Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen módon tudok segíteni egy nagycsaládos anyukán és a gyerekein? fórum

Milyen módon tudok segíteni egy nagycsaládos anyukán és a gyerekein? (beszélgetős fórum)


1 2
33. Mézes-Krémes (válaszként erre: 32. - Vivo44)
2021. jan. 14. 11:45

De én nem akarom kipróbálni, hogy milyen 5 gyereket így nevelni. Főleg, hogy tudom, hogy nem lennék képes anyagilag SEM bírni 5 gyerek nevelését. Lehet, hogy nekik is lenne pénzük egy használt mosógépre, ha nem 5 gyereket csináltak volna, hanem mondjuk csak egyet.


Az a baj, hogy én tökre gonosz vagyok, mert ilyenkor mindig arra gondolok, hogy ezek az emberek szaporodni nagyon jól tudtak. És utána meg x gyerekkel a hátuk mögött arra várnak, hogy más idegen ember adományozzon nekik, meg segítsen rajuk, mert nekik jár.


Persze én megértem, ha valaki nagyon vágyik a gyerekre. Annyira, hogy akár a bizonytalanra is vállalja, mert vágyik rá. De akkor csinálok egyet, nem hármat, négyet, ötöt.... Pffff

32. vivo44 (válaszként erre: 31. - Channa*)
2021. jan. 12. 15:18
Én is azt gondolom, de ameddig nem tapasztaljuk meg milyen, addig csak mondjuk, azok, akik hozzászoktak több évtizede a mosógéphez például. Jobban belegondolva ki kell próbálni 5 gyerek, munka után főzni, kézzel mosni, tanítani. Régen nagyanyáink idejében természetes volt, ma már igénytelségnek nevezzük.
31. Channa* (válaszként erre: 30. - Vivo44)
2021. jan. 12. 15:14

"Egy alap életszinvonalon élő családban tönkrement a mosógép 5 gyermekkel, az anyuka nem győzte kézzel mosni és csak gyűlt, csak gyűlt a fürdőben, utána már szép lassan mindenhol a szennyes, ami azt eredményezte, hogy elkezdtek bedohosodni a ruhák, penészedtek, büdös lett az egész házban....(pedig az anyuka+apuka is dolgozott."


Nekem ez nem magyarázat a koszos, dohos, büdös szennyes halomra. Nálam ez is igénytelenség...

30. vivo44
2021. jan. 12. 14:50

Nem hallottam a családról!

De ezen infók hiányában, mi van ha az igénytelenség nem is igénytelenség, hanem tehetetlenség?

"Romos az épület" Van egyáltalán víz? Folyamatos az áramellátás? Áram hiányában esetleg fűtés van? Meleg víz? (akár melegítve?) Mosógép? Tisztítószerek?

Nekem mindegy, hogy roma, vagy nem roma, de vannak sajnos bizonyos élethelyzetek, amikor valami alapvető nincsen meg (villany) és azzal elindul a lavina, egyik jön a másikból....

Egy alap életszinvonalon élő családban tönkrement a mosógép 5 gyermekkel, az anyuka nem győzte kézzel mosni és csak gyűlt, csak gyűlt a fürdőben, utána már szép lassan mindenhol a szennyes, ami azt eredményezte, hogy elkezdtek bedohosodni a ruhák, penészedtek, büdös lett az egész házban....(pedig az anyuka+apuka is dolgozott.

Szóval azt gondolom, hogy ha egy alapvető dolog kiesik valaki életéből és hajlamos is a nemtörődömségre, akkor elindul az árral és kialakul az igénytelenség, akár saját akarata ellenére is.

A jelen anyukának egy pszichológus kell, nem takarítóbrigád. Ha meg tudja érteni, hogy a tisztaság jó és előnyös, akkor lehet segíteni bárhogyan. Addig pedig lyukas vödörbe vizet....

29. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 14:17

A tetű nem az igénytelenség hozadéka.


Az ilyen nőt pedig nem tudod megváltoztatni. A gyerekek pedig vagy látják a különbséget felnőve vagy hozzák az otthon látott példát.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Levarosbukta)
2021. jan. 12. 14:15
A rendrakás sokaknak mumus, meg a porcicák stb. De van különbség a szél által befújt lerakodott por, vagy a 10 perc alatt megszőtt pókháló, meg a masszív, éves, ujjnyi mocsok és a büdös ruhák között...
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Libikóka)
2021. jan. 12. 14:12
Akkor is. A férj kb 2 hónapja halt meg, a ház meg évek óta romos...
26. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 13:54
De ha az iskola jelzi, hogy a gyerekek tetvesek, és ezzel veszélyezik a többiek egészségét is... akkor talán megmozdulnak.
25. tulipán*** (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2021. jan. 12. 13:30
Szerintem is próbálkozni kell, aztán vagy sikerül, vagy nem. LEhet formálni a felnőtteket is és lehet, hogy az anyuka vevő lesz rá, nem tudni, veszteni való nincs. E mellett miért ne járhatna oda valaki folyamatosan besegíteni? Ha az illetőnek van ideje rá és feltölti, hogy segíthet rajtuk, akkor miért ne tenné?
24. levarosbukta (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2021. jan. 12. 13:11
Ugyan már! Ezt te sem gondolod komolyan! Még én is megfogadom mindig amikor csutakolom meg rámolom a konyhaszekrényt hogy ezentúl mindig mindent azonnal. Aztán mindig az a vége hogy a rend csak ideig óráig áll fenn a szekrényben :) Ruhásszekrény dettó! Az ember nem tud kibújni a bőréből és a segítséget a másik meg csesztetésnek veszi. Hagyni kell őket békén.
23. 8d00a82c06 (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 12:21

A lányomnak van egy ilyen osztálytársa.

Büdös, koszos, sokszor tetves, nem romák.

Most már kezd vad is lenni.

Igénytelen ott is mind a 2 szülő.

22. libikóka (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 12:09
Biztos meg van zuhanva a férj miatt.Amikor még élt akkor is ilyen volt a helyzet?
21. 55Judit (válaszként erre: 19. - Mézes-Krémes)
2021. jan. 12. 12:00
Lehet hogy igazad van. Én nem ismerem ezt a helyzetet. nekem igen keveset kell beosztani hogy meglegyek, de tisztaság van nálam, mert szerintem ez az alap és takarítani, fürödni szegénységben is lehet. Tőlem csak egy ötlet volt, de legyen felejthető. Jobb ha olyasmivel törődök, amihez értek. :)
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Napsugár8)
2021. jan. 12. 11:55

Családvédelem szinte csak akkor reagál bármit is, ha nincs tető a fejük felett vagy éheznek. Egyéb esetekben csak legyintenek.

Itt enni van mint mert kapnak a népkonyháról-vagy mi a neve-meg innen-onnan kaját, hozzávalókat. A házikó olyan amilyen, fürdőszoba nincs, de laknak hasonlókban emberek, a környéken elég sokan sajnos.

Ahhoz hogy kiemeljék a családból a gyereket, sokkal nyomósabb indok kell, és személy szerint úgy gondolom, nem is biztos, hogy mindig jól sül el ez a kiemelés.

19. Mézes-Krémes (válaszként erre: 17. - 55Judit)
2021. jan. 12. 11:55

Nagyon szép és jó amit írtok, és becsülendő. Csak sajnos álomvilág. :( Az élet sajnos nem ilyen.

De próbáljátok meg, takarítsatok ki nála, hátha lesz igénye rá a jövőben. De 99%, hogy nem lesz. Ha lenne, már régen megtette volna saját maga. Ez az igazság.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2021. jan. 12. 11:52
Teljesen igazad van. A gyerekkori rögzülések nagyon erősek. Ezért is fordulnék a gyerekek felé. Mert ha a 8 éves kislány azt mondaná az anyjának, hogy márpedig én naponta fürödni fogok és nem járok büdös ruhákban mert csúfolnak, akkor lehet nagyobb hatása lenne, mintha egy idegen mondaná, hogy takaríccsámá!
17. 55Judit (válaszként erre: 16. - Napsugár8)
2021. jan. 12. 11:43
napsugár én nem is azt írtam. csak azt, hogy talán ezzel a módszerrel el lehetne kezdeni rávezetni az útra. nem csináltam még ilyet, de én úgy kezdeném el ahogy leírtam. Aztán vagy sikerrel járnék, vagy nem is akarna barátkozni velem. de legalább én valahogy megpróbálnám, míg mások csak lenézik, vagy sajnálgatják.
2021. jan. 12. 11:36

Függ attól is, hogy az anyuka anno milyen körülmények között nőtt fel. Amennyiben ez a fajta életmód otthonról hozott, akkor hiába is csinál akárki csili-vili kunyhót a lakásból, napok, hetek alatt ismét csak "lelakják".

Ismertem egy nagyit, a menye családjában volt szokás, hogy csak hét végén fürödtek, és ehhez szoktak az unokák is. Amikor a fiatalok elutaztak és egy hétre megkapta a kis unokát, persze ő minden este fürdette a kicsit, és a kicsi minden éjszakát végig sírta. Nem volt hozzászokva az esti fürdetéshez, amit a nagyi csak később tudott meg...

Az ilyen fajta örökséget nem lehet egyetlen nagytakarítással megváltoztatni.

15. 55Judit (válaszként erre: 14. - 55Judit)
2021. jan. 12. 11:32
De még ennek előtte is, mint írtam, össze kellene vele barátkozni, mert e nélkül semmi nem megy.
14. 55Judit (válaszként erre: 11. - Lávli*)
2021. jan. 12. 11:31
Nem is úgy gondoltam hogy a cselédje legyen, hanem hogy így vezesse rá a házi munkára. Esetleg vegye rá hogy először csinálják együtt, majd ő segít, aztán már természetesen csinálja meg egyedül az anyuka, esetleg tanítsa a nagyobb gyereket is hogy ezt hogy kell.
2021. jan. 12. 11:29
Takarítana utánuk a fene... Bocsi
12. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 11:21

Először csak elbeszélgetni az anyával, hogy ez nem lesz így jó, és szívesen segítetek neki, ha ő is akarja. Akarata ellenére nem tehettek semmit, nem avatkozhattok bele egyetlen család életébe sem.


Ha a gyerekek valóban tetvesek, koszosak, és úgy mennek közösségbe, elsősorban az osztályfőnöknek lenne hatásköre, hogy szóljon a család védelmiseknek. Akkor ők kimennek, felmérik a helyzetet, és intézkednek. Valószínű, hogy felszólítják a szülőt, hogy gondoskodjon a gyerekek megfelelő tisztálkodásáról, vagy ennek hiányában... ha a felszólítás megtörtént, és az anyukában is meg van az akarat, akkor jöhettek ti segíteni, megmutatni neki, persze a családsegítőből is valaki figyel, hogyan történik... de így nehéz és szinte reménytelen.

11. Lávli* (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2021. jan. 12. 11:12

Szép kis kezével takarítsa maga után a klotyót, fiatal egészséges nő létére 😳

Ezt nem hiszem, hogy komolyan gondoltad.

10. Lávli* (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 11:10
Hát nem. Mert akkor pont azt tanítjátok, hogy mindig lesz, aki megcsinál helyettük mindent.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - 55Judit)
2021. jan. 12. 11:02

Egy alkalmas nagytakarítást mindenképp tervezünk, közösségileg a segítő csoport, főleg ha meglesz a másik ház. Igaz adománybútorokkal rendezzük be, de egyértelmű hogy tiszta lesz minden. Tehát ez kiindulási pontnak tök jó lesz. Már csak megőrizni kell.

De rendszeresen mégsem járhatunk oda ugye...

8. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 11:00
Ha ez egy régóta meglévő probléma, de nem változtatnak, akkor nekik így jó, te nem tehetsz semmit. Ha a gyerekeket kinézik, akkor esetleg lesz közöttük olyan, aki tanul belőle és elhatározza, hogy ő felnőttként nem lesz ilyen.
7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Lávli*)
2021. jan. 12. 10:59

Ők konkrétan nem romák. Mondhatni egyszerű magyar család.

Igen, tudom hogy a felnőttet már nehéz "oktatni", főleg hogy az egyszerű gondolkodásúak mindig holtbiztosak mindenben, irigylésre méltó önbizalommal, vagy annak látszatával...

Ezért gondolkodom abba az irányba, hogy a gyerekeknek kéne megmutatni-megtanítani milyen az, ha igényesebbek, tisztábbak, stb.

6. 55Judit (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2021. jan. 12. 10:59
Maximum azt lehetne ha összebarátkozol velük, hogy felajánlod hogy kicsi dolgokban segítesz. Mondjuk kitakarítod a mosdót, vagy lemosod a belső ajtókat. de ehhez már a bizalmába kell hogy fogadjon, és hasonló szinten kell lásson mint ahol ő van. nem könnyű, de így rá lehetne venni a tisztaságra is.
2021. jan. 12. 10:52

Évtizedek óta vannak törekvések a szakmában, hogy megmutassák, mi jó, hogy jó ... Képzett embereknek sem sikerül, akiknek tanítják, hogyan is csinálják ezt. Ők akkor is csak a "fehér g..ik" maradnak a cigányok szemében, akik csak okoskodni tudnak meg dirigálni.

Inkább csak a maguk közül valókat fogadják el iránymutatónak (gondoljunk pl Cserdi volt polgármesterére), de őket se mindet. Nagyon karizmatikus személynek kell ahhoz lenni.

2021. jan. 12. 10:30

Igen, elfogadni lehet...csak fáj a szivem a gyerekekért, akik ugyenilyen igénytelen felnőttek lesznek majd...és lehetnek okosak, intelligensek, újrakezdik a körforgást...

Én személyesen anyagilag nem tudok segíteni nekik, mert szintén szerényen élek, ezért gondoltam, hogy ileyn módon tudnék valamit adni, ami akár értékesebb mint egy pár cipő vagy 2 kiló liszt.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook