Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen fogfehérítési praktikák és kezelési módok vannak? fórum

Milyen fogfehérítési praktikák és kezelési módok vannak? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6
98. jujus
2009. jan. 30. 12:16
Szeretnék fogfehérítést csináltatni. Mik a "veszélyek"?Fáj?
97. zsuzso100 (válaszként erre: 95. - Katácskák)
2008. nov. 15. 20:02
Mennyi ideig hagyod rajta? Nincs rossz íze?
2008. nov. 15. 13:57
Én is a szódabikarbónát alkalmazom.
2008. nov. 15. 08:55

Mi szódabikarbonátot - pár csepp citromlével összekeverünk,rajta hagyjuk, aztán kefével átdörzsöljük.

Nekünk bevált

2008. szept. 29. 17:57
DENTOMIN gyógynövényes ásványi fogpor, esetleg szódabikarbóna, én először dentominnal szoktam mosni, majd fogkrémmel. Hál istennek fehérek, és elég egészségesek igy a fogaim.
2008. szept. 19. 02:50

Szia!


A fehérítős fogkrémeknek két csoportja van. Az egyik a pici szemcsékkel dörzsölő hatást kifejtők és a minimális hidrogénperoxid koncentrációt tartalmazók.


Mindkettő leginkább az életmódból eredő elszíneződéseket távolítja el. Például, ha sokat teázol, akkor segítséged lehet.


Azonban nem szabad túl sokat elvárni tőle. Nem szabad túl sokszor vagy túl durván használni, mert roncsolhatja a zománcot. Láttam már pácienst, aki lesikálta a zománc egy részét.


Mondjuk én fogfehérítős Blend a Med Complete White-ot használok. Azt tudom, hogy a nap végén mindig hatásosan állítja vissza a reggeli állapotot. Már legalább 2 éve használom.


Azt azért tudnod kell, hogy nekem ultrahanggal fehérített a fogam, össze sem lehet hasonlítani egy fogkrém hatását egy rendelői fehérítéssel.


Tóth Sándor

92. ~Éva~
2008. szept. 18. 17:42
A Signal White Now fogkrémnál mik a tapasztalatok? Ér valamit?
2008. szept. 15. 01:49
Akkor nem károsítja... ;) Használd bátran, csak más ne, ha rám hallgat.
90. 8ef78160df (válaszként erre: 89. - Tothsandor)
2008. szept. 14. 23:01
Nem kérosítja, persze nem is kell mindennap használni...
2008. szept. 14. 22:58

Kedves fogyika!


Teljesen igazad van, ezek fehérítik a fogat. De a szódabikarbóna is károsítja a fogzománcot, mivel az karcoló hatású. Tönkretett fehér fog.. hmmm... nem tudom megéri-e. ;)

2008. szept. 14. 18:53

A szódabikarbóna fehéríti a fogakat!

A citromlé is fehéríti, de azzal vigyázni kell, mert a fogzománcot károsítja is!

87. 14b80b3300 (válaszként erre: 86. - Tothsandor)
2008. szept. 14. 18:51
Ok, köszi!
86. Tothsandor (válaszként erre: 85. - 14b80b3300)
2008. szept. 13. 02:06

Szia!


Én akkor látnám értelmét a héjnak, ha mondjuk antibiotikumos a fogszíned. Illetve akkor tudnak még jól "csalni", ha a két metszőfog túl messze van egymástól. De ez már művészet. Vannak olyan termékek hazánkban, amelyek elsőosztályúak, és nagyon ritkán történik probléma velük.


Ötletem sincs mire mondhatták, hogy nem lehet eredményt elérni fogfehérítéssel. A2? A1? mert attól sötétebb esetben azért bőven van változás. A blogom-ban van egy kép egy minifogszínkulccsal, ott meg tudod nézni. Persze az igazi az lenne, ha te is kapnád a hírlevelem, mert annak a végén pontosan ki fog derülni, hogy mennyire fehéredne ki a fogad. Írd be a keresőbe megszépítjük "tóth sándor", és látni fogod a színkulcsot a blog-on. Ha rákattintasz a képre felnagyítja a böngésző.


Szia


Tóth Sándor

85. 14b80b3300 (válaszként erre: 84. - Tothsandor)
2008. szept. 12. 19:05

Hali!

Azért gondolkodom rajta, mert fehérebbet szeretnék (egyszer elmentem fogfehérítésre, de nem csinálták meg, mert azt mondták ennél fehérebb nem lenne sokkal, de én nem így látom, de legalább nem egy lehúzós hely volt), és ezzel úgy tudom egyenesebbre is tudják varázsolni. Gyerekkoromba jártam fogszabályozásra, de szerintem nem lett túl jó a végeredmény. Nem vészes, de lehetne szebb is. Ezért gondolkodom, de amennyit sikerült meg tudnom róla, hogy vannak hátrányai. Pl.: letörhet, elszíneződik, esetleg kirí, hogy fel van ragasztva vmi. Ami elég nagy gáz, ha tényleg ilyen, mert én is mindent észreveszek másokon. Szóval nem tudok dönteni.

2008. szept. 8. 01:28

Szia Ani081!


Miért gondolkodsz a héjban? Mire vagy kiváncsi? Magyarországon nem túl gyakori az ára miatt, de a külföldiek előszerettel választják.


Szóval, Te miért is gondolkodsz ezen?

2008. szept. 7. 19:29
Csináltatot már valaki direkt héjat? Személyes tapasztalatok érdekelnének, mert hallok ezt is azt is?
2008. szept. 4. 13:10

Ez így van. ;D


Csak éppen az a különbség, hogy valaki csak elad gépeket, és szétteszi a kezét, a reklamációnál, Én pedig 300-nál több embert fehérítettem ki, a környező országokba járok ki tanfolyamot tartani, a Magyar Fogorvosba (fogorvosi szaklap) jelent meg fogfehérítős cikkem, valamint több magánújságba is írtam már. Ha a fogorvosaimnak szüksége van válaszla, tőlem megkaphatják, ha az nagyon fogfehérítés specifikus.


Fogfehérítést végzek, mivel az általam forgalmazott gépek kezeléséhez nem kell a fogorvosi minősítés.


Fogat viszont nem fogok és nem is akarok tömni. A fogfehérítéshez tartozó depurálást is fogorvos végzi a megbízásomra.


A Beyondról és a többi készülékről is pedig meg van a véleményem, de nem azért mert nem szeretem őket, hanem mert ha utána olvasol a neten az bőven elég. EZT NEM ROSSZ ÉRTELEMBE MONDOM! A pácienseknek és igazából nekem sincsen teljesítési kényszerem, nem fogok csak azért reklámozni valamit, mert azt én hozom be Közép-Európába... Épp ezért tisztába vagyok azzal, hogy a Zoom, a Zoom AP jól fehérít, csak éppen ha utána olvasol megtudod a másik oldalt is. A Beyond is jó gép, hisz neked is eredményes volt. Csak azt nem szabad elfelejteni, hogy lehet, hogy van eredményesebb, lehet, hogy van fájdalommentesebb, lehet hogy van érzékenységmentes, és lehet hogy van olcsóbb, mint amiről tud az ember.


Én ezt szeretném áttörni, és a blogomról elérhető honlapon ezért NINCS állásfoglalás, ezek csak a tények.


:D

81. d606bc0fd7 (válaszként erre: 80. - Tothsandor)
2008. szept. 4. 07:02
Számomra ebből csak az derült ki, hogy nem vagy fogorvos, csak egy másik (nem Beyond) fegfehérítési technikát reklámozol és terjesztesz Magyarországon..
2008. szept. 3. 23:07
Még régebben összefoglalva leírtam, mert sokan kérdezik "ki vagyok?". Kérlek engedd meg nekem, hogy egy linket tegyek ide.A link: megszepitjukblog.blogspot.com/ A linken nincs reklám, csak én írtam rá 2 bejegyzsést, amit nem akartam most idemásolni. Ha kitörölnék, mert link van benne, majd bemásolom a blogból, ki az a Tóth Sándor.
79. d606bc0fd7 (válaszként erre: 75. - Tothsandor)
2008. szept. 3. 19:08
Egyébként Te fogorvos vagy?
78. d606bc0fd7 (válaszként erre: 75. - Tothsandor)
2008. szept. 3. 19:01
Hm. Azért csináltam külföldön, mert külföldön élek. Tehát nekem ezért nem kellett utaznom (egyébként a dokim a magyar határtól pár km-re dolgzik, szóval nincs messze, lehet egy magyarországinak is megéri pár km-t utazni, de egy nyugatinak mindenféleképpen, mert az árak -nem csak a fogfehérítésé- alacsonyabbak, mint Magyarországon, a szolgáltatásban viszont szerintem nincs különbség).
2008. szept. 3. 08:42

Sajnos a fogkrémek leginkább felületi polírozást csinálnak, az pedig nem jó csak annak, akinek rossz a szájhigiéniája, és annyi lerakódás van a felszínen, ami hatásos eredményt ad. Tisztelet a kivételnek. Van ugyanis olyan fehérítős fogkrém, ami csekély mennyiségben, de tartalmaz hidrogénperoxidot! Ugyanis az egy pici fehérítést elérhet hosszantartó használat esetén, abban az esetben is ha a szennyeződés nem csak a zománc felületén van.


A gond általában azzal van, hogy sokan csodát várnak a fogfehérítő fogkrémüktől, és az apró abrezív (sikáló/karcoló/zománcréteget ledörzsölni képes) anyagot tartalmazó fogkrémeket agresszíven használják.


A másik gond, a csináljunk olcsón fogfehérítő anyagot típusú dologból van, amit Te is írtál Powerpuffemo. A Neten sok olyan videót látni, hogy készítsünk otthon fogfehérítőt... Mondjuk azt hiszem csak egy ember meri élesben felkenni a fogára...


A Szakirodalom külön foglalkozik azokkal az emberekkel, akik valamennyire már ledörzsölték a fogzománcukat. Első erre utaló jel a megnövekedett érzékenység. A fő probléma, hogy ilyen érzékenységi háttérrel sokkal nehezebb fogat fehéríteni.


Tóth Sándor

2008. szept. 3. 07:38
Hát nem tudom. NIncsenek sárga fogaim, de lehetnének fehérebbek is. Eddig akármilyen fogrémet használtam nem lett világosabb. Egyszer kipróbáltam a sütőport. Nagyon kifehérítette de utána monták mások hogy lekoptatja a fogzománcot szóval többször nem próbáltam.
2008. szept. 2. 23:58

Okés! Csak érdekelt, mert meggyőződésem, hogy Magyarország nagyon "olcsó" fogfehérítés tekintetében, és eléggé megleptél azzal, hogy ennél olcsóbban csináltattad valahol. Az is csak "úgy" érdekelt, hogy miért csináltattad, hiszen lehet mást is érdekel miért külföldön történt a fogfehérítést és hol ennyire olcsó.

Én ettől függetlenül továbbra is azt mondom, hogy 60e alatt nem érdemes sem elvállalni, sem elmenni. Ott mindig van valami a háttérben (mint ahogyan azt korábban leírtam)

Örülök neki, hogy elégedett vagy, ez a legfontosabb.

Szia!

74. d606bc0fd7 (válaszként erre: 73. - Tothsandor)
2008. szept. 2. 14:50

Egyik sem, de ez nem is fontos.


A lényeg, hogy a Beyonddal elégedett vagyok, nekem bevált. Csak ezt akartam elmondani, részemről nincs értelme a témát tovább boncolgatni.

2008. szept. 2. 14:00
Nyugatra biztos nem olcsóbb, akkor had találjam ki, Bulgária, Románia vagy Ukrajna. Bulgáriára tippelek amúgy.
72. d606bc0fd7 (válaszként erre: 71. - Tothsandor)
2008. szept. 1. 13:19
Mi nem Magyarországon fehérítettük a fogunkat és ezért jóval olcsóbban a magyar árakhoz képest.
71. Tothsandor (válaszként erre: 70. - D606bc0fd7)
2008. szept. 1. 11:46

Az igaz, csak az a kérdés mihez képest. :) Az anyag és a készülék egy picit talán drágább Magyarországon, viszont az órabér drasztikusan alacsonyabb. Az implantálásnál például elég jelentős idővel kell számolni, tehát az árkülönbség nagy lehet pl. Angliához képest. Ez egyrészt jó, másrészt rossz.


Ti mikor fehérítettétek a fogatokat? Jött egy kósza ötlet, hogy "Legyen fehér a fogunk!", vagy volt valami alkalom is hozzá?

70. d606bc0fd7 (válaszként erre: 69. - Tothsandor)
2008. szept. 1. 10:22
Alacsony áron is létezik színvonalas szolgáltatás, épp ezért virágzik napjainkban a fogászati turizmus :)
69. Tothsandor (válaszként erre: 68. - D606bc0fd7)
2008. szept. 1. 02:56

Lehet, de én elvből nem mennék olyan helyre, ami 60e Forint alatt vállal fehérítést. Miért? Számoljunk a fogfehérítés kb. 90 perc alatt (mert ugye nem 25 30 40 percről van szó, mivel az előkészítést el kell végezni, és több ciklus van) zajlik le, mennyi ember fogát tömik be, mondjuk 15e Forintért ennyi idő alatt? szerintem legalább 4-et. Ha viszont a munkájáért kevesebb pénzt kap, nem biztos, hogy olyan odaadással végzi azt. Persze ez eléggé pénzmotivált szint... De akkor is. 60e szerintem nagyon elfogadható, főleg, hogy egy hajfesét-vágás-szárítás is eléri a 15e Ft-t... akár havonta.


Mondjuk fehérítés előtt nem árt egy alapos fogtisztítás, mondjuk egy Airflow és egy fogkő leszedés, ami megint 15e Ft.


Ha ezeket összeadom, akkor 75e Ft-ra jön ki. Ha azt nézem, hogy másfél évig tartós, 4e Ft havonta.


Persze van olcsóbb is, mint mindenből. Széles a kínálat az autókból is. Egy ismerősömtől hallottam, aki szintén hallotta... :D A Trabant is elvisz ahová akarod, csak nem mindegy mennyi idő alatt, és milyen körülmények között.


Szerintem nem az alacsony ár a fontos, hanem a ár/minőség hányados minél magasabb értéke. De cáfoljon rá valaki, és mondja azt, hogy ő szívesen fizet ki pénzt, az eredmény és szolgáltatás lényegtelen.


Anetta ezzel nem téged akarlak lehúzni. Csak egyszerűen észre kell vennünk, hogy van aminek meg van ára. Az lenne jó, ha mindenki munkáját megbecsülnék, és annyit keresne, mint amennyit valójában ér.


Tóth Sándor

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook