Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen mosógépet érdemes venni? fórum

Milyen mosógépet érdemes venni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
2014. febr. 7. 08:32
Én az Indesitet javaslom.Nekünk is az van 5 éve semmi baja, anyukámnak is az volt ment 14 évig aztán elcserélték.Volt nekik Bosch nah az egy nagy kaki, állandóan rossz volt, rohadt, gagyi volt, most megint Indesitjük van és megvannak vele elégedve.
2014. febr. 7. 08:28

látom, "vakri" is dicséri a Hajdú Energomat-ot...így, nagybetűvel...nekünk a kétcsöves,-hideg/melegvíz csatlakozásos- volt vagy 18 évig. Akkor vettük az AEG-t, a Hajdút meg elajándékoztuk.


Áldott legyen a keze az összes embernek, akinek a Hajdúhoz (tervezéstől az összerakásig) köze volt...


(Ja, hogy ne legyen túl nyálas, ömlengős...a Hajdú az első napi centrifugáláskor elmászott, és összetört mindent, ami elé került...akkor készítettem egy talpat, amin rugózott. Utána már nem ment sehová.)

61. 9892d65728 (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2014. febr. 7. 08:18

A felültöltős mosógép dobja két oldalon van alátámasztva(csapágyazva)...jobban bírja(elviseli) az erős lengőhatást, és az ablaktömítéssel sem lehet probléma.

Az oldaltöltős(ablakos) gépek is nagyon ki vannak találva, látványos a mosás, de ott picivel több a hibalahetőség(szerintem)

Ezért a dumámért már többen leszóltak, úgyhogy nem szoktam részletezni, műszakilag indokolni. Felültöltős, oszt jónapot.

Igyekszem vigyázni, mert nekem is rosszul esne, ha egy gyökér leszólná a kedvenc mosógépem. Ezért írtam, hogy én mit vettem, és ezért nem ajánlottam a kérdezőnek, mit vegyen, és miért. Majd eldönti a fórum elolvasása után.

60. bowie (válaszként erre: 56. - Banyaci)
2014. febr. 7. 08:15

tervezett elévülés..hallottam, hogy a whirpoolnál sok esetben ez van.

az indesitek nagyon jók. enyém 10 évig bírta, heti 6 adag mosás mellett.

egy éve ment tönkre, egyszer sem kellett szerelni.

Aristont vettem, hot point-ot..mert azt mondták, hogy az aristont és az indesitet ugyanaz a cég gyártja, és az ariston a felsőbb kategóriás terméke a cégnek...hát..utálom..:/


ugyanaz a mosószer, ugyanaz a ruha, ugyanaz a folt..és ez a gép nem bánik el vele..van egy olyan képzetem, hogy nem jól dobálja a ruhákat biztos:))))

szóval aristont nem ajánlom.


egyébként, tesóm egy hónappal utánam vett anno ugyanolyan indesitet, és az övé is tönkrement, egy hónappal az enyém után..de 10 év, azért mégiscsak 10 év.

59. simple (válaszként erre: 52. - 72497ec515)
2014. febr. 7. 08:04
Igen nekem is a leghosszabb program amit szoktam használni 1 óra 17 perces. Mondjuk nekünk nem szoktak lenni foltos dolgok, illetve ha hébe hóba van egy (évente egyszer) akkor vanish folttisztító szappannal bedörzsölöm, egy ideig úgy hagyom, be a gépbe és nincs folt. Farmerre nekem van külön farmerprogram, ami nem hosszabb, viszont annyiban más, hogy sokkal több vizet ad a mosáshoz, mivel ugye vastag az anyag.
2014. febr. 7. 08:02

Csak Whirlpool-t ne vegyél!!! Engem is óva intettek tőle, de első látásra beleszerettem, így ilyet vettünk, abból is az egyik legdrágábbat. Szépen mos, azzal nincs is gond, de 2 év alatt már kétszer mondta be az unalmast. Én vettem még rá plusz 1 év garanciát, ami lassan lejár. :((

Anyumnak Indesit van 7 éve és eddig csak egyszer kellett szerelőt hívni.

57. vakri
2014. febr. 7. 07:48
De jókor jött ez a téma! Mienkre is tegnap adta fel a szerelő az utolsó kenetet. Nekünk egy Hajdú Energomat volt, igen, így, csupa nagy betűvel! Több mint 25 év szolgálat után adta meg magát. Hogy ilyet miért nem gyártanak már? Na, mindegy, mi szerelőnk azt mondta Electrolux, Aeg vagy Zanussi legyen, de vegyünk hozzá plusz garanciát, Elektrofamily-nál 5 év +10ezer. Azt is ajánlotta, hogy inkább a felültöltős olyan szempontból, hogy annak a dob ugye két ponton van felfüggesztve, a csapágyazás jobban bírja. Elektrolux EW 31264 TW, ez amit most kinéztünk egyelőre, holnap megyünk még nézelődni.
2014. febr. 7. 06:54
Négy gyerek mellett már-már nagyüzemben nyírom a mosógépeket. Tizenházom évvel ezelőtt vettünk egy akkor majd százezer forintba kerülő Whirlpool csodát. Lejárt garancia után két hónappal bemondta az unalmast (ekkor még egy gyerek volt). Szerelő, majd mérlegelés. Inkább egy új. Párom hazaállított egy újabb, ugyanolyan márkájú szintén felültöltőssel. Nekem a hajam égnek állt, de sebaj, hátha. Hát nem. Ez ugyanúgy kicseszett velünk. (ekkor már két gyerekre mostam) Aztán azt mondtam, hogy nyuszzifül bemégy a boltba és elhozod az ott leledző legolcsóbb mosógépet. Na akkor lett előltöltősöm, Indesit márkájú. Meszületett a harmadik, negyedik gyerkőc is és a kis Indesit csak mosott, mosott és mosott. Tavaly tavasszal kilehelte a lelkét. Vettünk egy szintén legolcsóbbat. Ez is Indesit. Egyelőre mos. Szépen, panaszkodás nélkül, napi minimum egyszer.
55. töprengő (válaszként erre: 31. - Richárd77)
2014. febr. 7. 06:30

Te már szereltél?

Mienk is már volt szétszedve párszor.

Kérdezőnek : Felültöltős, és vorpul 2 A - s. 10 éves volt.

54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2014. febr. 6. 23:24
Na azt még nem néztem, hány fokos a víz :) De, hogy mondod, kifogom próbálni. Leállítom menet közben, megmérem. Majd beszámolok róla. :)
53. 72497ec515 (válaszként erre: 49. - Zebra25)
2014. febr. 6. 23:10
elég csúnya .. :(
52. 72497ec515 (válaszként erre: 50. - Simple)
2014. febr. 6. 23:09
Én a kakis ,pisis dolgokat is kimossa, mondjuk ariel-lel mosok, és nekem mindig kimossa , az ágynemű is tiszta , nagyon ritkán mosok hosszú programmal, max csak a farmert,vagy a vastagabb pulóvereit a férjemnek..
2014. febr. 6. 22:33
Az nem tudom, hogy másnál is meg e van, de csinált olyat a gép, hogy 40 perc volt még hátra, de vissza ugrott 50 percre és onnan folytatta. Volt ilyen nálatok is?
50. simple (válaszként erre: 30. - 72497ec515)
2014. febr. 6. 22:31
Az enyémen van 29 perces gyorsmosás. Én az ilyen nagyon vékony anyagokat, vagy ami alig volt rajtam azokat szoktam erre berakni és elég is. Nekem is van 3 órás program...
2014. febr. 6. 22:28
Tettem fel fényképet a mosogépemről. A képen látszik, hogy már volt a rozsda javítva. Szépen lemarták a rozsdát, lealapozták, újrafestették, de pár hét múlva újrarozsdásodott. Azt mondták típushiba.
48. Adlene
2014. febr. 6. 22:25
Miele. Drágább, de egy életre veszed állítólag. Nekem eddig minden termékük nagyon bevált. Imádom a mosógépem, sok program, 1500 fordulatos centrifuga, a rövid progi 32 perces, és nagyon szépen mos.
47. zebracsikó (válaszként erre: 45. - A0c1361e44)
2014. febr. 6. 22:18

Nekem van 40 fokos 1 órás napi töltet nevű programom, ezt használom a legtöbbször

Meg van 30 fokos, 30 perces rövidprogram

Meg egy 45 perces 45 fokos, de ez csak 1,5 kiló töltetet bír


Legtöbbször ezeket használom

46. Zebra25 (válaszként erre: 44. - A0c1361e44)
2014. febr. 6. 22:18
Ez egy típushiba ennél a tipusnál. wite127 felültöltősről van szó. 2 hónap után az ajtaja tövénél már tiszta rozsda volt.
45. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - 9b10f3d7ff)
2014. febr. 6. 22:15
Tök jók a rövid programok. Én is szeretném őket, de azok csak 30 fokos vízzel mosnak, ami ugye nem elég, ha legalább 40 lenne az már klassz lenne, de azt mondta a mosógép szerelő, hogy hiába írják rá, hogy a rövid program 40 fokos, az akkor is csak 20-30 fokos, az meg kevés a ruhának akkor is, ha nagyon vigyázunk rá....
44. a0c1361e44 (válaszként erre: 5. - Zebra25)
2014. febr. 6. 22:12

Azért kíváncsivá tettél a rozsdával....

Hogy rozsdásodhat meg egy gép, ami szinterezve van vagy mi? Vagy a tieden nincs festék?

Van egy energolux mosógépem, amit 95-ben vettem, 5 évet állt a pincébe, majd 1 év használat és ismét 1 éve áll a pincébe. Nincs rajta rozsda, egy pötty sem....

2014. febr. 6. 22:11
nem tudom a mienk élettartamára mennyire van hatással, de évek óta negyedévente átmosom mosógéptisztító géllel(Polly, vagy DM-es vagy Dr. Beckmann-os)
2014. febr. 6. 22:09
de gondolom azóta van ez a masina is turbózottabb funkciókkal...:)
41. a0c1361e44 (válaszként erre: 34. - 9892d65728)
2014. febr. 6. 22:09

ja, a titok...műszaki okokból csak felültöltős jöhetett számításba(gépész vagyok)


Mire gondolsz? Milyen műszaki okokra?

2014. febr. 6. 22:08
ja és 5 vagy 6 kilóig van, késleltetett indítás is van rajta, meg 1000 fordulatos asszem:) van vasaláskönnyítő funkció rajta, víz és energia takarékos, alapból A energiafogyasztású, de egy gombbal A+-t lehet rá kapcsolni(nem minden programban használható így)
2014. febr. 6. 22:04
nekünk a Whirlpool felül töltős 6th sense(6.érzék) mosógép van, kb 8 éves, semmi baja, nem volt még szerelőnél, van rajta időzítő, ökomód, A+-os, rengeteg féle mosási mód, kijelző, több ruhát tudok belerakni mint egy alultöltösbe(sógornőmnek olyan van, ahogy tömködöd a ruhát bele, úgy potyog ki, meg igazgatni kell)csak felültös jöhet szóba ha ez megnyekken, de még a márka is ua ez lesz sztem:)
38. falcsy (válaszként erre: 34. - 9892d65728)
2014. febr. 6. 21:52
Köszönjük, hogy megosztottad a titkot.
2014. febr. 6. 21:51
ja, még valamit...először kételkedtem az A energiaosztályban, az volt az első, hogy főzőprogram..na, most minden kiderül...aztán leesett az arcom, mert a burkolat minden része hideg maradt, és a villanyóra sem pörgött annyira, mint az előző hajdúnál...kevesebb energiával gyorsabban fűt.
36. 72497ec515 (válaszként erre: 32. - Falcsy)
2014. febr. 6. 21:48
Zenél a végén meg is nézheted youtube-on ! :D Mi is outletbe vettük 130 körül lett volna,de mivel nem volt dobozva csak fóliázva, és volt az oldalán egy pötty ahol lejött a festék ezért volt ennyi ,de van rá 1 év teljes körű garancia és 1 év motorra !
2014. febr. 6. 21:47
whirpool 6. érzék is jó!
2014. febr. 6. 21:47

tíz évvel ezelőtt úgy vettem új mosógépet, hogy megkérdeztem egy mosógép-szervizes ismerősömet, mit ajánlana?

..némi töprengés után azt mondta:-még AEG mosógépet nem hoztak be, illetve nem javítottak, pedig van forgalomban..

Nos irány egy nagyáruház(sic), és vettünk egyet...akcijósan 120 ért..amúgy 150 lett volna...

a mai napig hibátlan, nem rezeg, halk, és szerttyük.. :-)


ja, a titok...műszaki okokból csak felültöltős jöhetett számításba(gépész vagyok)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook