Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9 hónapos babám viselkedése fórum

9 hónapos babám viselkedése (beszélgetős fórum)


23. maya80 (válaszként erre: 21. - Soline84)
2010. márc. 24. 13:13

Örülök, hogy elmúlt ez a nehéz időszak, és hogy semmilyen betegség nem állt mögötte!

Sok boldogságot nektek!

22. kingi7 (válaszként erre: 21. - Soline84)
2010. márc. 23. 22:17

Király :) most tapasztaltam meg :( már a kötél idegeim cérnák :( 3 napja megy mindenért a hiszti...

lehet,hogy az apján meg rajtam sapka van és mi vagyunk a nyulak :(

21. soline84 (válaszként erre: 20. - Maya80)
2010. márc. 23. 20:15
Szia! Igen, hála az égnek 3 hét után elmúlt neki egyik napról a másikra! Igaz volt egy másfél órás hiszti előtte, utánna abbahagyta, megnyugodott és azóta sem tért vissza ez az egész napos ordítás, hála az égnek! Persze beszéltem közbe az orvossal telefonon(be akartam jelentkezni, de azt mondta ezért ne vigyem oda, a sok beteg gyerek közé), azt mondta, hogy minden gyermek életében 8-10 hónapos kora között előfordul ilyen hiper nyűgös időszak, ilyenkor az idegrendszere kicsit meg van zavarodva és helyre kell tenni a dolgokat! Szóval remélhetőleg mostmár mindig ilyen jókedvű mosolygós huncut kis Manócska marad! :))
20. maya80
2010. márc. 23. 07:30

Javult a helyzet? Elvitted már orvoshoz?

Ha igen, mit mondtak?

19. kingi7 (válaszként erre: 18. - Soline84)
2010. márc. 6. 21:27

A fogak hogy állnak? éjjel ey kis híg tea, pár korty sem jó? Felpuffadás? Rendesen van kaki?

Vagy más fekvőhely...(itt a földsugárzásr gondolok)

18. soline84 (válaszként erre: 17. - Kingi7)
2010. márc. 6. 19:47
Sajnos mostmár nagyon-nagyon rosszul is alszik! Eddig legalább az éjszakákat végig aludta, mostmár hajnal 3 körül felébred és feláll a kiságyba, sírni kezd! Bemegyek, megitatom, megsimogatom és jó esetbe egy fél óra alatt visszaalszik! Ma például délelőtt fél órát aludt délután úgyszintén! Másfél óra ordítás után sem volt hajlandó aludni! Egyre rosszabb a helyzet!
17. kingi7 (válaszként erre: 16. - Soline84)
2010. márc. 1. 21:31
Esetleg, hogy nagyon fáradt és nem tud elaludni? A reggeli meg attól, mert rosszul aludt...pl?
16. soline84 (válaszként erre: 15. - 2c2de63135)
2010. febr. 28. 10:46
Előfordul délelőtt is és délután is, tegnap pl. délután 2-től 3-ig tartott, ma reggel ébredéskor 3/47-kor és csak kb 10 percig tartott! Szóval ebben sem látok összefüggést! Ma még eddig csak ennyi volt, és azóta mosolygós, jókedvű. Jelenleg alszik! Remélem délután is jókedvű lesz! Nagyon ki vagyok már... És nem sajnáltatni akarom magam, de egyszerűen borzasztó érzés, hogy nem tudom megfejteni a forrást!
15. 2c2de63135 (válaszként erre: 8. - Soline84)
2010. febr. 27. 21:47

itt a felállásra gondolsz, hogy szerinted még korai lenne és azért? ez biztos hogy nem, ha egy baba feláll, akkor képes ár, attól nem ordít, hanem vigyorog:))

a fülét lehet hogy fogdosná, de lehet ezt máshogy fejezi ki(9hónaposan még szerintem kicsi, hogy egyértelmű jeleket adjon, hol fáj pontosan!)


amúgy ez a reakció nem normális, mindenképp el kell vinni dokihoz, és ne hagyd magad lerázni, valami oka van! valami nem teszik neki!

tényleg minden nap ugyanabban az időben csinálja, vagy egyszer pl délelőtt máskor délután?

14. soline84 (válaszként erre: 13. - 116212323c)
2010. febr. 27. 21:22
Köszönöm!
2010. febr. 27. 21:14
orvos...meséld el és kivizsgálja...ennél jobbat jelenleg nem tudok mondani...
12. soline84 (válaszként erre: 10. - Kittycat2)
2010. febr. 27. 21:10

a chamomilla-t leállította velünk a gyerekorvos a kezdet kezdetén, a viburcol kúpot használjuk helyette és a dentinox gélt!

Étkezés: egyetlen új ételt kapott a héten, az az uborka, de azt is csak kedden és egy pici hámozott darabot rágcsált el! Egyébként nem kapott újat!

Ha hétfőig nem javul a helyzet, azaz még holnap is ugyanez lesz, akkor elviszem az orvoshoz!

11. soline84 (válaszként erre: 6. - 116212323c)
2010. febr. 27. 21:06

Apával szuper kapcsolatuk van, sokat játszanak együtt, rengeteget kacagnak! Párom eteti, tisztába teszi, fürdik vele, szóval minden csinál ami egy jó kapcsolathoz kell!

Délután 4-kor ér haza munkából és repül a Manócskához, aki fülig érő vigyorral várja Apát!

A kettőnk kapcsolata is nagyon jó! Semmi problémánk nincs, ami esetleg kihathatna a gyerekre (gondolok itt veszekedés, hangos vita stb-semmi ilyen nincs)

10. Kittycat2 (válaszként erre: 7. - Soline84)
2010. febr. 27. 21:03
Chamomilla vulgaris nevű homeopátiás szert próbáltál már adni neki a fogzásra? Lehet, hogy tényleg csak attól készül ki szegény ennyire, bár más is lehet. Mindenesetre én úgy tapasztaltam, hogy ez a szer elég hatásos. (Bár a szemfogaknál és a rágófogaknál már csak a Panadol segít..) A Viburcol kúp is elég jó. Mindkettő hasznos a fogzásból adódó "nyugtalanság" (finom megfogalmazás a tájékoztatókon) ellen is. Legalábbis nálunk bevált. Orvosnak, védőnőnek szóltál már esetleg? Ja igen: és a pocifájás, meg a fülfájás lehet ilyen, ha esetleg mégsem fog, úgyhogy csatlakozva az előttem szólókhoz egy orvosnak meg kellene azért mutatni.
9. soline84 (válaszként erre: 5. - 2c2de63135)
2010. febr. 27. 21:03
Ha a füle fájna akkor annak nem az a jele, hogy kapkod a füléhez??? De ha tovább folytatódik, akkor elmegyek vele orvoshoz, mert a férjem családjába mindenki nagyon fülfájós, és a gyerek tiszta apja! :))
8. soline84 (válaszként erre: 4. - 2c2de63135)
2010. febr. 27. 21:01

Orvosnál nem voltam még vele, bár hétfő óta minden nap csinálja! Múlt héten szerdán állt fel először, azóta egyfolytában állni szeretne, amiben persze maximálisan támogatom! Olyan gondolatom már nekem is volt, hogy esetleg agyi érés miatt van ez a félelmetes ordítás, hogy a mozgásfejlődés megelőzte az agyi érettséget! Lehet, hogy hülyeség! Ne ítéljetek el érte, csak próbálom kitalálni a probléma forrását!

Kb 1 órán keresztül tart, majd egyszercsak abbamarad!

7. soline84 (válaszként erre: 3. - 9bbaa658f2)
2010. febr. 27. 20:58
Az 5. fogacskája jön, a jobb alsó 2-es, eddig is fájdalommal járt egy-egy fogkibújás, de ilyet nem csinált!
2010. febr. 27. 20:47

szia soline! mielött babát vállaltunk volna egyfolytában bébysitterkedtem és végül elvégeztem a csecsemő és kisgyermekgondozó nevelő szakmát, ilyen és ehhez hasonló esetekkel jöttek az anyukák tanácsokért hozzánk!

Nem biztos hogy evésel, ivásal vagy kényelmes ruhával meg lehet ezt oldani, sött amint irtad nem lehet...más baj van, jobban kelene ismerni a családotokat hogy tudjak segíteni...

Apa? milyen a kapcsolatuk? és neked milyen az apjával van e vmi ami mozdulatod esetleg valami rossz emlékre vezethető vissza? sirása milyen? tehát meglehet különböztetni lehet orvoshoz kellene vinni vagy kérdezni a védőnőtől orvostól mitől lehet ez?

5. 2c2de63135 (válaszként erre: 4. - 2c2de63135)
2010. febr. 27. 20:47
még a fülfájás is lehet ilyen szörnyű, az is minden előzmény nélkül nyilal bele (mármint a fájdalom) és az tényleg sokáig fáj! voltál vele fül-orr-gégészeten? max megvizygálják és nem ez a baja, egyet kizárhatsz!
4. 2c2de63135 (válaszként erre: 1. - Soline84)
2010. febr. 27. 20:45

hű ez elég szörnyen hangzik! voltál már vele dokinál? nem lehet valami belső betegség gyötri, pl veséje, vagy hasa, szóval amibe nem látunk így kívülről bele, de lehet valami szervi baja van.

másik: nem lehet hogy valami hirtelen mozdulattól megijed? bár az pár perc ölelgetésre meg kellene nyugodnia! minden nap csinálja? hogyan hagyja abba a sírást? vagy egyszerűen csak belefárad?

3. 9bbaa658f2 (válaszként erre: 1. - Soline84)
2010. febr. 27. 20:45
Lehet jön a foga,az elég fájdalmas,szerintem beszélj az orvosotokkal.
2010. febr. 27. 20:44
Füle, foga nem fáj?!
2010. febr. 27. 20:42

Segítségeteket szeretném kérni! 9 hónapos kisfiam már egy hete keservesen ordít, amikor rájön, ilyenkor megnyugtatni sem lehet! Már véleményem szerint mindent kipróbáltam. Nem éhes, nem szomjas, nem beteg, nincs szájpenésze, nem fázik, nincs melege, nem szorítja a ruha, naponta több órát levegőn vagyunk, étkezései napirend szerintiek!

A viselkedésforma a következő: játszik, lennt ülök vele a földön, beszélek hozzá, mosolyog! Kukucsjáték-mosolyog! Labdázunk_ hangos kacaj! Majd egyszercsak fogja magát és üvölteni kezd, de égtelenül! Kb 1 órán keresztül tart, közben ölben van, simogatom, próbálom elterelni a figyelmét, inni adok neki stb! Próbáltam már kiságyba betenni, hátha megnyugszik, de nem!

Nagyon idegölő, hogy nem tudok rajta segíteni!

Akinek valami ötlete van, kérem segítsen! Köszönöm!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook