Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? fórum

Milyen tanfolyamot kell elvégezni annak, aki nevelőszülő akar lenni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
106. 325b42d966 (válaszként erre: 105. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 21. 12:40
Egyfolytában elbeszélünk egymás mellett ,én nem azt írtam amit te érteni akarsz a sorok közt.
105. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 102. - 325b42d966)
2013. nov. 21. 12:21

Szerintem ezt nem lehet egymás szemére vetni, Bezzeg te nem kell, hogy bemenj dolgozni, ha tp-n vagy szabadságon vagy.

Én csak a sajátjaimat neveltem munka mellett, és amíg dolgoztam tanultam és tanulok a mai napig is. Ha 40 fokos volt a lázam, akkor is étel kellett a gyereknek, ha beteg lett muszáj volt orvoshoz vinni, vihettem őket iskolába, óvodába, edsésre. Tehát aki szülő, az tudja a szabadság az a gyerekkel együtt töltendő. Teljesen mindegy saját, vagy nevelt. Aki a saját 1-2-3 4-5 gyermekét neveli, dolgozik munkahelyen , de éppen úgy el kell, hogy lássa a háztartási munkát is, le kell ülni a gyerekkel tanulni, játszani kirándulni. Nem hiszem, hogy Ők rosszabbak lennének, vagy kevesebbet tennének le az asztalra, mint egy nevelőszülő, nem beszélve arról, hogy saját fogyatékos gyermekeket is nevelnek többen.

104. 325b42d966 (válaszként erre: 96. - -agi-)
2013. nov. 21. 11:23
Ezt vállaltad a te bajod,old meg.DDDD
103. 325b42d966 (válaszként erre: 99. - Forrest2010)
2013. nov. 21. 11:22
igaz de munkába sem kell menni.Egy könyvelő megteheti ha otthon dolgozik hogy a szabi alatt nem könyvel de a nev.szülő hová tegye a gyerekeket?
102. 325b42d966 (válaszként erre: 99. - Forrest2010)
2013. nov. 21. 11:21
de a munkahelyedre nem mész be táppénz alatt, a nev.szülő ellátja otthon a saját és neveltgyerekeit is sőt ha kell betegen utazik órákat hogy elvigye fejlesztésre,oviba.Akkor ezt nevezhetjük táppénz csalásnak ?
2013. nov. 21. 10:04
Van aki nem érti a lényeget! Szabadság, betegszabadság? Eddig nem járt, januártól majd jár, de mit változtat ez a lényegen? A feladatokat ugyanúgy el kell látnunk akár betegek leszünk, akár nem és akkor miért várják el azt, hogy ettől az intézkedéstől most minden jobb lesz, örüljünk, legyünk boldogok. Persze örülünk az előrelépésnek, de sokkal jobban örülnénk annak, ha a gyerekek ellátmányait emelnék, mert a hat éve nem emelt ellátmányokból nagyon nehéz kispórolni a költségeket.
100. forrest2010 (válaszként erre: 99. - Forrest2010)
2013. nov. 21. 09:54
folyt köv : mikor korházba voltam , előtte főztem a családnak 1 hétre , aztán a férjem közölte , h elfogyott a bableves menjek haza ! / és ha egy hónap múlva se tudok ?! , bár mostanába nem őrizgetik az emberkéket túl sokáig kórházba /
99. forrest2010 (válaszként erre: 95. - 31976)
2013. nov. 21. 09:50
Betegállomány , szabadság , kb úgy működik , mint , aki 2-3-4-5 saját gyereket nevel / szerintem / őket se lehet akkor se a spejzba , polcra tenni addig /
98. 31976 (válaszként erre: 97. - 325b42d966)
2013. nov. 21. 09:45

Teljesen komolyan kérdeztem a szabadságos dolgot, ugyanis a hivatásos nev.szülőknek eddig is járt.

Most néztem a parlament honlapon a nev.szülői jogviszonnyal kapcsolatos törvény részletes vitáját és NEM VOLT HOZZÁSZÓLÓ!!!

Hát ennyire érdekeljük őket.

97. 325b42d966 (válaszként erre: 95. - 31976)
2013. nov. 21. 08:54

Én kiírom a szobám ajtajára,és remélem a család "tiszteletben tartja",és nem zavarnak.

(ugye mennyi hülyeség?)

és a táppénz?kiíratom magam a saját életemből?

96. -agi-
2013. nov. 21. 07:10

Hmm hát elég indulatos ez a fórum. Tehát.

Én örökbe adásra váró babákat , fogok nevelni. Egész piciket, addig, amíg a szív szerinti szülőkhöz nem kerülnek. Aki ismeri egy picit is a gyerekvédelmi rendszert, az tudja, hogy itt nem hetek, hanem sajnos hónapok telnek el. Kérdezném, hogy amíg én az iskola padban üldögélek, ki lesz itthon avval a 2-3 picikével?

95. 31976
2013. nov. 21. 06:20

A működő nevelőszülők 2-3-4-5-x számú gyereket nevelnek, és a tanfolyam elvégzésének pontosan ez az akadálya.Megoldásként javaslom, hogy mindenki vigye magával a gyerekeit a képzésre. Szerintem pár alkalom után önként fognak igazolt távollétet biztosítani.

Más: ha munkajogviszonyunk lesz, és megillet minket a szabadság és a táppénz, mondja el valaki, hogy a gyakorlatban hogy lehet majd ezt kivitelezni.Beállítom a gyerekeket a sarokba, letakarom őket, majd addig meglesznek ott míg én töltöm a szabit vagy netán beteg vagyok?

2013. nov. 20. 21:03
A képzéssel kapcsolatban: mikor több mint 9 éve nevelőszülőnek jelentkeztem, alaposan „körülszaglászott” a tegyesz. Környezettanulmány, családi kapcsolatok, jövedelmi viszonyok, ingatlan tulajdoni lapja, beszélgetések, szomszédok kikérdezése és mit tudom még, hogy mi. Állítólag most már alaposabb a szűrő és már van pszichológiai vizsgálat is. DE! Ezek szerint mégsem olyan alapos, ha mégis vannak a rendszerben olyan nevelőszülők, akik a hozzászólók szerint alkalmatlanok. Visszatérve a képzésre: az alapos kivizsgálás után (amit nem hiszem, hogy más munkaköröknél megtesznek, pl. óvónő, családgondozó, tanár, stb és azoknak 3 évente nem vizsgálják felül az alkalmasságukat sem) kezdhettem meg a képzést. Majd annak elvégzése után kaptam meg a tanúsítványt, amivel nevelőszülővé váltam. Ezt követően félévente részt vettem a továbbképzéseken és most hirtelen előírják, hogy ez így nem jó, most már csak akkor lehetek nevelőszülő, ha elvégzem a több száz órás képzést. Kérem! Tessenek megírni, hogy mely munkaköröknél tapasztaltak hasonlókat! Nem az a probléma, hogy nem szeretnék tanulni, hanem az, hogy nincs rá lehetőségem. Az utazást miből finanszírozzam? Míg távol vagyok kire hagyjam a gyermekeket és miből finanszírozzam a felügyeletet? A felhalmozódott feladataimat ki látja el? Megértem én, hogy jót akarnak! Megértem! De hogyan kivitelezzem? Nincs segítség és sok sortársammal együtt úgy érzem, hogy egyedül maradtam a problémákkal. Azt el is felejtettem, hogy közel a hatvanhoz nehezen tudom elképzelni hogy megtudok irni egy szakdolgozatot. Halvány fogalmam sincs, hogy ezt hogy oldanám meg. Az segítség, ha valakivel megíratom? Az mit old meg? Ne akarjanak egy tisztességes asszonyt csalásra rávenni!!!
2013. nov. 20. 20:30
Végigolvasva a hozzászólásokat igen elszomorodtam, hogy olyan nevelőszülők miatt, akik nem megfelelően látják el feladataikat, ilyen nagy unszimpatia alakul ki ellenünkben. Megértem a kedves negatív kritikákat írók álláspontját is, hiszen ha nap mint nap, azt látják és tapasztalják, hogy a „nevelőszülős” gyerekek elhanyagoltak, ellátatlanok, nincsennek meg a szükséges iskolai felszereléseik, akkor érthető, hogy azt vélik, hogy a nevelőszülők nagy többsége szintén ilyen. DE NEM!!! A nevelőszülők többsége nem munkának tekinti a gyermekek gondozását, nevelését, hanem szolgálatnak. Nagyon sok mindenről lemondanak, hogy a gyermekeknek mindent megadjanak és idővel elvesztik a barátaikat, a rokonlátogatások csökkennek, majd teljesen elmaradnak, nem hívják őket vendégségbe, a körülöttük élő közösség (szomszédok, falubeliek) nem szívesen beszélgetnek velük és szép lassan-lassan azt érzik, hogy mindenhonnan ki vannak közösítve. Az iskolában óvodában nem örülnek a gondozott gyerekeknek (mert általában van valamilyen problémájuk) és ha esetlegesen roma gyermek nevelését vállalja a nevelőszülő, akkor azonnal ellenséggé válnak. Hiába a szív, a lélek az odaadás, ha a társadalom semmibe veszi a fáradozásunkat és nem segítenek abban, hogy szebb és élhetőbb jövőt teremtsünk a nevelt gyermekeinknek. Mindig mindenhol falakba ütközünk és még azt az elismerést sem kapjuk meg, hogy legalább tiszteljenek bennünket. Ha olyan sokan úgy gondolják, hogy a nevelőszülők csakis a pénzért vállalják el a feladataikat, akkor miért nem próbálják ki, hogy milyen könnyű ilyen módon pénzt szerezni? Ajánlom mindenkinek! Tessenek kipróbálni!!! De ne feledjék: a nevelőszülőséggel nem csak a gyermekek ellátását biztosítják csekély anyagiakért, hanem ehhez adják az ingatlanjaikat, az összes értékeiket és megnyitják a nagy világ előtt a családjuk ajtaját. Onnantól kezdve nincs intim családi élet, mert abba belelátnak a szakemberek. És azt se feledjék, hogy ha tönkremegy valami, ha elkopok, ha eltűnik, akkor senki nem fog az helyett újat venni, vagy kifestetni, vagy megjavítani, mert azt mind maguknak kell a saját pénzükből pótolni.
92. 325b42d966 (válaszként erre: 83. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 19:31
nálunk nincs senki aki segíthetne.Se szülő,se testvér,sem ismerős.
91. mamóka4 (válaszként erre: 89. - 31976)
2013. nov. 20. 19:15

Na ez az!!

8 óra,a papírok kitöltése,utána mindenki bemutatkozott,ki hány gyermeket nevel,mondjuk,a gyerek nevelésről beszélgetünk,de ezt a fix-en sokkal alaposabban át vettük!Hogy mi lesz ebből???Jó drágán "kikapcsolódok"!!

90. Lla1
2013. nov. 20. 18:59

Hú,gyerekek itt áll a bál rendesen!

Én melyik oldalra sorolhatok be?!Gyermekotthonban dolgoztam,NAGGGYON szerettem,jelenleg is meg van a munkaviszonyom....valamint több,mint 13 éve nevelőszülője vagyok egy súlyos halmozottan fogyatékos csajszinak,aki a nap 24 órájában velem van,és tök jól meg vagyunk!:)

89. 31976 (válaszként erre: 85. - Mamóka4)
2013. nov. 20. 18:53
Nem értem miért kellett elkezdeni a tanfolyamot,ha még tananyad sincs.
88. 31976
2013. nov. 20. 18:38
Tényleg felesleges ezen vitatkozni, mindenki a saját szempontjai szerint nézi a dolgokat, az érem másik oldala nem látszik. Igaz mondás az, hogy ingyen semmit nem adnak, persze hogy pénzért dolgozik a nevelőszülő, de jelentkezzen az, aki egy állásinterjún nem teszi fel a kérdést: mennyi lesz a fizetés? Mert szép dolog az emberség, de ezzel nem fzethetünk a boltban.
87. 31976 (válaszként erre: 84. - 9b10f3d7ff)
2013. nov. 20. 18:25

A mentálisan sérült gyerek ragaszkodk ahhoz aki szereti -neveli, és hiába van saját rokonság, a gyerek egyszerűen másnak nem is fogad szót. A sérült gyereket nem lehet úgy kezelni mint egy normálisat, és ha rájön a roham és ön és közveszélyes lesz, kiugrik az autó elé vagy saját magának esik neki. Aki már látott ilyet, az kereken megmondja hogy NEM VÁLLALOM!

egyébként az én gyerkőceim közvetlen családból lettek kiemelve, és mire kapisgálni kezdtük hogy baj van, késő volt . Nem adtuk vissza őket,isz a szeretet kölcsönös, de lehetetlent ne kívánjon tőlünk senki.

2013. nov. 20. 18:20

[link]


A mindenkori nyugdíjminimum legalább 120 százalékát, a családi pótlékot, nevelőszülői díjat és ellátmányt is kapnak azok a párok, akik vállalkoznak rá, hogy nevelőszülők legyenek. Összesen legalább hatvanezer jöhet össze gyerekenként. Azt viszont komolyan ellenőrzik, hogy minden rendben van-e a befogadókkal.

2013. nov. 20. 18:19

Sziasztok!

Húha!Pörögnek ám az események!!

Mondjátok,miért bántjátok egymást?Én is nev.szülő vagyok,és,"szerintem"jó!Nekem nem kell elismerés,elég,ha a gyerekek hazajönnek,és felborítanak!Vagy örömmel jönnek "haza"Karácsonykor,az elköltözött gyerekek!A képzés..?Hát,a hátam közepére sem hiányzik,de elkezdtem,és csinálom!Nem értelek, "forrest2010",azért,amiért arról beszélsz,hogy ki miért szül,ha nem tudja felnevelni!Sosem lehet tudni,hogy aki könnyelműen ítélkezik,hamar más cipőjében találja magát!Kedves Éva82,végig olvastalak,hogy milyen rossz tapasztalataid vannak-voltak nev.szülőkkel,de akkor miért nem jelezted ezt?Biztos,hogy vannak olyanok,akik "csak"ezért,vagy azért csinálják!Távol álljon tőlem,hogy bárkit is minősítsek,én is hol jól,hol rosszul csinálok dolgokat,de fel emelem a kalapom azok előtt,akik sérült gyerekeket nevelnek!Nálam,egészségesek vannak most,de volt 1 ,akit nem tudtam nevelni,és speciális nev.szülőhöz került!Sajnos,azt hittem,hogy számára jobb lesz...ebben a nev.szülőben csalódtam,de azért nem veszek mindenkit 1 kalap alá!Nem a képzéssel van a baj,hanem,még nincs kidolgozva,miképp legyen,nincs jogszabály,tehát,mindenki tud mindent,és senki nem tud semmit!Én 40 órán vagyok túl,ami idáig,csak beszélgetésekről szólt.Nincs tankönyv,nem tudunk miről jegyzetelni,csak azt tudom,hogy heti 15000-be kerül,ez a "beszélgetés"!Nemtudom,hogy jár-e,csak akik más okj-s képzésre járnak,90%-os utazási kedvezménybe részesülnek!Nos,40km-re van a képzés.Nincs átgondolva,és leszabályozva!Csak ez a baj!A másik,hogy "pénz"5 éve nem kaptunk semmi emelést!Nekem szerencsém van a gyerekekkel,de tudok olyan gyerekekről,akik a matracot felhasították,a szekrényajtókat letépték,az ajtót szét rúgták,a frissen meszelt falat kakival bemázolták(8 éves gyerek)Vadi új tv-t lerántották,vagy épp a saját gyereket fojtogatták,és annak kellett 2 hétre átköltözni a nagyihoz,amíg az új gyerekek be illeszkednek,..stb..Tehát,nem csak az időnket adjuk,hanem a lakásunkat is!!Nem várok nagy dolgokat,de azért jó lenne,ha másik oldalról is bele látnának a helyzetünkbe!Kis faluban élek,és itt,mindenki tud mindent!Amikor 7 éve nev.szülő lettem,itt is mondták,hogy a pénzért csinálom,meg is kérdezték,és én egy irreális összeget mondtam,"200 000"4-5 család nevelőszülő szeretett volna lenni,(Ők a pénzért)de mikor megtudták,hogy a 200-ból,csak 15 az igaz,senki nem vállalta!Mindenkinek van igaza,de ez a rendszer valahogy nem úgy működik,de talán majd....3000-ben már jó világ lesz!!

84. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - 31976)
2013. nov. 20. 18:15

Nem kell bizonygatni,aki gyereket nevel, nevelt tudja.

De a nevelőszülőt sem állították kivégzőosztag elé, hogy márpedig neki kötelező más fogyatékos gyermekét felnevelni. Úgy gondolom aki, ezt szívből teszi nem is mondogatja milyen nehéz. Az a nehéz, amit muszájból végzünk.

Van itt a Hoxán több nevelőszülő, akit tisztelek a munkájáért. Van olyan is aki bizony egy osztálynyi gyereket nevel tisztességesen, igaz nem is jött ide a mellét verni, hogy Ő micsoda áldozatot hozott.

83. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 81. - 31976)
2013. nov. 20. 18:09
Nem kötekedésként, de miért ne lehetne egy nevelőszülőnek is családi segítsége? Ott is vannak szülők, testvérek, ismerősök, mint egy nem nevelőszülőnél.
82. 31976
2013. nov. 20. 18:00
Teljesen más egy nevelőintézetben napi nyolc órában dolgozni, és teljesen más egy fedél alatt élni ezekkel a gyerekekkel. A saját személyében felela rábízottakért a nap 24 órájában. Aki nem hiszi, ki kell próbálni, vigyen haza néhányat, pár hónap után (sokat mondtam) újra beszélhetünk róla.
81. 31976
2013. nov. 20. 17:53
Egy vagy több mentálisan sérült gyereket nem vállal bébiszitter, ha valaki nem nagyvárosban lakik,esélye sincs a gyereket elhelyezni a tanfolyam idejére.Lehet hogy az elefántcsonttoronyból ez kivitelezhető, de ezeknek a gyerekeknek nincs nagyi,nincs keresztszülő, rokon, senki.A nevelőszülő teljesen magára van utalva.
80. 31976 (válaszként erre: 31. - Éva82)
2013. nov. 20. 17:48

Drága Éva82!


Csak hogy te is tudd!!!!

Az állami gondozott gyerek semmiféle normatív kedvezményt NEM kaphat!

Nincs ingyen kaja, se ingyen könyv, se 50% mert többen vannak testvérek!És emelt csp sincs, sőt az állami gondozott gyerek kevesebbet kap, mint családban nevelkedő társa!

79. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 77. - 325b42d966)
2013. nov. 20. 17:14

Egy-egy továbbképzésnél sehol nem mondhatják, hogy jó elvégezted, ennyi volt, mert változik minden.



Én nem is a nevelőszülőkért aggódom jobban, hanem a gyerekekért, akiket esetleg kiszakítanak egy családból, ahol jól érzik magukat.


Ha én hoznám a törvényt, tuti annak tenném kötelezővé, aki most jelentkezik gyermekért, vagy újabbat szeretne. A régit, ha jól kijönnek nem lenne szabad bolygatni.

Emberi életekről van szó.

78. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 76. - 325b42d966)
2013. nov. 20. 17:08

Úgy érzem semmi bántót nem írtam, amitől úgy érezhetnéd pálcát törtem bárki felett is.



Negyven éves ismerősöm nevelőszülők nevelték. Három nevelőszülőt kíván a pokolba, egyet istenként tisztel, helyesebben már csupán múlt időben, mert Ő meghalt, csupa jót mond mindig róla.

Tehát aki ezt a hívatást választja, ugyanolyan ember, mint bárki más. Ők is végezhetik csapnivalóan a munkájukat és emberfeletti erővel, kiválóan.

77. 325b42d966 (válaszként erre: 73. - Éva82)
2013. nov. 20. 16:08

Nem csak a nev.szülőket szivatják Azt is elhiszem hogy neked sincs választásod,vagy képzés és munka vagy egyik sem.

Elvégeztem a 60 órásat ,akkor elég volt ez is.Senki nem mondta hogy "csak" 3-évre lesz elég.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook