Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen étvágyjavító készítményt adjak gyermekemnek? fórum

Milyen étvágyjavító készítményt adjak gyermekemnek? (tudásbázis kérdés)


1 2
40. Ravasz (válaszként erre: 11. - Sajert)
2012. júl. 11. 13:42

Szia! Kérésedre csak néhány példa:


Vidraeleckefű, Menyanthes trifoliata, Bitterklee, Bean Trefoil

Hatóanyag: keserűanyag (mentiafolium, loganin), pektin, szaponin, csseranyag, illóolaj, kolin, viasz, fitoszterin

Hatás: étvágygerjesztő, görcsoldó, lázcsökkentő

Javallat: Keserűanyag tartalma miatt étvágyjavító. Enyhe lázcsillapító.


---------------------------------------------------------------


Tárnicsgyökér, Gentiana lutea, Bergfieberwurzel, Bitter Root

Hatóanyag: keserűanyag (genciopikrin,amarogencin) szacharóz, pektin, enzim, alkaloidok

Hatás: étvágygerjesztő, hashajtó, vérkép javító, lázcsökkentő

Javallat: Emésztési zavarok esetén, étvágyjavítóként, gyomorerősítőként, gyomorégésre, bélférgek ellen.


---------------------------------------------------------------


Pemetefű, Marrubium vulgare, Andorn, gemeiner, Hoarhound

Hatóanyag: keserűanyag (marrubiin), cserzőanyag, nyálkaanyag, illóolaj, szaponin

Hatás: antiszeptikus, epehajtó, étvágyjavító, köptető

Javallat: Főként légúti hurutos megbetegedéseknél (torok- és garatgyulladásban), gyógycukorkák alkotórésze, epeelválasztás serkentésére, epekőképződés megakadályozására. Gyomorpanaszok és hasmenés ellen.


---------------------------------------------------------------


Paprika, Capsicum annuum, Cayenne-Pfeffer, African Pepper

Hatóanyag: kapszicin, A, B, C-vitamin, rutin, illóolaj, színanyag

Hatás: étvágygerjesztő, izzasztó, vizelethajtó, hajszálér tágító

Javallat: C-vitamin tartalmánál fogva étvágygerjesztő, izzasztó, vizelethajtó. Kivonata reuma, zsába, köszvény, oldalszúrás, hajhullás ellen, mint bedörzsölőszer. Olaj és színanyagánál fogva fűszer.


-----------------------------------------------------------------------


Kínafakéreg, Cinchona succirubra, Chinarinde, Cinchona

Hatóanyag: kinolinok, triterpének, katechin, tannin, kinin

Hatás: étvágyjavító, antiaritmiás, lázcsillapító, maláriaellenes

Javallat: A kinin maláriaellenes szer, lázcsillapító, fokozza a fájdalomcsillapítók hatását, fokozza a méh összehúzódásait. A kéreg kivonatát étvágyjavítóként is használják.


-----------------------------------------------------------------------


Komlótoboz, Humulus lupus, Hopfen, Hops

Hatóanyag: gyantaanyagok (humulon, lupulon), illóolaj (mircen, béta-kariofillén, humulén), cseranyagok, flavonoidok

Hatás: nyugtató, vesetisztító, étvágyjavító, baktériumölő, természetes tartósító

Javallat: Nyugtató, vesetisztító teakeverékek alkotórésze, a kozmetikai iparban hajápolószerek, samponok, bőrápoló krémek alkotórésze.


-----------------------------------------------------------------------


Ezerjófű, Centaurium umbellatum, Aurin, roter, American Centaury

Hatóanyag. Genciopikrozid, szverciamarin, , oleanolsav, nikotinsav, gencianin, illóolaj

Hatás: étvágygerjesztő, növeli a gyomornedv elválasztást

Javallat: Étvágyjavítónak, emésztést serkentőnek és epehajtónak alkalmazzák. Gyomorlikőrök elmaradhatatlan alkotórésze.


-----------------------------------------------------------------------


Fahéj, Cinnamomum aromaticum, Kassie, Bastard Cinnamon

Hatóanyag: illóolaj, cssersav, nyálka, keményítő, fahéj-aldehid

Hatás: vérzéscsillapító, nyugtató, étvágy- és ízjavító

Javallat: Illatszer és likőrgyártáshoz, konyhafűszer. Gyógyászatban nyugtató, gyomorerősítő, vérzéscsillapító. Hasmenés, emésztési zavar, savfelesleg, puffadás ellen.


-----------------------------------------------------------------------


Fehér üröm, Artemisia absinthium, Absinth, Absinthe

Hatóanyag: keserűanyag (abszintin, artabszin), illóolaj (tujol, tujon, pinén, fellandrén, kadinén, kamazulén), cseranyag, B és C-vitamin, borostyánkősav

Hatás: étvágyjavító, emésztést serkentő, fokozza a gyomornedv elválasztást, epehajtó és szélhajtó

Javallat: Étvágyjavító és epeműködést serkentő teakeverékek alapanyaga. Ürmösborok és keserű likőrök alapanyaga. Görcsoldó és reumás fájdalmakat enyhítő szerek adaléka.


-----------------------------------------------------------------------


Aloe, Aloe barbadensis, Aloe, Aloe

Hatóanyag: biogén stimulátorok, antrakinon.

Hatás: étvágy- és közérzetjavító, hashajtó, gyulladásgátló, bőrtápláló, hámképző

Javallat: Krónikus gyomor- és patkóbélfekélyben, vastagbél gyulladásban szenvedők kezelésére, szemészetben kötőhártya és szemhéjgyulladásban. Fokozza a szervezet ellenálló és regenerálódó képességét.


-----------------------------------------------------------------------


Ánizs, Pimpinella anisum, Anis, Anise

Hatóanyag: illóolaj (anetol,metil-kavikol, ánizsaldehid, ánizsketon, ánizssav), zsírolaj, fehérje, cukor

Hatás: köptető, enyhe görcsoldó, szélhajtó, fertőtlenítő, nyálkaoldó, ízesítő, hashajtó, nyugtató, élénkítő, étvágygerjesztő

Javallat: Légutakban elősegíti a váladék kiürülését, ezért főként asztmásoknak javallt. Gátolja a baktériumok fejlődését, elősegíti az emésztést, fokozza az étvágyat. Szélhajtó, görcsoldó és fertőtlenítőszerként. Illatosító és ízesítő hatása miatt likőrgyártásra, ízjavítóként.


-----------------------------------------------------------------------


És ami nélkül bármelyik hatástalan lehet: türelem! Ülj le a gyermekeddel és ne sajnáld az időt, hogy bekapjon még egy és még egy kanállal, játékosan csináltuk mi is, és hidd el, a gyógyszerezés rövidtávon emelne a súlyán, de aztán nézd meg az immunrendszert… egyébként is a gyógyszereknek is olyasmiből kéne készülni, mint amiket följebb soroltam, ha pedig ennél több van bennük, arra az emberi szervezetnek sincs ám túl nagy szüksége… Bízom benne, hogy kitartással megoldódik a problémátok, remélem tudtam segíteni!

39. Serry (válaszként erre: 32. - Szélike)
2012. júl. 11. 10:06

Főzeléket miből csinálod? hogyan adsz neki és milyen húst bele? főtt tojást kap? Tejet mikor akarod megpróbálni? Reszelt sajtot? Kenyeret kap?


Írd meg privát miket esztek megpróbálok segíteni.

38. sajert (válaszként erre: 15. - 540417)
2012. júl. 10. 23:09
4190gr volt a kicsim, és 55 cm :-).
37. sajert (válaszként erre: 13. - Dominós)
2012. júl. 10. 23:08
Már nem foglalkozok Vele, de egy évesen tiszta para voltam :-))).
36. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 35. - Szélike)
2012. júl. 10. 22:45
Nem is szereti, vagy nem kívánja?Mert a gyümölcs az mindenképp jó
2012. júl. 10. 22:42
Egy ideig de mostanában semmi
34. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 33. - Szélike)
2012. júl. 10. 22:28
Soha nem is ette?
2012. júl. 10. 22:25
A gyümölcsöt nem eszi egyáltalán
32. Szélike (válaszként erre: 29. - Andyka888)
2012. júl. 10. 22:24
Nagyon keveset.Tápszer, egy joghurt, főzelék, főzelék, tápszer. A főzeléket én csinálom, ha szerncsém van megeszi ha nem akkor bébiételt bontok.
31. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 26. - Szélike)
2012. júl. 10. 22:22
Egyen sok fehérjét.De a súlya miatt ne aggódj.Azzal nincs gond.
30. Szélike (válaszként erre: 29. - Andyka888)
2012. júl. 10. 22:21
Azt mondják ha erősödik vagyis hízik akkor a mozgásban is beindul majd
2012. júl. 10. 22:19
8.5 kg nem vészes.Az enyim is ennyi volt.Möst 3.5 éves,13 kg.Szerintem ne aggódd túl ezt a dolgot,vagy nagyon keveset eszik?
28. dominós (válaszként erre: 26. - Szélike)
2012. júl. 10. 22:16
a fehérje az izomépítő.
2012. júl. 10. 22:16

a lányom 11 évesen sem volt 30 kg, nem volt csont-bőr

elégedetteb vagyok, mintha 56 lenne 10 évesen ...ismerek ilyent

2012. júl. 10. 22:15

Kellene hogy erősödjön. Vékonyka meg gyenge izomzatú.

Talán valami fehérjedús étrendet kellne nála érőltetni?

25. Szélike (válaszként erre: 15. - 540417)
2012. júl. 10. 22:13
3650gr született
24. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 22. - Serry)
2012. júl. 10. 22:12
Szia.Nem én mondom, csak sokan ma ha meglátnak egy vékony gyereket azt hiszik hogy beteg.Sokszor ha az iskolai védőnő súlyt mér, közli,hogy 9 évesen túl kevés a 24 kiló, míg más osztálytárs már 30 kilón is túl van.Én erre gondoltam.Bocs ha félreérthető voltam.
23. Szélike (válaszként erre: 9. - Andyka888)
2012. júl. 10. 22:12
8,5 kg
22. Serry (válaszként erre: 18. - 23a0e7dac5)
2012. júl. 10. 22:10

Ma az az egészséges, ha minél kövérebb:S


Ezt veszed? hol mondtak ilyet? Milyen tapasztalat?


Úgy hülyeség ahogy van.

21. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 19. - Dominós)
2012. júl. 10. 22:09
Szia.Tudom én is, de hát az iskolai védőnő is ezzel nyaggat, pedig sosem beteg.Chipset ők sem esznek,kekszet is ritkán,a csokit imádják, és most nyáron a jégkrém a sláger:)
2012. júl. 10. 22:04
de a csipszet is csak hírből ismerik, meg a sok mű kalóriabombát. a csoki viszont gyakori vendég a háznál :DDD
19. dominós (válaszként erre: 18. - 23a0e7dac5)
2012. júl. 10. 22:03
hülyeség...olyan szép, formás gyerekim vannak, öröm rájuk nézni :DDD
18. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 16. - Dominós)
2012. júl. 10. 22:01
Nekem is mindig vékonyak voltak.Nem gond ez, csak ma már nem divat a vékony gyerek.Ma az az egészséges, ha minél kövérebb:S
17. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 10. - Sajert)
2012. júl. 10. 22:00
Szia. Nekem a lányom 9 évesen is csak 24 kiló és hozá 136 centi.Nekem is azt mondták mindig hogy kórosan sovány.Pedig nem.Egyszerűen csak ilyen.A 9 év alatt volt kb kétszer orvosnál. Sosem beteg.
16. dominós (válaszként erre: 2. - Szélike)
2012. júl. 10. 22:00
egészséges ételeket adj, ne kalóriadúsat, és ne erőltesd, mert megutálja az evést. a fiam 1 évesen 8.9 kilós volt.
15. 540417 (válaszként erre: 10. - Sajert)
2012. júl. 10. 22:00
Mennyi volt a születési súlya?
14. Serry (válaszként erre: 8. - Ravasz)
2012. júl. 10. 22:00
mondanál akkor ilyen gyógynövényeket?
13. dominós (válaszként erre: 10. - Sajert)
2012. júl. 10. 21:58
16 kg 109 cm? teljesen normális, minek vele egyáltalán foglalkozni? az enyém 103/14 volt 4 évesen, 17 kilósan ment suliba :))), annyit evett, mint egy kiscica, még él, nem halt éhen, makkegészséges.
12. 23a0e7dac5 (válaszként erre: 2. - Szélike)
2012. júl. 10. 21:56
Szia.Mekkora a súlya a gyereknek?Nem biztos hogy híznia kéne.Ma már más a mérce mint régen.Túl sok a kövér gyerek így az az ideális sajna:(
11. sajert (válaszként erre: 8. - Ravasz)
2012. júl. 10. 21:53
Annó én is adtam Neki Cebiont, Béres cseppet, de annyi erővel a kutyának is adhattam volna :-). Abba is hagytam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook