Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen a hasfájós baba viselkedése? fórum

Milyen a hasfájós baba viselkedése? (tudásbázis kérdés)


11. Andi840202 (válaszként erre: 10. - Andi840202)
2012. dec. 18. 10:23
Fontos viszont, hogy az előírásokat betartsuk, mert például a nagyon "értékes" laktáz enzim, amit szintén tartalmaz magas hőfokon lebomlik, így a mikrós melegítés teljesen kizárt :)
2012. dec. 18. 10:20

Sziasztok!

Én utána néztem, a szempont a biztonság volt és ahogy láttam, csak a Colief adható születéstől kezdve. Ezt választottuk, azóta megszűntek az álmatlan éjszakák :) Mindenki boldog

2011. aug. 23. 19:20
Az én kisfiamnak egyszer fájt a hasa,kb. 3 hónapos korában.Akkor 2 napig nyöszörgött és nyögött,de nem evett.Csak amikor elfáradt,akkor elaludt! Elvittük Uh-ra,és mondták,hogy sok a levegő a pocijában.(Ja,és mellesleg epekövei is vannak!:-))Csak azért írtam,hogy ilyen is van!
2011. aug. 23. 18:11
Sir,sir,sir.............
2008. nov. 15. 11:52
Az én lányom alszik sokat csak ritkán vannak hasonló tünetei.Akkor nem hasfájós?
2008. nov. 13. 13:33
állandóan sir és kucorodik össze
2008. nov. 13. 12:27
Sokat sír, nem tud aludni, ha igen akkoris rövideket, vagy nyugtalan, hisz a pocija bántja. Nem egy jó dolog a hasfájos baba, látni ahogy szenved, és nem nagyon tud az ember mit csinálni vele. Nekem a picim volt hogy hajnaltól - estig aludt vagy fél órát. Egész nap kézben volt, dajkáltuk, odaszorítottuk a pociját a mi testünkhöz hogy a melegtől jobb legyen. Semmi gyógyszer, szélcső nem használt. Aztán az egyik ismerösöm ajánlotta a cseresznyemag párnát, az oldotta meg a gondunkat, megmelegítettem rátettem a pocijára, és ugy aludt, igaz velem, összebujva, de átaludta az éjszakát, és a nappalok is jobban teltek.
2008. nov. 13. 10:00

Szia, a neten számos ilyen cikk van, bemásolok neked egyet!


A hasfájós baba egész teste megfeszül, általában térdét a hasa felé felhúzza, kezét ökölbe szorítja, arckifejezése szenvedő és közben fájdalmasan sír. Ennek előfordulása leginkább délután vagy estefelé jellemző, és akár órákig is eltarthat. Gyakran jelentkezhet szoptatás közben is, amikor a görcs hatására ráharap a mellbimbóra és szájában tartva "húzni" próbálja azt. A tünetek általában 3-5 hónapos korban megszűnnek vagy lényegesen csökkennek.


Mi az oka a hasfájásnak?


Ha szoptat az anya, nem tanácsos egyszerre túl sok tejet adni a babának. A nagyon hasfájós babáknál ne kezdjünk korábban mellétáplálni, hiszen még a könnyen emészthető anyatejjel is gondja van. A meg nem emésztett táplálék (tej) a baba belében erjed, meglehetősen sok bélgázt termelve. A 3-4. hónapra a bél enzimtartalma általában már megfelelő mennyiségű az elfogyasztott tej mennyiségéhez képest, így az erjedés, puffadás, hasfájás körforgása többé-kevésbé megszűnik.


Mi a teendő hasfájás esetén?


Masszázs


Minden egyes érintésnek és simogatásnak ereje van. Számos kísérlet, megfigyelés és kutatás bizonyítja a masszázs csodálatos hatását. Nem csak érzelmileg, hanem fizikailag is befolyásolja a baba fejlődését. Enyhíti az allergiás tüneteket, a felpuffadást, a hasfájást. Jótékony hatású a baba hasának olajos vagy hidratáló krémes masszírozása egy kis tornáztatással ötvözve.


Büfiztetés


A baba etetés közben levegőt nyel. Ha az a gyomrában marad, a későbbiekben fájdalmat, görcsöket okozhat neki. A hasfájós babákat ajánlott még gyakrabban büfiztetni, még a szoptatások között is. Nem kell megijedni a büfiztetéstől, egyszerűen vegyük a kezünkbe a babát, fektessük a vállunkra és járkáljunk vele egy kicsit. Fontos, hogy a vállunkra mindig tegyünk textilpelenkát.


Simogatás


Simogassuk a baba pocakját gyengéden körkörösen, az óramutató járásával megegyező irányba, ének és vers kíséretében, hogy minél jobban megnyugodjon a csecsemő. Szintén nagyon hatékony módszer a ringatás. A legtöbb baba szeret hordozókendőben lenni, használjuk ezt ki és hasfájós babáknál is alkalmazzuk. Hason hordozva a kisbabák garantáltan jól érzik magukat! Remekül bevált a következő tartás: a baba feje az apuka alkarján, arcocskája lefelé néz, nézegeti a szőnyegpadló, parketta, kőpadló mintázatát, pocakja a tenyérben, keze, lába lazán lóg lefelé. Apuka a másik kezével simogatja, és beszélgetve sétál vele. A baba kiváló hallgatótárs és így könnyen megnyugszik.


Melegítés


A meleg jótékony hatással van a fájó, felpuffadt hasra, ugyanis elernyeszti a hasfali izomzatot és a beleket is. A vasalással felmelegített pelenkát vagy cseresznyemag-zsákot a gyerek hasára helyezzük, mely nyugtató hatással van rá. Szintén nagyon hasznos a hasmelegítő vagy a jó meleg gyapjúpulóver.


Homeopátiás készítmények, gyógyteák


Nagyon fontos, hogy gyógyhatású készítményt csak abban az esetben használjunk, ha kikértük előtte az orvosunk véleményét. A Chamomilla akkor alkalmazható, ha a csecsemő élesen sikongat, nagyon nyugtalan. Az ilyen gyerek állapota melegre és ringatásra javul. Erős, görcsös hasfájás esetén Colocynthis adható. A panaszok a has masszírozásával vagy a baba behajlított lábainak a hasra nyomásával enyhülnek. A Dioscorea hatásos azoknál a gyerekeknél, akiknél hirtelen kialakuló és periodikusan visszatérő hasgörcsök tapasztalhatók. Lycopodiumot tanácsos adni, ha a babának haspuffadása van, és ha az anya által elfogyasztott ételek ezt a puffadást és a görcsöket jelentősen fokozzák. A homeopátiás szerek mellett gyógyteákkal is enyhíthetők a panaszok. Az ánizs – édeskömény gyógytea a különböző felmérésék szerint csökkenti a hasfájás gyakoriságát.

3. Szamó (válaszként erre: 2. - Csikobelló)
2008. nov. 13. 10:00

Leírásod alapján hasfájós....:-((((

Próbáld picit tornáztatni a lábacskáit, masszírozni a pociját.

Persze csak amit enged, jóleső határig. Nálunk bevált, anno....

2008. nov. 13. 09:56
A lányom most 12 hetes és felmerült bennem hogy talán hasfájós lett.Időnként általába délután illetve este elég nyűgös, sír, kifeszíti magát és van mikor a lábacskáit húzogatja fel.ilyenkor nem lehet sehogy megvígasztalni csak a cicivel vagy cumival.De van amikor azt is kiköpi.
2008. nov. 13. 09:53
Milyen a hasfájós baba viselkedése?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook