Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen fogfehérítési praktikák és kezelési módok vannak? fórum

Milyen fogfehérítési praktikák és kezelési módok vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
2008. febr. 15. 22:10
ja, és kérek tippeket hol vannak még megbízható, és jó árom dolgozó, fehérítéssel foglalkozó orvosok bp-en.köszike
37. lolinno (válaszként erre: 12. - Tothsandor_sw)
2008. febr. 15. 22:09

helló!

nekem született sárgás alapanyagú a fogam. engem ez nagyon zavar, mert hiába mosok napi 2szer fehérítőssel fogat, nincs fogkövem, épek a fogaim.stb....nem mosolygok csak visszafogottan...szóval eléggé korlátoz engem ez 23 évesen. érdeklődtem a témában a fogdokimnál (bp-i, tanult, naprakész infókkal rendelkezik) és kérdeztem h a született sárga fogak is kifehérednek? azt mondta h minden fog fehéredik 3-5 árnyalatot a fehérítés után. (hidrogénperoxidos kezelést használ ő is)

szerinted is fehéredhet a fogam?

(pls priviben is válaszolj, mert nem tuti h visszatalálok ide a fórumra.)köszi

36. d606bc0fd7 (válaszként erre: 34. - Jadri03)
2007. nov. 29. 18:36
Sajnálom, hogy így jártál. Azt én is hallottam, hogy a sötétebb fogaknál jobb eredményt lehet elérni.
2007. nov. 29. 18:25

Ja amúgy a Beyond kezelés is fájt picit, akkorákat nyilalt a fogamba hgoy majd be szartam, pedig nem érzékenyek a fogaim.

És tuti beyond volt, előttem bontotta ki a flancos anyagot...

2007. nov. 29. 18:24

Szia!


Tapasztalatom a fogfehérítésről. Először a fogorvosom javasolta, hogy csináltassam meg, szuper módszer, otthoni sínes géllel, jó pár hétig kell hordatni. Felvette a fogmintát, kb 40 ezerbe került. Hsználtam minden este, majd borzasztóan érzékeny lett, fájt a fogam, végül abbahagytam és csak az alsó széle lett picit világosabb a tövét szinte nem is érte, ha igen, az ínyem kikészült, egyszóval szar, és pénzkidobás.


Később a Beyonra vettem rá magam, bár igazából a britSmilet szereteem volna kipróbálni, de mondom ez fele annyi, lámpás, biztos jó lehet.

felutaztunk a flancos rendelőbe, tényleg minden korekt volt, benyomták a számba, lámpa stb.

A hatás: csalódottság volt a javából, kb B1-es színt mértek, ha egy vagy max két árnyalatot fehéredett akkor sokat mondok, bár ennek is örültem, mert látszott vmi.

Az öröm nem tartott sokáig max egy hónap pedig semmi káros szenvedélyem sincs, hogy kávé cigi stb.


Úgyhogy amennyi pénzt kidobtam erre, akkor már a drágábbra kellett volna menni. De hátha el jutok egyszer oda is, és nem lesz csalódás.


Nekem a Beyond nagyon csalódás volt, és pénzkidobás, se hatás, se tartósság!

2007. nov. 27. 16:33

Beyond fogfehérítő technikát szeretném tavasszal kipróbálni rendelőben.

Esetleg közületek próbálta már valaki? Eddig csak jót hallottam róla.

2007. szept. 16. 09:39
Nekem egyszer a fogorvosom ínyproblémára adott valami aloe vera zselét.Ez egy fogkrém amit természetgyógyászok csináltak,nem szabad kiöblíteni a szájból meg ilyenek,s nekem ez hihetetlenül fehérré s csillogóvá teszi a fogaimat......
31. jenny1975 (válaszként erre: 12. - Tothsandor_sw)
2007. aug. 17. 12:43

szia!

csak pár kérdésem lenne mivel olvastam hogy te járatos vagy a fogfehéritési témában.

én kint élek németországban és most nyitok kozmetikai studiót.

Itt van egy cég akik kidobtak egy íj gépet/nevét nem mondom/

Ez kozmetikában használható fogfehérités.

otthon is szeretnék vele dolgozni!lehet ezt otthon vagy csak fogorvosi rendelökben?

a gépnek lila fénye van és carbamidperoxid/11%-os/használatával van!

szerinted van rá kereslet magyarországon?

kb. a kezeléseket 25-30 ért csin´lnám/alul fölül egyben!

köszi a segitségedet!

2007. júl. 22. 18:58
Van valakinek tapasztalata ZOOM AP fogfehérítéssel kapcsolatban? Rendelőben végzett 1 órás fehérítésről van szó, tehát nem hazavihető sínes változatról. Augusztus végére jelentkeztem be és addig igyekszem mindenféle tapasztalatokat, jótanácsokat beszerezni... (Igaziból Britesmile érdekelt volna, de a magánrendelő, ahova járok, átállt erre az új eljárásra, amiről eddig elég keveset hallottam, ezért az érdeklődés.)
29. h.editke (válaszként erre: 28. - Teráz)
2007. jún. 25. 13:19
Nekem ez a Dentomin ásványi fogpor kisodorta a tömést a fogamból.
28. Teráz
2007. máj. 26. 17:59

DENTOMIN naturális ásványi fogpor !!!!!

290.- ,nem érdemes mással próbálkozi amíg ezt

nem használtátok.Sajnos dohányzom,kávézom és ez

nálam maximálisan megteszi a dolgát !!!

2007. máj. 3. 20:31
akkor én is kipróbálom
26. Naomagic85 (válaszként erre: 22. - Eszti91)
2007. máj. 2. 12:15
én használtam már a Vademecum Express White-ot, és nekem bevált.
2007. máj. 1. 21:59

Clinomyn fogkrém. dm-ben, máshol is kapható.

Ritkán kell használni, nagyon hatásos.

2007. máj. 1. 16:03
Nekem azt mondták, hogy a só is nagyon hatásos, én kipróbáltam, de szó mi szó a szódabikarbóna jobb ötlet!De próbáljátok ki hátha valakinek az jobb megoldás!
23. Eszti91 (válaszként erre: 19. - Mese)
2007. ápr. 29. 15:42
és a szódabikarbóna,nem tesz semmi kárt a fogaknak?
22. Eszti91 (válaszként erre: 18. - Droma)
2007. ápr. 29. 15:42

én már vagy a 4. fajta fogfehérítő fogkrémet használom,de nem használt egyik se :(

a Vademecumot még nem próbáltam. van itt olyan aki már igen?

21. 'szti
2007. jan. 10. 16:04
csak előbányásztam virkinának
2006. nov. 5. 10:36
A legújabb eljárás az én dokimnál a"homokszemcse-fúvásos" fehérítés. Nem olcsó, de nem fáj, nem károsítja a fogzománcot. Alsó felső fehérítés kb. 20 ezer Ft.
19. mese
2006. okt. 19. 12:14
Én több módszert is hallottam, a fogfehéritésre.A fogkrémre szórunk egy kevés szódabikarbónát,ez az egyik, a másik, minden héten, két-három alkalommal citromlével kiöblítjük a szánkat, persze utána vízzel is öblítünk, a citromlé ugyanis lemarja a fogakról az elszineződést okozó dolgokat.A harmadik, epret kell péppé aprítani, rátenni a fogkefére, és azzal fogat mosni.A citromléhez visszatérve, nem szabad túlzásba vinni, mert lemarhatja a fogzománcot.
18. Droma
2006. júl. 17. 17:14
Én fogfehéritő fogkrémet használok,és nagyon jó.Ez is aloe vera termék.
2006. jún. 21. 14:12
hát én fogfehérítőt használok úgy egy hónapja és nem igazán hat.
2006. jún. 14. 23:58
Szerencsére nekem eleve fehérek a fogaim, de azért teszek is ellene, hogy a kávé és a tea nyomai eltűnjenek. Számomra legjobban a szódabikarbóna jött be, mindenkinek szeretettel ajánlom, nekem bevált.kéthatente azzal mosom a fogaim és minden oké.
15. Courage (válaszként erre: 14. - Tothsandor_sw)
2006. jún. 3. 13:05

Köszi, már utána néztem:)

Bocs, hogy igy megkésve:)

14. Tothsandor_sw (válaszként erre: 13. - Courage)
2006. máj. 15. 14:19

Kipróbálni nagyon sok orvosnál lehet, akár a tiednél is. (a tiédnél ingyenes) Akik folyamatosan dolgoznak ezzel a készülékkel, azok listáját megkapod, ha a keresőbe beírod, hogy ultrahangos fehérítés és a kapott célhonlapon a rendelőkre kattintassz. Nem szeretném leírni a honlap címét, mert a gép neve, és az reklám lenne.


A személyes tapasztalatom az, hogy ezekben az esetekben 16 perc alatt vissaállítja a félévvel azelőtti fogszíned. A többi idő alatt még tovább fehéredik a fogad.


Én nem vagyok fogorvos, csupán 5 éve dolgozom fogászati területen, tavaly 300 fogat fehérítettem ki. A fogfehérítési területen elég jólinformált vagyok (kis önfényezés), de a fogorvosok többségének tudok újat mondani ezen a területen. :)

13. Courage (válaszként erre: 12. - Tothsandor_sw)
2006. máj. 14. 17:42

Szia!

Én is voltam a fogászati fehérítésen, mert nem hiszek az ilyen tvs marhaságoknak pláne nem a fogkrémnek. Nekem azóta is elég szép fehér a fogam, de egy emlékeztető nem ártana.

Tudnál esetleg infót adni, hogy hol lehet kipróbálni ezt a módszert? Neked van személyes tapasztalatod? Vagy fogorvos vagy?:)

2006. máj. 12. 11:17

Sziasztok!


A rendelői fehérítés szerintem a legmegbízhatóbb!


Azonban tényleg mindenki panaszkodik, hogy a lámpás fehérítésnél van érzékenység. Mondjuk ugyanezt hallottam az otthoni rendszerekről is. Az otthoni rendszereknél az ínyfelmaródás is gyakori probléma.


Az érzékenységnek négy fő oka van:

1. dehidratáció, azaz fogszáradás (nyitott száj esetén mindig van), a dehidratáció hatása az is, hogy a rendelőt elhagyva 2-3 nap alatt visszaesik a fehérség. Ugyanis a dehidratált fog fehérebb, ezért becsapós a rendelői eredmény. Azonban a fog 2-3 nap alatt visszanyeri a hidratáltságát, ezért a szín is megváltozik.


2. magas hidrogénperoxid koncentráció: minél magasabb a hiperol koncentráció annál nagyobb az érzékenység kialakulásnak esélye. A lámpás fehérítések 35-40% peroxiddal dolgoznak! Ez nagyon magas.


3. hosszú hatóidő: Minél tovább hiperolozzuk a fogat, annál érzékenyebb lesz. Ezért van az, hogy az otthoni rendszerek is kiváltanak érzékenységet.


4. Fogmelegítés: Minden lámpa melegíti a fogat, ezért sokkal nagyobb az érzékenység kialakulásának esélye. Még a hidegfényűnek is nevezett készülékek is! Csak tedd oda a kézfejed a fényforrás elé.


Szerencsére van már olyan technológia, ami ezek nélkül kezel.


Fogorvosi rendelői fehérítés ez is, de nincsen lámpa, és nagyon nagyon alacsony a hidrogénperoxid koncentrációja. A száj csukva van fehérítés közben, és csak 40 percig tart (és ez nem a marketing 20-30 perc alatt kész szöveg). Itt nincsen színvisszaállás, érzékenység, és olcsó is, kb 60-90.000Ft. Nézzetek körül, és megfogjátok találni!



Mindenki nyugodtan elfelejtheti, hogy a fehérítés=fájdalom és, hogy tönkreteszi a fogat.


Bármilyen kérdésre szívesen válaszolok, a készülék nevét azonban nem árulom el, célom csak a tájékoztatás!


Bye

Tóth Sándor

2006. máj. 5. 04:08

Sziasztok!


Ezt most találtam, gondoltam bebiggyesztem ide ;)


Ragyogó fehér fogak



Egy szép mosoly a ragyogó, fehéren csillogó fogakkal teljes. A fehérséget azonban nem elég elérni, meg is kell tartani. Kíméletes, de hatékony: íme, a legújabb, legjobb fogfehérítő módszerek, és néhány fontos szabály.



Hollywoodban már régóta elengedhetetlen feltételnek számít a hibátlan, hófehér fogsor, a sztárok ragyogó mosolyának titka. Az ételeinkben, italainkban található festékanyagok idővel elszínezik a fogat. A fehérítő zselé hatóanyaga (hidrogén-peroxid vagy karbamid-peroxid) oxigénné alakul át, amely behatol a fogzománc réseibe, és az ott lévő elszíneződéseket halványítja.


Fogfehérítésre ma már számtalan lehetőség kínálkozik. Fehéríthetjük fogainkat a fogorvosi rendelőben vagy otthon. A rendelői fehérítés előnye, hogy látványos fehéredést eredményez akár 1 óra alatt. Ha az otthoni fehérítő módszerek közül választunk, akkor hosszabb kezelési idővel (2–3 hét) kell számolnunk, viszont ezeknek kedvezőbb az áruk. Bármelyiket választjuk is, fontos, hogy egészségesek legyenek a fogaink, mert fogszuvasodás, kopott fogzománc vagy fogínysorvadásra való hajlam esetén problémák léphetnek fel.


Összeállítottuk a legújabb módszerek listáját – hogyan hatnak, és milyen eredményre számíthatunk.


A gyengéd fehérítő: fogkrém

Az enyhe elszíneződéseken általában segít, ha speciális, fehérítő fogkrémmel mosunk fogat. Ezekben sokkal több tisztítótest, ún. mikroszemcse található, melyek mechanikus úton leradírozzák a fogról a rárakódott szennyeződéseket. Hosszú távú használatuk ezeknek a „dörzsis” fogkrémeknek nem javasolt, mert megsérthetik a zománcot.

Költségek: 750–1500 Ft


Otthoni fehérítés – a kitartóknak

Sínes módszer: a fogorvos egy lenyomat alapján műanyag sínt készít, és ebbe kell a fogfehérítő zselét nyomni, majd a sínt a fogakra kell helyezni és egy éjszakán át, de legalább 3 órán át kell viselni. Két hét után akár 5–6 árnyalatnyit is világosodhatnak a fogak.


Ecsetes fehérítő: egyszerűbb, és nem kell hozzá előzetesen lenyomatot készíteni. Praktikus a kiszerelése, bárhová magunkkal tudjuk vinni. Használata roppant egyszerű, a fogak felszínét két héten át reggel és este kell bekenni az ecsetben található folyadékkal. Fehérítés előtt fogkrém nélkül kell fogat mosni, utána pedig egy órán át mellőzni kell az étel és ital fogyasztását. Az eredmény érdekében érdemes lemondani a kávéról, teáról, cigarettáról a fehérítés teljes ideje alatt. Két hét után 3–4 színárnyalatnyi fehéredés várható.

Használhatja a rendelői fehérítés után felfrissíteni a színt, vagy önmagában, ha nem túl sötét a kiinduló fogszíne.

Költségek: terméktől függően 3500–10 000 Ft


Profi segítség a gyors, látványos eredményért

Akinek például nagyon erősen elszíneződött a foga, vagy nem szeretne az otthoni fehérítővel bajlódni, rábízhatja magát a profikra. Az Egyesült Államokban a fogfehérítő szalonok olyanok, mint itthon a fodrászatok, itt fényesítik ki a fogakat. A kezelés egy alkalommal mindössze egy órát vesz igénybe. Nem tart tovább, mint egy jó ebéd, vagy amit a fodrásznál, kozmetikusnál szoktunk eltölteni.


A fehérítés során egy Ph-semleges zselé kerül a fogakra, amit kék fénnyel aktiválnak. Az elszíneződésektől függően 3-szor, esetleg 4-szer 20 perces kezeléseket alkalmaznak, mialatt pihenhetünk, zenét hallgathatunk vagy megnézhetünk egy DVD-filmet.

A kezelés végeztével akár 7-8 árnyalattal lesz világosabb a fogszín, az eredmény természetesen függ a kiindulási színtől és attól, hogy fogaink hogyan reagálnak a fehérítésre. Az eljárás tökéletesen biztonságos, nem károsítja a fogakat, töméseket és a koronákat.

A kezelés viszont 125 000 forintba kerül.


E módszerek hátránya, hogy a fogak átmenetileg érzékennyé válhatnak. Ezt előre sajnos nem lehet megjósolni. Fontos tudni, hogy a fogfehérítés csak a természetes fogakat világosítja ki, a töméseket, koronákat és a hidakat sajnos nem tudja szebbé varázsolni.


Alapos tisztítás és fehérség elektromos fogkefével

Nemcsak a fogkrém játszik döntő szerepet a fogak fehérítésében, hanem a fogkefe is. Azok a kefék jók, amelyeknek nem egyféle irányba néznek a sörtéi, hanem különböző hosszúságúak, v-formában állnak, vagy egy-egy sörtecsomó meg van döntve. Ezáltal ugyanis nemcsak a fogfelszínt dörzsöli az ember, hanem a fogak közti réseket is, valamint a fogíny és a fog átmenetét. Még alaposabb az elektromos fogkefe, amely percenként 30–40 000 rezgéssel és 8000 oldalirányú mozgással dolgozik, így alaposan letisztított, fehér fogakat ígér. Ez ugyanis minden mozgást elvégez helyettünk, csak egyik fogról a másikra kell helyezni.


A tisztítást ajánlatos az „R-K-B” módszer szerint végezni: először a rágófelületet tisztítjuk, itt lehet „sikálni”, azaz előre-hátra mozgatni a fogkefét, utána kívül, majd belül mindig a pirostól a fehér irányába (az íny felől a fog felé), söprögető mozdulatokkal dolgozzunk. A tisztítás legalább két percen át tartson. Fontos, hogy savas ételek fogyasztása után (gyümölcs, gyümölcslevek, limonádé, bor) legalább 30 percet várjunk a fogmosással, különben a savaktól megtámadott fogzománcot még jobban károsítjuk a dörzsöléssel, sőt, még el is távolíthatunk belőle kisebb darabokat.

Költségek: 25–40 000 Ft, az elektromos fogkefe típusától függően


Biofehérítők tengeri sóval és teafaolajjal

A természet is számos lehetőséget kínál fogfehérítésre: a tengeri só úgy hat a fogakra, mint egy gyengéd radír, amely eltávolítja az elszíneződéseket, közben pedig erősíti a fogínyt is. De ajánlatos a teafaolaj használata is, erős antibakteriális és enyhe fehérítő tulajdonsága miatt. Egyszerűen csak tegyünk 2 cseppet a fogkrémre, és mossuk meg a fogunkat a megszokott módon. Amit még tehetünk az elszíneződések ellen: igyunk zöld teát, együnk diót, petrezselymet vagy fehér babot, ezekben sok a fluor, mely erősíti a fogzománcot, így gondoskodik a fogak természetes fehérségéről.

10. Courage (válaszként erre: 9. - Pierrot)
2006. ápr. 26. 21:21

Szia! Éna dentalcoopban voltam Budán. Van egy honlapjuk, várj megkeresem:)

Na : www.dentalcoop.hu Dr. Schatz Balázsnál voltam, egy tünemény volt. Anno 3 éve csinálta és most is gyönyörű fehér. Nekem mondjuk szerencsém van, mert szép fogaim vannak. Az orvos azt mondta, hogy olyan mintha gyöngyök lennének a számba nem is fogak:)

Én maximálisan ajánlom. Lehet drága, de szerintem megéri. Az első nap mondjuk sz@r. Hideg-meleg érzékeny, nyomi vagy, enni nem fogsz (ez csak jó:)), de másnap már nem lesz gáz.

Kérdezz nyugodtan! És szólj ha esetleg mennél, én Balázst ajánlom! (Van kép is róla)

9. pierrot (válaszként erre: 5. - Courage)
2006. ápr. 26. 11:30

Szia Courage, én is szeretném megcsináltatni a fogfehérítést, tudnál javasolni hogy kinélvoltál Te ? Ez itthoni fogorvosnál vagy külföldön ?

Köszi

Brigi

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook