Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? fórum

Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
76. 325b42d966 (válaszként erre: 75. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 16:05

Teljesen igazad van.Tanulok és kész végül is vagy megcsinálom vagy abbahagyom na de akkor miért kezdtem el?!

Ha fizetős lesz a képzés akkor sajnos nem tudom elvégezni. Az erre a célra szánt EU pénz 1800 nevelőszülőre volt elég nekik már tuti hogy ingyenes.Hogy mi lesz a többi 3200 nevelőszülővel ,az majd kiderül.

Olvastam egy másik fórumon hogy tanyán élő,nevelőszülő aki 7-8 éve neveli a gyerekeket de még talán a nyolc általánosa meg van,és fél mert régen nem tanult hogyan végezze el?Mert azért ő attól még jó anya és nevelőszülő?vagy ebben sem értünk egyet?

És mi van ha valaki tanulási problémával küzd?Ő mit válasszon?Erre írtam hogy aki tanulni akar választhat ha a munkájához kell tanuljon.Ne törjetek pálcát a nevelőszülők felett mi is emberből vagyunk ,nem kérem hogy megértsetek de ne is ítélkezzetek.

75. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 72. - 325b42d966)
2013. nov. 20. 12:39

Ezt rosszul látod. Minden munkakörben tovább kell (muszáj) képezni magát, majdnem mindenkinek. A fűtőtőnek,gépkocsiszerelőnek, programozónak, tanárnak, orvosnak.....sorolhatnám végtelenségig.


Aki hivatásosan gyermekekkel foglalkozik főleg kell, hogy elvégezze. Feltételezzük, Te tudsz mindent, de biztos vagy benne, hogy mindenki tud mindent?


Ismerősöm idegen országban főiskolai végzettséggel 5 gyermeke mellett( 12 éves legidősebb és 2 évesek az ikrei) másodéves egyetemi hallgató. Pedig lehetne főállású anya is, mert imád a gyermekeivel lenni, de gondol a jövőre is.

Sok sikert a tanfolyamhoz!!

A fenti példát azért írtam le, hogy lásd, mindent lehet, csak akarni kell. :)

74. forrest2010 (válaszként erre: 72. - 325b42d966)
2013. nov. 20. 12:18
Persze h megcsinálod ! Én is drukkolok ! A jó pap is hóttig .....
73. Éva82 (válaszként erre: 72. - 325b42d966)
2013. nov. 20. 12:03

váááááááááááááááááááá, ettől a felfogástól eldobom az agyam..... Mi az, h aki tanulni akar, az választhat? Miből választhat???? Tanul, és akkor lesz munkahely, vagy nem tanul, és éhen hal? Ez szerinted választási lehetőség??????????? A munkahelyi továbbképzés mind előírás, tehát kötelező. X év alatt x credit. Ez sem választási kérdés. Kérlek szépen ne gondold már, hogy mindenki másnak csak megszületni volt nehéz, a nev. szülőket pedig direkt szivatják. Mindenkinek meg kell küzdeni a talpon maradásért!


Csináld is meg, mert nagyon kell a jó nev. szülő!!! Én nagyon szurkolok neked!

72. 325b42d966 (válaszként erre: 71. - Éva82)
2013. nov. 20. 11:07

Eszem nem eszem ez van.

Aki tanulni szeretne választhat nekünk előírják.400 óra munka,tanulás,4 gyerek mellett ,?!Tutira megcsinálom fő az optimizmus.

71. Éva82 (válaszként erre: 70. - 325b42d966)
2013. nov. 19. 20:19
még jó, hogy ez nem kívánságműsor....
70. 325b42d966 (válaszként erre: 64. - Éva82)
2013. nov. 19. 19:27
Én nem kértem hogy legyen munkaviszony nincs is rá szükségem.
69. forrest2010 (válaszként erre: 68. - Éva82)
2013. nov. 19. 12:12
Tavaly , v tavalyelőtt volt az egyik fórumon , azt írta valaki , h akkor éppen nem lehetett új belépőként nevelőszülői munkaviszonya valakinek , valami más formában igen , talán vállalkozóit kellett , h kiváltsanak , nem emlékszem , nem figyeltem annyira oda , de igazán nem értem azt , h hogyan hagyhatja az állambácsi , h olyan emberkék miért szülhetik meg a 4. 5. v akár a 6. gyereket is , akiknek nincsen rá lehetőségük felnevelni , a szerencsétlen gyerek issza a levét , mert hiába lenne jó helyen akár egy nevelőotthonban , akár családnál , ha szerencsétlen lelkileg sérült , és akkor még örülhet is , ha szellemileg + fizikailag nem ! Volt a környezetembe néhány ilyen emberke , sose heverte ki az első éveit legtöbbjük .
68. Éva82
2013. nov. 19. 11:46
400 órás képzés? Komolyan mondom az eszem megáll. Játszva megcsinálnám (és még sokan mások is!!!) munka, másodállás, gyerek mellett is... Panaszkodás helyett tök jó időtöltés!
67. Éva82 (válaszként erre: 56. - Marylu)
2013. nov. 19. 11:44
Ez a helyes válasz! Úgy legyen, a magam részéről sok sikert kívánok hozzá!!! :)
66. Éva82 (válaszként erre: 63. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 19. 11:43
Válaszoltam rá még az elején :)
65. Éva82 (válaszként erre: 57. - 325b42d966)
2013. nov. 19. 11:42
De jó neked, hogy így tudod, hogy más mire gondol! A magam részéről pont lesz@rom, hogy ki milyen luxusban él, engem kizárólag a gyerek érdekel.Ha azt látom a koliban, h a gyerek tiszta, és el van látva rendesen, akkor elismerem a nev. szülő munkásságát, ha nem ezt látom, akkor nem! Hol itt a hiba?
64. Éva82 (válaszként erre: 55. - 325b42d966)
2013. nov. 19. 11:40
Hát már ne is haragudj, de ez nem indok. Mint említettem, gyógypedagógus vagyok. Írjam le, h mennyit tanultam érte, és ez mennyibe került???? De említhetem a közgazdászokat, óvónőket, orvosokat, ápolókat, tanárokat, autószerelőket, fodrászokat....stb. Mind évekig tanultunk, (saját költségünkön) hogy dolgozhassunk! Miért gondolod, hogy a nev. szülőnek nincs szüksége képzésre? Igenis tanuljatok!!! Nem fog károtokra válni, mint ahogy másnak sem! Megy ez az állandó panaszkodás, hogy jaj nekem így kell tanulni, meg úgy nem éri meg....stb. ÉS???? Mindenki más is elvégzi az iskolákat. Nekem is diploma mellett is rendszeresen mennem kell képzésekre, tanfolyamokra. Pedig hidd el, amikor ezt a pályát választottam, a gyerekek miatt választottam, és nem a tanulás, és a papírmunka miatt! Úgyhogy ne keressetek kifogást, végezzétek el a tanfolyamot, fizessétek ki az árát, és akkor majd jogos lesz a munkaviszony a nev. szülőknek! Nem panaszkodni kell, hanem élni a lehetőséggel!
2013. nov. 19. 10:51
Az is nagyszerű,hogy itt mindenről volt szó,csak arról nem,amit a szerencsétlen fórumindító kérdezett:))
2013. nov. 19. 10:48
Köszi,mindenképpen meg fogom kérdezni.De jó is,hogy éppen a lényeget sikerült kiolvasni.Neked is szép napot!Azért,néha használj nagybetűt is...
2013. nov. 19. 10:22
arról amit említettél talán a nőgyógyászodat kérdezd.
60. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 59. - 325b42d966)
2013. nov. 18. 07:50
"Nem szeretném a naplódat olvasni mert nevelőszülő létemre jártam gyermekotthonba ismerkedni a gyerekeimmel és nekem az ott dolgozókról nincs jó véleményem"Már ne is haragudj,de te miért is ítélkezel??Ahogy van rongy nevelőszülő is,úgy van nemtörődöm nevelőtanár is!!Mi a pöcsömről beszélsz?
59. 325b42d966 (válaszként erre: 58. - Forrest2010)
2013. nov. 17. 20:46
nem védekezem mert nincs miért,egészen egyszerűen szerettem volna megértetni hogy vannak tisztességes nevelőszülők.de reménytelen így nem folytatom.
58. forrest2010 (válaszként erre: 57. - 325b42d966)
2013. nov. 17. 09:08

Tudod ez azért is furi , mert Te eleve védekezel ! holott tényleg csak azon kellene lenned , h mivel lelkiismeretesen csinálod , akkor nincsen miért bizonygatnod az igazadat !

Volt egy cigus kolleganőm , neki az volt a véleménye , h neki 10x annyit kell letennie az asztalra , mint egy másik emberkének , így igaz , mert sajnos van oka annak , h ez a vélemény alakult ki az emberekben , a nevelőszülőkkel kapcsolatba is , pedig vannak kivételek itt is , ott is , amott is !

57. 325b42d966 (válaszként erre: 56. - Marylu)
2013. nov. 17. 08:40

úgyis azt gondolják hogy a nevelőszülő csak a pénzért csinálja lehetünk mi bármennyire odaadóak.Magyarázkodunk holott nem kell,mert senkire nem tartozik mint ahogyan én sem kérdezem ki miért megy tanárnak,orvosnak ,gyógypedagógusnak stb,

Egyszerűen annak aki nincs benne a nevelőszülőségben az agyában csak a pénz mozog hogy mi mire mennyit költünk és a gyerekekből élünk "luxus"életet.

56. marylu (válaszként erre: 3. - Éva82)
2013. nov. 17. 07:37
Azért,mert szeretem a gyerekeket, rossz körülmények között nőttem fel,és tudok segíteni azoknak a gyerekeknek,akiket eldobtak a szüleik,vagy nem vihetik haza valamilyen oknál fogva,legalább annyiba tudok nekik segíteni,hogy nyugodt családi körülményt teremtek nekik. Nem a pénzért!!
2013. nov. 15. 19:26
Amióta felemeltem a szavam és kiállok a jövőre életbe lépő változások ellen (400 órás képzés meg amibe kerülni fog)nem a tanulással van a gondom ha annak értelme van hanem azzal hogy 390000ft + bébiszitter+utazás ez nekem azt jelenti hogy vége a nevelőszülőségemnek abba kell hagynom mert ha nem végzem el elviszik a gyerekeimet.,szóval azóta sorra kapom a bejelentkezés nélküli ellenőrzéseket és mindig minden rendben van.
54. 325b42d966 (válaszként erre: 51. - Éva82)
2013. nov. 15. 19:22

igen bánt mert sajnos minket együtt ítélnek meg az emberek tudod hogy én hány beszólást kaptam mely így kezdődött hogy ja maga a nevelőszülő hát maga pénzért csinálja!

Nem panaszkodom csinálom ,pedig hidd el én sem erre számítottam ,az elején a legelső lánykámról tudtam hogy fogyatékos vállaltam és nem bántam meg szeretjük és ő is szeret minket mert igenis vannak érzései nagyon is vannak.Másfél éve kaptam egy testvérpárt ,örömmel mentünk a gyermekotthonba ismerkedni ahol 3-órás beszélgetés után mutattak az akkor 4-éves kisfiúról egy 4 -hónapos a testvéréről aki 7-éves volt egy 2-éves kori képet,és következő héten az elhelyezési értekezleten elvállaltam őket mert annyit tudhattam hogy a kislány egy csoda a kisfiú egy kicsit el van maradva de majd a családi légkőr és a fejlesztések csodát tesznek.Nem tesznek, a kisfiú középsúlyos értelmi fogyatékos ,autista,epilepsziás,hozzánk került négy évesen csak pépeset evett (ezért nem voltam túl hálás a gondozóknak),eltelt másfél év a kislány súlyos kötődési problémákkal küzd egyszerűen képtelen szeretni.Dolgozunk rajta remélem változni fog.Dislexiás ,de ez a legkisebb bajunk.

Rengeteg "munkám" van ezekben a gyerekekben és persze én vállaltam meg minek csinálom ,?! mert szeretem ,és mert a legnagyobb átkom a szívem amely nem tud nemet mondani főleg ha gyerekekről van szó.És mert szeretnék a saját gyermekemnek példát mutatni.Annak idején nem volt lehetőségem tanulni így csak szakmunkásom van ,de remélem mert vágyom rá hogy a fiam előtt az életünk egy példaértékű lesz és ő is talán hasonló útra lép egyszer (ne legyen nevelőszülő) de ha gyerekekkel foglalkozna én büszke lennék rá.bocsi ha hosszúra sikerült.

53. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 51. - Éva82)
2013. nov. 15. 12:54
Tényleg hányinger és nagyon szomorú..:((
52. Éva82 (válaszként erre: 50. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 15. 12:52
na, köszönöm, pont erről van szó!!! Hozzám nem jelentkezik be sem az iskolaigazgató, sem a koli igazgatója. :)
51. Éva82 (válaszként erre: 49. - 4fbd4b2862)
2013. nov. 15. 12:50

Itt nem a munka érdemlegességéről van szó, legalábbis szerintem. Minden dolgozó ember érdemi munkát végez a maga területén. De ez az állandó panaszkodás, hogy az a tetü állambácsi milyen keveset ad....pedig összesen csak az a gond, hogy mint sok más területen, itt is elmegy a pénz másfelé. Láttam sminktetovált nev. szülőt szakadt melegítős gyerekkel az oldalán. Hányinger....


Eraanyát nem értem, miért védekezik ennyire, ő jó nev. szülő, mégis bántja, hogy valakinek más a véleménye. Én lennék a legboldogabb, ha minden nev. szülő jól végezné a dolgát. Könnyebb lenne az életem. :)

50. 4fbd4b2862 (válaszként erre: 48. - Éva82)
2013. nov. 15. 12:49
Éppen ezt szerettem volna kérdezni,pedig nagyon jó lenne,ha a nevelőszülőket is nagyon szigorúan ellenőriznék,méghozzá úgy,hogy nem előzetes bejelentés után mennek,hanem nulláról.Lehet,meglepődnénk páran!
2013. nov. 15. 12:47
Most komolyan,vitáztok a semmin??Mind a ketten érdemi munkát végeztek nyilván!És ahogy van normális nevelőszülő,úgy van normális nevelőtanár is.
48. Éva82 (válaszként erre: 46. - 325b42d966)
2013. nov. 15. 12:46
arról nem is beszélve, hogy az intézményi nevelő munka ellenőrizve van. A nev. szülőt senki nem látja, h mit csinál a négy fal között.
47. Éva82 (válaszként erre: 46. - 325b42d966)
2013. nov. 15. 12:43

a mi sulinkban a karácsonyi ünnepség szebb, mint az otthoni. Monoton? OKTATUNK! Mi kollégium vagyunk, a gyerekek időnként (nem minden hétvégén) hazamennek! Nem maradnak, nem is maradhatnak ott karácsonykor! Számtalanszor álltam fel a saját családom vasárnapi asztala mellől, hogy bemenjek, mert felhívtak, hogy xy gyerek utánam sír reggel óta...... (te megteszed, ha esetleg másik nev. szülőt kapnak majd?) A saját házam udvarán a férjem, akinek semmi köze hozzájuk, bográcsban főz nekik minden tavasszal (a családom fizeti, nem az állam) Ismétlem, ezeknek a gyerekeknek szüleik, nevelő szüleik vannak.....


De ha szerdára nincs zoknija, vennem kell neki, tudom, soha senki nem fogja kifizetni! Nálunk 110 gyerek van, mindenkinek állandó csoportja, nincsenek "dobálva" 1 gyerek, 1 felnőtt, 1 csoport, 1 év.....

6-24 éves korosztály, lányok-fiúk...

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook