Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen finom teákat lehet adni 4 hónapos kortól a babának? Mennyit naponta és mire jó? fórum

Milyen finom teákat lehet adni 4 hónapos kortól a babának? Mennyit naponta és mire jó? (tudásbázis kérdés)


18. 1492
2008. júl. 9. 13:25
Szerintem ilyen melegben csak vizet adj neki. Nálunk még most is, ha szomjas csak azt iszik, pedig már 9 éves.
17. ALLICS (válaszként erre: 12. - 104bdd8c43)
2008. máj. 13. 15:07
Én pl minden ízesítés nélkül iszom a teákat.
16. ALLICS
2008. máj. 13. 15:06

A kisfiam a Hippes granulátumos teákat szereti a legjobban persze alig rakok csak egy kis kanálnyit a vízbe,hogy ne legyen nagyon édes.

Ezenkívül szoktam neki csinálni csipkebogyó teát is.

2008. ápr. 19. 23:22
4 hónaposnak nem kell semmilyen tea, főleg nem cukrozott. Fekete teát egyeltalán nem ihat. Ha szomjas, inkább forralt vizet adj neki. Ha nem issza meg, nem is szomjas. Az én lányom ennyi idősen még 39 fokos melegben se volt hajlandó inni, mégse száradt ki.
14. Dorka29 (válaszként erre: 12. - 104bdd8c43)
2008. ápr. 19. 22:22

Én ízesítés nélkül iszom a teát, mert így szeretem. Csak akkor ízesítem mézzel és citrommal, ha megfázás miatt iszom.

Viszont a lányom semmilyen formában nem hajlandó meginni a teát, vizet se nagyon iszik, csak pár kortyot. Helyette anyatejet "iszik", most 11 hónapos. Ja, és nem azért, mert nem adok (adnék) neki mást.

2007. dec. 13. 11:01
kamillát van kimondottan gyermek tea
2007. nov. 18. 19:23
Ízesítés nélkülne adjatok teát, ti sem innátok meg, nagyon rossz íze van ha nincs benne egy kevés cukor legalább. Én inkább vizet adtam neki mindig, felforralt, lehűtött vizet.Ma is szívesebben iszik vizet mint az édes gyümölcsleveket vagy teákat.
11. ipi
2007. nov. 17. 09:38

Sziasztok, ebben a kérdésben én kicsit nyakas vagyok... Szerintem alapban csak tiszta vizet (mi mostmár PI-vizet iszunk) igyon a baba. Teát is csak üresen adom neki, már ha ritka esetben kap, mondjuk, ha jobb, mint a hüvős víz, pl, télen. Én Milford gyümölcsteákat adok neki, abból mind finom, vagy Herbáriás, akár filteres csipkebogyó, hársfa stb. Kamilla allergizálhat, meg hasmenést is okozhat, főként cukorral hashajtóként is alkalmazzák erős teaként. A kisfam meglehetősen hasmenéses típus. Így én óvakodom az ilyesmitől. A cukorrépából készült cukor helyett inkább szőlőcukrot adj, ha muszáj. 2-3 csepp citrom kellemes benne és nem fogja meg a cumisüveget a színe, ha van a teában. Általában én egy filtert teszek 1 l vízhez a Milfordból. Virágból pedig egy-két teáskanálnyi elég hozzá, hogy íze legyen.

:-)

2007. nov. 17. 09:21
Ízesítsd úgy, ahogy te is meginnád. Ne legyen túl édes, de épp ízetlen sem. Mondjuk cukor....én adtam a teába ennyi idősen, de van aki ellenzi. Te tudod, mennyire érzékeny baba. Az enyéim mindent bírtak.
2007. nov. 16. 18:02
Az én kislányom a gyerekteát szereti a Pickwiktől
2007. nov. 16. 17:15
én hársfa teát adok most épp neki. náthásak vagyunk és kezdődik a köhögés is.. köhögésre pedig a hársfa jó :) nem filtereset veszek, hanem gyógyszertárit. egy csipettel beleteszek, leforrázom, hagyom picit hülni, leszűröm. teli (nagy) cumisüvegbe töltöm, 1 csapott mokkáskanál cukor és 1-2csepp citromlé (ha kihült).
2007. nov. 16. 14:29

Sziasztok!


aZ fiam Milupa teát iszik, abból is van több ízű.

2007. nov. 16. 10:39

Az én fiam is szereti a Hipp teát. Én a gyerekteát szoktam venni, amibe mindenféle van:kamilla, édeskömény stb.

De mig kicsi volt - 4 hó alatt - nagyon halvány teát csináltam neki, épp hogy megszinezte a filter a vizet. 100 ml-be 1 csapot mokkáskanál cukor, és 1 mokkáskanál citrom - ezt még a dokinéni javasolta, bár ő tea nélkül csak a vizet ízesitsem cukorral, és citrommal :D -

Ezt az arányt ma is tartom ha én csinálom a teát.

2007. nov. 16. 10:21
Én speciel Hipp bébi teákat adtam csak a fiamnak, és a mai napig azt iszik, szomjoltásként. Szereti őket nagyon, és könnyű elkészíteni!
2007. nov. 16. 10:20
Kisfiam kicsit nathas lett. Erre talaltam, hogy a kamillat ajanljak,citommal, kicsi cukorral. De milyen aranyban, meg mennyit, azt nem.
2007. nov. 16. 10:02

Vannak pl. a Hipp cégnek különböző ízben instant teái.

Ha jól tudom már 4 hónapos kortól is kaphatóak.

Nálunk beváltak ezek a fajták, a lányom nagyon szerette őket.

Ennyi idős korban a Garzon teát ajánlák, de ízesítés nélkül.

2007. nov. 16. 09:46
Mennyi teahoz, mennyi citromot szabad tenni?
2007. nov. 16. 09:45
Milyen finom teákat lehet adni 4 hónapos kortól a babának? Mennyit naponta és mire jó?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook