Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen sport jó 4 éves gyereknek és van olyan hely, ahol felmérik, hogy mihez van tehetsége? fórum

Milyen sport jó 4 éves gyereknek és van olyan hely, ahol felmérik, hogy mihez van tehetsége? (beszélgetős fórum)


1 2
2015. febr. 28. 19:32
Sziasztok! Van valakinek ötlete,hogy 3-4 éves gyereket melyik foci iskolába érdemes beadni ? Köszönöm a válszokat! Beatrix
2012. szept. 24. 17:10

Sziasztok!


Nem bírtam ki, muszáj írnom...

Anyai megérzésre kell támaszkodni szerintem a sportválasztásnál... Mi az amit a gyerek csinál?

Nekem a fiam most lesz 6 éves, oviba elvan a tornákon de nem rajong érte, nem eröltetem, elég is lesz neki a napi torna, fizikuma jó, nem kell rá különösebben odafigyelni.

A lányom más tészta: 4 éves, hízásra hajlamos, lusta, egy dolog érdekli az pedig a tánc. Ha zenét hall ugra-bugrál, forog stb. Vagyis önmagát adja a dolog (nem fogom diétáztatni mielőtt valaki rosszindulatból megkérdezné), be fogom íratni táncra (nem balettre mert az tönkrevágja az izületeket), ha valaki tud egy jó tánciskolát legyen szíves írja már meg privibe,köszönet.

2012. ápr. 1. 22:23
Azt hiszem azt a sportágat érdemes választani, amit a gyerekeik szívesen űznek. Ha még nem tudják, hogy ez melyik, akkor azt amihez van tehetségük, vagy elérhető, biztosítható az Önök részéről. van azonban egy-két alapvető szempont,a mit érdemes figyelembe venniük. A csontváz 14 éves korig fejlődik. Emiatt ez alatt a kor alatt, sérülés nélkül nem terhelhető a gyerek például súlyzózással. Ez még távoli az Önök esetében, de valószínűleg van ilyen szempont 3-5 éves korban is. Én számos sportot űztem, ahogy a mai nap is űzök. Voltak köztük téliek, vízi-, küzdő-, önvédelmi-, atlétikai. Volt amit 9,5 év elteltével újra csináltam. Általában 6-12 hónapon keresztül csináltam egy félét. A kajak edzőm egy alkalommal azt mondta, hogy váltsam ki a sport orvosimat, mert versenyeztetni akar. Nem tettem, és néhány évvel később megbántam. Akkor azért nem váltottam ki, mert édesapám 12 éven keresztül birkózott ikertesójával. Mind a ketten országos bajnokok is voltak. Apámnak azonban idővel érzékenyek lettek az izületei. Ezt akartam elkerülni. A körülményekkel azonban nem voltam tisztában, amik mellett édesapám versenyzett, illetve én versenyeztem volna. Apámnak volt edzője, aki bár meyik felsőoktatási intézménybe bejuttatta volna,ha nála edz. Apám enélkül is továbbtanult, két diplomát is szerzett, és a mai napig -59 éves- majdnem mindennap ellipszisezik. Ami engem illet, rendszerint azt választom, amit a munkám mellett van lehetőségem beillesztenem a napi elfoglaltságaimba, ki tudok fizetni.
2010. márc. 17. 11:10
az en fiam is 4 eves tarsasagban felenkebb jatszohazb sem gyerekekkel jatszik hanem velunk en is szeretnem ha lenne vmi ami erositi kicsit onbizalmat foci erdekli azt kene probalnunk es lovagolni szeret persze csak seta ul rajta egyelore fogjuk kantart. oviban jarnak korcsoly gyogytorna egyebkent egyelore a gorkori roller motor van!
2010. márc. 16. 06:36

Elcamino, remélem még visszatérsz:) az én lányom még csak 1 éves múlt januárban, és még messze áll attól, hogy sportoljon, igaz jártunk babauszásra, sajnos, bizonyos okok miatt nem tudtunk a télen menni, de imádja a vizet, azóta sem fél tőle, olyanokat csinál a vizben amitől más gyerek már ordítana.


De.....kedves "jóindulatú" hozzászólók: Mért kell támadni az embert? Az hogy az ember elviszi a kisgyerekét egy héten egyszer kétszer sportolni, az még nem azt jelenti, hogy versenysportolni fog, vagy olimpiára készül. mért van az, hogy külföldön már ovis korban kötelező az úszás és a legtöbb gyereknek van mellé, tánc, vagy torna vagy valamilyen lazább sport? Egyáltalán nem árt nekik. A mozgás mellett kialakul bennük a csapat szellem és igenis a versenyszellem, de viszont megtanulják, hogy nem mindig győz az ember és hogy meg kell dolgozni azért hogy jó legyél. És ezt nem katonás fegyelemmel, hanem többnyire játékkal. Már kisiskolás kortól jöhet a fegyelmezettebb sportolás, és akkorra már tudják, hogy miről szól minden anélkül, hogy kényszerítve lennének rá.

28. drnéni (válaszként erre: 13. - Elcamino)
2010. márc. 14. 23:21
Inkább gondolkodj. Vagy kérdezz meg egy szakembert: óvónőt, gyerekpszichológust. Bár a sarkos megfogalmazással nem értek egyet, de lényegében igazat adok Fata Morganának.
27. petra523 (válaszként erre: 24. - Wenta)
2010. márc. 14. 22:52
Ezzel teljesen egyetértek. Mi 4 hósan kezdtük az úszást, most már gyerekúszásra jár (olyan medencében, ami fokozatosan mélyül, ő még az elején van...). Ha elmegyünk strandra, minket is megnéznek, hogy miket csinál a lányom. Egyáltalán nem fél a víztől, sőt, alatta talán jobban érzi magát, mint víz felett. Ha pedig 4-5 évesen kerül először vízközelbe, akkor már sokkal nehezebben megy a szoktatás.
2010. márc. 14. 18:41
Elnézést, nem akartalak megbántani, ez volt az első reakcióm, és átéltem. A fiam az óvodában kezdett el külön tornára járni, így került testnevelés tagozatos iskolába, ami mellett még karatézott, korcsoportos országos döntős volt és még úszott is. Nem én akartam, hanem ő. De ezeknek az elfoglaltságoknak nem szabad az egészség, a tanulás, a családi élet rovására mennie. Ne legyen rohanás az élete egyik programról a másikra. Egy kicsit hagyjuk őket egyszerűen gyereknek lenni. És láttam városunk olimpiai tornászát 23-24 évesen félnyomorékon, a főiskolást pedig agysérülés után 25 éve immár kóborolni az utcán, az úszót megvakulni. Ezek persze extrém esetek ugyan, de nagyon valóságosak.
2010. márc. 14. 16:59
Ha a gyerekek szeretnének járni sportolni, miért ne lehetne hordani őket. Az én gyerekem is már 4 évesen szeretett volna járni, de nem vették fel a kora miatt. Maradt az ovi torna.Később élt-halt az általa választott sportért. Amennyiben sikeres is akar lenni akkor minél előbb muszáj elkezdeni. Vannak olyan emberek, gyerekek akiket a kihívás éltet. Inkább, mint az utca.
24. Wenta
2010. márc. 14. 16:50

Sziasztok!

Az én fiam 3 hónpos korától jár hetente úszni. Először baba úszás /bemelegítés, feladatok, játék/60 perces volt. De feloszlott a csoport kb 3 hónap alatt az új csaj csak mondókázott bohóckodott a gyerköcökkel a fiam unta. Ezután a férjem vitte minden héten az usziba. A mamókák el vannak hülve mikor beugrik a medencébe félem nélkül és a viz felszine felé evickél. Beszéltün több oktatóva de 4-5éves koáig nem tud koncentrálni. Én magassági limit is van a medence miatt. De egyikm oktató sem mondta, hogy káros lenne a korai kezdés. 3 hónaposan még nem volt félelem érzete egy 5 éves gyerek nem biztos, hogy beleteszi a vízbe a fejét.

23. 2cb29de033 (válaszként erre: 20. - 40163fd81d)
2010. márc. 14. 16:50
Na, mondjuk így is lehetett volna kezdeni.. :)
22. 2cb29de033 (válaszként erre: 19. - Ff36256613)
2010. márc. 14. 16:49
Aláírom, hogy vannak, de ha valaki segítséget kér, nem egyből lefikázni kéne.... :S
2010. márc. 14. 16:44

Én úgy vagyok vele, hogy próbálják ki, ami tetszik, majd kiderül, hogy miben tehetségesek, nem? A többi meg majd kiderül később.

Egyébként Bp-en van ilyen sportágválasztó, ha jól tudom, de szerintem nagyobb gyerekeknek.

20. 40163fd81d (válaszként erre: 17. - 2cb29de033)
2010. márc. 14. 16:43

Persze:))


Tudom hogy miden szülőt jó szándék vezérel.

De szerintem 4 éves korban még nem kellene tehetséget,irányt és egyebeket adni a gyereknekhagy maradjon adig gyerek,amíg csak lehet.

19. ff36256613 (válaszként erre: 17. - 2cb29de033)
2010. márc. 14. 16:41

Ilyen szülők is vannak, sőt, elég sok:(

Sajnos!

2010. márc. 14. 16:41
Kár, hogy befulladt a téma, kíváncsi lettem volna a lehetőségekre. Nekem is 3,5 éves a fiam, mozgékony, jó ritmusérzékű gyerek, aki nagyon szeretne focizni. Csak a közeli klubba 5 éves kortól várják a gyerekeket. Addig marad a bicikli, roller, görkori és a játszótér.
2010. márc. 14. 16:40

Nem kell a másikat le 'emberezni', meg kivetítésről írni. :S

Persze, hogy az ember csak véleményt alkot, de miért kell egyből ezt írni, minden szülő, csak a legjobbat akarja a gyerekének, nem a kivetíteni rá a saját életét. :S

16. 40163fd81d (válaszként erre: 12. - Elcamino)
2010. márc. 14. 16:36

Nem eről van szó:))


Még csak 4 éves,nem tudhatod ,hogy szeretné e majd azt csinálni ,ami szerinted jó lesz neki.

Másrész pedig még igencsak fiatal minden kemény sporthoz.

15. fbb53e1d99 (válaszként erre: 13. - Elcamino)
2010. márc. 14. 16:32
Te kérdeztél, mi válaszoltunk legjobb tudásunk szerint..mi a baj?
14. fbb53e1d99 (válaszként erre: 12. - Elcamino)
2010. márc. 14. 16:31
Egyik sem....csak tud gondolkodni:)
13. elcamino (válaszként erre: 11. - Fbb53e1d99)
2010. márc. 14. 16:30
Kiszállok. Ennyi rosszindulatú emberrel rég talállkoztam. Szép napot és sikereket nektek!
12. elcamino (válaszként erre: 9. - 40163fd81d)
2010. márc. 14. 16:29
Mi van ma? Mindenki magából indul ki. Te sikertelen vagy, vagy nincs gyereked?
2010. márc. 14. 16:29
Egy szülő soha ne akarja kivetíteni a gyerekére azt, amilyen ő szeretett volna lenni!
10. elcamino (válaszként erre: 7. - Szecsilla)
2010. márc. 14. 16:26
Köszi! Mennyi idős a lurkód?
9. 40163fd81d (válaszként erre: 5. - Elcamino)
2010. márc. 14. 16:26

Ember!

4 éves gyerekről beszélsz!

Neki még játszani,fogóckázni,és meséket hallgatni kell....nem pedig kihívások elé állítani...ha sikertelennek érzed az életed,akkor küzdj te,és érj el sikereket,és használd ki a tehetségedet .

8. 2cb29de033 (válaszként erre: 5. - Elcamino)
2010. márc. 14. 16:25

Szia.

Hát azt, hogy ki miért poénkodik, jó kérdés. :S

A kisfiam most volt 5 éves, gondolkozunk valami kis sportszerűségre, de nem tudjuk még hogy mi legyen. Ő szerintem szeretne majd focizni. :) Persze erőltetni nem szabad, szóval én is csak mértékkel, de úgy gondolom, hogy kell a mozgás, elsősorban az egészség miatt. :)

figyelgetem én is ezt a topicot. :)

7. szecsilla (válaszként erre: 6. - Szecsilla)
2010. márc. 14. 16:24
bocsi, beszélj nem beszél
2010. márc. 14. 16:23

Szerintem nagyon ügyes vagy, hogy ilyen korban már elkezded, mi sem fogunk várni amig 20 éves lesz. én ismerek olyant aki ilyen pici korban elkezdte a sportot és abszolut csak pozitivumot tudok mondani. és elöttem szólokhoz meg annyit, és mi van ha olimpiára készülne? a ti hozzáállásotokkal akkor nem lenne egy olimpikunok sem-


Elcamino, beszél szerintem egy sport tanárral

5. elcamino (válaszként erre: 3. - A14deb9047)
2010. márc. 14. 16:19
Te pedig vicces vagy! Ha nem tudtok segíteni, akkor miért poénkodtok más kárára?
4. elcamino (válaszként erre: 2. - Ff36256613)
2010. márc. 14. 16:18
Köszi! Ari vagy! Erőltetésről szó sem volt! Szép napot!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook