Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Visszatérő hólyaghurutom van, szedem a tőzegáfonyát, kaptam Cifrant meg Monuralt de nem nagyon használnak, mit tegyek? fórum

Visszatérő hólyaghurutom van, szedem a tőzegáfonyát, kaptam Cifrant meg Monuralt de nem nagyon használnak, mit tegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
45. abri
2015. júl. 17. 13:04

Én is hasonlóan vagyok. Két éve állandó alhasi fájdalom, vizeletben baktérium, rengeteg antibiotikum. Amikor már nincs baktérium a fájdalom akkor se múlik el. Volt tükrözés, nem talált semmit, ultrahang negatív. Nőgyógyászaton se találtak semmit, hormonhiány miatt Ovestint javasolt az orvos.

Olvastam, hogy van olyan, hogy fájdalmas hólyag szindróma. Remélem nem az van nekem!

2015. jan. 14. 12:50

Sajnos a hólyaghurut olyan, ha egyszer alaposan beleesett ebbe a nyavalyába az ember lánya, akkor igen könnyen visszajön később is és elég gyakran. Én sokáig nem ismertem ezt a problémát, de aztán nálam is beindult ez a folyamat.

Nekem, ha sikerül időben elkezdeni - az első aprócska jelre már reagálva - a kezelést, akkor nagyon jól beválik a Tőzegáfonya kapszula és valamilyen medveszőlőlevél-készítmény. Mivel a medveszőlőlevél teáját olyan rossz ízűnek találom, hogy képtelen vagyok végigcsinálni vele egy kúrát, eddig az Urzinol tablettát szedtem a tőzegáfonya mellé, és bevált.

Most viszont kipróbáltam a komplexebb összetételű, több gyógynövényből készített UROGIN belsőleges folyadékot, és ez még az Urzinolnál is jobb! Ugyancsak tőzegáfonyával együtt alkalmaztam.

DE előfordult már, hogy ezek a természetes alapú készítmények nem oldották meg a problémát, és már sírtam minden pisiléskor az égő fájdalomtól! Na, akkor jön egyetlen szem Monural antibiotikum tabletta, és mintha elfújná a nyavalyát! Ilyenkor viszont pár napig segítek a megtámadott májamnak egy kis Máriatövis olajjal.

Nekem ezek így beváltak!

2015. jan. 14. 02:31
Szerintem menj el urológushoz a véres vizelet ugyanis nem csak húgyúti fertőzésnek lehet a jele, hanem sok más dolognak is. Ő majd kivizsgál, aztán felállít egy diagnózist.
42. Cucicsillag (válaszként erre: 33. - Zsizsmizs)
2015. jan. 14. 00:38

Nekem arrol olyan emlim vannak,mintha epet nyalogatnek. Amugy sem vok egy tea fan, de ez... Grrrr... :)

Meghagyom masnak.

41. Cucicsillag (válaszként erre: 40. - Candi1228)
2015. jan. 14. 00:37

Delpesti ? A Tenke doki tenyleg profi, ha egyrol beszelunk :)


Masreszt amit korabban irtak, igenis inkabb lelki hattere lehet a dolgoknak, ha allandoan elojon, meg kene keresni az okot.

2015. jan. 6. 21:08
UI: A neten láttam, hogy valaki Dr.Tenke-nél gyógyult meg Ő antibiotikumos kezelést alkalmazott+hüvely ph mérést.
2015. jan. 6. 21:06
Sziasztok! Hasonló helyzetben vagyok november óta...Amitől jobb lett a közérzetem: propolisz cseppek napi 3x30 csepp és esténként a vacsihoz fokhagyma:) Sokat olvastam a témával kapcsolatban fórumokon, hüvely ph felborulása+gomba a hólyagban(antibiotikum mellékhatása), vagy bármilyen apró sérülés okozhat visszatérő hólyaghurotot. Gyógyszertárban lehet kapni hüvely ph mérő tesztcsíkot, és a biorezonanciás vizsgálat is sok mindent kimutat a szervezetről(baci,gomba,vírus, nehézfém, stb...) Nekem most ezek lesznek a következők:)
38. eva200
2015. jan. 3. 13:15
En nem doki vagyok!! 61 eves ,volt.. Forro vizbe szorjal Sot!! igen, es ami forrot kibirsz!! ulj bele,. 2 3szor naponta . ez Segiteni fog, es Ne legy Kovon, papucs nelkul!! felfazastol van, altalaban,.. Ha ez nem segit Dokihoz irany,.. jobbulast..
2014. dec. 31. 10:36
Na, a katéterezést nem úsztam meg, de negativ lett a vizelet.Az antbiotukumoktól van egy pici folyás arra Gyno-Pevarylt kaptam, semmi mást! Remélem most már panaszmentes leszek. Tőzegáfonyát viszont szedem .
2014. dec. 31. 07:18

Több ilyen fórum is volt már korábban, és oda is megírtam, de újra leírom, hátha segítek vele:

Az unokahúgom már vagy egy éve bajlódott felfázásos tünetekkel, mindenféle antibiotikumot szedettek vele, de nem múltak el a panaszai. Ekkor elment valami professzorhoz, aki nem írt fel antibiotikumot, hanem Urell nevű tablettát javasolt, ami recept nélkül kapható a gyógyszertárakban + tőzegáfonya és medveszőlő teát. Igaz, több levélnyit be kellett szednie az Urellből - ami nem egy olcsóság -, de végül megszabadult a felfázásos tünetektől.

35. gaby82 (válaszként erre: 1. - Jasabel)
2014. dec. 29. 22:00
Nekem 4 éve visszatérő hólyaghurutom van.Mondanom sem kell mennyi mindent kibróbáltam.Antibiotikumot és termésymetes dolgokat is.Ideig-óráig használt,de már sajnos mindennapos a fájdalom!A sima rendelésen az urológus nem megfelelően kezel,úgyhogy januárban megyünk a férjemmel magánhoz:-( Mindenképp menj el dokihoz és küldje el tenyésztésre.Ha ott nem találnak semmit,akkor a párodat is kikell vizsgálni!Sok sikert!
2014. dec. 29. 16:02
Lehet hülyeséget kérdezek de ezek a gyógyteák nem zavarnak be bizonyos gyógyszerekbe?
33. zsizsmizs (válaszként erre: 29. - Bowie)
2014. dec. 29. 15:31
Én inni szoktam a cickafarkfű teát. :)
2014. dec. 29. 13:49
Köszönöm szépen a tanácsokat! Remélem nem lesz semmi komoly rossz eredmény az urologián!
31. bowie
2014. dec. 29. 13:04
ezt leszámítva ugyanazt írtuk..:))
30. bowie (válaszként erre: 27. - Zsizsmizs)
2014. dec. 29. 13:04
a tőzegáfonyával azért érdemes vigyázni, mert magas az oxalát tartalma, ami, ha hajlamos rá, veseköveket okozhat.
29. bowie (válaszként erre: 21. - Jasabel)
2014. dec. 29. 13:03

Amivel könnyíteni tudsz a kellemetlen érzésen, az a cickafarkfű...

Forralj fel egy fazék vizet, ha felforrt önts bele cickafarkfüvet, fedd le, hagyd állni kb fél órát, majd leszűrve öntsd a fürdővizedhez. ami ne legyen sok, épp csak annyi, hogy a hasad aljáig érjen a víz..hogy a forrázat minél töményebben legyen jelen.

Ebben kell ücsörögni egy olyan fél órát..fertőtleníteni fog, oldja a görcsöket is, könnyebb lesz pisilni utána.

plusz sok sok folyadék..minél többet iszol, annál könnyebben ürülnek ki a bacik, így pár pisilés után, már csak a pisilés legvégén fogsz érezni egy fura kellemetlen érzést (olyasmi, mintha hirtelen elzárod a pisit)

2014. dec. 29. 13:02

Ez az a cikk:


[link]

27. zsizsmizs (válaszként erre: 21. - Jasabel)
2014. dec. 29. 13:00

Igyál nagyon sokat. Akkor kevésbé fáj a pisilés. Ilyenkor jó 3-4 liter folyadékot meg szoktam inni.

Nekem a cickafarkfű tea vállt be rá a legjobban. Múltkor is kibírtam hogy eljussak az urológiára vizeletet leadni.

Meg szedhetsz tőzegáfonyát is, én ilyenkor veszek áfonyalevet, azt is iszom.

Ja, meg a másik ami az eszembe jutott, olvastam egy cikket, abban azt írták, hogy felváltva kell savasítani és lugosítani a vizeletet, az is irtja a bacit.

26. 3a5c305959 (válaszként erre: 24. - Csabi4)
2014. dec. 29. 12:29

Ha lodobogast hallasz nem kell zebrakra gondolni :-)

Ha megereszkedik egy 50 eves no mehe aki tobb gyerekszulesen van tul az nem valami lelki folyamatnak koszonheto hanem a szalagok lazasaganak ami a valtozo korral jar egyutt es az osztrogen hianynak koszonheto.

25. arrival (válaszként erre: 7. - Jasabel)
2014. dec. 29. 12:13

Ha elmesz az urologushoz, az nem azzal kezdi am, hogy holyagtukrozest csinal. En tobbszor voltam, sosem turkaltak bennem.


Egyebkent nem ertem, hogy egy felnottnek baja van, miert fel elmenni az orvoshoz. Ha nem mesz , akkor meg vess magadra, mar bocs.

24. csabi4
2014. dec. 29. 11:39
Ha nem fizikai pl baleset miatt történik, akkor a méh vajon mit szimbolizál ?
23. csabi4 (válaszként erre: 21. - Jasabel)
2014. dec. 29. 11:31

Elgondolkodtál e azon amit írtam ? mikor volt az első eseted , és mi lehet az a tényező ami mindig ott van csak nem fordítasz rá figyelmet ? Ez azt jelenti a betegséged megoldási fázisban van de nem fut ki teljesen. Mindenképpen menj el rendelésre hogy megnyugodj .. a homeopátiát ajánlanám pl ezt

[link]

22. 3a5c305959 (válaszként erre: 18. - Csabi4)
2014. dec. 29. 11:03
Es mi van ha az osszeesett meh okozza a problémát mert semmiféle feszek problema nincs?
2014. dec. 29. 10:42

Az miért van hogy a genny eltünik a vizeletemből a vér meg nem?

Köszön a bátorítást, kértem időpontot az urologiára, szerdán megyek.Addig tudok valamit tenni?Mert ez a csipő égő érzés nagyon kellemetlen.

20. csabi4 (válaszként erre: 19. - Mion)
2014. dec. 29. 09:14
Az bizony ..
19. Mion (válaszként erre: 18. - Csabi4)
2014. dec. 29. 08:57

Ez komoly?

Nem nagyon hallottam még ilyenről.

18. csabi4
2014. dec. 29. 07:58

Fészek vagy birtok ki jelölési probléma a kiváltó oka , valami miatt vissza visszaesel -mi SÍN-nek mondjuk a GNM-ben,

ha érdekel elküldök egy linket hogy megértsd a folyamatokat -páromnál akkor jött elő amikor anyósom /szomszédban lakik / nálunk azaz a fészekben beleszólt a gyereknevelésbe - rossz néven vette-ez maga a konfliktus -kibékültek hamar -ez a megoldás- és a szervezet a helyreállítást megkezdi -ezt nevezik betegségnek ,amik különféle kellemetlen tünetekkel járhatnak .

17. Anyagi
2014. dec. 29. 07:37
Azért én mégiscsak elmennék az orvoshoz, mert a hosszútávú alhasi gyulladás következménye lehet meddőség is!
16. bowie
2014. dec. 29. 07:29
Hozzátenném azt is, hogy sokan az ureaplasma fertőzés miatt nem tudnak teherbe esni. Miután a fertőzést kezelik, a teherbeesés is megtörténik. "Sajnos" nem mindenkinél okoz panaszokat, ezért nem is feltétlenül vizsgálják rá a pácienst.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook