Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Miért használnak az emberek egyre kevesebb dezodort? fórum

Miért használnak az emberek egyre kevesebb dezodort? (beszélgetős fórum)


1 2
53. syria (válaszként erre: 52. - Globus)
2016. szept. 22. 07:29
Maximális egyetértésem.
52. globus
2016. szept. 21. 11:24
Felfordul a gyomrom, ha zárt helyen, hivatalban, temetésen stb. mások dezodorját kell szagolnom. Alapvetően inkább tisztálkodjanak rendesen az emberek, mossák ki a beleizzadt ruhát, ne vegyék fel egy hét múlva is, így semmilyen rossz szag nem lehet.
51. 328e1b30ab (válaszként erre: 49. - 6496c360f6)
2016. szept. 21. 11:21
Az én kedvencem egy Aedes de Venustas illat, a férfiak közül pedig egy illat a Frapin-háztól.
2016. szept. 21. 11:19

Nem tudom, hogy valóban így van-e ez. Mindenesetre igényes ember dezodorként illatmenteset használ, nem önti a ruháira literszám a műszagú műöblítőt, nem szaglik a haja sem valami mű illattól, a testápolója sem szaglik kilométerekre.


A parfüm vagy parfümként funkcionáló illatanyagok azok, melyek illatozásra valók, más kérdés, hogy abból sem kell annyi, hogy messziről érezni lehessen.


És milyen boldog lennék, ha képesek lennének a testükhöz illő illatokat választani ...!

49. 6496c360f6 (válaszként erre: 48. - Syria)
2016. szept. 21. 11:08
Hehe :D Hát igen, az illat nagyon meghatározó. A kedvencem a Dolce&Gabbana-The One Gold. Nem fogod elhinni, mosás után érzem a ruhámon! Olvastam ilyenről, de nem hittem el amíg nem éreztem a sajátomon. Lehet, hogy drágák ezek a designer parfümök, de nagyon jó minőségűek és egy csomó ideig jók, mert kevés kell belőlük.
48. syria (válaszként erre: 47. - 6496c360f6)
2016. szept. 21. 08:47

Persze, hogy nem ismered, gondolom. akkor még nem éltél. :)

Az illat nagyon érzékeny dolog. Nem mindegy mi mivel keveredik, sőt az sem, milyen hangulatában, hol éri az embert.

Sose felejtem el: jött egy nő a villanyórát leolvasni, hogy micsoda cucc volt rajta! Eszméletlenül jól áll neki a Calvin Klein One. Délután volt, s állította, reggel rakott fel egy kicsit. El lehet ezt hinni?

Egy másik hivatalos személyen Avon Luck volt, szintén lenyűgözően.

Lehet, hogy ha a két nő elcserélné a parfümöt, brutális eredmény jönne ki. :)

47. 6496c360f6 (válaszként erre: 46. - Syria)
2016. szept. 18. 08:52
Na hát tőlem aztán folyhatott mert nem ismerem :D Nem, mint, ha szakértő lennék. Egyszer szagoltam egy parfümöt, teljesen beleszerelmesedtem. Esküszöm szangria illata volt. Valami brutál jó volt. Vannak olyan illatok, amiktő nem felejt el senki. Megérzik valahol és te jutsz az eszükbe. De ahhoz drágának kell lennie, hogy ne használja akárki :D
46. syria (válaszként erre: 43. - 6496c360f6)
2016. szept. 18. 07:39

Szag, szag. Igaz, nem mindegy, hol, mi. :)

Arra a parfümre magam találtam rá, miután a barátom annyira unszolt, hogy használjak valamit. Végigszagoltam egy egész drogériát, s azt választottam. Pár hónap múlva döbbenten láttam, hogy a vízcsapból is annak a reklámja folyik: „Helyetted beszél”. :D (Exclamation)

2016. szept. 17. 16:46
mert van helyette természetes egészséges deó is.
2016. szept. 17. 16:33
nem tudom, én mindig golyósat használtam ami totál meggátolja az izzadást (persze nyilván csak epilált vagy gyantázott vagy mindegy hogy de szőrtelen hónaljnál)viszont az illat nélküli változatát, mert a reggeli zuhanyzás után a testápoló krémem illata elég intenzív és nagyon szeretem és inkább azt szeretem ha az dominál. vagy ha parfűmöt teszek magamra azt sem üti így a golyós deom illata. de persze parfűmből sem annyit hogy "bűzlik" hanem úgy, hogy diszkrét de finom legyen
43. 6496c360f6 (válaszként erre: 42. - Syria)
2016. szept. 17. 08:11
:O ez mekkora p*cs! Durva! Hát a wc illatosítókat azért ne vegyük egy kalap alá egy dolce-val mondjuk :D Milyen parfümöt használtál?
42. syria (válaszként erre: 41. - 6496c360f6)
2016. szept. 17. 08:02

Nem feltétlenül a mű illattal van a baj. (Bár igaz: nekem inkább bárki végtermékének a szaga+szellőztetés, mint bármilyen WC illatosító. :D)

Régen, az akkori párom kedvéért használtam egy bizonyos parfümöt. Annyira „jól állt” (pedig igazán nem locsoltam magamra), hogy volt rá példa, hogy a cipőüzletben az eladó (engedélyem után) körém csődítette a kolléganőit, hogy „gyertek, szagoljátok meg a kedves vevőt”! S elkérték a parfüm nevét. :)

Szakításunk után az utódomat (pontosabban azt, akivel csalt, s emiatt meg kellett váljak tőle) meglepte a pacák egy ugyanolyan parfümmel. Aztán csavargatta a fejét, hogy nem azt érezte, ami annyira tetszett neki rajtam. Én meg csak röhögtem. :D

Nem mindegy, hogy ugyanaz a cucc milyen testre kerül.

41. 6496c360f6 (válaszként erre: 34. - Syria)
2016. szept. 16. 09:13
Úgy értettem, hogy persze, az ember fürdik is, de az mellett ez kevés, főleg nyáron. Másrészről, ahogy az előttem szóló is írta fizikailag is kivitelezhetetlen levetkőzni egy irodaház budijában. Azaz nem lehetetlen csak égő. De ht mindenki úgy csinálja nyilván, ahogy neki kényelmes :) Ez csak az én véleményem. Meg én szeretem az illatokat. Az öblítőt az ágyneműn, a parfümöt. Nem mindenki bírja elviselni a mű illatokat.
40. Specially (válaszként erre: 38. - Kisj)
2016. szept. 16. 09:11

Én a szappan illatú idős néniket kedveltem mindig a buszon:D legalább érezni hogy tisztalkodnak és nem forog korán reggel az ember gyomra,bizony akad jópár akin érezni h nem fürdik.

Nekem volt olyan édes parfumom amitől rosszul voltam amíg nem ettem,pár alkalom után hagytam is.Kolleganőm bírta mindig süti illata volt,vanilias cukor.

De inkabb azt viseltem el mint az olyat aki munkakezdes utan 5perccel emelte a kezét én meg majdnem hánytam..volt olyan is akin az ejszakai izzadsag szagat lehetett érezni. Nem vagyunk egyformák de en el nem tudok indulni reggel tusolas nélkül. Sztem egy gyors frissito bele kellene ferjen mindenkinek..

39. syria (válaszként erre: 37. - Michelle.r)
2016. szept. 16. 08:47
Igaz, igaz. És az is, hogy könnyen beszélek, mert szinte egyáltalán nem izzadok. :)
38. kisj
2016. szept. 15. 09:52

Én ezt nem tapasztalom.

Inkább úgy érzem, hogy nagyon is használnak mindenféle illatosítót, viszont sokat romlott az emberek ízlése e téren.

Kedvencem a szenteltvíz-illat, amit általában középkorú vagy idősebb nőkön érzek. Templomba járó öreglányok ugranak be róla, illetve mégsem,mert azokon a kedves mamikákon ez az illat is kellemesnek hatott. Amit mostanában érzek,az meg gyomorforgató.

Nem tudom mi ez, de olyan, mintha mindegyikük ugyanazt használná.

37. michelle.r (válaszként erre: 34. - Syria)
2016. szept. 15. 09:52
Nem kell elfedni. Vannak dezodorok, amelyek megakadályozzák az izzadást. Tudom, tudom, nem egészséges, de évtizedek óta nem haltam még meg, ráadásul kevés undorítóbb látvány van, mint a hónaljban tocsogó ing vagy blúz.
36. 4c1a787e8f (válaszként erre: 34. - Syria)
2016. szept. 15. 09:41

Szerintem meg pont nem. És fizikailag sem kivitelezhető úgy, hogy ne legyen utána nyoma, ami sokkal rosszabb.


Ezzel együtt az irodában nemigen szoktak nagyon büdi emberek szaladgálni, inkább a járműveken érezhető ez nyáron jobban.

35. 4c1a787e8f (válaszként erre: 31. - Syria)
2016. szept. 15. 09:40

Elég ciki egy elegáns irodaházban a mosdónál kenni az izzadságot a hónaljon, mert úgy rendesen megmosakodni nem lehet.


Meg egyszerűen a mai világban ez nem illik.


Mondjuk nálunk elképzelhetetlen lenne, hogy a főnökasszonyom ott félmeztelenül szerencsétlenkedik, és nyolc vízcseppel a blúzán megy be utána tárgyalásra..

34. syria (válaszként erre: 32. - 6496c360f6)
2016. szept. 15. 07:53
Félreértettél. Nem azt írtam, hogy az emberek tisztálkodása macskamosdásban merüljön ki. De ha nincs más lehetőség, akkor pl. egy irodában dolgozva szerintem még mindig jobb megoldás, mint bármilyen „fedő”illatszer.
33. kicsimanóci (válaszként erre: 24. - Gigi>)
2016. szept. 14. 07:42
Igen, akkoriban ezek voltak, nekem az Impulse volt a favorit. Nagyon megörültem pár év múlva, amikor lettek illatmentes dezodorok, most már fura lenne az a régi illatorgia.
32. 6496c360f6 (válaszként erre: 31. - Syria)
2016. szept. 14. 07:31
Na pont ettől a macskamosdástól büdösek\emberszagúak az emberek. Te nem érzed magadon a saját szagod, de hidd el, más érzi.
31. syria (válaszként erre: 27. - 4c1a787e8f)
2016. szept. 14. 06:55

Igen, ott is. Minden irodaépületben van mosdó folyóvízzel. Nem véletlenül találták ki: macskamosdás. A kézmosás mellett simán elfér egy hónaljtörlés. Mert ugye leginkább onnan szaglunk.

Annál undorítóbb nincs, mint amikor áporodott testszaggal vegyül akármilyen deo.

30. 6496c360f6 (válaszként erre: 28. - Érdekes73)
2016. szept. 14. 06:09
Télen pl nem mossák a kabátjukat, az baromi büdös tud lenni. Nyáron meg adott.
2016. szept. 13. 22:51
Szerintem kevésbé tisztálkodnak.
28. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - L.luiselotte)
2016. szept. 13. 19:42

Szerintem nem használnak kevesebbet csak talán szolidabbakat lehet venni :) A kérdés inkább az mitől van egyre több baromi büdös ember...

Baromi büdös: több méterre orrfacsaró bűzt árasztó egyén.

27. 4c1a787e8f (válaszként erre: 25. - Syria)
2016. szept. 13. 19:18

8 óra után az irodában az irodaházban is?? Nagyon sok ember napi 10-12 órát nincs otthon, és nincs mosakodási lehetősége.

Sok más megoldás nincs.


Egyébként összességében nem tartom jónak, hogy a természetestől már annyira irtózunk, és csak a mű jó a világban. De ez van.

26. ina87
2016. szept. 13. 19:01
szerintem abszoloult nem használnak kevesebbet
25. syria (válaszként erre: 8. - C73db520ef)
2016. szept. 13. 18:31

Mindig is utáltam a dezodort. Az elmúlt 40 évben jó, ha vettem hatot. :) Esküszöm a vízre és a szappanra.

Ha valaki túlzottan izzadékony, ne marhaságokra pazaroljon pénzt, energiát, hanem a kiváltó ok megszüntetésére.

24. gigi> (válaszként erre: 23. - Kicsimanóci)
2016. szept. 13. 12:22

Akkor még nem volt más.Nem volt akkora választék.A 80-as években nagyon szerettem a rózsaszín Exotic dezodort.Kellemes illata volt.Már ilyen sincs sehol.

Mostanság a bőség zavara vár,ha egy drogériába bekeveredik az ember,teli mindenféle drága parfümökkel.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook