogy igazságtalanul ítéltetek meg minket,mi vagyunk a 15000FT Tísztelet díjért gyereket nevelő NEVELŐSZÜLŐ

119. -agi- (válaszként erre: 117. - Kató nénje)
2013. nov. 21. 16:14
...és akkor még nem hagyott el semmit a gyerek amit pótolni kellett, vagy nem tett tönkre semmit amit ki kell fizetni!!
118. -agi-
2013. nov. 21. 16:12
Nekem nincs problémám avval, hogy ilyen olyan tanfolyamokat el kell végezni. DE! Azt azért figyelembe kéne venni, hogy ez nem választási lehetőség, hanem kényszer és mint minden kényszer, nyilván nem fog jó dolog kisülni belőle. Mikor a munkahelyemen a kötelező kredit pontos képzésekre kellett menni, na az sem volt egy öröm program, de a munkaidőmből, illetve túlórában, ilyen olyan módon csak el van az számolva. Sok esetben van kis pogi, kávé, ásványvíz. Elmegy az ember és mint aki jól végezte dolgát és lejárt a munkaideje, szépen hazamegy és bele veti magát a szokásos családi életébe. Na már most. Ha ugye az ember nevelőszülő és itt most nem azokról beszélek aki iskolás gyerekeket nevel és amúgy otthon van mert munka nélküli vagy esetleg már nyugdíjas, bár nekik is jelenthet a tanfolyam problémát, hanem aki azért van otthon mert pici a gyerek, vagy eleve van munkahelye, az , hogy a bánatba oldja meg ezt a rákényszerített tanfolyamot? A kérdés költői, nem kell rá válaszolni. Ha én a magam módján nem is kell én, hanem mondjuk, valaki, aki lehet 35, 40 vagy 50 éves, nyilván él egy életvitelt, megvannak a programok a feladatok a család napirendje és ugye többnyire háziasszonyokról beszélünk, el tudja dönteni, hogy milyen plusz programok vannak amiket be tud illeszteni ebbe a programba és itt van szó a tanfolyamról. Miért kell rákényszeríteni az emberre olyas valamit ami nem biztos, hogy bele fér az életébe. Mert itt nem évi két alkalom továbbképzésről van szó, hanem heti egy meghatározott napról. Tól-ig helyszínmegjelöléssel, választási lehetőség nyista és mellette még azokra hálózatok által meghatározott képzésekre, átbeszélésekre is el kell menni. Nekem ne mondja senki, hogy majd anyósnak tesónak vagy rokonnak passzolja le mindenki a nevelt gyereket, mert senki nem végezteti el mással a munkáját. Teszem azt, a párom sem adja oda a nevelöszülői tanácsadómnak pl a munkáját, mert bocsi, de most nekem szabit kellett kivenni mert az asszony tanfolyamra ment és hát nekem ez a munka e miatt felhalmozódott... Meg anyámnak a gyerekem az unokája, na de egy vad idegen gyereket az ember hogy a fenébe passzol le?? Sok esetben nem sokat lehet tudni a gyerekről..hát még ha friss kihelyezett. Na jó sokat írtam... megyek és inkább készítek valami vacsit. Szép estét nektek.
2013. nov. 21. 16:05

Nem régiben kaptam emalben az egyik nevelőszülőtöl. Állítólag egy újságban jelent meg. Elég jól részletezi a kiadásokat, bár én még tudnám bőviteni.

A „hagyományos" nevelőszülő díjazása gyermekenként 15 ezer forint (485.-Ft/nap/ 20.-Ft/óra -huszonnégy órás szolgálat) és ez mellett amennyiben a feltételek adottak igénybe veheti a gyermekgondozási ellátásokat.

Gyermekenként a nevelőszülőknek fizetett nevelési díj és külön ellátmány részletezése és felhasználása (ez az összeg csak a gyermekre költhető, ellenőrzik, el kell tudni számolni vele):

Normál szükségletű gyermek után:

Nevelési díj: 34.200/hó = 1.140 Ft/nap

Ellátmány: 8.550/hó= 281 Ft/nap

Családi pótlék: 14.800.-Ft.

Összesen: 57.550.-Ft/gyermek /hó

Különleges szükségletű gyermek után:

Nevelési díj:39.900/hó=1.290Ft./nap

Ellátmány: 9.975/hó=320 Ft./nap

Családi pótlék: 23.500.-Ft.

Összesen: 73.375.-Ft./gyermek/hó

Ebbe a kategóriába tartozik, az étel allergiával küzdő, pl./glutén/ érzékeny, vagy cukor- betegséggel küzdő gyermekek, akik nagy odafigyelést, és különleges étrendet igényelnek.

Ezekben az esetekben plusz 50%-os az étkezésre fordított összeg.

Költségként elszámolható:

Étkezés: 19.350.-Ft/hó=630.- Ft /napi ötszöri étkezés (mely összeg nem fedezi a szükségleteket, a napi ötszöri étkezés költségét napi 800,- Ft-nál kevesebb összegből nem lehet biztosítani, akár a gondozási helyen, akár oktatási intézményben étkezik a gyermek)

Ruházat: 6.800.-Ft/hó (mely összeg nem fedezi a szükségleteket)

Zsebpénz- átlag: 3.420.-Ft - 1.425.-Ft (3-10éves) 3.705.-Ft (10-14éves) 5.130.-Ft (14év felett)

Összesen:29.570.-Ft

Maradvány:27.980.-Ft

Ebből az összegből kell pótolnunk az étkezést, mely minimum 5.500,- Ft, valamint a ruházatra felhasználható költséget is havonta minimum 1.000,- Ft-tal pótolni kell.

A maradványunk így : 21.480,- Ft

Egyéb rendszeres havi kiadások: rezsi gyermekre eső része, gyógyszer, vitaminok, tisztálkodás (tusfürdő, fogkrém, mosószer, öblítő, mosogatószer, tisztítószerek, pelenkás gyermeknél: pelenka, popsitörlő, kenőcs, stb.), osztály- vagy csoportpénz, bérlet, utazás, szakkör, különóra, iskolába- óvodába havi tisztasági csomag

Egyéb rendszeres havi kiadások részletezve:

rezsi: 7.000,- Ft – 15.000,- Ft

gyógyszer: 1.000,- Ft – 8.000,- Ft

vitamin: 500,- Ft – 4.500,- Ft

tisztálkodás: 3.000,- Ft – 14.000,- Ft

osztálypénz: 300,- Ft – 2.500,- Ft

bérlet, utazás: 1.500,- Ft – 6.500,- Ft (pl. helyi és távolsági tanuló bérletek)

szakkör, különóra: 500,- Ft – 2.500,- Ft

tisztasági csomag iskolába: 500,- Ft 800,- Ft

Egyéb havi rendszeres kiadások összege: 14.300,- Ft – 53.800,- Ft melyet a 21.480,- Ft-os maradványból kell kigazdálkodni, továbbá ebből az összegből kell még az egyéb nem rendszeres havi kiadásokat is fedezni (pl. beiskolázás, ballagás, szemüveg, nyaralás, stb.)

A havi rendszeres kiadásokon kívül vannak az egyéb nem rendszeres kiadások, melyek szintén nagy anyagi terhet jelentenek a nevelőszülőknek. A beiskolázások, a gyermekek ballagása és pl. a gyógyászati segédeszközök megvásárlása olyan kiadások, melyeket nem lehet halogatni és amelyek több tízezer forintos költséget jelentenek.

116. -agi- (válaszként erre: 115. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 21. 15:49

A nevelőszülő tiszteletdíjért csinálja amit csinál. Direkt nem azt írtam, hogy dolgozik. Ami gyermekenként 15 ezer ft. Slussz passz. Ellátmányt kap a gyerek után amivel el kell tudni számolni, de ez, mint a nevében is benne van, ellátmány és a gyerekre kell költeni.

A hivatásos nevelőszülő az aki a 135 ezer ft ot kapja, ez a fizetése. Az ellátmányt Ő is kapja a gyerekek után akit nevel. Neki is az ellátmányt a gyerekekre kell költenie. Ez elég szigorúan, (de biztosan valamennyire hálózattól is függ) le van szabályozva.

2013. nov. 21. 15:20

Én nem értem valaki itt mindig tizenötezer forintról beszél, mint "munkadíj"....ugyanakkor amit már belinkeltem az gyerekekként 60 ezer Ft-ról.

Gondolom ebben már a csp. is benne van akkor. De itt is azt olvasom, hogy van egy fix. összeg, ha jól értelmezem, amire aztán gyerekenként még jön a 15 ezer Ft és a csp.


A hivatásos nevelő szülői díj legalacsonyabb összege 2010. CLXIX. tv. (Költségvetési tv.) 62. § (2) bek. - 1997. évi XXXI. tv. 66/L. §(1) bek. 135.000,-Ft/hó


Félreértés ne essék, nem sokallom ezt sem, de azért mégsem 15 ezer forintról beszélünk.

114. mamóka4 (válaszként erre: 112. - 31976)
2013. nov. 21. 14:46
Ha nekem válaszoltál,tökéletesen egyet értek veled,nálam is van most 3 neveltkém!
113. mamóka4 (válaszként erre: 109. - 31976)
2013. nov. 21. 14:32
Nálunk,sajnos hétvégére passzoltak be!!Ez 1 rossz döntésük,de ez van!!
112. 31976
2013. nov. 21. 14:11
A nevelőszülőség nem összekeverendő az anyasággal. Mi az állam helyett végezzük el a munkát, napi 24 órában, gyerekenkénti 15 ezerért, ami három gyerek esetén egy fél ninimálbér.Olyasmi ez, mint mikor az állam az önkormányzatoknak kiadja a kötelezően elvégzendő feladatokat, de anyagi forrást nem, vagy nem eleget biztosít hozzá. Ilyenkor a nevelőszülő a sajátját áldozza be, míg egy intézetben a költségekből faragnak le.(a gyerek költségeiből) A gyerekek nem a sajátjaink, őket az édesszüleik vállalták, a mi dolgunk az, hogy az állam helyett biztosítsunk nekik jobbat, többet, mint amit eddig kaptak.De ha ehhez nincs megfelelő mennyiségi forrás, akkor az állam által elvárt kötelezettségeknek(igen, vannak ilyenek, nem is kevés) nem tudunk eleget tenni.Ha egy bármilyen más munkahelyen azt mondják, hogy mostantól a saját kötségeden kell dolgoznod, neked kell tankolni a cég autóit ha dolgozni akarsz vele, akkor azt a munkahelyet ott fogod hagyni, mert nem azért dolgozol, hogy te fizess. Mi, nevelőszülők éppen azért hangoskodunk, mert ezt nem akarjuk megtenni, mert átérezzük azt a felelősséget, amit a gyerekek iránt vállaltunk,mert úgy érzünk, mint az anyák a sajátjaik iránt, és mert a legjobbat szeretnénk nekik megadni.
111. Lla1 (válaszként erre: 107. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 21. 13:30
Én amíg a gyermekotthonban dolgoztam,/jó esetben/ heti 5 nap,napi 8 óra után hazamentem,és volt szabim kikapcsolódni,pihenni.Most tulajdonképpen ugyanazt a "munkát" végzem csak itthon, mindennap 3 műszakban szabadnap,szabadság nélkül.Nem panasz,csak tény.Én például nem érzem szükségét,nincs igényem szabira,SOHA nem bíznám rá senkire még 2-3napra se!!!DE...nem vagyunk egyformák,van aki igényli,és jót tenne neki egy kis szabi, akár ahhoz is,hogy energiával feltöltődve újúlt erővel tudja folytatni a gyermekek nevelését.Ez még a gyerekek érdeke is lehet!
110. 31976
2013. nov. 21. 13:25
Az se hátrány, hogy családdal az utazás is olcsóbb
109. 31976 (válaszként erre: 107. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 21. 13:24
Jó ötlet a gyermekmegőrző, aki már jár tanfolyamra, dobja be ott az ötletet! Kíváncsi vagyok a reakciójukra!Persze majd igazolás is kell a agyerekeknek.
108. mamóka4 (válaszként erre: 107. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 21. 13:19

Hát,tényleg elbeszélünk egymás mellett!

Idáig sem mentem táppénzre,ha beteg voltam,kúszva-mászva megoldottam!Tudomásom szerint,kinevezhetek valakit,aki vigyáz a gyerekekre a saját otthonomban,hogy milyen bérezéséért??Passz!!Egymás torkát harapdáljuk,hol még semmi konkrétat nem tudunk!!Mi lesz,ha....Egyet tudok,amikor dolgoztam,akkor sem mentem táppénzre,ha csak nagyon le nem betegedtem!Nem volt nálunk szokás,minden nyavalyáért orvoshoz rohangálni!Az itthoni dolgokat,pedig át tudom csoportosítani.Nem fog össze dőlni a ház,ha a vacsi hideg lesz,vagy épp,nem takarítom ki a szobákat!!Aki otthon dolgozik,azok is meg tudják ezeket oldani!Eléggé kreatívak vagyunk!Megoldjuk!De ez nem csak nevelőszülőkre,hanem minden anyukára vonatkozik,aki gyermeket nevel ! Itt eszembe jut egy vicc!Vagy nem is annyira vicc!??


-A nők angyalok,és ha valaki eltöri a szárnyunkat,akkor is repülünk,...söprűnyélen......mert ennyire rugalmasak vagyunk!!

107. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 106. - 325b42d966)
2013. nov. 21. 13:03

"de a munkahelyedre nem mész be táppénz alatt, a nev.szülő ellátja otthon a saját és neveltgyerekeit is sőt ha kell betegen utazik órákat hogy elvigye fejlesztésre,oviba."


Én ebből csak azt tudtam kivenni, hogy bezzeg aki munkahellyel is rendelkezik annak nem kell bemenni, mennyivel jobb neki.

Nem kell tény, de attól otthon még a betegsége mellett éppen úgy el kell látni a gyerekeit, ő sem teheti a polcra addig őket.

Lehet megbántok vele többeket, de én azt vallom, hogy mindenki annyi gyermeket szüljön, neveljen, amennyit nem érez tehernek.


A minőségi nevelésen legyen a hangsúly és ne a mennyiségen.


Én elmondtam, amit úgy éreztem elakarok mondani,ha valaki megértette örülök, ha nem az sem baj.


Mindenkinek kívánom, hogy egészségben nevelje fel a gyermekeit, legyen az saját, vagy nevelt.


Még annyit, hogy tényleg akinek vannak gyerekei vigye el a tanfolyamra, hogy nem tudja hova tenni őket, akkor talán az "okosok" is észbe kapnak és egy gyermekmegőrzőt is kialakítanak.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook