Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Milyen fajta kuktát vegyek? fórum

Milyen fajta kuktát vegyek? (tudásbázis kérdés)


9. Ncilány (válaszként erre: 8. - 55a25cd29e)
2012. márc. 15. 09:32
Én csak a jó öreg alumíniumot, és a mostanit ami van, ismerem.
8. 55a25cd29e (válaszként erre: 7. - Ncilány)
2012. márc. 14. 23:23
Köszi a választ! Ma voltam bent egy vasedényben, és ott az eladó hölgy nagyon dicsérte a fagor kukákat, azt mondja, modern....valakinek erről tapasztalata?
2012. márc. 12. 09:36

Emimé jóó.

Amikor a kaja fő benne, felnyomja rendesen..

Miután úgyítélem meg van főve, félreveszem, és csak akkor fordítom el a kart, ha totál csendbe van.

Lejjebb írtam hogy jártam...

( Pl a piacon néha az " árubemutatókon is kapható " edényeket látom ott.

Jó nehéz. Valami oka van annak hogy egész garnitúrákat lehet látni.. Lehet csak én gondolom hogy mert olyan nehéz, és márkás, nem biztos olyan jó is ).

ki kell próbálni. Mármint a tetejét ott lecsukni, és azt a szelepet megnyitni, müxik e..

6. 55a25cd29e (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2012. márc. 12. 09:30
Na ettől a fajtától rettegek, amivel kell csinálni valamit, pl. kiengedni a gőzt, nem megy ki önállóan, ha megvárod, míg kihül?
5. 55a25cd29e (válaszként erre: 2. - Ncilány)
2012. márc. 12. 09:28
Én is nézegettem ezt a fajtát is. Olcsó. Azért nem vettem meg, mert érdekes kialakítású a teteje, és vékony. A boltban sem tudtam jól lezárni. Neked ezzel nincs gondod?
2012. márc. 11. 17:26

Azt hiszem a rugós szelepet kiengedtem, és mégis..

Van a régi fajta, annál is megvárom míg csendbe nem lesz ;). Ha mégse a szelep itt segít, az még nem fröcsögött szét.

Nekem az ár is fontos, és az akkor elfogadható volt.

3. zebracsikó (válaszként erre: 2. - Ncilány)
2012. márc. 11. 17:04
az enyémen előbb ki kell engedni a gőzt, addig ki se engedi nyitni! Az enyém Peterhof márkanevű, maximálisan elégedett vagyok vele.
2012. márc. 11. 17:02

Én a tesóba vettem " akciósan ". 9 literes, perfekt. Akkor használom ha sokat akarok, kell főzni.

Ha kész a kaja egy dologra OKVETLEN kell figyelni.

Míg totálisan nem hagyja abba a fütyülést, akkor szabad csak felnyitni.

2 alkalommal mellkason spricelt a leves..

de csak egy picit, gyors visszazártam a tetejét.

Kb 4 - ed annyi idő a kajafőzés. Sőt ha lezártad, még jó darabig, legalább 5 percig fő még benne az étel.

2012. márc. 11. 16:37
Sziasztok! Szeretnék kuktát venni, 6 litereset. Nem tudok kiigazodni a jelenlegi kuktapiacon, ezért szívesen fogadnék tapasztalatokat, hogy kinek milyen fajta van, bevált-e, mik az előnyök, és a hátrányok, a különböző típusoknál. Nézegettem az IK..S kuktát, a FA..RT, és a TE..LT. Bár utóbbi meglehetősen drága már. Én használom a kuktát, csak az nem az enyém, és ez egy régi fajta már, és szükségem lenne egy sajátra. Várom a tapasztalatokat! Köszönöm szépen!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook