Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Milyen érzés amikor műtét előtt elaltatnak vagy érzéstelenítenek? Mire emlékeztek? fórum

Milyen érzés amikor műtét előtt elaltatnak vagy érzéstelenítenek? Mire emlékeztek? (beszélgetős fórum)


1 2
2010. jún. 4. 12:52

Az altatás előtt kaptam egy vicces-szurit,amitől mindegy volt hova tolnak be.

Az altatáspillanatok alatt megtörtént,számoltam,de már nem is emlékeztem a következő számra :)

Az ébredés annál rosszabb.Köhögtem a pipától és félrebeszéltem a dohányzás ártalmairól.

22. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 9. - Cippora)
2010. jún. 4. 12:52
Ez így van! Én is fáztam a műtét után ébredéskor, tettek rám még egy nagy paplant, és ez jó volt.
2010. jún. 4. 12:51

Kis szúrást érzel, aztán se kép, se hang...Nem kell félni...

Csak ébredés után nagyon kábult az ember...

2010. jún. 4. 12:50
Nekem rémálom volt,érzetem mindent el kellett altatni,nem hatott a spinális érzéstelenitő.
19. a9986bef96 (válaszként erre: 11. - Flasch)
2010. jún. 4. 12:49
Júúújjj...:S
18. Rochlitz Szilveszterné (válaszként erre: 5. - CsillagTM)
2010. jún. 4. 12:48
Szerintem nem volt semmi ijesztő, nem érzel deréktól lefelé semmit és ez a jó.
2010. jún. 4. 12:48

Nekem kifejezetten jó érzés volt!

Persze nem szoknék azért rá :)

2010. jún. 4. 12:48
Ja,volt,hogy pofonra keltem...:P :D
2010. jún. 4. 12:48
Amikor engem altattak,akkor csak annyit mondtak,kezdjek el számolni,és vegyek jó mély levegőt.Közbe megkérdezték,ébren van még.Mire válaszoltam Ige...puff,már aludtam:DMajd felébresztettek,mondhatnám tök jó buli volt,mert nekem semmi bajom nem volt utána,ellenben a szobatársaimmal,akik halucináltak még az ébresztést követő 5 percben:DDD
14. Nikice
2010. jún. 4. 12:48
Ahogy a többiek írták, azt hiszed, észnél vagy még, (hallottam, mikor mondták, hogy doktor úr jöhet, kész..-tiltakozni akartam, hoyg dehogy) aztán a "következő pillanatban" ébredés. Én azon izgultam, ne beszéljek hülyeségeket, ha felkelek. Volt pici hallucináció, de semmi más nem volt utána. A kérdés az előtte volt, az igaz :) Semmilyen kellemetlen élményem nem maradt róla.
2010. jún. 4. 12:48
Hát...kaptam egy szurit a hátsómba.Attól aztán mindent homályosan láttam utána,de...egy picit sem voltam álmos.Aggódtam is...Hogy lesz ebből alvás?Aztán a műtőbe betoltak,várakoztam.Majd jöttek és bekötöttek egy infúziót,amiből viszont semmit nem érzékeltem,asszem kissé azért tompa lehettem,csak konstatáltam,hogy ez történik.Aztán az arcomba nyomtak egy maszkot,elköszöntek és...vége!:D
12. micsu (válaszként erre: 10. - Micsu)
2010. jún. 4. 12:47
nekem:-)
11. flasch
2010. jún. 4. 12:47

engem mikor 1000 éve műtöttek, még éterrel kábítottak el...

na azt nem kívánom senkinek, és ezt nem ijesztgetésképp mondom, de szörnyű volt.

de gondolom ma már nem igy csinálják (ha emberségesek)

10. micsu
2010. jún. 4. 12:47
Neem sincs rosz emlékem róla pedig már 2*altattak és egy császár is volt.Az altatásnál egy kicsit bódúlt voltam de ekélszem indenre viszont ikor ébresztettek olyan volt mintha abban a pillanatban altattak volna csak el.
2010. jún. 4. 12:47
Engem altattak.Nem volt rossz.Altatás előtt félrebeszéltem,a nyaralásról meséltem,majd mondtam,hogy kezdek elálmosodni.Vénás altatót kaptam,majd annyira emlékszem,hogy a doki mondta:"adjunk rá maszkot is!" Közelített a maszk,és filmszakadás...ébresztéskor pofozgattak,majd visszatoltak a kórterembe,be az ágyba.Én hamar magamhoz tértem,igaz hulla fehér voltam.Nem altattak sokáig.Akit hosszabb ideig,az nagyon fázni,és remegni is szokott.
2010. jún. 4. 12:46

Engem sokat műtöttek.

Kaptam egy fura injekciót a nagy hasi műtét előtt, amitől fura érzésem volt, mintha nem is én feküdnék a műtőasztalon, hanem másvalaki. Úgy gondolom, hogy gyenge kábítószeres valami lehetett. A többi műtétnél epidurálisan érzéstelenítettek, nem féltem, pici szúrást éreztem csak 2 helyen és kész. A nyugtatótól aludtam is, mondták, hogy énekeltem végig a műtét alatt, majd a második ilyen műtét közben felébredtem, és kérdeztem, hogy jól mennek-e a dolgok? Oké - mondták, mindjárt kész is vagyunk.

2010. jún. 4. 12:45

Nekem előtte 1 órával adtak egy jó naaagy szurit, úgyhogy én annyira készen voltam, mint a lecke mikor a műtőbe vittek. Nevetgéltem, vidám voltam, nem volt semmi gáz.

Most legutóbb sima nyugtató tablettát kaptam előtte, az is eléggé leszedált, de ettől azért emlékeztem mindenre, de nem féltem, pedig alapjáraton nagyon parás vagyok. Mindenhol adnak nyugtatót szerintem, úgyhogy csak nyugi:)

2010. jún. 4. 12:44
Előtte mindenre emlékszel aztán csak pár másodperc míg hat az altató és onnan se kép se hang addig amíg fel nem ébresztenek.
2010. jún. 4. 12:44
elég ijesztő lehet...
2010. jún. 4. 12:43
Elaltatáskor nem emlékszem semmi konkrét élményre, csak arra h visszaszámolás és bizseregnek a karjaim, mikor érzéstelenítőt kaptam gerincbe császármetszésnél, furcsa volt, mintha le lennék bénulva... :)
2010. jún. 4. 12:43

Szia,


Az altatás előtt mindenre emlékszem, életem leghosszabb másodpercei voltak!!!! Nagyon féltem, de az altatás maga pár másodperc, és teljesen kikapcsoltam.....

2010. jún. 4. 12:43
Én kábultságot éreztem, és attól függ, hogyan altatnak. Egyik pillanatban még emlékszel mindenre, aztán mintha elvágták volna, és jön az ébresztés.
2010. jún. 4. 12:41
Milyen érzés amikor műtét előtt elaltatnak vagy érzéstelenítenek ? Mire emlékeztek a műtőből?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook