Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen otthoni szert használnál "FURUNKURUS"szerű pattanásra? fórum

Milyen otthoni szert használnál "FURUNKURUS"szerű pattanásra? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. jún. 16. 20:14
Paradicsom/szelet/!
34. Pyke
2014. jún. 16. 13:40
Ha még érdekel valakit a téma: kátrányszappan a megoldás(Ichtiolos) és/vagy ichtiolos kenőcs, gyógyszertárban kikeverik. Garantált a hatás, tessék rákeresni: ichtiol.
2010. nov. 2. 12:58
biztos h teafa olajat...vmi jó minőségűt
2010. nov. 1. 21:21
Párakötés,utánna ha kifakad jól kipucolni,hidrogén peroxiddal lekenni,amikor jól kipezsegett,egy kicsit később betadin oldattal lekenni.Ezt addig ismételni amíg el nem múlik teljesen.
31. vkatka (válaszként erre: 30. - Nyuszedli)
2010. nov. 1. 20:25
Mutasd meg dokinak, inkább ne kísérletezz házi szerekkel.
2010. nov. 1. 20:22

Sziasztok!

Nekem egy olyan kérdésem lenne,hogy az orrom jobb oldalán...a tövébe van egy nagyon nagy kelés! És mintha már kezdene ráhúzódni a szememre is a dagadás:S nagyon nagy és fáj:S

Mit tudnék vele csinálni?

Előre is köszi!

Ide írjatok választ!: szaboandrea14@citromail.hu

2010. júl. 20. 11:27

Nahát tegnap túl lettem rajta, kifakadt magától hálaistennek.


Két este az éjszakákra dunsztkötést tettünk rá (betadine oldattal lefertőtlenítettük, majd neogranormon kenőccsel kentünk be, rá nedves géz, nylon, és végül száraz géz, ez leragasztva), szóval nekem ez vált be. Anyumnak szintén combján volt, ő nyers krumplit tett rá éjszakára, neki ettől fakadt ki, nekem is ez lett volna tegnap, ha nem fakadt volna ki.


Szóval, ha valakinek lenne, ajánlom eme megoldásokat. Hátha másnak is beválik... :-)

28. kefekötőke (válaszként erre: 27. - DorkaMoncsi)
2010. júl. 17. 17:19

Nekem a combomon volt egy óriási furunkulus.

Orvosnál naponta kitisztították,és valami fekete színő kenőccsel úgynevezett szívókötést tettek rá.

( Azóta szigorúan csak a saját törölközőmet használom.)

Szerintem a gyógyszertárban kevernek erre célra kenőcsöt.

2010. júl. 17. 03:13

Sziasztok!


Nekem elég rossz helyen van egy (talán) furunkulus, a hónaljamon, perpill elég nagy, és fáj, ahogy felemelem a karom. Ma voltam nőgyógyásznál egyéb más miatt, de azért megmutattam neki, megkérdeztem tőle, hogy ezt vágni kellene? Azt mondta nincs abban a stádiumban, és hogy szőrtelenítés után nem fertőtlenítettem le elég jól, amiatt gyulladt be valszeg.


Tavaly a fenekemnél volt egy, azt a sebészeten megvágták (4 nap után mentem el dokihoz, addig bírtam a fájdalmat), és azóta sem jött ott elő újra, hálaistennek. Nekem elég fájdalmas volt a beavatkozás injekció része, szóval most a hónaljamnál nem tudom, hogy bemerném-e vállalni a vágást; ugyanakkor nyilván zavar, és szeretném, ha a hónaljamnál mihamarabb elmúlna, és csak végső esetben orvos.


Gyógyszertárban a Betadine fertőtlenítőt adták rá, nem tudom h ez mennyire lesz hatásos.


Igazából a kérdésem az lenne, hogy hónaljra hogy lehetne dunsztkötést tenni paradicsommal, vagy útilapuval? Több helyen olvastam, hogy ezek beválnak, na de hónaljra hogy? Max mozdulatlan fekvéssel lehetne. :/


Tudna valaki javasolni valamit? Vagy egyéb más házi praktikát?

2010. júl. 1. 18:34
Köss rá egy jó érett paradicsomot egész éjszakára!Komoly!Nálam segített.
2009. máj. 6. 12:23
Az életben nem felejtem el,a 6 éves kisfiam(most 40)elvittem orvoshoz,mert a köldök alatt volt neki,és az a rohadék orvos mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül nekifeküdt,és kinyomta.....az a hang,a kisfiamé egész életemben kísért.
2008. szept. 11. 07:52
ebrimycyn gél. Állítólag újra kapható. :)
2008. szept. 10. 19:16
Sziasztok!Én per pillanat most is ezzel szenvedek,nagyon rossz helyen van,ülni is nagyon nehezemre esik.Elmulik egy idö után és ujra elöjön.Borzasztó fájdalmas!A paradicsomot én is szoktam alkalmazni álltalában segitett eddig,de én valami végleges megoldást szeretnék létezik ilyen?
2008. márc. 18. 16:37

Reszelt krumplit kell rátenni és dunsztkötést. Nekem volt gyerekkoromban többször is és anyukám mindig így csinálta.


Legelőször elmentünk az orvoshoz, aki azt mondta, hogy menjünk vissza másnap és akkor felvágja.


Hát, nem mentünk vissza, mert a krumpli szépen összegyűjtötte és anyukám kitakarította és házi pálinkával fertőtlenítette.

21. direne
2008. márc. 8. 01:51
Én is a paradicsomot tudtam, csak úgy, hogy nem szabad(??) késsel vágni, hanem csak eltörni...szépen kiszívja.
20. loch ness (válaszként erre: 6. - Algea)
2008. febr. 13. 12:48
Ezt kiegészíteném azzal, hogy a gyógyszertárban kapható Mikulitz-kenőccsel érdemes bekenni. Ez a kenőcs plusz az algea által leírt párakötés csodákat művel! Saját tapasztalat. Mindenféle gennyes, meggyűlt dolgokra is jó - egy kolléganőmet a köröm leszedésétől mentette meg, mert kifakadt végre a genny a körme alól. Egyszerűen kihúzza a gyennyet a sebből és az magától kifakad.
2007. szept. 6. 23:21
a kisfiamnak a mult héten távolitották el a korházban,mivel a felsö ajak felett volt,vagyis az arc felsö részén igy fennált a veszély hogy az agyára mehet és ott több fajta bajt okozhat,ezért öt napig bennt kellett maradnunk,antibiotikumos kezelést kapott!
18. szulim (válaszként erre: 17. - Rosewood)
2007. aug. 14. 08:31
tudom én is az otthoni kezelésra muskátli levelet használnék:))))
17. rosewood (válaszként erre: 16. - Szulim)
2007. aug. 14. 08:29
elvégre az otthoni kezelgetés volt a kérdés :)
16. szulim
2007. aug. 14. 08:23
doktorok,és doktornék:)))))))))
2007. aug. 13. 08:45
Teafa-olaj, majd széthúzogatni, bármennyire is fáj, mert akkor odagyűlik a közepe
2007. aug. 13. 08:34
Gyakori forró, nedves, kötések amelyek segítik a furunkulus ürülését.
13. e71af41436 (válaszként erre: 12. - M_Marcsa)
2007. aug. 12. 20:18
akkor nem fogom :)
12. M_Marcsa (válaszként erre: 11. - E71af41436)
2007. aug. 12. 20:14
Tudnál róla, ha lett volna. Az olyan...Ne tudd meg...:)
2007. aug. 12. 19:52
mitől jön elő egy ilyen izé? még nekem sem volt,vagy csak nem tudtam róla? :)
10. szulim
2007. aug. 12. 19:35
éjszakára muskátli levelet tennék rá!De nem a futót!
2007. júl. 23. 14:48
hál istennek sosem volt ilyenem
8. gzs3 (válaszként erre: 6. - Algea)
2007. jún. 18. 16:26
Én is ezt használom, mert nagyon jó! A kötés alatt "megérik" az egész, könnyen és szépen ki lehet tisztítani. Soha nem kellett orvoshoz mennem.
2007. jún. 9. 16:33
svédcseppel kell kenegetni
2007. máj. 19. 20:04

SZia! Érdmees még az orvos felkeresése előtt párakötést tenni rá legalább egy-két éjszakára. Veszel egy nedves vattaadarabot, kensz rá egy jó nagy adag zsíros krémet (lehetőleg illatmenteset, pl. gyógyszertári mosakodókrém), ezt rászorítod a furunkulusra, erre jön egy darab celofán, vagy más műanyag fólia, majd egy vastag gézköteg, vagy kendő. Ezt meg kell próbálni rögzíteni.

Lehet, hogy magától is kifakad, akkor óvatosan meg lehet nyomni, de akkor is hasznos így felpuhítani, ha orvossal tisztíttatnád ki, mert könnyebb lesz így, és kevésbé fájdalmas. A lényeg: a párakötéssel biztos nem ártasz, csak ha össze-vissza nyomkodod, mert ha rosszul csinálod, még mélyebbre préselheted a bőrbe a gennyet, nem pedig kifelé.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook